بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

طبق روال سال گذشته اخبار و اطلاعات مهم مرتبط با نمایشگاه بیست و پنجم را در این تاپیک قرار میدم تا دوستان به این اطلاعات دسترسی راحت تری داشته باشن.

همونطور که دوستان مطلع هستند این نمایشگاه دومین نمایشگاه بزرگ کتاب جهان هست و از نظر آمار بازدیدکنندگان با 5.5 میلیون نفر رتبه اول را دارا می باشد.
همچنین این نمایشگاه بزرگترین رویداد فرهنگی کشور محسوب میشود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت در مصلی تهران برگزار میشود.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
نحوه دریافت بن خرید کتب داخلی

دوستان در مرحله اول باید در سامانه نمایشگاه
ثبت نام کنند و پس از دریافت پرینت تاییدیه از تاریخ 2 لغایت 11 اردیبهشت تهران / 10 اردیبهشت سایر شهرستانها به شعب منتخب بانک صادرات مراجعه کنند و پس از تکمیل فرم و با به همراه داشتن تاییدیه، کارت ملی و دانشجویی و پرداخت 20 هزار تومان کارت الکترونیکی خود را دریافت کنند.

توجه کنید:

• این کارتها مختص دانشجویان است.
  • این کارتها فقط مختص خرید کتب داخلی از نمایشگاه بیست و پنجم است.
  • مبلغ آن غیر قابل برداشت است.
  • هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای است.

سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب داخلی

شعب منتخب بانک صادرات

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
همونطور که مطلع هستید ظرفیت 100 هزار نفری سایت دیروز تکمیل شد. ظرفیت 50 هزار نفری دیگه ای هم باز شده، دوستانی که نتونستند ثبت نام کنند از امروز دوباره میتونند به سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

طبق روال سال گذشته اخبار و اطلاعات مهم مرتبط با نمایشگاه بیست و پنجم را در این تاپیک قرار میدم تا دوستان به این اطلاعات دسترسی راحت تری داشته باشن.

همونطور که دوستان مطلع هستند این نمایشگاه دومین نمایشگاه بزرگ کتاب جهان هست و از نظر آمار بازدیدکنندگان با 5.5 میلیون نفر رتبه اول را دارا می باشد.
همچنین این نمایشگاه بزرگترین رویداد فرهنگی کشور محسوب میشود.

سوال معروف : منبع ؟؟؟؟؟
:cool:

( من اولین بار چنین چیزی میشنوم)

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

سوال معروف : منبع ؟؟؟؟؟
:cool:

( من اولین بار چنین چیزی میشنوم)
احتمالا چون زیاد پیگیر اخبار مربوطه نیستید!
اینا جمع بندی خبرهایی هست که چندین ساله پخش میشه.
از نظر تعداد بازدیدکننده اول هست.

دومین نمایشگاه هم که نوشتم از نظر تعداد شرکت ناشران و کشورهای خارجی هست که دو ساله پس از نمایشگاه فرانکفورت بیشترین تعداد رو داره.

(نمایشگاه کتاب فرانکفورت معتبر ترین نمایشگاه جهانه)

به هر حال تاپیک اطلاع رسانی هست و زیاد نمی خوام از بحث منحرف بشیم.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اطلاعیه نحوه خرید یارانه ای کتاب خارجی از بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ستاد برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جهت توزیع کارت خرید یارانه ای کتاب خارجی در تهران و مراکز استانها از طریق بانک صادرات اقدام می نماید.
زمان دریافت کارت خرید در تهران از تاریخ 1/2/91لغایت 11/2/91 و در شهرستانها از تاریخ 1/2/91 لغایت 10/2/91 می باشد.یادآوری می نماید که ارائه کارت خرید یارانه ای فقط با مراجعه شخص و با در دست داشتن اصل و تصویر کارت ملی و مدارک زیر از طریق شعب منتخب بانک صادرات میّسر خواهد بود

1- مدارک مورد نیاز:
- دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهها با ارائه کارت دانشجویی و یا کارت فارغ التحصیلی
- اعضای هیأت علمی با ارائه کارت عضویت هیأت علمی که نشان دهنده مرتبه هیأت علمی باشند و یا با ارائه اصل حکم کارگزینی
- طلاب و اساتید حوزه های علمیه (در صورت خرید کتاب لاتین) با ارائه تأئیدیه از مدیریت حوزه و یا دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استانها و نیز جامعه المصطفی العالمیه
- اهل قلم و شخصیتهای فرهنگی هنری :
اهل قلم با ارائه نمونه ای از آخرین اثرشان (چاپ اول سال 1389 به بعد)
شخصیتهای فرهنگی – هنری: با ارائه نمونه ای از آثار علمی و هنری و یا تائیدیه از مراجع ذی صلاح مرتبط با موضوع فعالیت جهت تعیین سقف خرید کتاب خارجی به دفتر ستاد واقع در تهران، خیابان قائم مقام فراهانی – خیابان فجر- ساختمان شماره 7- طبقه اول مراجعه نمایند.
- نمایندگان مؤسسات، دانشگاهها و مراکز آموزشی با در دست داشتن معرفی نامه معتبر و درخواست سقف خرید مورد نیاز با امضای بالاترین مقام مسئول ممهور به مهر سازمان به ستاد امور بین الملل نمایشگاه واقع در تهران- خیابان قائم مقام فراهانی – خیابان فجر (جم سابق) - ساختمان شماره 7 - طبقه اول مراجعه نمایند.
- ارائه کارت ملی توسط تمامی خریداران الزامی است

2- نحوه دریافت کارت:
الف- اشخاص با مراجعه به شعب منتخب بانک صادرات در تهران و شهرستانها و تکمیل برگه درخواست کارت یارانه ای همراه با تصویر و اصل مدارک شناسایی و پرداخت مبلغ 000/10 ریال، کارت یارانه ای خرید کتاب خارجی را دریافت می نمایند.
ب- اهل قلم و شخصیتهای فرهنگی و هنری با مراجعه به ستاد امور بین الملل و تکمیل برگه درخواست کارت یارانه ای همراه با ارائه اصل و تصویر کارت ملی و نمونه اثر کارت یارانه ای دریافت می نمایند.
ج- مؤسسات، دانشگاهها و مراکز آموزشی با ارائه درخواست تعیین سقف خرید، معرفی نماینده، کارت یارانه ای دریافت می نمایند.

د- زمانبندی مراجعه براساس سطوح علمی برای خرید کتاب خارجی در نمایشگاه و میزان سهمیه

سطوح علمی خریداران
سقف خرید روزهای مجاز خرید
استادان- دانشیاران- دارندگان مدارک حوزوی سطح الف - اهل قلم (گروه الف)
1,200,000ریال
13اردیبهشت 1391
ستادیاران- فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی-پزشک متخصص- دارندگان مدرک حوزوی سطح ب- اهل قلم (گروه ب)
1,000,000 ریال
14 اردیبهشت 1391
مربیان- پزشکان عمومی- دانشجویان پزشکی- فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع فوق لیسانس – دارندگان مدرک حوزوی سطح ج- اهل قلم (گروه ج)
800,000 ریال
15اردیبهشت 1391
فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع لیسانس- فوق دیپلم- دارندگان مدرک حوزوی سطح د
600,000 ریال
16 اردیبهشت 1391
مؤسسات
طبق سهمیه
19 اردیبهشت 1391

توجـه
- دانشجویان ودارندگان مدرک فوق لیسانس و بالاتر می توانند تا 20 درصد بیشتر از سقف خرید تعیین شده کتاب خریداری نمایند
- هر فرد مجاز است فقط یک کارت خرید دریافت نماید.
- هزینه صدور کارت خرید کتاب (000/10 ریال) غیر قابل استرداد است.
- به میزان سهمیه و زمان تعیین شده برای مراجعه در رابطه با سطوح علمی مختلف دقت فرمائید.
- آخرین مهلت ارسال درخواست و تعیین سقف خرید مؤسسات 12/2/91می باشد.

شعب منتخب بانک صادرت

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همونطور که مطلع هستید ظرفیت 100 هزار نفری سایت دیروز تکمیل شد. ظرفیت 50 هزار نفری دیگه ای هم باز شده، دوستانی که نتونستند ثبت نام کنند از امروز دوباره میتونند به سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

من ديشب رفتم واسه دوستم ثبت نام كنم زده بود ظرفيت تکمیل شده یعنی انقدر زود پر شد:(

sanam_el

عضو جدید
همه ی کتابای رفرنس که انتشاراتشون خارجی نیست، برای خرید کتاب رفرنسی که داخل منتشر میشه از همون بن انتشارات داخل باید استفاده کرد؟
خود نمایشگاه سایت مخصوصی برای اطلاع رسانی نداره؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
همه ی کتابای رفرنس که انتشاراتشون خارجی نیست، برای خرید کتاب رفرنسی که داخل منتشر میشه از همون بن انتشارات داخل باید استفاده کرد؟
خود نمایشگاه سایت مخصوصی برای اطلاع رسانی نداره؟؟
بله برای انتشارات داخلی میشه از بن داخل استفاده کرد.
کلا سالن ها مجزا هست و امکان تداخل وجود نداره. برای بخش ریالی که بن در نظر گرفته نمیشه، برای بخش ارزی بن کتاب های خارجی و برای ناشران داخلی + دانشگاهی + کودکان هم بن داخلی ارائه میشه.

من بن میخوااااااااام :cry:
فکر نکنم دیگه بن کتاب داخلی داده بشه، میتونید بن خارجی تهیه کنید (اگه به دردتون بخوره)

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتماباید برای خرید بن تهیه کرد .از کارتهای خرید کتاب دولتی نمیشه استفاده کرد؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
حتماباید برای خرید بن تهیه کرد .از کارتهای خرید کتاب دولتی نمیشه استفاده کرد؟
من منظورتون رو دقیق نفهمیدم ولی نه برای خرید (به غیر از بخش ارزی) بن لازم نیست.

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بن میخواااااااااااااااام اه بازم دیر مطلع شدم پارسال هم دیر فهمیدم و ظرفیت تکمیل بود
من بن میخواااام:cry::crying2::w04:

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط به دانشجو ها بن میدن؟
من بابام دانشجوه ولی هر سال همه ی بنش رو خودش کتاب میخره و به من هیچی نمیرسه!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
کتابای دانشگاهی رفرنس تو همون سالن ناشران دانشگاهیه؟
رفرنس اگه منظورتون رفرنس های خارجی هست که قسمت کتابهای ارزی و ریالی (خارجی) هستن.
رفرنس های فارسی (که چیز خاصی نیستن که چنگی به دل بزنن) در قسمت ناشران دانشگاهی هستن.

sanam_el

عضو جدید
میشه بگید دقیقا با بن لاتین چه جوری باید خرید کرد و قیمت رو چرداخت؟؟
امکان داره کتابی تو لیست کتابهای سایت نمایشگاه نباشه ولی تو نمایشگاه موجود باشه؟

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی دیگه ماها که بن نداریم نمی تونیم بریم؟
من دیر فهمیدم.هیچ راهی نیست؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
میشه بگید دقیقا با بن لاتین چه جوری باید خرید کرد و قیمت رو چرداخت؟؟
امکان داره کتابی تو لیست کتابهای سایت نمایشگاه نباشه ولی تو نمایشگاه موجود باشه؟
معمولا لیست ها کامل میشه، بعضی از ناشران معتبر تک تک لیست ها رو در سایتشون قرار میدن و در نمایشگاه هم هر ناشر بروشور مخصوص خودش رو که موضوعی تفکیک شده پخش میکنه.
در مورد خرید بن به این نحو هست که:
شما به سالن ارزی مراجعه میکنید و اگه کتابی رو مد نظر داشتین درخواست فاکتور میکنین. همون ناشر فاکتور رو به شما میده (اگه کتاب در انبار موجود باشه) و شما با مراجعه به بخش بانکی هزینه کتاب رو واریز میکنید. هزینه تا سالهای قبل 1/3 سالن ریالی بود. و پس از اون با یه برگ به انبار مراجعه میکنید و کتابتون رو تحویل میگیرین.
در این مورد چند نکته رو باید ذکر کنم:
1- عناوین و تعداد خاصی کتاب از طرف دولت حمایت میشن و در سالن ارزی قرار میگیرن در نتیجه عناوین نسبت به سالن ریالی کمتره.
2- همه مراحلی که بالا گفتم فقط مختص سالن ارزی بود، سالن ریالی همانند ناشران داخلی هست.
3- از سالن ارزی فقط به اندازه بن قدرت خرید دارید.

یعنی دیگه ماها که بن نداریم نمی تونیم بریم؟
من دیر فهمیدم.هیچ راهی نیست؟
بن خارجی که هنوز پخش میشه ولی ثبت نام بن داخلی تموم شده.

sanam_el

عضو جدید
کتابایی که تو بخش ریالی هست با بن هیچ کدوم از بن ها نمیشه خریدشون؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
کتابایی که تو بخش ریالی هست با بن هیچ کدوم از بن ها نمیشه خریدشون؟؟؟
نه، کتابهایی که در بخش ریالی هستن فقط فروش آزاد هستن، البته 20% تخفیف مثل ناشران داخلی دارن که کلی هست.

بالا