به مناسبت ولادت امام رضا (ع) با ذکر یا امام رضا حاضری بزنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنی این روش درستی برای نشان دادن شادیه؟ چرا برای میلاد پیامبر از این کار ها نمیکنید؟ اون چند روز مونده؟
این نامه اعمال هم که میگی میبرن برا امضا من چیزی از حرفاتون نفهمیدم.
اول مسلمون بودنتونو ثابت کنید بعد جشن بگیرید. به اعمال و رفتارتون از ته دل یه نیگا بندازین ببینید چه جور مسلمونی هستید. نمازاتونو میخونین؟ غیبت نمیکنین؟ دروع از دهنتون بیرون نمیاد؟ تهمت نمیزنین؟ همه درآمدهاتون حلاله؟ بابا هاتون نون حلال بهتون میده ؟ شک به دلتون راه میدین؟
یک درصد اینایی که گفتم اگه مرتکب بشید اونوقت شما نمیتونید ادعای مسلمونی بکنید. بیخودی اینجا شادی نکنید و برید به نامه اعمالتون برسید. اون کارتون میشه جشن و زضایت امام.
به جان همون امام رضا اگه برنامه های دینیتون اشکال داره برید درست کنید و اینجا بیخودی رل شیعه رو بازی نکنید. ریا نکنید میشه شادی و جشن.

برادر یا خواهر عزیز

اگر منظورتون رو درست فهمیده باشم می خواین بگین اگه حتی مرتکب یک گناه شده باشیم از مسلمونی ساقط می شیم حالا ادعای ما که اهمیتی نداره ولی اگه این طور باشه یعنی در پیشگاه خداوند متعال مسلمون به حساب نمیایم !

من یک سؤال از شما دارم :

آیا اصحاب پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) معصوم بودند؟ آیا میتونی قسم بخوری که هیچ کدوم از دوستان ، اطرافیان و پیروان پیامبر پس از اسلام آوردن حتی مرتکب یک گناه نشدند ؟ پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) با این که از گناهان اونا خبر داشتن و بعضا خودشون شاهد ارتکاب گناه مسلمین بودند هرگز مسلمونی اونا رو نفی نکردن . اگر مسلمان به هیچ وجه فریب شیطان رو نخوره باید معصوم باشه و اگر با یک بار فریب خوردن ، دیگه نشه اسمشو مسلمون گذاشت پس بعد از ظهور اسلام ، به جز معصومین علیهم السلام و عده ی بسیار قلیلی از اولیای خدا ، دیگه هیچ مسلمونی روی زمین باقی نمونده !!

در مورد اثبات شیعه بودنمون یا حتی مسلمونیمون ، هیچ ادعایی نداریم ما تنها آرزو و تلاش می کنیم مسلمون و شیعه باشیم تشخیص اینکه آیا واقعا هستیم یا نه با خداست ؛ ولی با جرأت ادعا می کنیم از امت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم ) هستیم و تلاش می کنیم که به عنوان عضوی از این امت ، به اندازه ظرفیت و وُسعمون آبروی صاحب امت رو حفظ کنیم ، با دوستانش دوست و با دشمنانش دشمن باشیم ، از شادی ایشان شاد بشیم و از غم ایشان غمگین
روز ولادت فرزند معصوم ، مظلوم . غریب ایشون که جانشین بر حق پدرانش بود ؛ روز شادی پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) هست و ما هم در این روز شاد خواهیم بود و شادیمان رو باید ابراز کنیم و به همه دنیا نشون بدیم
آیا در روزهای میلاد و مبعث پیامبر عزیزمان حضرت محمد مصظفی (صلی الله علیه و آله و سلم ) جشن نمیگیریم ؟

من زمان زیادی نیست که اینجا عضوم نمیدونم برای میلاد سایر معصومین ( علیهم السلام ) تو این باشگاه چه کارهایی انجام شده ولی از این حرکت زیبا استقبال می کنم و انشاالله اگه خدا توفیق بده و عمری باشه برای تمام معصومین (علیهم السلام) به همین ترتیب و انشاالله با کیفیتی روز افزون به اتفاق دوستان خوبم جشن خواهیم گرفت !

دوست گرامی

من با همه نظرات شما موافقم ولی بنظرم دیگه بحث رو ادامه ندین. چون آدما رو نمیشه به زور وادار به کاری کرد...

متاسفانه در کشور ما وقتی یه نفر حرف مخالف میزنه همه میان و سرکوبش می کنند . متاسفانه این توی فرهنگ ما رفته. دیگه چه برسه به اعضای این تالار..

امیدوارم موفق باشید:gol:

دوست عزیز

فکر نمیکنم اینجا کسی دیگری رو سرکوب کرده باشه و یا حتی دعوا داشته باشه

بهترین راه تعالی در هر مسیر ، به چالش کشیدن عقائد هست

ما انتقاد این دوستمون رو به فال نیک میگیریم و جواب سؤالی که براش پیشومده رو با صبر و منطق پاسخ میدیم این به نفع همه ماست اگه غلط بودن عقیده ما به اثبات برسه خوب این دوستمون باعث خیر شده و ما رو به راه راست هدایت کرده اگر هم صحت عقیده ما اثبات بشه بازم این دوستمون باعث تحکیم عقائد و قوت قلب ما خواهد شد

اگر اینجا کسی به ایشون یا شما توهین کرد و سعی کرد شما رو از تاپیک منزوی کنه میشه اسمشو سرکوب گذاشت !

ببخشید که پرحرفی کردم

در هر صورت خدا خیرتون بده که انتقاد می کنین و باعث میشین ما یه خورده عقائدمون رو گرد گیری کنیم ;)

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

همین الان داشتم توی تلویزیون یه برنامه می دیدم به مناسبت تولد امام رضا.
مثلا جشن بود ولی برنامه از عزا هم عزاتر بود !

یه سری شعر می خوندند در گرامیداشت امام رضا ولی اشعار هیچ معنی و مفهومی نداشتند مثل این میموند که اگه به سرایندش هم میگفتی اگه برای یه شخصیت دیگه مذهبی هم شعر بگو همین ها رو دوباره میگفت..

انگار تو این کشور خیلی ها امامان شیعه رو با خدا اشتباه گرفتند . اگه این همه پیغمبر اومده همش برای این بوده که مردم رو متوجه ی خدا کنند و بگند که فقط خدا اول است و آخر ... ولی الان جای همه اینها عوض شده..
امامان شدند خدا . حتی خود حضرت محمد هم تو اینجا جایی نداره ...

چند روز پیش یه گروه از خادمای مشهد اومده بودند رشت . براشون مراسم استقبال گذاشته بودند و یه سری
مراسمی که اصلا معلوم نبود هدفشون چیه .از نظر من شخصیت خود امام رضا رو اینها زیر سوال بردند..

یا تو همین سایت یه تاپیک گذاشتند که به مناسبت میلاد امام رضا که بگیم یا امام رضا...

شما که میگید امامان همگی معصوم و پاک هستند و شما که خودتون رو پیرو امام رضا میدونید سوالی ازتون دارم
پس این همه دزدی و اختلاس و دروغگویی و پارتی بازی رو کیا هستند که دارند انجام میدند؟ این مردمی که کارشون فقط جوک گفتن در مورد اقوام ایرانیه پس کیا هستند ؟

بهتر نیست به جای این همه این کارها ، به جای رفتن به زیارت در مشهد فقط یک حدیث از امام رضا برداریم و بهش عمل کنیم ...

منظور من از اختلاس ، این 3 هزار میلیارد نبود. بلکه دزدی های دیگه ای هست که توی این کشورداره هر روز میشه.
حالا میخواد این دزدی 3 هزار میلیار باشه یا هزار تومن. فرقی نداره !

متاسفم از اینکه خودتون رو مومن میدونید در حالی که حتی نمیتونید نظر دیگران رو بشنوید و تاپیک رو حذف می کنید.

امام حسین : از نشانه های عالم نقد سخن و اندیشه ی خود و آگاهی از نظرات مختلف است.

منم باهات موافقم که مداحی هایی که اخیرا باب شده و از تلویزیون پخش میشه اکثرا بی محتوا ، توهین به شخصیت معصومین (علیهم السلام ) و دور از شأ ن اسلام هست
در واقع اینا فرقه ای هستن که هدفشون بردن آبروی شیعه و توهین و تحقیر مقدسات و ارزش های امت شیعه هست

هر مسلمان عاقل ، آزاده و آگاهی این اعمال رو محکوم می کنه !

در مورد این که بعضی ها به اسم امام رضا ( علیه السلام ) خیلی کارا می کنن هم باهات موافقم

امام رضا ( علیه السلام ) حتی تو حرم خودش هم مظلومه چه برسه به شهرای دیگه ( الهی فدای امام غریبم بشم :cry: )

در مورد این تاپیک و این که چرا امام رضا رو صدا میزنیم مطمئن باش اون حضرت جواب سلاممون و ابراز محبتمون رو میده

گرچه ما عاشقای بی وفایی هستیم و با گناهامون دلش رو میشکونیم ولی اون باوفا و بزرگواره و ما رو از در خونش نمیرونه !

مسلما ما وظیفه داریم که سیره ایشون رو یشناسیم و تمام تلاشمون رو بکنیم حالا که نمبتونیم به خوبی ایشون باشیم حداقل تا جایی که می تونیم با گناهامون آبروی ایشونو نبریم و از این طیق محبت واقعیمونو ثابت کنیم
ولی این مسئله منافاتی با شادی ما در ایام ولادت ایشون یا صدا زدن و رفتن به در خونه ایشون نداره
ما از خداوند متعال خواهش می کنیم به حق آبروی ایشون به ما توفیق مسلمون و شیعه بودن بده و مشکلاتمون رو برطرف کنه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
قال الرضا علیه السلام:
«اِذَا نَزَلَتْ بِکُمْ شَدِیدَةٌ فَاسْتَعِینُوا بِنَا»

¯هر گاه برای شما پیش آمد سختی روی داد از ما کمک و یاری بجوئید¯
مستدرک‏الوسائل/ج5/ص229
آنگه که زمانه ناموافق گردد
سیمای فلک، آینه ی دق گردد
یاری ز امام مهربان می طلبد
آن کس که در این مقام لایق گردد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

قال الرضا علیه السلام:
«اَلْاِمَامُ اَلْاَنِیسُ الرَّفِیقُ وَ الْوَالِدُ الشَّفِیقُ وَ الْاَخُ الشَّقِیقُ»
¯امام مونسی دلسوز، پدری مهربان و برادری همدل است¯
مسند الامام الرضا علیه السلام / ج 1/ ص 69
آقا ! پدرم ! برادرم ! مولایم !
هر روز به شوق دیدنت می آییم
امروز تو را حلقه به گوشم که شود
لبریز صدای روشنت فردایم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد این تاپیک و این که چرا امام رضا رو صدا میزنیم مطمئن باش اون حضرت جواب سلاممون و ابراز محبتمون رو میده
شما تصور میکنید که ایشان همین حالام زنده هستند و همه چی رو میبینن و جواب هم میدن؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر یا خواهر عزیز
اگر منظورتون رو درست فهمیده باشم می خواین بگین اگه حتی مرتکب یک گناه شده باشیم از مسلمونی ساقط می شیم حالا ادعای ما که اهمیتی نداره ولی اگه این طور باشه یعنی در پیشگاه خداوند متعال مسلمون به حساب نمیایم !
در مورد اثبات شیعه بودنمون یا حتی مسلمونیمون ، هیچ ادعایی نداریم ما تنها آرزو و تلاش می کنیم مسلمون و شیعه باشیم
[/B]
تشکر از جوابهای متین و عالی شما
زاستش منظور من اینجوری نبود. من میگم بجای این کار های بی ثمر که باعث خنده و مضحکه سایر اقشار میشه برید بخاطر امامان هم که شده نمازاتونو سر وقت بخونید و غیبت نکنید و ربا نخورید و یا اجازه ندهید بابا هاتون اینکارو بکنه. دروغ نگید و ادامه کار.
این نوع جشن گرفتن شما که بعد از انقلاب بدعت شده باعث تمسخر سایر ادیان شده. اینو میگم.
در ضمن برای امام , زمان و مکان مهم نبود و چسباندن بر چسب غریب به امام رضا هم از اون حرفاست. امام رضا قائل به مکان که نبودن؟ اینو از زمان رضا شاه و از مجلس ایشان مد کردن که شما هم بدون تحقیق همش غریب غریب میکنید. کل زمان و مکان برای ایشان حکم واحد داشت و گرنه نمیشد که امام بشن.
نوشتن و یا صدا کردن نام امام بی مفهومه و جشن محسوب نمیشه. یه نوع خانقاه بازی است. چشم و همچشمی هم نیاز نداره که میگی جلو دنیا میخوایم شادی کنیم.
شادی اینه که خودمون درستکار و مسلمون واقعی باشیم و تو این روزا خطبه ها و سخنرانی های ایشونو اینجا طرح کنیم و در موردش گفتگو کنیم و ازش یاد بگیریم.
این مدل نام نویسی شما هم معنی نداره . هم باعث تمسخر میشه و هم بدعت نا مناسبی است چون نمیذاره افکار و اندیشه ایشون منتشر بشه.
با تشکر

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست خوب من چرا نمی خوای قبول کنی ؟بابا اینجا یه جشن واسه امام رضاس اگه من بیام از امام رضا صحبت کنم وسیره وروششو اینجا بیارم وخطبه هاشو بیان کنم اونوقتم خود شما میاین میشین مدعی که آقا اینجا باشگاه مهندسانه اینجا جای این حرفا نیست و از این حرفابس شما مشگلتون یه چیز دیگه اس لطفا عقده خودتون رو با توهین به مقدسات خالی نکنین

یا امام رضا(ع)
تو با این درک و فهمت و با این بی ادبی میخوای برا آقا جشن بگیری که چی بشه؟ شیعه تهمت زن بی ادب نداریم جانا. برو اول افکار بعد کردار و بعدشم اخلاصت رو ثابت کن اونوقت متوجه میشی که اینجور جشن گرفتنا از پایه بی مفهومه و باعث بدعت میشه و پیروان سایر مذاهب و ادیان رو هم به خنده و مسخره کردن وا میداره.
چرا به عقلت نمیرسه که فک کنی ببینی با اسم نوشتن جشن نمیشه؟ این کار ها از نمونه کار های دراویش بوده که بساطشان برچیده شده و حالا با استفاده از ساده اندیشانی چون شما دارن این چیزا رو مد میکنند.
برو حدیث بیار بزن تا مردم استفاده کنند.
جمله آخر تون هم بی نزاکتی محض بود که جوابی نداره.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو با این درک و فهمت و با این بی ادبی میخوای برا آقا جشن بگیری که چی بشه؟ شیعه تهمت زن بی ادب نداریم جانا. برو اول افکار بعد کردار و بعدشم اخلاصت رو ثابت کن اونوقت متوجه میشی که اینجور جشن گرفتنا از پایه بی مفهومه و باعث بدعت میشه و پیروان سایر مذاهب و ادیان رو هم به خنده و مسخره کردن وا میداره.
چرا به عقلت نمیرسه که فک کنی ببینی با اسم نوشتن جشن نمیشه؟ این کار ها از نمونه کار های دراویش بوده که بساطشان برچیده شده و حالا با استفاده از ساده اندیشانی چون شما دارن این چیزا رو مد میکنند.

اقا یا خانم محترم این تاپیک جای این بحثا نیست برو معرکه تو جای دیگه بگیر.

تو کار خودتو درست کن به بقیه کار نداشته باش
.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

اقا یا خانم محترم این تاپیک جای این بحثا نیست برو معرکه تو جای دیگه بگیر.

تو کار خودتو درست کن به بقیه کار نداشته باش
.

شهرام جان جوش نیار نباید ناحق گفت

دوستمون rmoradi7 گرچه نیتش خیر بود ولی از لحن خوبی استفاده نکرد

اجازه بده قضیه رو دوستانه حل و فصلش کنیم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

مردم اندر حسرت فهم درست

یا امام رضا(ع)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شهرام جان جوش نیار نباید ناحق گفت

دوستمون rmoradi7 گرچه نیتش خیر بود ولی از لحن خوبی استفاده نکرد

اجازه بده قضیه رو دوستانه حل و فصلش کنیم

چه میشه کرد وقتی همه حق ها به اونی که حقش نیس میرسه ؟چه میشه کرد وقتی همه خوبی ها زشت جلوه میکنه وهمه زشتی ها خوب ؟ چه میشه کرد وقتی همه توهین ها تمجید حساب میشه وهمه تعریف ها توهین ؟وبازچه میشه کرد وقتی تعصبات واهی والکی اجازه پذیرش سخن حق رو نمی ده؟

یا امام رضا(ع)

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه میشه کرد وقتی همه حق ها به اونی که حقش نیس میرسه ؟چه میشه کرد وقتی همه خوبی ها زشت جلوه میکنه وهمه زشتی ها خوب ؟ چه میشه کرد وقتی همه توهین ها تمجید حساب میشه وهمه تعریف ها توهین ؟وبازچه میشه کرد وقتی تعصبات واهی والکی اجازه پذیرش سخن حق رو نمی ده؟

یا امام رضا(ع)

دوست گلم انشاالله که حرفای من ناراحتت نکرده باشه ولی خوب طبق گفته های خودت باید تعصب رو کنار بزاریم و اگه کسی به عقیده ما انتقاد کرد زود عصبانی نشیم و اون بنده خدا رو عقده ای خطاب نکنیم و با این کارمون ایشون رو از پذیرش سخن حق باز نداریم !

ما با ayja عزیز خیلی هم اختلاف نظر نداریم فقط کافیه همگی آرامش خودمون رو حفظ کنیم و در مورد حرفای هم دیگه منطقی فکر کنیم

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر از جوابهای متین و عالی شما
زاستش منظور من اینجوری نبود. من میگم بجای این کار های بی ثمر که باعث خنده و مضحکه سایر اقشار میشه برید بخاطر امامان هم که شده نمازاتونو سر وقت بخونید و غیبت نکنید و ربا نخورید و یا اجازه ندهید بابا هاتون اینکارو بکنه. دروغ نگید و ادامه کار.
این نوع جشن گرفتن شما که بعد از انقلاب بدعت شده باعث تمسخر سایر ادیان شده. اینو میگم.
در ضمن برای امام , زمان و مکان مهم نبود و چسباندن بر چسب غریب به امام رضا هم از اون حرفاست. امام رضا قائل به مکان که نبودن؟ اینو از زمان رضا شاه و از مجلس ایشان مد کردن که شما هم بدون تحقیق همش غریب غریب میکنید. کل زمان و مکان برای ایشان حکم واحد داشت و گرنه نمیشد که امام بشن.
نوشتن و یا صدا کردن نام امام بی مفهومه و جشن محسوب نمیشه. یه نوع خانقاه بازی است. چشم و همچشمی هم نیاز نداره که میگی جلو دنیا میخوایم شادی کنیم.
شادی اینه که خودمون درستکار و مسلمون واقعی باشیم و تو این روزا خطبه ها و سخنرانی های ایشونو اینجا طرح کنیم و در موردش گفتگو کنیم و ازش یاد بگیریم.
این مدل نام نویسی شما هم معنی نداره . هم باعث تمسخر میشه و هم بدعت نا مناسبی است چون نمیذاره افکار و اندیشه ایشون منتشر بشه.
با تشکر

حرفتون کاملا منطقیه موافقم

این که صرفا بنوسیم یا امام رضا نمیشه اسمشو جشن گرفتن گذاشت

چقدر خوبه که در ایام جشن میلاد امام عزیزمون ایشون رو زیارت کنیم و بهترین جمله های زیارت رو خود معصومین (علیهم السلام ) در زیارت جامعه کبیره یادمون دادن
اگه به صفحه های قبل سری بزنید بخش ابتدایی این زیارت زیبا رو که امام هادی علیه السلام به دستمون رسیده دوستانم زحمت کشیدن و نوشتن
انشاالله بخش های بعدیش رو هم میزاریم
از کارای دیگه ای که برای جشن شایسته هست نقل داستان تولد و زندگی اون حضرت هست و همچنین نقل اشعاری که در مدح ایشون سروده شده و شامل وصف مقام ایشون و عاری از هرگونه جمله ناشایست هست که انشالله خدا توفیق بده و با کمک دوستان اینجا بنویسیم

مسلما باید در روز میلاد ایشون ، وقتی محبینشون برای عرض ارادت یک جا جمع میشن باید شخصیت بزرگوارشون رو بیش از پیش معرفی کرد تا انشاالله معرفتمون به ایشون بیشتر بشه و واقعا بفهمیم برای میلاد چه شخصیت بزرگی اینجا جمع شدیم و این مسئله محقق نمیشه جز با نقل کلام گهربار ایشون

اما در مورد اعلان شادیمون به همه دنیا باید عرض کنم ارتباطی با چشم وهم چشمی نداره بلکه جهانیان باید مطلع بشن که این روز ، روز بزرگ و مهمی در تقویم اسلامی و شیعی هست

در مورد غربت امام منظور مظلومیت ایشون و اینکه ایشون ناچار بودند در جایی بسیار دور از شهر پیامبر باقی عمر شریفشان رو بگذرونند هست
مسلما امام محدود به زمان و مکان نبودند و می تونستن به اذن خدا در یک آن به مدینه برگردن اما قرار نیست امام در همه حال از معجزه و خرق عادت استفاده کنه در اکثر اوقات معصومین (علیهم السلام ) از قدرت ویژه خودشون استفاده نمی کردن و موظف بودند که مثل انسان های عادی زندگی کنند
امام رضا (علیه السلام) در اون زمان که با جبر به طوس برده می شدند موظف به عدم مقاومت بودند درست مثل پدر مظلومشون امام علی (علیه السلام) که روز حمله عمر به منزل ایشون موظف به عدم مقاومت بودند وگرنه کی جرأت داشت حریم خانه علی رو بشکنه ؟

( امام علیه السلام هنگامی كه قصد خارج شدن از مدینه را كرد، دستور داد اهل بیت و خاندان وی در اطراف ایشان گرد آمدند، آنگاه فرمود: بر من بگریید تا صدای شما را بشنوم. گریه كردن بر مسافری كه به سفر می رود امری است غیر متعارف، اما این ( عیون اخبار الرضا، ج 2، ص 4صلی الله علیه واله 4، بحار الأنوار، ج 12، ص 105؛ مناقب اهل بیت، ج 2، ص 9علیه السلام 1. )
كه إمام چنین دستوری می دهد، قصد آن دارد كه به اهل بیت خود بگوید من دیگر از این سفر باز نخواهم گشت. این موضوع را مسعودی در اثبات الوصیه و ابن شهرآشوب در المناقب به تصریح بیان كرده اند. آن دو به نقل از محمّد بن عیسی روایت كرده اند كه حضرت رضاعلیه السلام فرمود: هنگامی كه خواستند مرا از مدینه بیرون برند من اهل و عیال خود را گرد آوردم و به آنها امر كردم بر من گریه كنند تا من گریه و زاری آنها را بشنوم، سپس از آنها جدا شدم و دوازده هزار دینار برای آنها گذاشتم. پس فرمود: من به سفری می روم كه دیگر به جانب اهل و عیال خود بازنخواهم گشت.
( مناقب، ص صلی الله علیه واله 19؛ اثبات الوصیه، ص 394؛ دلائل الائمه، ص صلی الله علیه واله علیه السلام 1؛ بحار الأنوار، ج 2، ص 32. ) ​)

تمام امامان مأمور به ظاهر بودند و وظیفه داشتند زندگی طبیعی داشته باشند اون مواردی که امام اجازه پیدا می کرد بعد زمان و مکان رو زیر پا بگذاره خیلی خاص و اثتثناء بود. مثل وقتی که امام جواد (علیه السلام ) از مدینه به طوس اومدن یا امام سجاد (علیه السلام) برای تدفین جسم پاک پدرشون و سایر شهدا به کربلا رفتن.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ يا اَهْلَ بَيْتِ النُّبُوَّةِ

سلام بر شما اى خاندان نبوت

وَمَوْضِعَ الرِّسالَةِ وَمُخْتَلَفَ الْمَلاَّئِكَةِ وَمَهْبِطَ الْوَحْىِ وَمَعْدِنَ

و جايگاه رسالت و مركز رفت و آمد فرشتگان و جاى فرود آمدن وحى (الهى ) و معدن

الرَّحْمَةِ وَخُزّانَ الْعِلْمِ وَمُنْتَهَى الْحِلْمِ وَاُصُولَ الْكَرَمِ وَقادَةَ الاُْمَمِ

رحمت (حق ) و گنجينه داران دانش و سرحد نهائى بردبارى و اصول و اساس كرم و بزرگوارى و پيشوايان ملتها

وَاَوْلِياَّءَ النِّعَمِ وَعَناصِرَ الاَْبْرارِ وَدَعاَّئِمَ الاَْخْيارِ وَساسَةَ الْعِبادِ

و در اختيار دارندگان نعمتها و ريشه و اصول نيكان و استوانه هاى خوبان و زمامداران بندگان

وَاَرْكانَ الْبِلادِ وَاَبْوابَ الاْيمانِ وَاُمَناَّءَ الرَّحْمنِ وَسُلالَةَ النَّبِيّينَ

و پايه ها و ستونهاى شهرها و بلاد و درهاى ايمان و امينهاى خداى رحمان و نژاد پيمبران

وَصَفْوَةَالْمُرْسَلينَ وَعِتْرَةَ خِيَرَةِ رَبِّ الْعالَمينَ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكاتُهُ

و زبده (اولاد) رسولان و عترت انتخاب شدگان پروردگار جهانيان ، و رحمت خدا و بركاتش (نيز بر آنها باد)

اَلسَّلامُ عَلى اَئِمَّةِ الْهُدى وَمَصابيحِ الدُّجى وَاَعْلامِ التُّقى وَذَوِى

سلام بر پيشوايان هدايت و چراغهاى تاريكى و نشانه هاى پرهيزكارى و صاحبان

النُّهى وَاُولِى الْحِجى وَكَهْفِ الْوَرى وَوَرَثَةِ الاَْنْبِياَّءِ وَالْمَثَلِ الاَْعْلى

خرد و دارندگان عقل و فطانت و پناهگاه مردمان و وارثان پيمبران ونمونه اعلاى (الهى )

وَالدَّعْوَةِ الْحُسْنى وَحُجَجِ اللَّهِ عَلى اَهْلِ الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَالاُْولى

و اهل دعوت نيكو (كه مردم را به خدا مى خوانند) و حجتهاى خدا بر اهل دنيا و آخرت و اين جهان

وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكاتُهُ اَلسَّلامُ عَلى مَحاَّلِّ مَعْرِفَةِ اللَّهِ وَمَساكِنِ بَرَكَةِ

و رحمت خدا و بركاتش (نيز بر ايشان باد) سلام بر جايگاههاى شناسائى خدا و مسكنهاى بركت

اللَّهِ وَمَعادِنِ حِكْمَةِ اللَّهِ وَحَفَظَةِ سِرِّ اللَّهِ وَحَمَلَةِ كِتابِ اللَّهِ وَاَوْصِياَّءِ

خدا و كانهاى حكمت و فرزانگى خدا و نگهبانان راز خدا و حاملان كتاب خدا و اوصياء

نَبِىِّ اللَّهِ وَذُرِّيَّةِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكاتُهُ

پيامبر خدا و فرزندان رسول خدا صلى اللّه عليه و آله ، و رحمت خدا و بركاتش (نيز بر ايشان باد)

آخرین ویرایش:

yallfa

عضو جدید
امام رضا دوباره منو بطلب

امام رضا دوباره منو بطلب

سلام

نزدیک ده سال بود نتونسته بودم پابوس آقا و سرورم امام رضا (ع) برم. همیشه دلم می گرفت که چرا قسمت نمیشه:(

خدا قسمت کرد ، نزدیک چهار سال در جوار امام رضا(ع) بودم، چه برکتی داشت.

امیدوارم خدا همین توفیق رو واسه بقیه عمرم هم بده

دوستان واسم دعا کنین

:gol:راستی میلاد امام رضا (ع) هم مبارک:gol:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=5]حدیث امام رضا عليه ‏السلام :[/h]اِنّا اَهلُ بَيْتٍ نَرى وَعدَنا عَلَينا دَينا كَما صَنَعَ رَسولُ اللّه‏ِ صلى‏الله‏عليه‏و‏آله؛
ما اهل بيت، وعده‏هاى خود را براى خودمان، بدهى و دِين حساب مى‏كنيم، چنانكه رسول اكرم صلى‏الله‏عليه‏و‏آله چنين مى‏كردند.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
قال الرضا علیه السلام:
«مَنْ کَانَ مِنَّا وَ لَمْ یُطِعِ اللهَ فَلَیْسَ مِنَّا»
¯هر کس خودش را با ما بداند و خدا را اطاعت نکند از ما نیست¯

سفینة البحار 2/ ص 98
هر چند زبان الکنم گویا نیست
در طاقت این قطره ی دل دریا نیست
سلطان سریر ارتضا فرمودند :
هر کس که مطیع حق نشد از ما نیست

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نزدیک ده سال بود نتونسته بودم پابوس آقا و سرورم امام رضا (ع) برم. همیشه دلم می گرفت که چرا قسمت نمیشه:(

دوستان واسم دعا کنین

خوش به سعادتتون
محتاجیم به دعا
بر شما هم مبارک
:gol:

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

دوستان واسم دعا کنین

ولادت امام رضا(ع) بر شما دوست عزیز هم مبارک باشه
راستی خدارو شکر شما یکی مارو به بت پرستی متهم نکردین

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حق معرفتی به هر نگاهم داده

در حلقه‌ی عشق خویش راهم داده

این ها همه علتش فقط یك چیز است

ایرانی‌ام و رضا پناهم داده

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما در ره ثامن الحجج می میریم

از طوس سراغ کربلا می گیریم

امروز چو چشمه های سرخ اشکیم

فردا به رکاب منقم تکبیریم

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرنده گفت : " چه بويي ، چه آفتابي ، آه

بهار آمده است
و من به جستجوي جفت خويش خواهم رفت . "

پرنده از ايوان
پريد ، مثل پيامي پريد و رفت
پرنده کوچک بود
پرنده فکر نميکرد
پرنده روزنامه نميخواند
پرنده قرض نداشت
پرنده آدمها را نميشناخت
پرنده روي هوا
و بر فراز چراغ هاي خطر
در ارتفاع بي خبري ميپريد
و لحظه هاي آبي را
ديوانه وار تجربه ميکرد

پرنده ، آه ، فقط يک پرنده بود

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفتون کاملا منطقیه موافقم

این که صرفا بنوسیم یا امام رضا نمیشه اسمشو جشن گرفتن گذاشت

چقدر خوبه که در ایام جشن میلاد امام عزیزمون ایشون رو زیارت کنیم و بهترین جمله های زیارت رو خود معصومین (علیهم السلام ) در زیارت جامعه کبیره یادمون دادن
اگه به صفحه های قبل سری بزنید بخش ابتدایی این زیارت زیبا رو که امام هادی علیه السلام به دستمون رسیده دوستانم زحمت کشیدن و نوشتن
انشاالله بخش های بعدیش رو هم میزاریم
از کارای دیگه ای که برای جشن شایسته هست نقل داستان تولد و زندگی اون حضرت هست و همچنین نقل اشعاری که در مدح ایشون سروده شده و شامل وصف مقام ایشون و عاری از هرگونه جمله ناشایست هست که انشالله خدا توفیق بده و با کمک دوستان اینجا بنویسیم

مسلما باید در روز میلاد ایشون ، وقتی محبینشون برای عرض ارادت یک جا جمع میشن باید شخصیت بزرگوارشون رو بیش از پیش معرفی کرد تا انشاالله معرفتمون به ایشون بیشتر بشه و واقعا بفهمیم برای میلاد چه شخصیت بزرگی اینجا جمع شدیم و این مسئله محقق نمیشه جز با نقل کلام گهربار ایشون

اما در مورد اعلان شادیمون به همه دنیا باید عرض کنم ارتباطی با چشم وهم چشمی نداره بلکه جهانیان باید مطلع بشن که این روز ، روز بزرگ و مهمی در تقویم اسلامی و شیعی هست

در مورد غربت امام منظور مظلومیت ایشون و اینکه ایشون ناچار بودند در جایی بسیار دور از شهر پیامبر باقی عمر شریفشان رو بگذرونند هست
مسلما امام محدود به زمان و مکان نبودند و می تونستن به اذن خدا در یک آن به مدینه برگردن اما قرار نیست امام در همه حال از معجزه و خرق عادت استفاده کنه در اکثر اوقات معصومین (علیهم السلام ) از قدرت ویژه خودشون استفاده نمی کردن و موظف بودند که مثل انسان های عادی زندگی کنند
امام رضا (علیه السلام) در اون زمان که با جبر به طوس برده می شدند موظف به عدم مقاومت بودند درست مثل پدر مظلومشون امام علی (علیه السلام) که روز حمله عمر به منزل ایشون موظف به عدم مقاومت بودند وگرنه کی جرأت داشت حریم خانه علی رو بشکنه ؟

( امام علیه السلام هنگامی كه قصد خارج شدن از مدینه را كرد، دستور داد اهل بیت و خاندان وی در اطراف ایشان گرد آمدند، آنگاه فرمود: بر من بگریید تا صدای شما را بشنوم. گریه كردن بر مسافری كه به سفر می رود امری است غیر متعارف، اما این ( عیون اخبار الرضا، ج 2، ص 4صلی الله علیه واله 4، بحار الأنوار، ج 12، ص 105؛ مناقب اهل بیت، ج 2، ص 9علیه السلام 1. )
كه إمام چنین دستوری می دهد، قصد آن دارد كه به اهل بیت خود بگوید من دیگر از این سفر باز نخواهم گشت. این موضوع را مسعودی در اثبات الوصیه و ابن شهرآشوب در المناقب به تصریح بیان كرده اند. آن دو به نقل از محمّد بن عیسی روایت كرده اند كه حضرت رضاعلیه السلام فرمود: هنگامی كه خواستند مرا از مدینه بیرون برند من اهل و عیال خود را گرد آوردم و به آنها امر كردم بر من گریه كنند تا من گریه و زاری آنها را بشنوم، سپس از آنها جدا شدم و دوازده هزار دینار برای آنها گذاشتم. پس فرمود: من به سفری می روم كه دیگر به جانب اهل و عیال خود بازنخواهم گشت.
( مناقب، ص صلی الله علیه واله 19؛ اثبات الوصیه، ص 394؛ دلائل الائمه، ص صلی الله علیه واله علیه السلام 1؛ بحار الأنوار، ج 2، ص 32. ) ​)

تمام امامان مأمور به ظاهر بودند و وظیفه داشتند زندگی طبیعی داشته باشند اون مواردی که امام اجازه پیدا می کرد بعد زمان و مکان رو زیر پا بگذاره خیلی خاص و اثتثناء بود. مثل وقتی که امام جواد (علیه السلام ) از مدینه به طوس اومدن یا امام سجاد (علیه السلام) برای تدفین جسم پاک پدرشون و سایر شهدا به کربلا رفتن.
درود بر شما
نظر منم دقیقا همینه. موفق باشید و عید بر شما مبارک باد.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امشب شب میلاد با سر سعادت امام رضاس
این مناسبت بزرگ رو به همه جهانیان تبریک عرض میکنم001 (57)_320x236.jpg

A (144)_320x240.jpg

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما
نظر منم دقیقا همینه. موفق باشید و عید بر شما مبارک باد.

ممنون دوست عزیز خدا رو شکر
عید شما هم مبارک باشه
حالا مایلید تو این جشن ساده و بی ریا شرکت کنید؟ :gol:
یکی از سنت های پسندیده در این روزا سنت زیبای اطعامه
ای کاش میشد اینجا هم شیرینی و شربت و شکلات تقدیم مهمونای عزیز کرد...
التماس دعا

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:السلام عليك يا علي بن الموسي الرضا:gol:

:gol:تبريك خدمت همه ي دوستان:gol:

چشمه‌هاي خروشان تو را مي‌شناسند
موج‌هاي پريشان تو را مي‌شناسند

پرسش تشنگي را تو آبي، جوابي
ريگ‌هاي بيابان تو را مي‌شناسند

نام تو رخصت رويش است و طراوت
زين سبب برگ و باران تو را مي‌شناسند