تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنونم، درسته، شریف رو می دونم این طوری هست، البته نکه من توقع داشته باشم شریف قبول شم! در مورد نوبت دوم ها فشرده تر نمی کنن کلاسها رو؟ یا غیرانتفاعی و پردیس خود گردان؟

نوبت دوم با روزانه فرقی نداره یا کلاساشون جدا نیستش.همگی توی یه کلاس میشینن!
غیرانتفاعی و پردیس هارو نمیدونم .
در مورد برنامه کلاسی هم دانشگاه تبریز هم همینطوره از شنبه تا 4شنبه کلاس میذارن!

msani69

عضو جدید
من لیسانسم هم قدرت بوده و در زمینه سیستم هم علاقه بیشتری دارم هم تسلط بیشتری روی موضوعات.
حالا سوال بنده اینه که آیا شبانه شریف ماشین رو در ارجحیت قرار بدم یا قدرت امیر کبیر را؟
ممنون

سلام دوست عزیز. این حرفی که می زنم برداشت بد نشه ها... کلی می گم:

من نمی فهمم اگه یکی علاقه ش به یه چیزه چرا اونو انتخاب نمی کنه و میاد سوال می پرسه؟ به نظر من 100% نه، 1000% برو سراغ علاقه ات.
در ضمن اون آماری که واسه شبانه امیرکبیر داده منبعت رو میگی؟

hoomankaka

عضو جدید
خواهش میکنیم سطح دانشگاه ها رو در گرایشهای مختلف مقایسه کنید ( از نظر آخرین رتبه قبولی )

دوستان با 74 قدرت کجا میشه قبول شد ؟
:que:
به ترتیب..سیستم شریف-الک قدرت شریف-سیستم تهران-ماشین و الک تهران-امیر کبیر-حفاظت امیر کبیر-سیستم علم و صنعت-تربیت مدرس-حفاظت علم وصنعت-سیستم صنعتی اصفهان-سیستم خواجه نصیر-ماشین علم وصنعت-ماشین صنعتی اصفهان-ماشین خواجه نصیر-شهید بهشتی-فردوسی-اصفهان-شیراز.....
البته اینا واسه روزاناس شبانه هاشون اصن ترتیب خاصی نداره..منکه تو کارنامه ها نگاه میکردم اصن نتونستم بفهمم شبانه ها چجوریه...اگه سیستم میخواین علم و صنعت فک کنم بهتر باشه.....من یه جا خوندم از بچه های شریف میگفت استادای امیر کبییر خیلی بهترن تو قدرت استاداشون و هم که همه میشناسن قطب قدرت هم هستش..ولی واسه اپلای شریف شناخته ششده تره...اگه واسه اپلای میخواید اقدام کنیید حتما بین شریف و تهران و امیرکبیر انتخاب کنیید..خیلی شناخته ترن تو دنیا... واسه اپلای شبانه این داشگاه ها رو انتخاب کنید..تقریبا بقیه دانشگاه ها زیاد با هم فرقی ندارن...
موفق باشید

hamed ghodrat

عضو جدید
سلام دوستان با رتبه 2500 تا 3000 رشته ی قدرت میشه جایی قبول شد ؟ لطفا کمک کنید . :cry:

nafise05

عضو جدید
دوستانی که در حال خوندن ارشد هستن دانشگاه های تهران یا تازه تموم کردن یا اطلاع دارن! روزانه یا شبانه یا مجازی یا غیرانتفاعی یا پردیس خودگردان! :D
لطفا در مورد برنامه کلاسی تون توضیح بدید، برای کسی که شاغله مقدوره شرکت کنه؟ مثلا بعد از ظهرها باشه یا دو روز تو هفته؟
ممنونم

dr.iman

عضو جدید
سلام دوست عزیز. این حرفی که می زنم برداشت بد نشه ها... کلی می گم:

من نمی فهمم اگه یکی علاقه ش به یه چیزه چرا اونو انتخاب نمی کنه و میاد سوال می پرسه؟ به نظر من 100% نه، 1000% برو سراغ علاقه ات.
در ضمن اون آماری که واسه شبانه امیرکبیر داده منبعت رو میگی؟

ببخشید متوجه این سوالتون نشدم

comet_utob

عضو جدید
سلام
بچه ها با 496 الکترونیک
520 مخابرات
505 پزشکی
کجا احتمال قبولی دارم؟
(مهم برام رتبه علمی دانشگاهه و شبانه رفتن هم برای مشکلی نداره)
راستی دوستان کسی در مورد رشته فناوری ماهواره و مهندسی هسته ای اطلاعی داره؟

jb2010

عضو جدید
سلام
چارت درسی زیر گرایش های مختلف الکترونیک رو قرار دادم. این چارت درسی دانشگاه شریفه و سایر دانشگاه ها هم تقریبا همینه.

پیوست ها

• Syllabi_Fa.pdf
    246.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها با 496 الکترونیک
520 مخابرات
505 پزشکی
کجا احتمال قبولی دارم؟
(مهم برام رتبه علمی دانشگاهه و شبانه رفتن هم برای مشکلی نداره)
راستی دوستان کسی در مورد رشته فناوری ماهواره و مهندسی هسته ای اطلاعی داره؟
تا اونجایی که من تحقیق کردم مخابرات سیستم خواجه نصیر روزانه شانس داری شبانه اش هم قطعیه.بهشتی هم قطعیه.
میدان تا علم و صنعت شانس زیادی داری.
الکترونیک خواجه نصیر نیمه هادی قطعیه بقیه هم شانس داری
پزشکی شبانه امیرکبیر به نظرم بیاری.
جالبه من 494 الکترونیک شدم شما 496 :)

comet_utob

عضو جدید
ممنون:smile:
راستش من میخوام بین شریف تهران و امیرکبیر انتخاب کنم فقط که شاید واسه پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور راحتتر باشه به نظرتون چیارو بزنم در مورد هسته ای و ماهواره چی ؟آخه یه جا دیدم نوشته بود در حدود رتبه من هسته ای شریف میاره!
ا چه جالب:smile:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون:smile:
راستش من میخوام بین شریف تهران و امیرکبیر انتخاب کنم فقط که شاید واسه پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور راحتتر باشه به نظرتون چیارو بزنم در مورد هسته ای و ماهواره چی ؟آخه یه جا دیدم نوشته بود در حدود رتبه من هسته ای شریف میاره!
ا چه جالب:smile:
هسته ای که میارید اما رشته ی هسته ای و بعضی از گرایش های شیمی برای اپلای ایرانی هارو قبول نمی کنن و کلا ممنوعه.
ماهواره ی علم و صنعت هم به قول استاد بخشی گلستانی یه رشته ی من در آوردی دانشگاه علم و صنعته !!!!!!!!!!!!!
در کل پزشکی رو خوب اپلای می کنن و بعد از پزشکی اوضاع مخابرات سیستم خوبه.
فکر می کنم فقط تو رشته ی پزشکی شانس 3 تا دانشگاه اول رو داشته باشی

dr.iman

عضو جدید
همونی که گفته بودی تا 220-230 میشناسی کسی رو که رفته باشه شبانه امیرکبیر;)

بر اساس مشاوره ایی که با یکی از اساتید داشتم و همچنین بررسی قبولی های سال پیش می تونید از فایل ضمیمه دانلود کنید و همچنین انتخاب رشته مجازی که در 2 موسسه انجام دادم (نام نمیبرم که تبلیغ نشه)
در ضمن یکی از دوستان رو میشناختم سال پیش 216 فکر میکنم شده بود و شبانه قدرت امیر کبیر قبول شده بود

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    72.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • رتبه محل های گرایش قدرت.pdf
    760.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

comet_utob

عضو جدید
اصلا کلاحس خوبی نسبت به علم و صنعت ندارم اگه ماهواره هم بزنم دانشگاه تهرانو میزنم:biggrin:
به نظرتون پزشکی شبانه شریف رو بالاتر بزنم یا تهرانو ؟ آخه میگن استادای تهران واسه پزشکی بیشتره ولی خب ابهت شریف:que:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اصلا کلاحس خوبی نسبت به علم و صنعت ندارم اگه ماهواره هم بزنم دانشگاه تهرانو میزنم:biggrin:
به نظرتون پزشکی شبانه شریف رو بالاتر بزنم یا تهرانو ؟ آخه میگن استادای تهران واسه پزشکی بیشتره ولی خب ابهت شریف:que:
ماهواره دانشگاه تهران پردیس خود گردانه هااااااا.باید بری کیش !!!!

comet_utob

عضو جدید
ماهواره با ضرایب گرایش 4 اش تهرانه
کنترلم شده 540 فک کنم بشه یعنی نمیشه؟

dr.iman

عضو جدید
از دوستان کسی میدونه روزانه مدیریت انرژی دانشگاه صنعتی امیر کبیر (تهران) تا چند قبول شدن سال پیش؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
دوستان عزیزم میخواستم از کسانی که راجع به گرایش کنترل توی دانشگاه های تهران، امیرکبیر، خواجه نصیر و شریف اطلاعات دارن، ترتیب اولویت این دانشگاه ها رو بگن و ملاکشون واسه اون ترتیب هم بگن
خیلی ممنونم

Sajjad_k

عضو جدید
دوستان عزیزم میخواستم از کسانی که راجع به گرایش کنترل توی دانشگاه های تهران، امیرکبیر، خواجه نصیر و شریف اطلاعات دارن، ترتیب اولویت این دانشگاه ها رو بگن و ملاکشون واسه اون ترتیب هم بگن
خیلی ممنونم

ملاکش رو دقیق نمی دونم ولی اکثر استادا اینجوری میگن:
کنترل از نظر علمی: تهران،خواجه نصیر،امیر کبیر،شریف
برند: تهران،شریف،امیرکبیر،خواجه نصیر

Armin-Z

کاربر ممتاز
ملاکش رو دقیق نمی دونم ولی اکثر استادا اینجوری میگن:
کنترل از نظر علمی: تهران،خواجه نصیر،امیر کبیر،شریف
برند: تهران،شریف،امیرکبیر،خواجه نصیر

واسه انتخاب دومم بین خواجه و امیرکبیر گیر کردم! تا الان اینو فهمیدم که خواجه از نظر علمی بهتره، اما میخوام بدونم این بهتر بودنش به سطح علمی و برند امیرکبیر میچربه یا نه؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
واسه انتخاب دومم بین خواجه و امیرکبیر گیر کردم! تا الان اینو فهمیدم که خواجه از نظر علمی بهتره، اما میخوام بدونم این بهتر بودنش به سطح علمی و برند امیرکبیر میچربه یا نه؟

اتفاقا من در مورد کنترل اینطوری شنیدم که :

تهران - امیرکبیر - خواجه نصیر - شریف هستش

Armin-Z

کاربر ممتاز
اتفاقا من در مورد کنترل اینطوری شنیدم که :

تهران - امیرکبیر - خواجه نصیر - شریف هستش

تحقیقی که من کردم، امیرکبیر فقط یه استاد طالبی هست که ارزش داره که اگه نتونی با اون بگیری ارشدت نابود شده! اما دانشگاه خواجه نصیر دکتر خاکی صدیق و دکتر تقی راد هستن که از بهترینای کنترل هستن و بقیه اساتید هم قوی هستن، اما نکته دیگه ای که داره اینه که الان دکتر خاکی صدیق رییس دانشگاه و دکتر تقی راد رییس دانشکده برق شدن و به شدت به کنترل بها میدن! این چیزیه که من رو بین خواجه نصیر و امیرکبیر مردد کرده! :razz:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
تحقیقی که من کردم، امیرکبیر فقط یه استاد طالبی هست که ارزش داره که اگه نتونی با اون بگیری ارشدت نابود شده! اما دانشگاه خواجه نصیر دکتر خاکی صدیق و دکتر تقی راد هستن که از بهترینای کنترل هستن و بقیه اساتید هم قوی هستن، اما نکته دیگه ای که داره اینه که الان دکتر خاکی صدیق رییس دانشگاه و دکتر تقی راد رییس دانشکده برق شدن و به شدت به کنترل بها میدن! این چیزیه که من رو بین خواجه نصیر و امیرکبیر مردد کرده! :razz:

ولی فکر کنم اون دستگاه ها و امکاناتی که توی امیرکبیر باشه توی خواجه نصیر نباشه.نمیدونم باید تحقیق کنی

Armin-Z

کاربر ممتاز
ولی فکر کنم اون دستگاه ها و امکاناتی که توی امیرکبیر باشه توی خواجه نصیر نباشه.نمیدونم باید تحقیق کنی

آره اینم هست، البته ما کنترلی ها جز یه فضای آزمایشگاه و چندتا کامپیوتر چیز دیگه ای نیاز نداریم! قناعت رو حال میکنی؟! :biggrin:

controlqueen

عضو جدید
خیلی ممنونم
منم شنیدم توکنترل بخاطردکترخاکی صدیق اول دانشگاه تهران بعدم خواجه نصیر

بالا