بهترین و مناسب ترین شهر برای زندگی در ایران

ali.k

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من اهل قم هستم و میخوام از قم مهاجرت کنم، از نظر شما مناسب ترین شهر از نظر اقتصادی، شرایط کار، فرهنگی و آب و هوا، کدوم شهر هستش؟
ممنون میشم اگر اطلاعاتی از شهر محل سکونتتون بهم بدید

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
به نظر من اين شرايطي كه گفتين فكر نميكنم يه نصف شهرم بتوني پيدا كني كه همشو يه جا باهم داشته باشه.
مثلا آب و هواي يه شهر ميتونه بهتر از يه شهر ديگه باشه ولي شرايط فرهنگي يه شهر بستگي به خود شما و ادما اون منطقه از شهر داره.
از لحاظ اقتصادي و كار هم كل كشور تحت فشاره بازم بستگي به خود شما داره.
از لحاظ تميز بودن و آب و هوا تبريز جاي بدي نيست.
البته همه جا خوب و بد داره...
(مطلق خوب نداريم) مگه اينكه بخواي روستا يا دهستان بري.چون كوچيكتره شناخت درصد بيشتري از آدما و فرهنگ و آب و هوا و كار راحتره.

ali.k

عضو جدید
سلام.
به نظر من اين شرايطي كه گفتين فكر نميكنم يه نصف شهرم بتوني پيدا كني كه همشو يه جا باهم داشته باشه.
مثلا آب و هواي يه شهر ميتونه بهتر از يه شهر ديگه باشه ولي شرايط فرهنگي يه شهر بستگي به خود شما و ادما اون منطقه از شهر داره.
از لحاظ اقتصادي و كار هم كل كشور تحت فشاره بازم بستگي به خود شما داره.
از لحاظ تميز بودن و آب و هوا تبريز جاي بدي نيست.
البته همه جا خوب و بد داره...
(مطلق خوب نداريم) مگه اينكه بخواي روستا يا دهستان بري.چون كوچيكتره شناخت درصد بيشتري از آدما و فرهنگ و آب و هوا و كار راحتره.

حرف شما درسته، خب قاعدتا شهرهای کوچیک که مردم خوب و خونگرم و آب و هوای خوبی داره، زیاد هست ولی شرایط کاری نداره
منظور من بیشتر مراکز استان هاست و از نظر آب و هوایی برای من که قم زندگی کردم با آب و هوای تبریز و ارومیه کنار اومدن واسم سخت خواهد بود وگرنه تبریز شهر خیلی خوبیه واسه زندگی و کار.
من نمیخوام همه آیتم هارو یک جا داشته باشه

ahmadie

عضو جدید
سلام. اصفهان شهر خوبیه. هم آب و هوای خود اصفهان نسبتا معتدله و هم شهریتش خوبه و هم خرج زندگی اونجا نسبتاً ارزونه.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما درسته، خب قاعدتا شهرهای کوچیک که مردم خوب و خونگرم و آب و هوای خوبی داره، زیاد هست ولی شرایط کاری نداره
منظور من بیشتر مراکز استان هاست و از نظر آب و هوایی برای من که قم زندگی کردم با آب و هوای تبریز و ارومیه کنار اومدن واسم سخت خواهد بود وگرنه تبریز شهر خیلی خوبیه واسه زندگی و کار.
من نمیخوام همه آیتم هارو یک جا داشته باشه

سمت شمال نیاین
کار مردم شمال بیشتر کشاورزیو الان رانندگی و دست فروشی و اینکه فروشنده باشن
به جز اینا کارخونه و صنعت نداره
از نظر اب و هوا هم قم گرم و خشکه ...اینجا گرم و شرجیه
وضعیت آبش هم که خیلییی بهتر از قمه ..فرهنگم که نمیشه تعمیم داد همه جا همه جور آدمی هست

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوشهر رو پیشنهاد میکنم . از نظر آب و هوایی قابل تایید نیست ولی بسیار مهاجر پذیره و اگر مهارت خوبی در کارهای تخصصی کارگاه ها و پتروشیمی داشته باشین می تونه از نظر اقتصادی فوق العاده باشه . سطح زندگی مردم نسبتا بالاست و مردم عموما در رفاه هستند .