بیاین تشکیل گروه بدیم و پی ال سی رو به کمک هم و همزمان با هم یاد بیگیریم امروز نوزده فروردین 92

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما . سوالی در مورد plc logo زیمنس در محیط LAD داشتم. مداری طراحی کنید که با زدن شاستی استارتI1 موتور Q1 روشن شده وبعد از 5ثانیه موتور Q2نیز روشن شود حال با زدن شاستی استپ I2 هر دو خاموش شوند. دفعه بعد با زدن شاستی استارت I1 ابتدا موتور Q2 روشن شده سپس بعد از 5 ثانیه موتورQ1 نیز روشن شود که با زدنI2 باز هر دو خاموش و این روند ادامه داشته باشد. ممنون میشوم کمکم کنید.

سلام دوست عزیز.
این سؤال سخت نیست. فقط نیاز به تمرین داره.
شما میتونید با مراجعه به تاپیک های گذشته و مرور مطالب گفته شده این سؤال رو حل بکنید.
البته اگر این کار رو هم نکنید میتونید با مراجعه به Help هر بلوک داخل نرم افزار مشکلتون رو حل بکنید.
موفق باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام
درپی ال سی چندین نوع زبان برنامه نویسی وجودداردکه درذات همشون یه کارروانجام میدن ولی خب هرکدوم قابلیت های خاص خودشون رودارن وجاهای خاص ومرتبط مفیدترهستند
ldr
fbd
stl
scl
sfg
مثلادرزبان fbdماتوابع خاصی مثل تایمروکانتررومیتونیم به راحتی وبادرک بیشتراستفاده کنیم نسبت به مثلاstl
چون stlشبیه زبان اسمبلی میباشدوکدنویسی آن مشکل تروبایددیدبازتری نسبت به سخت افزارودراصطلاح ریجیستری plcداشته باشی وبایدمثلابرای تایمرکدنویسی کنین
اماfbdبلوک دیاگرام میباشد وتوابع ازپیش تعریف شده وآماده
همانطورکه گفتم کاربردهافرق میکنه مثلاscl انعطاف پذیری بیشتری داشته ومیتونیم برنامه های پیچیده ترروبایه روندخاص بنویسیم که دربرنامه های طولانی ترکاربردداردکه اگرباldrبنویسیم سخت ترووقت گیرتراست عیب یابی هم مشکل ترخواهدبود
البته این دیدکلی نسبت به زبان برنامه نویسی ها میباشداماماچون برنامه هاروتحت نرم افزارمینویسیم ازتوانایی های بیشتری میتونیم برخوردارباشیم
مثلااگردربرنامه روباstl بنویسم میتوانیم برای پیکربندی تایمراز بلوک fbd استفاده کنیم زیرادرنهایت تمام برنامه هادرهرسطح ونوعی که نوشته شوددرنهایت به کدهای قابل فهم آی سی یعنی 0و1 تبدیل خواهدشد
زبان scl یک زبان سطح بالامیباشدشبیه پاسکال وc
ازدستورات ساختاری باانعطاف پذیری وکنترلی خاصی میتوان استفاده کردودربرنامه ریزی شبکه های plc هم کاربرددارد
دربرنامه نویسی ازهمه چی مهمترالگوریتم نویسی میباشدبعداطلاعات کامل ازسخت افزارودستگاههای جانبی که به plc وصل میشود
sfg هم زبان گرافیکی بوده ودرجاخای خاص کاربرددارد...جاهایی که برنامه پشت سرهم اجراییی است ومثلاپرش نداریم یاوقفه
دراصطلاح برنامه های step step
دراینجاتاجایی که درتوانایی باشه برنامه scl روتوضیح خواهم داد
موفق باشین
با سلام و خسته نباشید.
احساس میکنم این تاپیک یه مقدار داره خاک میخوره. شما دوستان عزیز هم به دلیل مشغله نمیتونید دوباره راه اندازی کنیدش. چون اوّلین مطلب شما برای 1 ماهه پیش هستش و به روز رسانی نشده. البته من و دوستان دیگه هم درگیر کار های دیگه بودیم.
و فک کنم جناب آقای emad الان s7 رو هم تموم کرده باشن. ولی خوب من همون طور که گفته بودم میخام کلاس آموزشی ARM برگزار کنم.
و عزیزان علاقه مند میتونن مراجعه کنند.
البته گفته بودم آزمایشگاه PLC که اونم تو فکرش هستم.
موفق باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
در ضمن دوستان عزیزی که بعداً به این تاپیک مراجعه خواهند کرد ، مطلع باشن که استارت جدی مطالب از صفحه 15 بوده.
موفق باشید.

emad sahraee

عضو جدید

با سلام و خسته نباشید.
احساس میکنم این تاپیک یه مقدار داره خاک میخوره. شما دوستان عزیز هم به دلیل مشغله نمیتونید دوباره راه اندازی کنیدش. چون اوّلین مطلب شما برای 1 ماهه پیش هستش و به روز رسانی نشده. البته من و دوستان دیگه هم درگیر کار های دیگه بودیم.
و فک کنم جناب آقای emad الان s7 رو هم تموم کرده باشن. ولی خوب من همون طور که گفته بودم میخام کلاس آموزشی ARM برگزار کنم.
و عزیزان علاقه مند میتونن مراجعه کنند.
البته گفته بودم آزمایشگاه PLC که اونم تو فکرش هستم.
موفق باشید.

سلام به جناب امیر خان .استاد نباشه شاگرداشم میرن. من اصلا چیزی و تموم نکردم من و بهونه نکنید که از زیر آموزش در برید :biggrin: لطفا از ادامه مطلب شروع کنید منم قول هر روز باشم و مشقامو خوب تحویل بدم.لطفا..
من تا الان درگیر تابلو ها و کانکت کردن سیم ها بودم .سعی میکنم عکس هاییم آپلود کنم احتمالا از اواسط اردیبهشت شروع می کنیم برای راه اندازی plc ها نکته جالب اینکه plc های این دستگاه های امریکایی و اینگلیسی ... توی ایران خیلی کم دیده شده .من از آموزش های شما عزیزان استفاده می کنم و سعی می کنم از امروز روز به روز با تجهیزات و اموزش هایی که اینجا داریم و می بینم براتون اطلاعات بفرستم
ولی هنوز خودم یکم استرس دارم ولی ایشالله شروع شه اوکی میشم.من 2 سال اینجا درگیر این پروژه ام و توی این دو سال میتونید روم حساب کنید .8 دستگاه مختلف با 8 سیستم مختلف که حدود دو سال تا راه اندازی کامل وقت می بره که ایشالاله طبق گفته اولیه از اواسط اردیبهشت دستگاه اول رو استارت می کنیم.
با تشکر از استادمون آقا امیر و هم کلاسی خوبم ناتائیل

آخرین ویرایش:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام به جناب امیر خان .استاد نباشه شاگرداشم میرن. من اصلا چیزی و تموم نکردم من و بهونه نکنید که از زیر آموزش در برید :biggrin: لطفا از ادامه مطلب شروع کنید منم قول هر روز باشم و مشقامو خوب تحویل بدم.لطفا..
من تا الان درگیر تابلو ها و کانکت کردن سیم ها بودم .سعی میکنم عکس هاییم آپلود کنم احتمالا از اواسط اردیبهشت شروع می کنیم برای راه اندازی plc ها نکته جالب اینکه plc های این دستگاه های امریکایی و اینگلیسی ... توی ایران خیلی کم دیده شده .من از آموزش های شما عزیزان استفاده می کنم و سعی می کنم از امروز روز به روز با تجهیزات و اموزش هایی که اینجا داریم و می بینم براتون اطلاعات بفرستم
ولی هنوز خودم یکم استرس دارم ولی ایشالله شروع شه اوکی میشم.من 2 سال اینجا درگیر این پروژه ام و توی این دو سال میتونید روم حساب کنید .8 دستگاه مختلف با 8 سیستم مختلف که حدود دو سال تا راه اندازی کامل وقت می بره که ایشالاله طبق گفته اولیه از اواسط اردیبهشت دستگاه اول رو استارت می کنیم.
با تشکر از استادمون آقا امیر و هم کلاسی خوبم ناتائیل
سلام آقا عماد. نه والا زیر کار در رفتن نیست ولی خوب وقت نمیشه دیگه!!!!
ان شاء الله موفق باشید در تمام پروژه های پیش روتون.
خواهش میکنم کاری نکردم.
--
ولی یه چیزی اینجا رو چیکار کنیم پس ؟!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/629158-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-ARM-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-AT91
میخوام اینجارو شروع کنم.
به درد شما هم میخوره ها.

emad sahraee

عضو جدید
سلام آقا عماد. نه والا زیر کار در رفتن نیست ولی خوب وقت نمیشه دیگه!!!!
ان شاء الله موفق باشید در تمام پروژه های پیش روتون.
خواهش میکنم کاری نکردم.
--
ولی یه چیزی اینجا رو چیکار کنیم پس ؟!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/629158-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-ARM-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-AT91
میخوام اینجارو شروع کنم.
به درد شما هم میخوره ها.

مبحث کاملا الکترونیکیه من فکر نکنم بفهمم.حداقل مبحث plc مشترک بود بین قدرت و الکترونیک .واقغا حیف میشه این page نا تمام بمونه :w19::w19::w19:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
مبحث کاملا الکترونیکیه من فکر نکنم بفهمم.حداقل مبحث plc مشترک بود بین قدرت و الکترونیک .واقغا حیف میشه این page نا تمام بمونه :w19::w19::w19:
بله خوب. کاملاً الکترونیکیه و به درد بخور.
بعید میدونم مثل قبل بتونم مباحث اینجا رو ادامه بدم.
شما ام اگه راست میگی خودت اینجا رو ادامه بده.S7 رو ادامه بده و بعد هم مطالب دیگه و ... ( ببخشید که رک گفتم ) :smile:
--
صحبتی با دوستانی که این پیام رو میبینن :
یک پیشنهادی که من به عنوان یه دوست کوچیک به تمامی عزیزانی که پیام رو میبینن دارم ، و اون هم اینه که من چیزی که توی شما دوستان خیلی خیلی کم دیدم اینه که علاقه ای به خدمت بدون دستمزد ندارید. یعنی فی سبیل الله. یعنی از حق و زمان و انرژی خودتون بزاری برای پیشرفت خود و دیگران. یعنی کاری که توی اسلام بارها بهش اشاره شده. یعنی اینکه پیامبر پول نمیگرفت ارشاد کنه. یعنی اینکه حضرت علی پول نمیگرفت ارشاد کنه پول نمیگرفت مطالب زندگی رو یاد بده. فی سبیل الله کار میکرد. ما مسلمونیم دیگه احیاناً !! نه !؟
یعنی حتماً باید به شما گفته بشه که بیاید فعالیت کنید تا بیاید. یا چمیدونم مثلاً بگن انقد تومن بهتون میدیم بیاید یا چمیدونم مثلاً اینکارتون میکنیم بیاید...
ولی به این توجه نمیکنید که شما هرچی باشید و هرکی باشید اگر بخاید به فکر پیشرفت مملکت و همه باشید باید بی منت تلاش کنید.
اگر قرار باشه فقط فکره پول و ثروت و ماشین و خونه و ... باشید همین بهتر که زحمت نکشید. برید تو کاره خرید و فروش دلار و طلا و سکه مطمئناً ظرف مدّت کمی خودتون رو میبندید. و امّا اگر میخاید به دنبال یادگیری علم و انتقال اون به دیگران باشید انتظارهای بیخودی رو از خودتون دور کنید.
اگر میخاید با PLC بنز بخریدو خونه بخریدو اینها از همین حالا بدونید که در اشتباهید.
--
بعضی مسائل گفتنی نیست ولی من میگم که بدونید و حساب کار دستتون بیاد.
من مدتی قبل که کار رونق نداشت به جناب ICE MAN گفتم چرا انقدر خلوته و کسی نمیاد از مطالب استفاده کنه. ایشون گفتند شما ادامه بدید ان شاء الله میان. و در ضمن اگر کسی حضور پیدا نکرد نهایتش اینه که مطالب شما همینجا میمونه و همه تا ابد ازش استفاده میکنن. همین جمله ی ایشون به قدری به من انرژی داد که سعی کردم مطالب رو به یه جایی برسونم و دیگه حرفی نزدم و بیشتر مشتاق شدم تا علم کم خودم رو در اختیار دیگران بزارم. کما اینکه مطالب دیگه ای هم خواهم گفت.

مطلب دیگه ای که هستش ایشون قرار بود هدیه ای برای من بفرستند و من قبول نکردم. چونکه نمیتونستم قبول کنم. چرا که از اوّل برای پول این کار رو نکرده بودم. و اصلاً درست نیست به نظر من.
ولی خوب متأسفانه بعضی دوستان انقدر درک ندارن که این حالت و شرایط من رو درک کنن. اولاً که علم من به اندازه ای نیست که بخام برم در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی تدریس بکنم.اگر هم این کار رو بکنم کاره سختی برای من خواهد بود و سعی میکنم سخت تلاش کنم که برسم به اون حد. دوماً اینکه شما خودتون جای من بودید انتظار پول داشتید !؟؟!! و فکر اقتصادی میکردید ؟!!؟!؟ اگر آره واقعاً نمیدونم چی بهتون بگم.

و آخر اینکه آنکه جان دهد نان دهد. با پول زندگی کنید ، برای پول زندگی نکنید.
ثروت آنقدر خوب است که به قدر کفایت باشد.
احساس میکردم این مطالب باید گفته بشه. حالا این مطالب رو در جواب آقا عماد گفتم ولی خوب همونطور که اشاره کردم منظورم کلی بود. :D
منتظر مطالبی در تالار های دیگه باشید.
موفق و مؤید باشید.

emad sahraee

عضو جدید
بله خوب. کاملاً الکترونیکیه و به درد بخور.
بعید میدونم مثل قبل بتونم مباحث اینجا رو ادامه بدم.
شما ام اگه راست میگی خودت اینجا رو ادامه بده.S7 رو ادامه بده و بعد هم مطالب دیگه و ... ( ببخشید که رک گفتم ) :smile:
--
صحبتی با دوستانی که این پیام رو میبینن :
یک پیشنهادی که من به عنوان یه دوست کوچیک به تمامی عزیزانی که پیام رو میبینن دارم ، و اون هم اینه که من چیزی که توی شما دوستان خیلی خیلی کم دیدم اینه که علاقه ای به خدمت بدون دستمزد ندارید. یعنی فی سبیل الله. یعنی از حق و زمان و انرژی خودتون بزاری برای پیشرفت خود و دیگران. یعنی کاری که توی اسلام بارها بهش اشاره شده. یعنی اینکه پیامبر پول نمیگرفت ارشاد کنه. یعنی اینکه حضرت علی پول نمیگرفت ارشاد کنه پول نمیگرفت مطالب زندگی رو یاد بده. فی سبیل الله کار میکرد. ما مسلمونیم دیگه احیاناً !! نه !؟
یعنی حتماً باید به شما گفته بشه که بیاید فعالیت کنید تا بیاید. یا چمیدونم مثلاً بگن انقد تومن بهتون میدیم بیاید یا چمیدونم مثلاً اینکارتون میکنیم بیاید...
ولی به این توجه نمیکنید که شما هرچی باشید و هرکی باشید اگر بخاید به فکر پیشرفت مملکت و همه باشید باید بی منت تلاش کنید.
اگر قرار باشه فقط فکره پول و ثروت و ماشین و خونه و ... باشید همین بهتر که زحمت نکشید. برید تو کاره خرید و فروش دلار و طلا و سکه مطمئناً ظرف مدّت کمی خودتون رو میبندید. و امّا اگر میخاید به دنبال یادگیری علم و انتقال اون به دیگران باشید انتظارهای بیخودی رو از خودتون دور کنید.
اگر میخاید با PLC بنز بخریدو خونه بخریدو اینها از همین حالا بدونید که در اشتباهید.
--
بعضی مسائل گفتنی نیست ولی من میگم که بدونید و حساب کار دستتون بیاد.
من مدتی قبل که کار رونق نداشت به جناب ICE MAN گفتم چرا انقدر خلوته و کسی نمیاد از مطالب استفاده کنه. ایشون گفتند شما ادامه بدید ان شاء الله میان. و در ضمن اگر کسی حضور پیدا نکرد نهایتش اینه که مطالب شما همینجا میمونه و همه تا ابد ازش استفاده میکنن. همین جمله ی ایشون به قدری به من انرژی داد که سعی کردم مطالب رو به یه جایی برسونم و دیگه حرفی نزدم و بیشتر مشتاق شدم تا علم کم خودم رو در اختیار دیگران بزارم. کما اینکه مطالب دیگه ای هم خواهم گفت.

مطلب دیگه ای که هستش ایشون قرار بود هدیه ای برای من بفرستند و من قبول نکردم. چونکه نمیتونستم قبول کنم. چرا که از اوّل برای پول این کار رو نکرده بودم. و اصلاً درست نیست به نظر من.
ولی خوب متأسفانه بعضی دوستان انقدر درک ندارن که این حالت و شرایط من رو درک کنن. اولاً که علم من به اندازه ای نیست که بخام برم در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی تدریس بکنم.اگر هم این کار رو بکنم کاره سختی برای من خواهد بود و سعی میکنم سخت تلاش کنم که برسم به اون حد. دوماً اینکه شما خودتون جای من بودید انتظار پول داشتید !؟؟!! و فکر اقتصادی میکردید ؟!!؟!؟ اگر آره واقعاً نمیدونم چی بهتون بگم.

و آخر اینکه آنکه جان دهد نان دهد. با پول زندگی کنید ، برای پول زندگی نکنید.
ثروت آنقدر خوب است که به قدر کفایت باشد.
احساس میکردم این مطالب باید گفته بشه. حالا این مطالب رو در جواب آقا عماد گفتم ولی خوب همونطور که اشاره کردم منظورم کلی بود. :D
منتظر مطالبی در تالار های دیگه باشید.
موفق و مؤید باشید.

سلام
من از زحمات شما بی نهایت متشکرم و من تا آخرین نقطه علمم که خیلی کمه رو در این باشگاه می نویسم . من به این باشگاه مدیونم و وظیفم میدونم که برای این باشگاه تلاش کنم چرا که خیلی چیزها اینجا یاد گرفتم .
من قرار هست تحت آموزش plc قرار بگیرم ولی هنوز درگیر کارهای نصب هستم و این آموزش شروع نشده .مطمئن باشید اگر علمشو داشتم حتی اگر یک نفرم اینجا نبود عاشقانه همرو می نوشتم و در ماه های آینده اینکارو میکنم و این پیج رو تکمیل
می کنم .منت علم شما بر سر ما اختیار با شماست باشید یا نباشید من اگر هم حرفی زدم از روی شوخی و دوستی که این مدت با شما داشتم زدم من از شما لوگو رو یاد گرفتم .من نمی دونم چرا روی این حرف با من بود
مظلوم تر از من نبود ؟;) من کی درخواست پول کردم؟ خدا خودش می رسونه چه با plc چه بی plc .
من امیدوارم اگر از من ناراحتید منو ببخشید گرجه حرفی نزدم مگر به مزاح در ضمن در آینده از شما کمک خواهم گرفت فکر نکنید الان منو دعوا کردید منم دیگه باهاتون کاری ندارم ... نه این خبرها نیست آقا امیر..
بازم میگم کم کاریه من بخاطر علم کممه و به محض اینکه اولین مطلبیکه درباره plc رو یاد می گیرم رو آپلود خواهم کرد موفق باشید I LOVE YOU MASTER :heart::w40:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
زیاد خجالتمون میدی عماد جان.
عماد جان گفتم که کلی گفتم !!! چونکه شما پست گذاشته بودید فرصت رو مناسب دیدم تا این صحبت ها رو در جواب شما عرض بکنم. :smile:
البته اوّلش که گفتم شما خودت ادامه بده این تاپیک رو کاملاً با شما بودم ولی صحبت های بعدی رو اتفاقاً با شما نبودم.
از دست دوستانی که نمیتونم بهشون اشاره بکنم ناراحت بودم و مجبور بودم در جواب شما بگم.
میدونم شما بزرگوار تر از این حرفا هستی که من شما رو مصداق حرف هام قرار بدم.
یه جاهاییش رو با مخاطب خاص خودم بودم و یه جاهاییش رو با همه بودم و اوّلش رو هم به شما عرض کردم که خدا رو شکر به خوبی درک کردید.
در کل اگر ناراحت شدید ببخشید. ولی ناراحت نشید. چون طرف صحبتم شخص شما نبوده. و اینکه بالاخره گفتمان همیشه راه حل مشکلاته.
موفق باشید.

بهار امیدوار

عضو جدید
زیاد خجالتمون میدی عماد جان.
عماد جان گفتم که کلی گفتم !!! چونکه شما پست گذاشته بودید فرصت رو مناسب دیدم تا این صحبت ها رو در جواب شما عرض بکنم. :smile:
البته اوّلش که گفتم شما خودت ادامه بده این تاپیک رو کاملاً با شما بودم ولی صحبت های بعدی رو اتفاقاً با شما نبودم.
از دست دوستانی که نمیتونم بهشون اشاره بکنم ناراحت بودم و مجبور بودم در جواب شما بگم.
میدونم شما بزرگوار تر از این حرفا هستی که من شما رو مصداق حرف هام قرار بدم.
یه جاهاییش رو با مخاطب خاص خودم بودم و یه جاهاییش رو با همه بودم و اوّلش رو هم به شما عرض کردم که خدا رو شکر به خوبی درک کردید.
در کل اگر ناراحت شدید ببخشید. ولی ناراحت نشید. چون طرف صحبتم شخص شما نبوده. و اینکه بالاخره گفتمان همیشه راه حل مشکلاته.
موفق باشید.
اسپم؟
:redface:

glongo

عضو جدید
سلام بر یازان بی مدعا
من محمد هستم. دستی از دور بر اتش دارم.
ولی چرا اینجا اینقدر خلوته؟
ضربالمثل معزوف میگه: همه چیز را همگان دانند.
plc یک نقطه از دامنه اتوماسیون هست.
طبعا هر شخصی در قسمتی از ان به توفیق اجباری پیشرفت کرده.
اگه اطلاعاتمون را به اشتراک بذاریم نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام بر یازان بی مدعا
من محمد هستم. دستی از دور بر اتش دارم.
ولی چرا اینجا اینقدر خلوته؟
ضربالمثل معزوف میگه: همه چیز را همگان دانند.
plc یک نقطه از دامنه اتوماسیون هست.
طبعا هر شخصی در قسمتی از ان به توفیق اجباری پیشرفت کرده.
اگه اطلاعاتمون را به اشتراک بذاریم نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

سلام بر شما دوست عزیز.
شما شروع کنید.بسم الله....

glongo

عضو جدید
سلام
من پیشنهاد میکنم یه سرفصل تهیه کنیم
البته با نظر جمع تدوین بشه
سپس دوستان درخصوص هر ایتم بحث و تبادل نظر کنند.

Hidden shadow

عضو جدید
سلام به همگی...

دوستان کسی می دونه علت غیر فعال بودن برنامه run در plc چی می تونه باشه؟ چجوری باید این مشکل رفع کرد؟
برنامه رو نوشتم اما run نمیشه!

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام به همگی...

دوستان کسی می دونه علت غیر فعال بودن برنامه run در plc چی می تونه باشه؟ چجوری باید این مشکل رفع کرد؟
برنامه رو نوشتم اما run نمیشه!
منظورتون run در کامپایلر logo هستش ؟!
نصب نرم افزار درست انجام شده ؟!
نسخه اصل هستش !؟

#صلاح#

عضو جدید
دوستان سلام
من تازه به جمعتون اضافه شدم و از مطالب اساتید استفاده کردم ولی چرا الان کسی اینجا نیست تا بحثا رو ادامه بده

Coronaa

کاربر فعال
سلام دوستان
من نرم افزار PLC برای ویندوز 10 میخوام. کسی هست لینکشو بذاره اینجا؟؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
خسته نباشید

با یادگیری plc چقدر میتونیم کسب درآمد کنیم؟؟

ضمنا چطوری یاد بگیریم؟؟؟

کسی از دوستان میتونه راه رو نشون بده، من 5 سال پیش موسسات ازاد رفتم ولی تقریبا بدرد نخور بود

لطفا راهنمایی کنید

ممنونم

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من نرم افزار PLC برای ویندوز 10 میخوام. کسی هست لینکشو بذاره اینجا؟؟
دقیقا کدوم PLC مد نظرتونه ؟
مثلا TIA PORTAL تو WIN10 کار میکنه و لینک دانلودش هم اینه البته از طریق خود نرم افزار میتونید جدیدترین آپدیت ها رو بگیرید

Coronaa

کاربر فعال
دقیقا کدوم PLC مد نظرتونه ؟
مثلا TIA PORTAL تو WIN10 کار میکنه و لینک دانلودش هم اینه البته از طریق خود نرم افزار میتونید جدیدترین آپدیت ها رو بگیرید
منظورم SIMATIC Manager بود که بتونم باهاش تمرین کنم و یاد بگیرم. واسه PLC S7
من اینو نصب کرده بودم ولی کرک نشد و بصورت trial نصب شد. کار نمیکرد!

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم SIMATIC Manager بود که بتونم باهاش تمرین کنم و یاد بگیرم. واسه PLC S7
من اینو نصب کرده بودم ولی کرک نشد و بصورت trial نصب شد. کار نمیکرد!

برای کرک کردن تمام محصولات زیمنس باید از نرم افزار Simatic Key Installer استفاده کنی . درضمن SIMATIC Manager قدیمیه و فقط سریهای 300 و 400 رو میشه برنامه ریزی کرد برای برنامه نویسی سریهای جدید CPU مثل 1200 و 1500 باید از همون TIA Portal استفاده بشه ضمن اینکه HMI های سری Comfort که بسیار کاراتر و ارزونتر از حتی Multy Panel ها هستند فقط بوسیله این نرم افزار قابل دسترسی هستن .

Coronaa

کاربر فعال
برای کرک کردن تمام محصولات زیمنس باید از نرم افزار Simatic Key Installer استفاده کنی . درضمن SIMATIC Manager قدیمیه و فقط سریهای 300 و 400 رو میشه برنامه ریزی کرد برای برنامه نویسی سریهای جدید CPU مثل 1200 و 1500 باید از همون TIA Portal استفاده بشه ضمن اینکه HMI های سری Comfort که بسیار کاراتر و ارزونتر از حتی Multy Panel ها هستند فقط بوسیله این نرم افزار قابل دسترسی هستن .
الآن این سایتی که شما معرفی کردین رو من نرم افزار رو نصب کنم روی ویندوز 10 جواب میده؟
حجمش 62 گیگ هست!؟؟؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این سایت صرفا بعنوان نقطه شروع استفاده کنید چون اون نرم افزار Simatic Key Installer رو که گفتم داخل برنامه ها داره ....این نرم افزار کاملا جدیده و طبیعیه که رو Win10 جواب بده ( هفته قبل Update 9 برای SP1 هم اومد ) من قبلا امتحان کردم ولی چون کلا با Win10 راحت نبودم دوباره رفتم سراغ WIn7 ! .... نرم افزار حالت ماجولار داره و لازم نیست که همه قسمتها نصب بشن برای کار شما Siemens SIMATIC STEP 7 v13 Professional جواب میده و کافیه ...قسمت اول Basic برای کار با LOGO های جدیده که تحت شبکه پروفی نت کار میکنن اگر به کار با LOGO علاقه داشتید نصب کنید برای کار با HMI و Wincc بخش Siemens SIMATIC WinCC v13 Professional رو نصب کنید و برای کار با HMI های سری Comfort بخش Siemens SIMATIC WinCC v13 Comfort/Advanced ...ولی اگه صرفا میخواهید با PLC کنید همون قسمت اول که آندرلاین کردم کافیه .. یه بخش اتوماتیک آپدیت هم داره که بصورت اتوماتیک جدیدترین آپدیتها رو پیدا و اعلام میکنه که همیشه مقدارش دو گیگه ! . برای کار با PLC های سری 300 و 400 از همون سیمولاتور قدیمی استفاده میکنه ولی اگه بخواهید روی سری 1200 و 1500 کار کنید باید بخش Siemens SIMATIC STEP 7 PLCSIM v13 Professional رو هم دانلود کنید ...

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط من یه نکته اضافه کنم .... با توجه به اینکه مراجع فارسی برای این نرم افزار وجود نداره در حالیکه برای Simatic Manager بعلت قدیمی بودن خیلی زیاده و شما هم ظاهرا تازه کار هستید ممکنه به مشکل بربخورید چون قصدتون یادگیریه پیشنهاد میکنم با استفاده از نرم افزار Wmware یه سیستم مجازی تو Win10 بسازید و توی اون Winxp (بعلت سبک بودن) نصب بکنید و همون Simatic Manager قدیمی رو روی سیستم عامل XP نصب کنید.

اگر قصد کار با PLC های دیگه رو هم دارید نمونه زیاده مثلا تو سایت LS جدیدترین نرم افزار ها رو برای سریهای مختلف PLC های این شرکت داره مثلا GLOFA که شامل یه سری مینی PLC فوق العاده جالب و قدرتمنده و یا سریهای دیگه که تو خیلی از صنایع معمولی از سریهای 300 و 400 کم ندارن و حتی تو سرعت پردازش از خیلیهاشون بسیار بهتر عمل میکنن مثل XGT و XGB .... قیمتها هم در مقایسه با زیمنس حدودا یک سوم و حتی کمتر درمیاد .

آخرین ویرایش:

Coronaa

کاربر فعال
با سلام مجدد
ممنونم از اینکه خوب راهنمایی میکنی. من یکمی گیج شدم!
ببینید من قبلا PLC رو کلاس رفتم و یه دوره با نرم افزار simatic manager کار کردم. الآن هم با Logo دارم کار میکنم و تقریبا مدارت ساده ای مثل چپگرد راستگرد و اینچیزا رو مرور کردم. حالا خواستم همین مدارات رو با simatic manager هم انجام بدم و شروعی باشه برای مدارات پیچیده تر.
الآن این professional که گفتین رو دارم دانلود میکنم. مگه این همون simatic manager نیست؟
هدف من یادگیری PLC و استفاده از اون در صنعت هست و میخوام چیزی رو یاد بگیرم که توی صنعت بیشتر استفاده میشه. توی صنعت بیشتر از چه نوع PLC استفاده میشه؟

*fred*

عضو جدید
با سلام مجدد
ببینید من قبلا PLC رو کلاس رفتم و یه دوره با نرم افزار simatic manager کار کردم. الآن هم با Logo دارم کار میکنم و تقریبا مدارت ساده ای مثل چپگرد راستگرد و اینچیزا رو مرور کردم. حالا خواستم همین مدارات رو با simatic manager هم انجام بدم و شروعی باشه برای مدارات پیچیده تر.
الآن این professional که گفتین رو دارم دانلود میکنم. مگه این همون simatic manager نیست؟
هدف من یادگیری PLC و استفاده از اون در صنعت هست و میخوام چیزی رو یاد بگیرم که توی صنعت بیشتر استفاده میشه. توی صنعت بیشتر از چه نوع PLC استفاده میشه؟

سلام
بله همون سیماتیک هست......بنظر من خیلی سریع از این مدارات ساده بگذرید و دنبال برنامه های کاربردی توی صنایع باشید و وقتی بررنامه نویسی حرفه ای شدید اگه توان مالی داشتید یک PLC خریداری کنید و در منزل باهاش کار کنید تا ریزه کاریاش دستتون بیاد....
توی صنایع کوچک مثل همین شرکتای تولید بطری ودستمال و صنایع غذایی و...... از PLC های لوگو و امرن و دلتا و خانواده های PLC های میان رده استفاده میشه وبرای صنایع بزرگتر مثل پتروشیمی و.....از سری جدید زیمنس با حفاظت بالا H- SYSTEM استفاده میشه.........خانواده زیمنس بدلیل قیمت بالای ان در صنایع کوچک زیاد استفاده نمیشه ودر حال حاضر بازار داره دست دلتا میفته

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام مجدد

نه دقیقا اون نیست ! این بخشی از نرم افزار جامع TIA Portal هستش . simatic manager مورد نظر شما همونطور که قبلا گفتم تنها قادر به برنامه ریزی سریهای 300 و 400 هست و خیلی قدیمیه حداکثر 2011 .ضمن اینکه برای کار با HMI ها باید نرم افزار winccFlexible هم نصب بشه و برای مونیتورینگ با PC نرم افزار Wincc و اینکه ایجاد ارتباط بین این نرم افزارها کمی مشکله . با نرم افزار جامع TIA Portal کل این مجموعه ها یکپارچه شدن و شما با دانلود هر بخش اون رو به این مجموعه اضافه میکنید ( کاری که OMRON سالها پیش با نرم افزار جامع CX_ONE انجام داده بود ) .... کار با این نرم افزار رو من برای کسانی که تجربه کار با simatic manager دارن و بهش مسلط هستن پیشنهاد میکنم چون نرم افزار آینده زیمنس همینه و با simatic manager تنها میشه CPU و HMI های قدیمی رو کانفیگ کرد ... مخصوصا HMI های جدید علاوه بر اینکه امکانات بسیار بالاتری دارن بسیار ارزانتر هم هستن ..... ولی در مورد شما به انتخاب خودتون ربط داره میتونید هر دو رو کار کنید فقط بحث WIN10 بود که تا جایی که یادم میاد simatic manager رو Win10 کار نمیکرد برای همین هم بهتون کار با نرم افزار Vmware رو پیشنهاد کردم که یجور Virtual Machin هستش و میتونه هر سیستم عاملی رو که خواستید رو Win10 شبیه سازی کنید و نرم افزارتون رو روش نصب کنید .

درمورد plc های مورد استفاده در صنعت هم طبیعیه که صنایع کوچک بعلت مشکلات اقتصادی به PLC های ارزون رو بیارن مدلهایی مثل دلتا که هم در زمینه PLC هم HMI و هم سروو موتورها خوب عمل کردن (البته نسبت به قیمتشون ) plc های ارزون دیگه Fatec و LS .. هستن که من دومی رو خیلی بهتر میدونم چون رده های بسیار متنوعی داره و بعضی مدلهاش رو میشه با زبانی شبیه به Graph زیمنس برنامه ریزی کرد . نمایندگی اون رو هم شرکت ایمن تابلو داره HMI های جدیدی داره ولی من تا حالا استفاده نکردم ولی در کل قیمتهاش بسیار ارزونتر از زیمنسه ... با Vmware هم اصلا نگران سیستم عامل نباش ونرم افزار این PLC ها هم بصورت رایگان تو سایتشون هست .

LOGO یه ابزار بسیار سادس البته میتونه کمک دست هر مهندسی باشه تا سیستمهای ساده که نیاز به محاسبات ندارن رو سریع راه اندازی کنه و جای تعداد زیادی از رله ها و تایمرها رو بگیره مخصوصا سری 220 ولتش که بدون نیاز به منبع تغذیه 24 ولت وسط کنتاکتورهای قدرت میتونید استفادش کنید ولی اگر سیستمتون کمی پیجیده بشه بعلت اینکه امکانات یه PLC واقعی رو نداره خیلی خستتون میکنه ضمن اینکه تغییرات تو برنامه پیچیده نوشته شده بسیار سخت خواهد بود . دور سری 200 زیمنس رو هم قلم بکشید چون از رده خارج شده و نرم افزارش هم کمترین شباهت به S7 استاندارد رو داره .

Coronaa

کاربر فعال
نه دقیقا اون نیست ! این بخشی از نرم افزار جامع TIA Portal هستش . simatic manager مورد نظر شما همونطور که قبلا گفتم تنها قادر به برنامه ریزی سریهای 300 و 400 هست و خیلی قدیمیه حداکثر 2011 .ضمن اینکه برای کار با HMI ها باید نرم افزار winccFlexible هم نصب بشه و برای مونیتورینگ با PC نرم افزار Wincc و اینکه ایجاد ارتباط بین این نرم افزارها کمی مشکله . با نرم افزار جامع TIA Portal کل این مجموعه ها یکپارچه شدن و شما با دانلود هر بخش اون رو به این مجموعه اضافه میکنید ( کاری که OMRON سالها پیش با نرم افزار جامع CX_ONE انجام داده بود ) .... کار با این نرم افزار رو من برای کسانی که تجربه کار با simatic manager دارن و بهش مسلط هستن پیشنهاد میکنم چون نرم افزار آینده زیمنس همینه و با simatic manager تنها میشه CPU و HMI های قدیمی رو کانفیگ کرد ... مخصوصا HMI های جدید علاوه بر اینکه امکانات بسیار بالاتری دارن بسیار ارزانتر هم هستن ..... ولی در مورد شما به انتخاب خودتون ربط داره میتونید هر دو رو کار کنید فقط بحث WIN10 بود که تا جایی که یادم میاد simatic manager رو Win10 کار نمیکرد برای همین هم بهتون کار با نرم افزار Vmware رو پیشنهاد کردم که یجور Virtual Machin هستش و میتونه هر سیستم عاملی رو که خواستید رو Win10 شبیه سازی کنید و نرم افزارتون رو روش نصب کنید .

درمورد plc های مورد استفاده در صنعت هم طبیعیه که صنایع کوچک بعلت مشکلات اقتصادی به PLC های ارزون رو بیارن مدلهایی مثل دلتا که هم در زمینه PLC هم HMI و هم سروو موتورها خوب عمل کردن (البته نسبت به قیمتشون ) plc های ارزون دیگه Fatec و LS .. هستن که من دومی رو خیلی بهتر میدونم چون رده های بسیار متنوعی داره و بعضی مدلهاش رو میشه با زبانی شبیه به Graph زیمنس برنامه ریزی کرد . نمایندگی اون رو هم شرکت ایمن تابلو داره HMI های جدیدی داره ولی من تا حالا استفاده نکردم ولی در کل قیمتهاش بسیار ارزونتر از زیمنسه ... با Vmware هم اصلا نگران سیستم عامل نباش ونرم افزار این PLC ها هم بصورت رایگان تو سایتشون هست .

LOGO یه ابزار بسیار سادس البته میتونه کمک دست هر مهندسی باشه تا سیستمهای ساده که نیاز به محاسبات ندارن رو سریع راه اندازی کنه و جای تعداد زیادی از رله ها و تایمرها رو بگیره مخصوصا سری 220 ولتش که بدون نیاز به منبع تغذیه 24 ولت وسط کنتاکتورهای قدرت میتونید استفادش کنید ولی اگر سیستمتون کمی پیجیده بشه بعلت اینکه امکانات یه PLC واقعی رو نداره خیلی خستتون میکنه ضمن اینکه تغییرات تو برنامه پیچیده نوشته شده بسیار سخت خواهد بود . دور سری 200 زیمنس رو هم قلم بکشید چون از رده خارج شده و نرم افزارش هم کمترین شباهت به S7 استاندارد رو داره .

خیلی عالی و واضح توضیح دادین. ممنونم از راهنماییت.
منم تمایل دارم که TIA رو یاد بگیرم تا برای آینده خوب باشه. دانلود کردم و به زودی نصبش میکنم.
ان شاالله باز از راهنمایی و مساعدت شما دوستان استفاده خواهم کرد.
سپاس