تاپیک بحث و تبادل نظر درباره شبکه های عصبی (مقاله ،ژورنال،سوالات و مشکلات)

saeed_telecom

عضو جدید
اگر خودتون پیشنهادی داشته باشید ممنون میشم راهنماییم کنید

شما فیلدی که کار میکنید چیه؟؟؟ میخواهید به طور محض راجع به شبکه ی عصبی باشه یا با استفاده از شبکه ی عصبی بتونید یک کاری انجام بدید؟؟؟ مثلا میتونید بازشناسی آوا با استفاده از شبکه ی عصبی کار کنید یا تخمین پارامترهای کانال با استفاده از شبکه ی عصبی BP...

madar2

عضو جدید
من گرایشم مخابراته این درس هم اختیاری برداشتم تقریبا خوبم خوندمش برام فرقی نداره فقط میخوام یه موضوعی باشه که بتونم روش خوب کار کنم وجواب بگیرم.اگر یه موضوعی باشه که از شبکه عصبی بشه توش استفاده کرد بهتره

saeed_telecom

عضو جدید
من گرایشم مخابراته این درس هم اختیاری برداشتم تقریبا خوبم خوندمش برام فرقی نداره فقط میخوام یه موضوعی باشه که بتونم روش خوب کار کنم وجواب بگیرم.اگر یه موضوعی باشه که از شبکه عصبی بشه توش استفاده کرد بهتره

مهم اینجاست که شما بتونید در راستای پایان نامتون کار کنید... اگر پایان نامتون بحثی مرتبط با شبکه ی عصبی هست مسلما کار کردن روی موضوع شبکه های عصبی مناسبه اما اگر نه بهتره همون وقتی رو که برای کار کردن و ارائه ی مقاله ی کنفرانسی میگذارید برای مقاله ای مبتنی بر پایان نامتون صرف کنید... در زمینه ی مخابرات شبکه های عصبی در مطالب مختلفی کاربرد دارد... برای نمونه تخمین فرکانس در روش پرش فرکانسی باند گسترده موضوع جالبیست...

saeed_telecom

عضو جدید
یکم بیشتر در مورد این موضوع توضیح بدید لطفا

در سیستم های پهن طیف Spread Spectrum برای جلوگیری از شنود شدن سیگنال از روشی به اسم پرش فرکانسی Frequency Hopping بهره میبرند... در واقع در این سیستم، در فرستنده و گیرنده فرکانس حامل طبق جدولی، از فرکانسی به فرکانس دیگر تغییر میکند... در گیرنده در صورت نبود این جدول باید فرکانس دریافت شده تخمین زده شود و در واقع با تئوری آشکارسازی سر و کار دارد... اما در برخی مقالات مشاهده کرده ام که با استفاده از شبکه های عصبی این فرکانس تخمین زده شده است...
من نمونه ای از مقالاتی را که شبکه های عصبی در زمینه های مخابراتی کاربرد داشته برایتان قرار میدهم...
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/logi...ieee.org/stamp/stamp.jsp?tp=&arnumber=5541934
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/logi...ieee.org/stamp/stamp.jsp?tp=&arnumber=5670445
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/logi...ieee.org/stamp/stamp.jsp?tp=&arnumber=6422133

آخرین ویرایش:

madar2

عضو جدید
ممنون خیلی لطف کردین که وقت گذاشتین.اگر برام سوالی پیش اومد دوباره مزاحمتون میشم

mitraengeer

عضو جدید
سلام
دوستان کسی اینجا میتونه کمکم کنه :در مورد مراکز زیمنس و hipath 3000& 4000 مخصوصا بردای زیمنس؟؟؟؟!!!خیلی مشکل دارم
یه سوال و میشه گفت درخواست کمک دیگه اینکه من مخابرات خوندم و خیلی ام رشتم دوست دارم از وقتی مشغول به کار شدم دچار سردرگمی شدم،انگار هیچی بلد نیستم دوست دارم توی یه گرایش قوی بشم(شبکه و سیسکو و... خیلی علاقه دارم)راهنماییم کنید

سپاسگذارم...

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شبكه هاي عصبي پرسپترون چند لايه هميشه تعيين وزن لايه هاي شبكه ازمهمترين موضوعات كه معمولا از روش بك پرو پاگيشن bp استفاده ميشه بدين صورت كه شبكه با مقادير اوليه نتيجه گيزي ميشود (ترنييمگ يا اموزش شبكه)و سپس با بازگشت از اخرين لايه به اولين لايه وزنها بدست مياد همانطور كه در شكل مشخصه
در روشهاي جديد كه در جند تا مقاله خووندم ميشود به جاي روش كلاسيك bp از الگورتيم هاي تكاملي هوشمند وزن شيكه را تعيين كرد.
يادگيري شبکه عصبيدر يک شبکه عصبي منظور از يادگيري، تعيين مقادير بهينه وزن‌ها و ساير پارامتها همچون باياس و شيب تابع تحريک براي داشتن بيشترين کارايي است. در اهداف تقريب تابعي که در آنها شبکه عصبي وظيفه برقراري ارتباط ميان دسته ديتاي ورودي و خروجي را دارد، کارايي شکبه با تعريف خطاي ميان خروجي واقعي و خروجي شبکه براي مجموعه ديتاي آموزش و تست صورت مي‌پذيرد. در يادگيري شبکه هدف کم کردن اين خطا با تغيير مناسب وزنها و ساير پارامترهاي شبکه است. متد رايج در اين شيوه نيز به روش پس انتشار خطا موسوم است. در اين روش که بر مبناي روش‌هاي مبتني بر گراديان بهينه‌سازي مي‌باشد، وزنهاي هر مرحله از يادگيري از روي وزن‌هاي مرحله قبل و با يک گام حرکت در راستاي عکس گراديان تابع خطا صورت مي‌پذيرد.
از آنجا که هر نوع يادگيري يک شبکه عصبي به يک مسئله بهينه‌سازي منجر مي‌شود، بنابراين يک راهکار پيش رو استفاده از روشهاي بهينه سازي تکاملي همچون الگوريتم‌هاي ژنتيک، بهينه‌سازي گروه ذرات و الگریتم رقابت استعماری است. در اين نوشتار از الگوريتم رقابت استعماری برای تعيين وزنهاي شبکه عصبي (یادگیری شبکه عصبی) استفاده خواهد شد. همچنین نتایج حاصل با الگوریتم ژنتیک مقایسه خواهند شد.

آخرین ویرایش: