بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

Doctor.mech

عضو جدید
من زمانی که ارشد دادم از این این مطالب استفاده کردم.
به نظرم جامع تر و کامل تر از این و بحث هایی که پیرامونش هست وجود نداره.

با چندتا از بچه های شریف و یونی خودمون هم صحبت کردم متفق القول بودن.

http://www.google.com/search?aq=f&gcx=w&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86+thread36938+%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%871

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین از لولا برش بده و به جای اون دو تا نیروی برشی و عمودی بزار و یک طرف که حلش راحته حل کن جواب میاد
جوابت باید در هر دو طرف با هم برابر باشه نه تقریبا
علت اشتباهتونم اینه که اگه در برش طرف راست نیرو به سمت بالا رو مثبت در نظر گرفتی برای طرف دیگر دقیقا بالعکس کنی
راستی تبریز میخونی؟

آن که صد در صد باید برابر شن،ولی بعضی از مسایل با نیروی اعشاری روبرو میشیم،وقتی رندش کنی،از هر طرف گشتاورگیری کنی دیگه دقیقا برابر نمشه.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب منظورت تسلط روی کدومشونه؟
مثلا برای زبان عمومی لازمه تو لغت زیاد بلد باشی. باید کاربرد لغت را بلد باشی توی جمله و توی شرایط استفاده از کلمه ها را درک کنیو باید کتاب داستان و متن زیاد بخونی. فیلم زبون اصلی نگاه کن و با دقت گوش بده.
برای زبان تخصصی متن تخصصی ومقاله های مرتبط زیاد بخون.مثلا من واسه ترمودینامیک کتاب زبون اصلی داشتم و میخوندم. کتابهای زبان تخصصی بخون.

از همه مهمتر کلاس زبان هست. رفتن کلاس باعث میشه توی جو قرار بگیری و با بچه ها حرف بزنی.
تا همین حد فعلا کافیه واستون انجام بذین تا مراحل پیشرفته تر!!

مرسی غزاله خانوم

خوب مسلما وقتی عمومیت خوب باشه تحصصی هم بهتر یاد میگیری

میگم شما ازکجا شروع کردی؟

کلاس زبان رفتی؟هنوزم میری؟

چه کتابایی خوندی

مسلما با کتابای دانشگاه و دبیرستان آدم چیزی یاد نمیگیره

اگه میشه کتابا و کارایی که انجام دادیو بگو:smile:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
مرسی غزاله خانوم

خوب مسلما وقتی عمومیت خوب باشه تحصصی هم بهتر یاد میگیری

میگم شما ازکجا شروع کردی؟

کلاس زبان رفتی؟هنوزم میری؟

چه کتابایی خوندی

مسلما با کتابای دانشگاه و دبیرستان آدم چیزی یاد نمیگیره

اگه میشه کتابا و کارایی که انجام دادیو بگو:smile:

اين قابل تعميم نيست كه اگه عموميت خوب باشه تخصصي را هم خوب بلدي.
زبان فني و تخصصي بخاطر اون آمادگي ذهني كه تو توي رشته ي درسيت داري خيلي راحتتر واست درك ميشه.
آقا من بخوام از اول همه چيو توضيح بدم حق مشاوره ميگيرم هااااااااااااااااااااااااا!
گفته باشم!

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اين قابل تعميم نيست كه اگه عموميت خوب باشه تخصصي را هم خوب بلدي.
زبان فني و تخصصي بخاطر اون آمادگي ذهني كه تو توي رشته ي درسيت داري خيلي راحتتر واست درك ميشه.
آقا من بخوام از اول همه چيو توضيح بدم حق مشاوره ميگيرم هااااااااااااااااااااااااا!
گفته باشم!

حق مشاوره؟:D

یه جوری توضیح بده که نیاز به حق مشاوره نباشه;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دست شما درد نکنه

واقعا کاملو جامع توضیح دادی

خیلی خوشحالم که شما هستیدو راهنمایی میکنید:w05:

بابا ولش کن،از اولم مشخص بود از این بشر دودی بلند نمیشه،خسیسه!!!!!!
حالا یه زبان بلداااا!(شوخی کردم)
به نظر من اصلا کاری نداره زبان عمومی و تخصصیتو قوی کنی،کافیه خودت واقعا بخوای و تلاشتو داشته باشی و همچنین وقتشو.
اگه تازه واردی و میخوای زبان تخصصیتو قوی کنی،بیشین فقط کتاب های درسیتو به زبان اصلی بخون و ترجمه کن،نه این که کلا بشینی ترجمه کنی،تو ذهنت ترجمه کن،لغات و جملاتی که برات سخت بود و تا حالا نشنیده بودی رو زیرش خط بکش و معنیشو بنویس،که بعد برای مرور دوباره راحت باشی،اول از دروس تخصصیت شروع کن چون آمادگی ذهنی بیشتری داری و صد در صد راحتر میتونی هضمش کنی،بعد یواش یواش هم برو سراغ متون تخصصی رشتت.ولی به نظر من اگه متون تخصصی درسیتو خوب یاد بگیری مشکلت ازبابت زبان تخصصی خیلی حل میشه،
زبان عمومی و تخصصی مکمل هم هستن،اگه میخوای مکالمه عمومی داشته باشی که زبان عمومی کفایت میکنه و باید تو دبیرستان و پیش دانشگاهی درسا رو خوب یاد گرفته باشی و خودتم دنبالشو گرفته باشی،و نیازی به کلاسم نیست،خیلیا رو میشناسم اصلا هیچ کلاسی نرفتن ولی خیلی خوب حرف میزنن،ولی باز کلاس به پیشرفتت کمک میکنه،حالا اگه میخوای مکالمه تخصصی داشته باشی باید لغات تخصصی(سطح تعداد لغات تخصصی باید بالا باشه) به همراه زبان عمومی رو خوب بلد باشی.به نظرم اگه زبان عمومیت قوی نیست اول برو سراغ دروس انگلیسی دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی و مروری داشته باش و بعد برو سراغ ترجمه دروس تخصصی،چون تو ترجمه جملات بهت کمک میکنه،گرامر زبان عمومی ارتباط مستقیم تو ترجمه داره،تو باید زمان و نوع جملات رو تشخیص بدی تا بتونی یه ترجمه خوب داشته باشی،به نظر من کلا بخوام بگم، یاد گیری زبان یعنی خرخونی کامل!!!!اصلا هم نیاز به هوش و استعداد زیاد نیست.موثرترین راه، تلاش خودتو که بدونی کجاها مشکل داری و همونجا رو حل کنی!وقتتو بابت کلاس رفتن نگیر،کلاسو از سنین پایین باید شروع میکردی!الان که وقت کم هست،حالا اگه وقت داری برو.خوبه،ولی شاید به چیزای تکراری بر بخوری.خودت بشینی ببینی ضعفت کجاست همونو حل کنی زودتر به نتیجه میرسی.به قول غزاله فیلم زبان اصلی هم گوش دادنش واسه زبان عمومیت خیلی خوبه.ولی اول باید گرامر زبان عمومی و سطح لغات عمومی رو تقویت کنی،یه دفعه سراغ فیلم زبان اصلی بری گیج میشی.امیدوارم من حقیر کمکی کرده باشم.

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
بابا ولش کن،از اولم مشخص بود از این بشر دودی بلند نمیشه،خسیسه!!!!!!
حالا یه زبان بلداااا!(شوخی کردم)
به نظر من اصلا کاری نداره زبان عمومی و تخصصیتو قوی کنی،کافیه خودت واقعا بخوای و تلاشتو داشته باشی و همچنین وقتشو.
اگه تازه واردی و میخوای زبان تخصصیتو قوی کنی،بیشین فقط کتاب های درسیتو به زبان اصلی بخون و ترجمه کن،نه این که کلا بشینی ترجمه کنی،تو ذهنت ترجمه کن،لغات و جملاتی که برات سخت بود و تا حالا نشنیده بودی رو زیرش خط بکش و معنیشو بنویس،که بعد برای مرور دوباره راحت باشی،اول از دروس تخصصیت شروع کن چون آمادگی ذهنی بیشتری داری و صد در صد راحتر میتونی هضمش کنی،بعد یواش یواش هم برو سراغ متون تخصصی رشتت.ولی به نظر من اگه متون تخصصی درسیتو خوب یاد بگیری مشکلت ازبابت زبان تخصصی خیلی حل میشه،
زبان عمومی و تخصصی مکمل هم هستن،اگه میخوای مکالمه عمومی داشته باشی که زبان عمومی کفایت میکنه و باید تو دبیرستان و پیش دانشگاهی درسا رو خوب یاد گرفته باشی و خودتم دنبالشو گرفته باشی،و نیازی به کلاسم نیست،خیلیا رو میشناسم اصلا هیچ کلاسی نرفتن ولی خیلی خوب حرف میزنن،ولی باز کلاس به پیشرفتت کمک میکنه،حالا اگه میخوای مکالمه تخصصی داشته باشی باید لغات تخصصی(سطح تعداد لغات تخصصی باید بالا باشه) به همراه زبان عمومی رو خوب بلد باشی.به نظرم اگه زبان عمومیت قوی نیست اول برو سراغ دروس انگلیسی دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی و مروری داشته باش و بعد برو سراغ ترجمه دروس تخصصی،چون تو ترجمه جملات بهت کمک میکنه،گرامر زبان عمومی ارتباط مستقیم تو ترجمه داره،تو باید زمان و نوع جملات رو تشخیص بدی تا بتونی یه ترجمه خوب داشته باشی،به نظر من کلا بخوام بگم، یاد گیری زبان یعنی خرخونی کامل!!!!اصلا هم نیاز به هوش و استعداد زیاد نیست.موثرترین راه، تلاش خودتو که بدونی کجاها مشکل داری و همونجا رو حل کنی!وقتتو بابت کلاس رفتن نگیر،کلاسو از سنین پایین باید شروع میکردی!الان که وقت کم هست،حالا اگه وقت داری برو.خوبه،ولی شاید به چیزای تکراری بر بخوری.خودت بشینی ببینی ضعفت کجاست همونو حل کنی زودتر به نتیجه میرسی.به قول غزاله فیلم زبان اصلی هم گوش دادنش واسه زبان عمومیت خیلی خوبه.ولی اول باید گرامر زبان عمومی و سطح لغات عمومی رو تقویت کنی،یه دفعه سراغ فیلم زبان اصلی بری گیج میشی.امیدوارم من حقیر کمکی کرده باشم.

دقت كردين!!!!هرچي من دفعه اول گفته بودم را بيشترتر توضيح اضافه داد!!!!!
واقعا ياد بچه هاي مهندسي صنايع افتادم!!!ميان ازت اطلاعات ميگيرن بعد همونو الكي شاخ و برگ ميدن تحويل خودت ميدن!!!!
آورين آورين! قابليت بزرگيه كه داري امير!!!:w17:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقت كردين!!!!هرچي من دفعه اول گفته بودم را بيشترتر توضيح اضافه داد!!!!!
واقعا ياد بچه هاي مهندسي صنايع افتادم!!!ميان ازت اطلاعات ميگيرن بعد همونو الكي شاخ و برگ ميدن تحويل خودت ميدن!!!!
آورين آورين! قابليت بزرگيه كه داري امير!!!:w17:

واسه کسی که میخواد یاد بگیره همین شاخ و برگش مهمه نه کلی گویی دختر خوب!!!!!!
در ضمن اینطوری حرف زدم که نخوام حرف شما رو رد کرده باشم،وگرنه قصدم فقط کمک بود!!!!!
احساس میکنم به کنایه داری باهام حرف میزنی!!!!!
اینجا واسه مشورت و افزودن اطلاعات هست،ممکنه من جاهایی رو اشتباه بگم و خوب نیست مسخره کنی!!!در شان یه خانم مهندس نیست!-یا علی

آخرین ویرایش:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
واسه کسی که میخواد یاد بگیره همین شاخ و برگش مهمه نه کلی گویی دختر خوب!!!!!!
در ضمن اینطوری حرف زدم که نخوام حرف شما رو رد کرده باشم،وگرنه قصدم فقط کمک بود!!!!!
احساس میکنم به کنایه داری باهام حرف میزنی!!!!!
اینجا واسه مشورت و افزودن اطلاعات هست،ممکنه من جاهایی رو اشتباه بگم و خوب نیست مسخره کنی!!!در شان یه خانم مهندس نیست!-یا علی

مسخره نكردم ك پسر خوب.
بدبين نباش:)
ما دوستيم اينجا باهم .گاهي هم سرب سر هم ميذاريم.
من از اول با تو كل كل داشتم الان باهات شوخي ميكنم.
كه ظاهرا ناراحت شدي پس ازين به بعد با شما شوخي نميكنم.:)
قطعا منم ميام اينجا كه از كمك بچه ها استفاده كنم و اگه بتونم كممكي بكنم.
جواب سوال احمد محبوبي را هم سر فرصت و حوصله ميدم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسخره نكردم ك پسر خوب.

ناراحت نشدم دختر خوب.
اگه پای شوخی باشه هیچکی رو دست من نمیتونه بلند شه!!!!
من آدم کینه ای نیستم،خواستی شوخی کن خواستی هم نکن،
یه جوری گفتی!حتما حرفتو بد گرفتم........بیخیال فراموش کردم-یاعلی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسخره نكردم ك پسر خوب.

احمد محبوبی همچنان منتظر حوصله داشتن و فرصت پیدا کردنه خانوم غزاله هست!!!
ما الان پیام میذاریم دوستان چن ساعته بعد جواب مارو میدن:(

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
احمد محبوبی همچنان منتظر حوصله داشتن و فرصت پیدا کردنه خانوم غزاله هست!!!
ما الان پیام میذاریم دوستان چن ساعته بعد جواب مارو میدن:(

احمد محبوبي!!!! سرم شلوغههههههههههههههه! يعني در حد جيك ثانيه فقط ميام اينجا و ميرم!!!
جوابتو ميدم آقاي مشتاق و علاقمند!
زوده زود!
من دوست دارم ي موقعي باشه كه تو و امير و سعيده و بهزاد و... باشين تا بشه ي بحث خوب در موردش كرد:)
اصن شايد بشه ي گروه اينترنتيه يادگيريه زبان بشيم:)
من خودم متاسفانه اينقدر سرم شلوغه اين چند مدته دارم فاصله ميگيرم از زبان.اونم كه فرار!!!!هيچي ديگه!
من دوست دارم ي كار گروهيه خوب دربياد ازتوش:)

دوستان عزيز
نظر لطفا!!!

hamin319

عضو جدید
اضافه کردن نام شما در یک مقاله isi با کمترین هزینه ممکن با شماره 09353871524 تماس بگیرید.

174918

عضو جدید
سلام بچه هاامیدوارم موفق باشید
من امسال رتبم شد 204 ساخت و تولید به نظرتون روزانه صنعتی اصفهان را میارم در مورد شبانه اش چی،ممنون میشم یه نفر جوابما بده؟

A Engineer

عضو جدید
مسخره نكردم ك پسر خوب.

میگم این کمک کردنا مثه کمک کردن به من واسه پروژه بود دیگه
ملتو گذاشتی سرکار که!

A Engineer

عضو جدید
سلام بچه هاامیدوارم موفق باشید
من امسال رتبم شد 204 ساخت و تولید به نظرتون روزانه صنعتی اصفهان را میارم در مورد شبانه اش چی،ممنون میشم یه نفر جوابما بده؟

آره ایشالا میاری

204 که خیلی عالیه

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
میگم این کمک کردنا مثه کمک کردن به من واسه پروژه بود دیگه
ملتو گذاشتی سرکار که!
کی ؟ کجا؟ کی؟ اینجا کجاست؟من کی ام؟ تو کی هستی؟
تو مگه پروژه داشتی؟
اااا؟ واقعا؟
احمد محبوبی هم پروژه داره:)
اصن وایسا ببینم!!!! تو میم شیمی هستی که!!!!!من کجا میخاستم بهت کمک بدم؟؟!؟!هان؟هان؟هان؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احمد محبوبي!!!! سرم شلوغههههههههههههههه! يعني در حد جيك ثانيه فقط ميام اينجا و ميرم!!!
جوابتو ميدم آقاي مشتاق و علاقمند!
زوده زود!
من دوست دارم ي موقعي باشه كه تو و امير و سعيده و بهزاد و... باشين تا بشه ي بحث خوب در موردش كرد:)
اصن شايد بشه ي گروه اينترنتيه يادگيريه زبان بشيم:)
من خودم متاسفانه اينقدر سرم شلوغه اين چند مدته دارم فاصله ميگيرم از زبان.اونم كه فرار!!!!هيچي ديگه!
من دوست دارم ي كار گروهيه خوب دربياد ازتوش:)

دوستان عزيز
نظر لطفا!!!

من که بدم نمیاد خیلی خوبم هست،ولی هرجوری میخواین شروع کنین اوایل سبک باشه که یواش یواش بیفتیم تو جریان!:smile:
در ضمن فروم مثل مسنجر و فیس بوک نیست که همه در یه لحظه بخوایم باشیم،خواهشا اگه میخوای کمک کنی تحت هر شرایطی کمک کن.حداقل سعی کن(باز هر طور مایلی).تو شروع کن ما هم یکی دو ساعت بعد و هر کی با توجه به شرایطش میاد تو جریان!:smile:
حالا چطوری و چه روشی رو واسه یادگیری زبان واسه ما بچه ها در نظر داری؟از برنامه هات بگو؟:w26: :smile:
زبان خیلی به کار ما مهندسا میاد مخصوصا زبان فنی....یا علی

A Engineer

عضو جدید
کی ؟ کجا؟ کی؟ اینجا کجاست؟من کی ام؟ تو کی هستی؟ تو مگه پروژه داشتی؟ اااا؟ واقعا؟ احمد محبوبی هم پروژه داره:) اصن وایسا ببینم!!!! تو میم شیمی هستی که!!!!!من کجا میخاستم بهت کمک بدم؟؟!؟!هان؟هان؟هان؟
پس حسابی سرت شلوغه توی تایپیک درخواستای مکانیک کمک خواسته بودم شماهم گفته بودید دامنه رو مشخص کنم که کمکم کنید ولی یا به هرکسی کمک نمیکنید یا اصولا کمک نمیکنید

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
غزاله قدیما چکار میکردی که مردم همه میگن تو سرکار میزاری!!!!!!!!؟قضیه چیه!!!!!!؟

خوب تقصیر خودشونه!!
من نیست زیاد میچرخم توی تاپیک ها!یادم میره بعدش باید کجا سربزنم که ببینم جوابی که دادن چیه!اما اونایی ک پ خ میدن را حتما جواب مبدم (یکیش خودت:) یادته که )

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
پس حسابی سرت شلوغه توی تایپیک درخواستای مکانیک کمک خواسته بودم شماهم گفته بودید دامنه رو مشخص کنم که کمکم کنید ولی یا به هرکسی کمک نمیکنید یا اصولا کمک نمیکنید

درمورد احمد محبوبی که اصن توی دامنه ی تخصصیه من نبود این ی شوخیه که با احمد داریم از بس همه جا این سوالش را پرسیده بود!!
بعدشم همون جوابی که به امیر دادم را بخونی جوابتو میگیری دوستم:)

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امتانشو دادم !آخییییییییییییییششششششششششششششش:w40:

اون مساله هارم یا گرفتم !البته بعد ار اینکه مخم پوکید ! :w17:

آره تبریز میخونم :)
ببین از لولا برش بده و به جای اون دو تا نیروی برشی و عمودی بزار و یک طرف که حلش راحته حل کن جواب میاد
جوابت باید در هر دو طرف با هم برابر باشه نه تقریبا
علت اشتباهتونم اینه که اگه در برش طرف راست نیرو به سمت بالا رو مثبت در نظر گرفتی برای طرف دیگر دقیقا بالعکس کنی
راستی تبریز میخونی؟

سلام بر درس خوانای مکانیکی:

به قول دایی جونم سلام بر شما درود بر شما حال شما !(همشم یه نفس میگه هااااا ;))

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نیستم خوب خوش میگذرونینا !
ای خدا این امتانا کی تموم میشن ..............چقد دلم میخواد یه دل سییییییییییییییر تو باشگاه بچرخم !:crying2:

M.ARIABOY

عضو جدید
خدایا شکر،ارتعاشات و ترمو کاربردی تموم شد
اصلا باورتون نمیشه 3.5 ساعت ترمو دادیم،
با اینکه اصلا از درسای جامداتی خوشم نمیاد ولی ترکوندم دینامیکو
ماشالله انقد قشنگ برنامه ریزی کردن که 7 واحد تو یه روز امتحان داشتم فرداشم 4 واحد بعد 10 روز استراحت و 6 واحد
بچه ها من برای ارشد سیالات چی بخونم؟؟؟کسی میدونه؟؟؟تابستون میخوام سیالات بخونم و ریاضی
ای خدا این امتحانا کی تموم میشه من برعکس میخوام یه دل سیر با بروبچ بریم جنگل و کوه بچرخیم

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره خوب ...گردشم خووووبه
خدایا شکر،ارتعاشات و ترمو کاربردی تموم شد
اصلا باورتون نمیشه 3.5 ساعت ترمو دادیم،
با اینکه اصلا از درسای جامداتی خوشم نمیاد ولی ترکوندم دینامیکو
ماشالله انقد قشنگ برنامه ریزی کردن که 7 واحد تو یه روز امتحان داشتم فرداشم 4 واحد بعد 10 روز استراحت و 6 واحد
بچه ها من برای ارشد سیالات چی بخونم؟؟؟کسی میدونه؟؟؟تابستون میخوام سیالات بخونم و ریاضی
ای خدا این امتحانا کی تموم میشه من برعکس میخوام یه دل سیر با بروبچ بریم جنگل و کوه بچرخیم