بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

dr.rezooli

عضو جدید
سلام به همه
همینجوری گذری دیدم این تاپیکو الان
دوستان از نظر من تا توی یه جو درست و حسابی زبان (مثلا کلاس) قرار نگیرین زبانتون اوکی نمیشه
زبان کار کردن با کتاب بی فایده نیست اما به مراتب تاثیرش از کلاس کمتره

خیلی نرمال تو یه سال اول زبانتون راه میوفته و ادامه هم که بدین اوکی اوکی میشه . دیگه یاد که میگیرین خودتون حال میکنین برین :D
اما به شدت فرراررررررررررره :cry:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
همینجوری گذری دیدم این تاپیکو الان
دوستان از نظر من تا توی یه جو درست و حسابی زبان (مثلا کلاس) قرار نگیرین زبانتون اوکی نمیشه
زبان کار کردن با کتاب بی فایده نیست اما به مراتب تاثیرش از کلاس کمتره

خیلی نرمال تو یه سال اول زبانتون راه میوفته و ادامه هم که بدین اوکی اوکی میشه . دیگه یاد که میگیرین خودتون حال میکنین برین :D
اما به شدت فرراررررررررررره :cry:

آره داداش،بهترین روش یادگیری زبان،کلاس رفتنه ولی ما که پول نداریم......!!!بدون کلاسم تا حدودی میشه خودتو بکشی بالا....
مجبوریم خودآموزی کنیم....تا بعد چی پیش میاد......ولی اینو قبول دارم خیلی حال میده ....من خودم دارم برای شروع لغات 504 رو میخونم خیلی حال میکنم....جدی میگم......شاید دلیلش این باشه من زیاد زبانم ضعیف نیست.....نمیدونم ولی بالاخره دارم حال میکنم......
زبانو باید آهسته آهسته یاد گرفت......آنم در حد لالیگا فراررررررررررررررررررررره.....ولی به نظر من فقط حفظ لغاتش فراره....گرامر و تلفظ رو فک نکنم به این آسونیا فرار باشه.......چون خودم بعد از 4-5 سال دوری از زبان گرامرش هنوز یادمه با یه مرور کوچولو بهترم میشه......فعلا ببینیم ارشد کجا قبول میشیم شاید برای شهر دانشگام اقدام واسه کلاس رفتن کردم،موفق باشی-یاعلی

آخرین ویرایش:

dr.rezooli

عضو جدید
آره خوب vocab قسمت خیلی مهمی از زبانه . گرامر و تلفظ ذره ای فراموش نمیشه اما خوب لغت بلت نباشی .....
اصلا همه چیش به کنار اعصابت خورد میشه که قبلا کامل بلد بودی الان نیستی
من خودم تا موقعی که این بلا سرم اومد باورم نمیشد :D
حتما لازم نیست کلاس باشه که یه جمع دوستانه هم باشه بشینین تیریپ فری دیسکاشن:confused: با هم حرف بزنین بازم بهتر از کتابه .
البته تا حدی هم سلیقه ای هست هااا شاید منم که نمیتونم از رو کتاب یاد بگیرم :)
به هر حال اگه افتادی تو فاز زبان الکی نزار بپره . موفق باشی دادا

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلااااااااااااااااام
منم هستم:redface:
تحویلم بگیرید دیگه!!!!!!!!!!!!!
تا حدودی غارغ التحصیلم:w17:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره خوب vocab قسمت خیلی مهمی از زبانه . گرامر و تلفظ ذره ای فراموش نمیشه اما خوب لغت بلت نباشی .....
اصلا همه چیش به کنار اعصابت خورد میشه که قبلا کامل بلد بودی الان نیستی
من خودم تا موقعی که این بلا سرم اومد باورم نمیشد :d
حتما لازم نیست کلاس باشه که یه جمع دوستانه هم باشه بشینین تیریپ فری دیسکاشن:confused: با هم حرف بزنین بازم بهتر از کتابه .
البته تا حدی هم سلیقه ای هست هااا شاید منم که نمیتونم از رو کتاب یاد بگیرم :)
به هر حال اگه افتادی تو فاز زبان الکی نزار بپره . موفق باشی دادا

آره خیلی اعصاب خوردیه که قبلا بلد باشی ولی الان!!!!
ولی به نظرم استارت بزنی یواش یواش میشی اولش......
منم حیفم میاد یاد بگیرم بعد بپره،یه فکری واسه آنم میکنم.....
به هر حال موفق باشی....تونستی گهگاهی سر بزن....آدمای مثل من به همچین آدمایی مثل شما نیاز داره-یاعلی

سلااااااااااااااااام
منم هستم:redface:
تحویلم بگیرید دیگه!!!!!!!!!!!!!
تا حدودی غارغ التحصیلم:w17:

من اولین نفر شما تحویل میگیرم:
سلام،به تاپیک بچه درسخونا خوش آمدید:)
اگه تونستین به اینجا واسه تبادل اطلاعات سر بزنین-یاعلی

dr.rezooli

عضو جدید
قربونت داش امیر :heart:
چشم سر میزنم حتما . کاری داشتین چه شما چه بقیه بچه ها در خدمتم ;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قربونت داش امیر :heart:
چشم سر میزنم حتما . کاری داشتین چه شما چه بقیه بچه ها در خدمتم ;)

ممنون دوستم......

بچه ها این فایلو تو تاپیک بچه های برق پیدا کردم. 1400تا کلمه انگلیسی با معادل فارسیشون . بنظر مفید میاد. شامل 504وچنتا کتاب دیگه

http://s4.picofile.com/file/7814609458/1400words.pdf.html

ممنون دوستم،دانلودش کردم،خوبه.....موفق باشی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان،دنبال یه نرم افزار دیکشنری خوب میگردم که فنوتیک لغات رو نشون بده،ممنون میشم راهنماییم کنین-یاعلی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان،دنبال یه نرم افزار دیکشنری خوب میگردم که فنوتیک لغات رو نشون بده،ممنون میشم راهنماییم کنین-یاعلی

خودم رفتم پیدا کردم:
نرم افزار کمبریج که خیلی خوبه هم فنوتیک داره و هر دو تلفظ بریتیش و امریکن رو داره......
من فقط برای این که پرانانسیشنم یه خورده خوب بشه این نرم افزار رو دانلود کردم.....
اینم لینکش اگه خواستین دانلود کنین،حجمش زیاده،معنی فارسی هم نداره ولی خداییش خیلی نرم افزار با قابلیتی هست،ادونسشو دانلود نکردم همین فعلا خوبه برام:
Cambdrige Learner's Dictionary

سایتشم واسه زبان آموزان بسیار عالیه.......یاعلی

M.ARIABOY

عضو جدید
امیر,من تو.شهر غربت,یه هفته دارم پروژه انجام میدم,تکو تنها
پروژم تموم شد تایمم ازاد میشه که بیام ,در ضمن تاپیک خلوت شده,بچه ها کجان

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که درسخون نیستیم.
اما منو به جمع خودتون دعوت می کنید از اطلاعاتتون استفاده کنیم.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیر جریان این آنکیه چطوره؟
من دانلودش کردمو نصبم شد
رو آیکونش که کلیلک میکنم Welcome to Anki!

Add Material
Start adding your own material.

بازگشت به مرورگر برگه
اینا میاد

خو باید چیکار کنم؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیر جریان این آنکیه چطوره؟
من دانلودش کردمو نصبم شد
رو آیکونش که کلیلک میکنم Welcome to Anki!
Add Material
Start adding your own material.

بازگشت به مرورگر برگه
اینا میاد

خو باید چیکار کنم؟

سلام،خب وقتی این صفحه برات آمد یعنی هیچ مشکلی وجود نداره و نرم افزار آماده به کاره....
الان باید بری قسمت فایل و فلش کارت وارد کنی....و مطالعه کنی.....باید بری بری قسمت تنظیمات>و تنظیمات مطالعه رو بزن تا بعضی چیزا رو تنظیم کنی.....خودت میفهمی....یه خورده ور بری همه چی دستت میاد.......

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که درسخون نیستیم.
اما منو به جمع خودتون دعوت می کنید از اطلاعاتتون استفاده کنیم.

بفرمایید دوست عزیزم،مام اینجا همچین درسخون نیستیم،کلا باهم تبادل اطلاعات میکنیم....یاعلی

جریان چی؟:surprised:کلا همه رفتن فقط من و تو موندیم:)

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،خب وقتی این صفحه برات آمد یعنی هیچ مشکلی وجود نداره و نرم افزار آماده به کاره....
الان باید بری قسمت فایل و فلش کارت وارد کنی....و مطالعه کنی.....باید بری بری قسمت تنظیمات>و تنظیمات مطالعه رو بزن تا بعضی چیزا رو تنظیم کنی.....خودت میفهمی....یه خورده ور بری همه چی دستت میاد.......

فلش کارت از کجا بیارم؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیدیم کسی نی گفتیم بیام خدمت داش امیرمون

بقیم ایشالا با دست پر میان:D

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم فلش کارت،حالشووووووووو ببر:):

504

همون کتاب 504 هستش خیلی خوبه........یه فلش کارت دیگه هم از نظر من خوب آمد بعد برات براتون میزارم.....
فقط یادت نره فلش کارت ها رو تو دسته های مجزا قرار بده که خیلی بهتره...اینطوری تشخیص میدی کدومو داری میخونی....

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این فایلی که دادم شامل چند فایل آنکی هست که همشون مربوط به کتاب 504 هستش،همه رو داخل یه دسته ایمپورت کن،اشتباه نکنی احمد.....

بعد یه توضیح در مورد کارکردن با نرم افزار:

میتونی در حین مطالعه از طریق تب ویرایش بری قسمت Current Fact و در این قسمت میتونی لغت مورد نظر رو ویرایش کنی و معنیشو بیشتر کنی یا تغییر بدی...ودر آخر هم برو تب فایل و ذخیره کن.....

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم فلش کارت،حالشووووووووو ببر:):

504

همون کتاب 504 هستش خیلی خوبه........یه فلش کارت دیگه هم از نظر من خوب آمد بعد برات براتون میزارم.....
فقط یادت نره فلش کارت ها رو تو دسته های مجزا قرار بده که خیلی بهتره...اینطوری تشخیص میدی کدومو داری میخونی....

امیر خوب این فلش کارتو که دانلود کردم کجا واردش کنم؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیر خوب این فلش کارتو که دانلود کردم کجا واردش کنم؟

برو قسمت فایل در نرم افزار،....بعد یه کادر باز میشه (وارد کردن) رو بزن...اگه به زبان انگلیسی باشه Import رو بزن....
و دونه به دونه وارد کن.......و ذخیره کن(برو بازم فایل و ذخیره سازی رو بزن)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم یه فلش کارت دیگه که گفته بودم،از نظر من خوب آمد،ولی خودم هنوز شروع نکردم که بخونمش فعلا رو همون 504 زوم کردم:

Test Your Vocabulary

توضیحات:
این فلش کارت هم تلفظ داره و هم معنی لغات رو به انگلیسی داره(Synonym) و هم معنی لغات به فارسی.......
از این که معنیشو به انگلیسی گفته خوشم آمد.....

آخرین ویرایش: