تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

andysaeed

عضو جدید
از شانس ما امسال بعضی جاها ظرفیتها رو هم خیلی کم کردن

مثلا الکترونیک تهران از ۱۲+۱۴ شده ۹+۹

قدرت تهران از ۱۰+۱۴ شده ۱۱+۸

کنترل تهران از ۱۴ شده ۱۱
کنترل شریف از ۹ شده ۶

بیو تهران از ۱۰ شده ۷
بیو شریف از ۹ شده ۵
بیو امیرکبیر از ۱۶+۴ شده ۸
توی دانشگاه های شهر های دیگه هم همینطوره؟

kavosh90

عضو جدید
ترتیب دانشگاه های تهران از نظر مخابرات سیستم چطور هست؟؟
دانشگاه های پایین تر رو می ارزه شبانه بزنم یا برم روزانه دانشگاه شیراز؟ رتبه م شده 960 مخابرات
لطفا راهنمایی کنید...

alielec

عضو جدید
دوستان یه مقایسه بین تراز های قدرت یزد،باهنر کرمان و صنعتی کرمان می کنید؟

kavosh90

عضو جدید
چرا اینجا همه سوال می پرسن؟ یعنی کسی پیدا نمیشه که جواب بده؟؟
مدیر تالار یه فکریکنید لطفا...

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ترتیب دانشگاه های تهران از نظر مخابرات سیستم چطور هست؟؟
دانشگاه های پایین تر رو می ارزه شبانه بزنم یا برم روزانه دانشگاه شیراز؟ رتبه م شده 960 مخابرات
لطفا راهنمایی کنید...

در مورد دانشگاه های تهران
شریف
تهران
امیرکبیر
تربیت مدرس

با رتبه 960 فکر میکنم صنعتی اصفهان روزانه بتونی بیاری توی مخابرات سطحش خیلی بالاست.(فقط اینو ر نظر بگیر که اونجا خیلی باید پشتکار داشته باشی و خیلی باید درس بخونی خیلی)

kavosh90

عضو جدید
پس سیستم شبانه تهران نمیارم.
مهندسی پزشکی چطور؟به شبانه تهران امیدی هست؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
پس سیستم شبانه تهران نمیارم.
مهندسی پزشکی چطور؟به شبانه تهران امیدی هست؟

از مهندسی پزشکی خبر ندارم ولی سال پیش دوست من به صورت کاملا شانسی با رتبه حدود 140 مخابرات سیستم دانشگاه تهرانو اورد روزانه در حالیکه میگفتن تا 70 80 پر میشه!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
به نظرتون با 495 مخابرات سیستم کجا میشه قبول شد؟

شبانه خواجه نصیر و تربیت مدرسو روزانه شهید بهشتیو شایدم روزانه خواجه نصیر.
بهتره شما از نرم افزار انتخاب رشته ای که توی سایت مهندس تقوی هستش استفاده کنی.البته فعلا نذاشته ولی فکر میکنم واسه رتبه های بین 400 تا 600 خیلی خوبه که ازین انتخاب رشته استفاده کنن چون این رتبه ها خیلی حساسن و اگه بد انتخاب رشته کنید ممکنه اون دانشگاهی که لیاقتشو دارید رو نتونید بیارید

juvefans

کاربر ممتاز
خواهش میکنیم سطح دانشگاه ها رو در گرایشهای مختلف مقایسه کنید ( از نظر آخرین رتبه قبولی )

دوستان با 74 قدرت کجا میشه قبول شد ؟
:que:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اگه می شه یه راهنمایی به منم بکنید مرسی

232 مخابرات سال پیش شبانه دانشگاه تهران قبول شده! ولی خب هرسال فرق میکنه مثلا دوست من سال پیش با حدود 140 مخابرات سیستم روزانه دانشگاه تهران قبول شده درحالیکه میگفتن تا 70 80 پر میشه!

236 الکترونیک سال پیش صنعتی شریف روزانه و 245 شبانه قبول شدن ولی زیر گرایش معلوم نشده فکر کنم دیگه اون چرتا با این رتبه قبول شدن
253 روزانه امیرکبیر قبول شده اونم فکر کنم زیر گرایشس چرت باشه.

خود دوست من با رتبه حدود 120 مدار سیستم یا دیجیتال دقیق یادم نیس امیرکبیر قبول شد

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
خواهش میکنیم سطح دانشگاه ها رو در گرایشهای مختلف مقایسه کنید ( از نظر آخرین رتبه قبولی )

دوستان با 74 قدرت کجا میشه قبول شد ؟
:que:
سوالات زیاد شد ماشالله. منبعی هست که بشه اطلاعاتی بدست اورد؟
..راستش من با ارشدیا فاصله دارم . ولی گرایش مکاترونیک و کنترل زیر 100 شریف قبول میشن. از خود دانشجو های شریف شنیدم .

Milad_Rashed

عضو جدید
232 مخابرات سال پیش شبانه دانشگاه تهران قبول شده! ولی خب هرسال فرق میکنه مثلا دوست من سال پیش با حدود 140 مخابرات سیستم روزانه دانشگاه تهران قبول شده درحالیکه میگفتن تا 70 80 پر میشه!

236 الکترونیک سال پیش صنعتی شریف روزانه و 245 شبانه قبول شدن ولی زیر گرایش معلوم نشده فکر کنم دیگه اون چرتا با این رتبه قبول شدن
253 روزانه امیرکبیر قبول شده اونم فکر کنم زیر گرایشس چرت باشه.

خود دوست من با رتبه حدود 120 مدار سیستم یا دیجیتال دقیق یادم نیس امیرکبیر قبول شد

مرسی

زیر گرایش چرت مثلا چی؟ پردیس خود گردان؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مرسی

زیر گرایش چرت مثلا چی؟ پردیس خود گردان؟

منظور از زیر گرایش چرت مثلا الکترونیک نیمه هادی و یا نوری فتونیک در قیاس با دیجیتال یا مدار سیستم هستش.
اینا که گفتم همش روزانه بود پردیس خودگردان اینا نه!

منظور زیر گرایش هایی هستش که استقبال کمتری از اونا میشه و نسبت به بقیه زیر گرایش ها بازار کاری شاید بدتری داشته باشه

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شبانه خواجه نصیر و تربیت مدرسو روزانه شهید بهشتیو شایدم روزانه خواجه نصیر.
بهتره شما از نرم افزار انتخاب رشته ای که توی سایت مهندس تقوی هستش استفاده کنی.البته فعلا نذاشته ولی فکر میکنم واسه رتبه های بین 400 تا 600 خیلی خوبه که ازین انتخاب رشته استفاده کنن چون این رتبه ها خیلی حساسن و اگه بد انتخاب رشته کنید ممکنه اون دانشگاهی که لیاقتشو دارید رو نتونید بیارید
متاسفانه تربیت مدرس شبانه نداره.دانشگاشو دوس داشتم.اما نشد !

Milad_Rashed

عضو جدید
منظور از زیر گرایش چرت مثلا الکترونیک نیمه هادی و یا نوری فتونیک در قیاس با دیجیتال یا مدار سیستم هستش.
اینا که گفتم همش روزانه بود پردیس خودگردان اینا نه!

منظور زیر گرایش هایی هستش که استقبال کمتری از اونا میشه و نسبت به بقیه زیر گرایش ها بازار کاری شاید بدتری داشته باشه

من راستش قصد دارم اپلای کنم بعد ارشد. فکرنکنم خیلی فرق بکنه به حال من. اگه بتونم فتونیک با کله می رم
مرسی

llvll.asoud

کاربر ممتاز
متاسفانه تربیت مدرس شبانه نداره.دانشگاشو دوس داشتم.اما نشد !

امسال نذاشته شبانه؟

من با یکی از بچه هایی که سال پیش تربیت مدرس قبول شد میحرفیدم حتی میگفت به بچه های شبانه هم خوابگاه میدن! یعنی بم میگف شبانه اینجارم قبول شدی بزن مشکل خوابگاه نداری!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
من راستش قصد دارم اپلای کنم بعد ارشد. فکرنکنم خیلی فرق بکنه به حال من. اگه بتونم فتونیک با کله می رم
مرسی

واسه اپلای هم فکر میکنم رشته و گرایش مهم باشه باید اونور بلاخره روش کار کنن یا نه؟! باید بتونی استادی پیدا کنی که توی اون زیر گرایش کار کنه و تورو ساپورت کنه بلاخره هرچی اون زیرشاخه محبوب تر باشه تعداد استاد توی اون فیلد بیشتره و راحت تر میتونی استاد پیدا کنی!

دانشگاه های شهرستانی هم بعضیاشون واسه اپلای کردن خیلی خوبن مثلا صنعتی اصفهان!
البته شنیدم دانشگاه صنعتی اصفهان اساتیدش خیلی سخت میگیرن پدر دانشجو رو درمیارن

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مرسی

به نظرم شما بهتره با استاد اسلام پناه هم مشورت کنید بپرسید کدوم زیرشاخه ها و فیلدها برای اپلای مناسبه و اینکه از کدوم دانشگاه ها میشه راحت اپلای کرد و پذیرش گرفت.

Milad_Rashed

عضو جدید
واسه اپلای هم فکر میکنم رشته و گرایش مهم باشه باید اونور بلاخره روش کار کنن یا نه؟! باید بتونی استادی پیدا کنی که توی اون زیر گرایش کار کنه و تورو ساپورت کنه بلاخره هرچی اون زیرشاخه محبوب تر باشه تعداد استاد توی اون فیلد بیشتره و راحت تر میتونی استاد پیدا کنی!

دانشگاه های شهرستانی هم بعضیاشون واسه اپلای کردن خیلی خوبن مثلا صنعتی اصفهان!
البته شنیدم دانشگاه صنعتی اصفهان اساتیدش خیلی سخت میگیرن پدر دانشجو رو درمیارن

درسته ولی فعلا برم تو دانشگاه. از توی دانشگاه آزادم می تونم رزومه دلخواهمو بسازم با کارهای بدرد بخور. من درس خونم کنکوری نیستم فقط!

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
امسال نذاشته شبانه؟

من با یکی از بچه هایی که سال پیش تربیت مدرس قبول شد میحرفیدم حتی میگفت به بچه های شبانه هم خوابگاه میدن! یعنی بم میگف شبانه اینجارم قبول شدی بزن مشکل خوابگاه نداری!
دفترچه ی پارسالو دیدم حتی پارسال هم نداشت.احتمالا رشته های دیگه شبانه دارن.
خواجه امسال 6 تا اضافه کرده به نظرم آخرین نفرات خواجه روزانه قبول شم احتمالا

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دفترچه ی پارسالو دیدم حتی پارسال هم نداشت.احتمالا رشته های دیگه شبانه دارن.
خواجه امسال 6 تا اضافه کرده به نظرم آخرین نفرات خواجه روزانه قبول شم احتمالا

من اون فردی که میگفتم مهندسی پزشکی بودن!
کلا انتخاب رشته یه چیز شانسیه باید همه جارو بزنی دیدی زدو قبول شدی! مثلا دوست من سال پیش 700 اورد صنعتی اصفهان قبول میشد ولی خب ترجیح داد تو شهر خودش تبریز بخونه.در صورتی که مخابرات سیستم صنعتی اصفهان خیلی قویتر از تبریز هستش

juvefans

کاربر ممتاز

دوستان با 74 قدرت کجا میشه قبول شد ؟:que:

شبانه رفتن امیر کبیر بهتره یا روزانه تربیت مدرس و علم وصنعت ؟

Milad_Rashed

عضو جدید

دوستان با 74 قدرت کجا میشه قبول شد ؟:que:

شبانه رفتن امیر کبیر بهتره یا روزانه تربیت مدرس و علم وصنعت ؟
اگه پولشوداری که امیر کبیر. گچه با این هزینه تحصیل رایگان الان خیلی فرق نمی کنه... امیر کبیرقطعابهتره . حالا کی به چه ترتیبی انتخاب می منهاون به شایط فرد بستگی ار. شاید کسی نتونه پولشو بده وغیره.

juvefans

کاربر ممتاز

هزینه آزاد کردن مدرک ارشد روزانه برای رفتن چقدر میشه ؟
خیلی ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان سوال داشتم که هزینه حدودی هر ترم اردش شبانه چقدر هست ؟
هزینه آزاد کردن مدرک ارشد روزانه برای رفتن چقدر میشه ؟
خیلی ممنون:gol:
شما دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو از سایت سنجش دانلود کردی؟
اونجا نوشته که دانشگاه های مادر شهریه ثابتش 650 هزار تومن هستش و هرواحد 150 تومن فکر کنم که اگه 8 واحد برداری خودت حساب کن ببین چقدر میشه.

در مورد قدرت هم صد در صد امیرکبیر بهتره 7 8 تا استاد تمام داره چهره های شاخص که اصلا نیازی به معرفی ندارن!

juvefans

کاربر ممتاز
شما دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو از سایت سنجش دانلود کردی؟
اونجا نوشته که دانشگاه های مادر شهریه ثابتش 650 هزار تومن هستش و هرواحد 150 تومن فکر کنم که اگه 8 واحد برداری خودت حساب کن ببین چقدر میشه.

در مورد قدرت هم صد در صد امیرکبیر بهتره 7 8 تا استاد تمام داره چهره های شاخص که اصلا نیازی به معرفی ندارن!

ببخشید ، الان اونجا رو مطالعه کردم .
هزینه آزاد کردن مدرک ارشد روزانه برای رفتن چقدر میشه ؟ اینو ننوشته بود .:confused:

بالا