تاپیک رفع اشکال درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوال 4 مغناطیس ... میشه 130 دفترچه ماهان

این گونه سوالات از این سوال ترکیبی هاست که باید بر همه فصول مسلط باشی من اینگونه سوالات بارها در کنکور آزمایشی دیدم این حل ماهانم بدون تغییر پارمتر حل باغستنانیه که ایشون یه بار برای اینگونه مسائل ختم کلام گفتن شما باید مکانیک هم بلد باشید

sauron.heir

عضو جدید
تاپیک رفع اشکال درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد

این گونه سوالات از این سوال ترکیبی هاست که باید بر همه فصول مسلط باشی من اینگونه سوالات بارها در کنکور آزمایشی دیدم این حل ماهانم بدون تغییر پارمتر حل باغستنانیه که ایشون یه بار برای اینگونه مسائل ختم کلام گفتن شما باید مکانیک هم بلد باشید

همون بايد مكانيك بلد باشي. من بلد نيستم. نمي خوام بلد باشم :)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
همون بايد مكانيك بلد باشي. من بلد نيستم. نمي خوام بلد باشم :)

آره بابا بدون شک سخت ترین درس کنکور برق میباشد و جالبیش اینه کتاب درستو حسابی هم تا الانم چاپ نشده تا الان دقت کردی یکی 100 زده باشه حالا تو کارنامه ها هم تا یکی پیدا میکنی مغناطیس جواب داده بشه برای تقویت چشمت باید یک آب هویچ بخوری اکثر دوستان میخوان چند سوال ساده پیدا کنن جواب بدن حالشو ببرن ولی درس سنگینی برای یاد گیری زمان میبره حتی بچه پارسال که موند بنا به دلایلی هم مغناطیس جواب نمیدن اما ناگفته نماند اگه بر آن مسلط باشی میتونی 60 ؛ 70 بزنی منظورم از این حرفا اینه دوست عزیز خودتو درگیر کل سوالات مغناطیس نکن ایشالا که شما و دوستان که این درس خونده اند درصدی خوبی بزنن چون من میدونم خیلی سنگینه و یک بار اون برابر چند بار درسای دیگه است

Farhan_Ariamehr

عضو جدید
باسلام و درود دوستان. یه سوال داشتم مربوط به روش تصاویر
استوانه ای هادی با شعاع a به پتانسیل V0 وصل شده و به فاصله ی L از سطح زمین (پتانسیل صفر) قرار دارد. مطلوبست محاسبه ی پتانسیل در فاصله ی h از مرکز استوانه. (فاصله نقطه تا زمین L-h هست. یعنی نقطه روی خط عمود برزمین و مرکز استوانه قرار داره)
باسپاس

Farhan_Ariamehr

عضو جدید
باسلام و درود دوستان. یه سوال داشتم مربوط به روش تصاویر
استوانه ای هادی با شعاع a به پتانسیل V0 وصل شده و به فاصله ی L از سطح زمین (پتانسیل صفر) قرار دارد. مطلوبست محاسبه ی پتانسیل در فاصله ی h از مرکز استوانه. (فاصله نقطه تا زمین L-h هست. یعنی نقطه روی خط عمود برزمین و مرکز استوانه قرار داره)
باسپاس

دوستان خیلی ضروریه
plzzzzzzzzzzzzz

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال:
از کدوم فصول مغناطیس سوال بیشتر میاد؟میشه چند فصل رو گلچین کرد فقط اونا رو خوند؟من هنوز رو فصل دومم از زمانی که مغناطیس پاس کردم خیلی وقته میگذره یادگیریش یکم زمان میبره.

50% از فصل 6 کتاب چنگ
50%هم از 5 فصل اول میدان های الکتریکی

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا؟:cry:
6 سوال مگه از میدان های مغناطیسی 6تا سوال از میدان های الکتریکی مگه نیست؟:redface::cry:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
واقعا؟:cry:
6 سوال مگه از میدان های مغناطیسی 6تا سوال از میدان های الکتریکی مگه نیست؟:redface::cry:

از خود میدان شاید سوال هم نیاد اگه منظورتون بخش مغنا و الکتریسته است بله 50 ، 50 میاد البته همیشه بدین گونه هم نیست

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویراستاری:D :ببخشید منظورم همون بخش مغناطیس و الکتریکی بود (اثرات کنکوره والا حرف زدن هم یادم رفته:redface:

livewaves

کاربر فعال
سلام دوستان
به نظر شما برای مطالعه درس الکترومغناطیس از کتاب مرجع بخونیم بهتره یا از جزوه استاد باغستانی؟؟؟
کسی کتاب مبانی الکترومغناطیس سدیکو ترجمه محمود دیانی رو نگاه انداخته به ما بگین چطوره؟؟؟

milad mansoury

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر شما برای مطالعه درس الکترومغناطیس از کتاب مرجع بخونیم بهتره یا از جزوه استاد باغستانی؟؟؟
کسی کتاب مبانی الکترومغناطیس سدیکو ترجمه محمود دیانی رو نگاه انداخته به ما بگین چطوره؟؟؟
فقط از روی پارسه بخون.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
من خودم مغناطیسو شروع نکردم ولی اگه بخوام بخونم اول از پارسه میخونم بعد میرم سراغ کتاب جهش که فوق العادس به نظرم.اونقدر تمرین داره که فک کنم کافی باشه واسه کنکور

livewaves

کاربر فعال
من خودم مغناطیسو شروع نکردم ولی اگه بخوام بخونم اول از پارسه میخونم بعد میرم سراغ کتاب جهش که فوق العادس به نظرم.اونقدر تمرین داره که فک کنم کافی باشه واسه کنکور

برنامتون خوبه البته اگر بتونید تا اخر تابستون جمعش کنید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
برنامتون خوبه البته اگر بتونید تا اخر تابستون جمعش کنید

اونو که صد در صد جمش میکنم چون من واسه امتحان ترمم از روی کتاب پارسه خونده بودم.هرچند دو سال پیش خوندم ولی باز آشنایی نسبی دارم سریعتر میتونم جمعش کنم برم روی جهش کار کنم

elaa

عضو جدید
به نظر من جدا جدا حفظ نکن !
کافیه فرمول کلی رو حفظ کنی و ضریب متریک ها!
ضریب متریک ها هم که آسونه تشخصیش :)
دوستان کسی روشی برای به خاطر سپردن این کرلو دیورژانس تو دستگاهای مختلف بلد نیست ؟ اصلا نمیره تو ذهنم :(

alidodar1

عضو جدید
میون این همه استاد کیو انتخاب کنم؟؟؟؟!!!
اشرافیان - باغستانی - شفیعی

• Like
واکنش ها: elaa

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
مر30
راه حل تشریحی رو می خواستم :)
خواهش میکنم:gol:
ناشی از یک بار رو حساب کنین (با توجه به جهتش) بعد اون یکی دیگه رو هم مثل همون قبلی حساب کنید این دو تا از نظر اندازه مثل هم هستن فقط باید به جهتاشون توجه کرد بعد جمع برداری این دوتا بردار رو حساب کنید.

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
خواهش میکنم:gol:
ناشی از یک بار رو حساب کنین (با توجه به جهتش) بعد اون یکی دیگه رو هم مثل همون قبلی حساب کنید این دو تا از نظر اندازه مثل هم هستن فقط باید به جهتاشون توجه کرد بعد جمع برداری این دوتا بردار رو حساب کنید.

تشکر میکنم از راهنماییتون ، :)
من دو تا مشکل دارم
1- اون ایکس صورت از کجا اومده ؟
2- چرا توان مخرج 3/2 شده؟

elhamsrttu

عضو جدید
تشکر میکنم از راهنماییتون ، :)
من دو تا مشکل دارم
1- اون ایکس صورت از کجا اومده ؟
2- چرا توان مخرج 3/2 شده؟

میدان حاصل از بارها به ترتیب برابر است با
و