بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ساليد يك نرم افزار ساده و فوق العاده خوب و كاربرديه...من خودم ب شخصه طراحي رو رو با نرم افزار ساليد انجام ميدم...بعد براي مراحل بعدي مثل تحليل و برنامه گرفتن براي cncاز كتيا استفاده ميكنم

سلام
cncرو چه جور میشه یاد گرفت؟

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
cncرو چه جور میشه یاد گرفت؟

خو cnc دو بخش داره ك فك كنم منظور شما بخش برنامه نويسيشه ك شما اول بايد مباني اوليه برنامه نويسي..منظور جي كد ها دستگاهاي مختصاتي اون و ...اشنا بشيد چون زمينه استفاده از نرم افزار هاي cam اشنايي ب زبان برنامه نويسي و الفباي اونه
اگ ميتونيد براي ابتدا يك نگاهي ب كتاب برنامه نويسي براي ماشين هاي cnc تاليف اقاي محسن لطفي بندازيد

mech.shima

کاربر ممتاز
خو cnc دو بخش داره ك فك كنم منظور شما بخش برنامه نويسيشه ك شما اول بايد مباني اوليه برنامه نويسي..منظور جي كد ها دستگاهاي مختصاتي اون و ...اشنا بشيد چون زمينه استفاده از نرم افزار هاي cam اشنايي ب زبان برنامه نويسي و الفباي اونه
اگ ميتونيد براي ابتدا يك نگاهي ب كتاب برنامه نويسي براي ماشين هاي cnc تاليف اقاي محسن لطفي بندازيد
بله منظورم همون بخش اولشه
به نظر شما قابل دانلود کردن هست؟برای من که تا حالا اصلا کار نکردم باهاش شروع از این کتاب خوبه یا اینکه باید پیش زمینه کتاب دیگه ای مطالعه کنم؟

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منظورم همون بخش اولشه
به نظر شما قابل دانلود کردن هست؟برای من که تا حالا اصلا کار نکردم باهاش شروع از این کتاب خوبه یا اینکه باید پیش زمینه کتاب دیگه ای مطالعه کنم؟

ن كتاب چون كتاب فارسي هست فك نكنم پيدا كنيد اين كتاب رو توي نت پيدا كنيد
اين كتاب
http://nosabooks.com/WebUI/book.aspx?simorgh=1&marckey=1063280&marckind=3
و اينكه اين كتاب الفباي اوليه زبان برنامه نويسي و ... رو ب زبان ساده اورده و ب نظر من اين براي شروع خيلي خوبه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
گرایش خاصی ندارم من فرد آزادیم:دی
من به هیچ جایی وابسته نیستم:d

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر بچه های درس خون مکانیک
حالتون چطوره
درس میخونید؟:D

سلام سلام خوبین کاردو جان،چه خبر مبرا؟؟کجا بودی؟دلم واست تنگ شده بود:D

نميشه ك اينطوري ك...بايد ي گرايشي چيزي باشه:d

سلام محسن خان به تاپیک ما خوش آمدین;)
میبینم که من نبودم زدین تاپیکو ترکوندین سه تا صفحش عین برق پر شد:)

mech.shima

کاربر ممتاز
:eek:بچه ها یکی منو بگیره تا این بشر رو ناکار نکردم:mad::exclaim: :neutral::w08::w08::w08::w08::w08::neutral::neutral::neutral::neutral::neutral:

راس میگن دیگه خرخونید:)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محمد رضا مثل این هوس کردی دوباره تو رو از شرکت بندازن بیرون:Dهان؟:D

دست مریضا،واقعا کن،ما کی رو عضو بچه درسخونا کردیم،شما اخراجین:cool:

به جون تو بندازن بیرون خیالم راحت میشه، اصلا ازش راضی نیستم، همین امروز فرداست که در بیام :D

mech.shima

کاربر ممتاز
محمد رضا مثل این هوس کردی دوباره تو رو از شرکت بندازن بیرون:Dهان؟:D

دست مریضا،واقعا کن،ما کی رو عضو بچه درسخونا کردیم،شما اخراجین:cool:

اخراج؟
بهتر همون که عضو بچه خرخونا نباشم:)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اتفاقا حق با شماست خرخونن:biggrin:

خرخون یه معنای دیگه داره،آنایی که درس میخونن و توانایی دارن که درس میخونن اینم یه هنره از نظرم چون درسخوندنم نیاز به فکر و برنامه ریزی داره،گرچه من خودم زیاد بچه درسخونی نیستم ولی بچه درسخونا رو دوست دارم و پی درس رو میگیرم،هر کی یه طور زندگی میکنه و مهم اینه که هر کی هر طور زنگی میکنه از زندگیش راضی باشه...فقط همین...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به جون تو بندازن بیرون خیالم راحت میشه، اصلا ازش راضی نیستم، همین امروز فرداست که در بیام :D

بابا تو که همش راضی نیستی از کارت:Dفک کنم اینجام باز اخراج شی:D

اخراج؟
بهتر همون که عضو بچه خرخونا نباشم:)

بفرمایید،به سلامت:cool:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام سلام خوبین کاردو جان،چه خبر مبرا؟؟کجا بودی؟دلم واست تنگ شده بود:D
میبینم که من نبودم زدین تاپیکو ترکوندین سه تا صفحش عین برق پر شد:)

سلام بر امیر عزیز
ببخشید این مدت رو نبودم یکم کارام زیاد شده بود
آره دیگه گفتیم کم کاریمونو جبران کنیم:d

sadegh1068

عضو جدید
آفرین آقا صادق،صنعتی شاهرود دانشگاه خوبیه،فقط یه سوال الان دیگه صنعتی هست؟چون تو دفترچه مینویسن دانشگاه شارود.
مهدی(M.ARIABOY )هم دانشگاش صنعتی اراک هست.
الان دیگه با این ریئس دانشگاه مزخرفش که از دستاورد های زرین دولت عدالت محور بود داره صنعتی ش برداشته میشه. البته تا ترم پیش که ما اونجا بودیم هنوز رشته های علوم انسانی و این جور چیزها نگرفته بود، شاید امسال بگیره.
دانشکده مکانیکش مخصوصا گروه سیالاتش خیلی خوب و قوی بود، 4 5 تا استاد با سواد و قوی داشت از جمله دکتر نظری و دکتر نوروزی.

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام دوست عزیز:gol:
ممنون من خوبم، شما خوب هستین؟
برای شروع فلوئنت (اگه تا حالا اصلا باهاش کار نکردین) تقریبا بهترین گزینه سی دی آموزشی بهکامانه که قیمتش فک کنم 12 تومنه. چون هم فارسی هست و هم تصویری و هم اینکه از صفر شروع کرده به آموزش، واسه شروع گزینه ی خوبی.
کتاب های فارسی معمولا ترجمه ی آموزش ها یا همون tutorial های انگلیسیه که تو اینترنت هم پیدا میشن.
واسه قسمت های پیشرفته هم معمولا آموزش فارسی پیدا نمیشه و منابع همه انگلیسی هستن. شما اساس و پایه ش رو یاد گرفتین به من بگین تا آموزش های پیشرفته رو بهتون معرفی کنم.

اتفاقا منم درسهای حاشیه ایم داغون بود، از جمله همین مبانی برق ها، سرطان بودن اصن:weirdsmiley:

ممنون هم از شما هم از امیر عزیز
خیلی کمک کردید
چشم من میرم میگیرم میخونمشون،میبینمشون بعد دوباره مزاحم میشم
اره بابا، این مدیریت تولیدو مبانی و ایمنی واقعا اه اه اه دی
منم همونطور که امیر گفت صنعتی ام،ولی دیگه بهای سابقو نمیدن به دانشگاه ها، زمانی دانشگاه ما تو زمینه خوردرو جز 3 تا دانشگاه کشور بو،رئیس جدید که اومد کار اولش قطع بودجه تیم خودروسازی بود.....

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
یه سوال دیگه.من نقشه 1 رو برداشتم ترم 2 بدلیل غیبت با 8 افتادم خخخخخ.حالا اینکه نقشه 1 2 رو ترم 8 9 بردارم ایا؟؟ یا زودتر برشون دارم.از لحاظ نقشه خوانی مشکلی ندارم چون با کتیا کار میکنم.نظرتون چیه؟؟

نقشه 2 رو باید قبل ازترم 6پاس کنی
من خودم ترم دیگه نقشه 2 دارم،به خاطر بحثی که باهاش داشتم صبر کردم بر با یکی دیگه بردارم انقد طول کشید،ولی مشکلی ندارم چون طراحی اجزای 2 نداریم طراحی اجزای 1 داریم که 4 واحده و طراحی مبدل که پاس کردم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیزم
امیر جان و مهدی عزیز
شیما خانم و دوستای جدیدمون:gol:

آقا مرسی که احوالمو پرسیدید
دمتون گرم:gol:

میگم چون سوالا الان تو زمینه ی نرم افزاریه

فیلم آموزشی کتیا کسی سراغ داره؟

مهدی تو چی؟

اگه سراغ دارید اسمشو بگید تا بگیرمش