بهترین لپ تاپ برای یک معمار

adamnama

عضو جدید
صحیح! اوایل تاپیک که شما داشتی دنبال مک بوک می گشتی من داشتم با اون جواب بقیه رو می دادم! حالا من شدم مک بوک ندیده؟!!! :surprised:
عذر می خوام استاد. من اشتبا کردم. از این به بد اول کد و مکس رو نصب میکنم بد ویندوز می زنم روشون!!!! :surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:

3 4 روز دیگه کنکور دارم، تورو خدا ببین اومدم با کیا دهن به دهن شدم!

مک‌بوک با ای‌مک یکمی فقط یکمی، خیلی کم فرق داره.
اگر نمی‌دونی بهتره یک سرچی بکنی تا فرق این دو را ببینی.
در ضمن خرید مک بوک ۱۵ اینچ بنده بر می گرده به هشت ماه پیش و ای مک بنده بر می گرده به تقریبا ۲سال پیش بگذریم...
شما آقای خوش‌دهن و خوش‌اخلاق و با دانش فراوان درست می گویید... استدلال‌های شما هم که فووررران می کند از پست‌هایتان.

adamnama

عضو جدید
راستش من تو یونی با مک کار کردم. خیلی بد دسته( ببخشید اینو می گما)
من می میرم تا یه کار رو تموم کنم باهاش.
از نظر شیک بودن و کلاسیک بودن حرف نداره ولی به درد معماری نمی خوره.:(
خیلی از برنامه ها رو که نمی شه نصب کرد روش... اونایی هم که نصبه درست حسابی کار نمی کنه با هنگ می کنه.
من از برنامه ی کرک شده حرف نمی زنما:surprised:

به هر حال من فکر می کنم MAC سیستم قوی یی برای معماری نیست.

قیمتش هم که.... اصلا ولش کنید:confused:

در مورد قیمت موافقم ولی واقعیت دوست عزیز اینه که کلا ساختار مک برای کارهای گرافیکی ساخته شده. در ای‌مک ها در گرافیک ای‌تی‌ای استفاده شده است ولی در مک بوک‌ها از جی‌فورس استفاده شده که البته در پروهای ۱۵اینچ به بالا هم با دو رم مجزا کار گرافیکی را انجام می دهد.

به هر حال اشکالات این سخت افزارهای دوست داشتنی هم زیاد است ولی نباید از قابلیت‌هایش هم به راحتی گذشت.
البته بدترین و مهمترین مشکل در ریلایز نشده نرم افزارها برای اپل می باشد که به نظر می رسد با تغییر سیاست این شرکت معظم در حال برطرف شدن است.

same_bahram

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]با یه یادآوری کوچیک، کامنتمو شروع میکنم! این تاپیک با یه سوال[/FONT] [FONT=&quot]در تاریخ 2009[/FONT].[FONT=&quot]11[/FONT].[FONT=&quot]04 توسط خانم[/FONT] Maryam95 [FONT=&quot]ایجاد شد[/FONT] [FONT=&quot]و از اون سوال های اپیدمی بود که میشه گفت بخاطر پیشرفت سریع و تقریبا روزانه عالم کامپیوتر، هر روز یه جواب جدید داره! شاید واسه همینه که تا این لحظه[/FONT] [FONT=&quot]30.07.2010[/FONT][FONT=&quot] هنوز ادامه داره و مسلماُ همچنان ادامه خواهد داشت[/FONT]![FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]من حدود 12 ساله که [/FONT]3DsMAX [FONT=&quot] کار [/FONT][FONT=&quot]میکنم، قبل از اونم [/FONT]3D Stdio V 4.0 [FONT=&quot] کار میکردم. واسه همین جسارت میکنم و در محضر اساتید نظرمو در مورد این سوال میگم. باشد که مورد قبول درگاه شما بزرگواران قرار گیرد[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]حدوداَ 3 سال پیش یک کیس، تاکید میکنم فقط کیس رو برای رندرهای سنگینم وکارهای کد و فتوشاپ جمع کردم که در حدود 3.200.000 تومان برام آب خورد. در حال حاضر این سیستم بیشتر از 9.00.000 تومان نمی ارزه! چندتای هم لپ تاب داشتم.([/FONT]Toshiba, Dell, Sony, …[FONT=&quot])[/FONT]
[FONT=&quot]من قصد ندارم اینجا زبونم لال از برندی، بی مورد دفاع کنم یا بلعکس! اما از هیچکدوم به اندازۀ[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]Dell[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]متنفر نشدم، البته بیشتر ایراد سخت افزاری داشت و دارن. و یکی از این ایرادا [/FONT]dvd drive[FONT=&quot] ضعیف این لپ تاباس![/FONT]
[FONT=&quot]اما واقعاَ یکی از بهترینایی که من داشتم، لپ تاب [/FONT]Toshiba[FONT=&quot] بود و اگه از قیمت صرف نظر کنیم، سونی هم خوبه[/FONT]![FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]من بازم نیاز به یه لپ تاب جدید دارم! و با توجه به نکاتی که ذیلاَ به حضورتون عرضه میدارم، گزینه های انتخابیمو در اختیارتون میزارم، امیدوارم بتونه کمکتون کنه[/FONT]![FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]اولین و مهمترین نکته برای کار با مکس بدلیل محاسبات سنگین که هنگام رندر گرفتن انجام میده تا خروجی تصویر یا انیمیشن رو ارائه کنه، داشتن یک [/FONT]CPU[FONT=&quot] یا همون پردازنده قویه! من دوتا زئون 4 هسته ای رو پیشنهاد میکنم! واسه کسانی که کاراشون زیاد سنگین نیست یه 4هسته ای معمولی 6600[/FONT]Q[FONT=&quot] هم کفایت میکنه.[/FONT]
[FONT=&quot] کش در اولویت دوم قرار میگیره، و به قول دوستان [/FONT]6 [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]یا بالاتر[/FONT][FONT=&quot] باید باشه![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سومین نکته هم در مورد نرم افزارایی مثل [/FONT]Auto CAD, ArchiCAD, SketchUP, Photoshop[FONT=&quot] و امثالهم، [/FONT][FONT=&quot]اینکه نیاز به رم بالایی دارن. من حداقل [/FONT]4GB DDR2 or 3 [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]رو پیشنهاد میکنم[/FONT][FONT=&quot]! البته حداقل رم مورد نیاز هر نرم افزاریو روی پکش مینویسه[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]اوه!!! داشت یادم میرفت! یه نکته خیلی مهم! هر سیستمی که برای بازیهای رایانه ای جوابگو باشه، منظورم بازیهای روز مثل[/FONT] need for speed, kill zone [FONT=&quot]و امثالهم، حتماَ کاربرد معماری هم داره! واسه همین یکی از گزینه های پیشنهادیم از این سریه[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]واما گزینه ها که با توجه به کارایشون که 100 البته رو قیمتشون هم تاثیر گذاشته، انتخاب شدن[/FONT]:[FONT=&quot][/FONT]
1-[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]بالای 4.000.000 تومان[/FONT][FONT=&quot]، که البته تهیه کردنش مشکله.چون فقط تو امریکا، کانادا و انگلستان میشه خریداریش کرد که اگه یه آشنا تو این کشورا داشته باشین حله! آخه من پارسال بخاطر این سیستم و سیستم بعدی (شماره 2) دبی رو زیرو رو کردم تا این نکته رو فهمیدم[/FONT]!
http://boxxtech.com/products/goBOXX/goboxx_overview.asp[FONT=&quot][/FONT]
2-[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]بالای 2.000.000 تومان، که اینم فقط در کشورهای امریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و انگلستان قابل خریداری هستش، اما! جدیداَ مثل اینکه با [/FONT]DELL [FONT=&quot] ادغام شدن![/FONT]
http://www.alienware.com[FONT=&quot][/FONT]
3-[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]بالای 1.500.000 تومان [/FONT]Sony VPCF 1290X[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]. البته و 100 البته بشرطی که چینی نباشه! یا بهتر بگم ژاپنی یا امریکایی باشه[/FONT]!
[FONT=&quot]همین اندازه توانایی کمک دارم. اگه گزینه های جدیدتری هم اضافه شد، تو همین تاپیک ارائه میدم[/FONT].[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]بدرود[/FONT]:eek::surprised::confused::evil::hypocrite:.[FONT=&quot][/FONT]

night lord

عضو جدید
در حال حاضر بهترین لپ تاپ برای معماران باید دارای سرعت پردازنده زیاد باشه مثلا I7 یا I5 برای اینکه بتوه یه سری عملیاتو سریع انجام بده . مثلا رندر گرفتن با مکس که بسیار زیاد با پردازنده سرو کار داره و گزینه دیگه رم هست که چون حجم نرم افزارای معمارا زیاد مثل cad max photoshop و... نیاز به رم با باس زیاد داره مثلا 3 یا 4 گیگ رم با باس 1333 در لپتاپ . گزینه دیگه صفحه نمایش هستش که هرچی بزرگتر باشه تسلط بیشتر روی کار داریم و همینطور چون زیاد باید نگاه کرد اگه led باشه که خیلی خوب میشه تا به چشم آسیب کتری برسونه .

hamidfar

عضو جدید
اقا ما هم یه اظهار نظر کنیم شاید به درد بخوره من خیلی با لپ تاپ های مختلف کار کردم و حالا در مورد برند ها به این نتیجه رسیدم که براتون می نویسم فقط از هر برندی که لپ تاپ دارم نظر می دم و در مورد برند های که تجربه استفاده نداشتم نظر نمی دم .
سونی : خیلی خوب و با کیفیت طراحی زیبا فقط نسبت به asus بیشتر داغ می شه به خاطر ضخامت کم تر
دل : جدیدا بی کیفیت شده از اولش هم مال نبود فقط گارانتی خوبی داشت با دو مدل 5010 و 1558 کار کردم می تونم بگم 5010 خیلی بی کیفیت ساخته شده و 1558 هم با corei7 سرعت خوبی داشت فقط هر چند ساعت یک بار ری استارت می شه که به خاط حرارت بالا است که اگر فرض کنیم این حرارت باعث سوختن چیپ ست هاش نشده حداقل ایرادش اینه که هیچ رندری رو نمی تونه تموم کنه و وسطش ری استارت می شه.
hp : خوبه و طرح های قشنگی داره فقط دمای cpu گاهی خیلی بالا می ره
ایسوس : با کیفیت ترین و بهترین برند لپ تاپ تنها ایرادش اینه که شکل ظاهری جالبی نداره البته جدیدا بهتر شده از نظر خنک بودن حرف نداره
msi: برند خوبیه اما هنوز جا نیفتاده اما کیفیت بالایی داره
در مورد مشخصات سخت افزاری هم یک چیز بگم 3dmax اون قدر ها که شما شلوغش کردید سنگین نیست هر کدوم از cpu های corei3 یا 5 یا 7 می تونه کافی باشه
رم حتما 4 گیگ باشه یا بالاتر
کارت گرافیک :اگه قوی باشه هم لپ تاپ داغ می شه هم باتری زود تموم می شه اگه ضعیف باشه که پس به درد نمی خوره بهترین راه اینه که از لپ تاپ های دارای دو کارت گرافیک استفاده کنید این لپ تاپ ها یه کارت اینتل 128 مگابایتی دارند و یک کارت قدرتمند geforce یا ati اما تا موقی که لازم نشه ازش استفاده نمی کنند با این کار هم تو باتری صرفه جویی می کنند هم حرارت خیلی کم تر می شه.
این هم تجربیات ما امید وارم به کار بیاد.

mahsa-mt

عضو جدید
سلام به دوستان احتیاج به راهنماییتون دارم من یه لب تاب دل INSPIRON مدل 5010 هدیه گرفتم می خوام ببینم می تونم باهاش کار کنم یا بهتره عوضش کنم چون هدیست می خوام ببینم می تونم باهاش یه جورایی راه بیام ترجیح می دم نگهش دارم لازم به ذکر که من مکس و کد کار می کنم هوار تا ممنونتون می شم راهنماییم کنین

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان احتیاج به راهنماییتون دارم من یه لب تاب دل INSPIRON مدل 5010 هدیه گرفتم می خوام ببینم می تونم باهاش کار کنم یا بهتره عوضش کنم چون هدیست می خوام ببینم می تونم باهاش یه جورایی راه بیام ترجیح می دم نگهش دارم لازم به ذکر که من مکس و کد کار می کنم هوار تا ممنونتون می شم راهنماییم کنین

خوش به حالت.... لپ تاپ... کادوووو:confused:
مبارکت باشه:gol:
اقا ما هم یه اظهار نظر کنیم شاید به درد بخوره من خیلی با لپ تاپ های مختلف کار کردم و حالا در مورد برند ها به این نتیجه رسیدم که براتون می نویسم فقط از هر برندی که لپ تاپ دارم نظر می دم و در مورد برند های که تجربه استفاده نداشتم نظر نمی دم .
سونی : خیلی خوب و با کیفیت طراحی زیبا فقط نسبت به asus بیشتر داغ می شه به خاطر ضخامت کم تر
دل : جدیدا بی کیفیت شده از اولش هم مال نبود فقط گارانتی خوبی داشت با دو مدل 5010 و 1558 کار کردم می تونم بگم 5010 خیلی بی کیفیت ساخته شده و 1558 هم با corei7 سرعت خوبی داشت فقط هر چند ساعت یک بار ری استارت می شه که به خاط حرارت بالا است که اگر فرض کنیم این حرارت باعث سوختن چیپ ست هاش نشده حداقل ایرادش اینه که هیچ رندری رو نمی تونه تموم کنه و وسطش ری استارت می شه.
ایسوس : با کیفیت ترین و بهترین برند لپ تاپ تنها ایرادش اینه که شکل ظاهری جالبی نداره البته جدیدا بهتر شده از نظر خنک بودن حرف نداره
در مورد مشخصات سخت افزاری هم یک چیز بگم 3dmax اون قدر ها که شما شلوغش کردید سنگین نیست هر کدوم از cpu های corei3 یا 5 یا 7 می تونه کافی باشه
کارت گرافیک :اگه قوی باشه هم لپ تاپ داغ می شه هم باتری زود تموم می شه اگه ضعیف باشه که پس به درد نمی خوره بهترین راه اینه که از لپ تاپ های دارای دو کارت گرافیک استفاده کنید این لپ تاپ ها یه کارت اینتل 128 مگابایتی دارند و یک کارت قدرتمند geforce یا ati اما تا موقی که لازم نشه ازش استفاده نمی کنند با این کار هم تو باتری صرفه جویی می کنند هم حرارت خیلی کم تر می شه.

مرسی بابت راهنماییهایت. می شه لطفا بگی از هر برندی چه مدلی این مشخصات رو داره؟
دستت طلا :gol:

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو مشخصات ایسوس خوندم که بیشتر از بقیه شارژ نگه میداره ... درسته؟؟؟
واینکه از سبکتر از بقیه است ؟؟؟

khanomii

عضو جدید
ببخشید من جایی پیدا نکردم که مشکلم را بگم. میخواستم ببینم کسی نمونه کار از resume ,portfolio , porposal ,recommedation داره ؟؟؟

mahsa-mt

عضو جدید
سلام کسی جواب نداد؟ یعنی بدردم نمی خوره ? البته کامپیوتر خودم خیلی ok

lady -memar

عضو جدید
سلام.من از یکی از استادامون پرسیدم واسه لپ تاب.ایشون نظرشون این بود که بهترین لب تاپ واسه رشته معماری dell 1557.میخوام بدونم نظر 2ستان چیه؟:surprised:

DDDIQ

مدیر ارشد
ولی معمولا کسانی که کارهای گرافیک حرفه ای انجام میدن از hp استفاده میکنن و توصیه اش میکنن از دوستان و نزدیکانم هر کس داشته تا حالا هیچ مشکلی نداشته ولی سونی رو دیدم 2 بار از دوستام که خرابی داشته dell خیلی خیلی بهتره ولی hp رو ترجیح میدم
سونی خرابی زیاد داره

DDDIQ

مدیر ارشد
یه سوال هم داشتم میخواستم منو راهنمایی کنید
من از لپ تاپم خیلی زیاد استفاده میکنم و شارژش برای کارم کافی نیست و از برق مستقیم استفاده میکنم از یه نفر شنیدم که برای اینکه عمر باتری لپ تاپم کم نشه باید خارجش کنم و برای همین باتری رو خارجش میکنم
میخواستم بپرسم این حرف درسته و اگه اره چقدر از عمرش کم میشه؟

سپاس
انوشه باشین

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی معمولا کسانی که کارهای گرافیک حرفه ای انجام میدن از hp استفاده میکنن و توصیه اش میکنن از دوستان و نزدیکانم هر کس داشته تا حالا هیچ مشکلی نداشته ولی سونی رو دیدم 2 بار از دوستام که خرابی داشته dell خیلی خیلی بهتره ولی hp رو ترجیح میدم
سونی خرابی زیاد داره
ببخشید اینو می گم ولی HP مزخرفه ... همسر من داشت... 2 سال نشد که هاردش سوخت. اصلا هم ازش آنچنان کار نکشید ولی....:cry:

koobagher

عضو جدید
یک سؤال دارم.
لپ تاپ با سی پی یوی Core i7 چه مارک و مدلی مناسب و قابل اطمینان است؟
با تشکر.

vioona

عضو جدید
من از لپ تاپم خیلی زیاد استفاده میکنم و شارژش برای کارم کافی نیست و از برق مستقیم استفاده میکنم از یه نفر شنیدم که برای اینکه عمر باتری لپ تاپم کم نشه باید خارجش کنم و برای همین باتری رو خارجش میکنم

سپاس
انوشه باشین
بهتره باتری لپ ناپت رو وقتی از برق مستقیم استفاده میکنی ،در بیاری ، نمیدونم اگه این کارو نکنی چقد از عمر باتریت کم میکنه ولی من با همین کار باتری لپ تاپم رو نقریبا خراب کردم

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من خودم قبل اینکه لپ تاپ بگیرم چشمم همش دنبال سونی بود ولی یه اتفاقی واسم پیش اومد که باعث شد asus بگیرم وقتی که اینو گرفتم دیدم هم از لحاظ کارایی قدرت پردازش زیبایی و امکانات و از همه مهمتر قیمت خیلی از سونی سرتره و من داشتم چشم بسته خرید میکردم. در نتیجه پیشنهاد میکنم برین دنبال asus من که ازش خیلی راضیم انشالله که خدا هم ازش راضی باشه:biggrin:
البته یکی از استادام افتاده تو خطه acer. همیشه داره لپتاپ عوض میکنه هر وقتم که یه مدل جدید از acer و میخره از مدل قبلیش راضی تره.
به گارانتی هم توجه داشته باشین: شرکتی که لپ تاپتو گارانتی می کنه خیلی باید معتبر باشه...اکثر asus ها 2 سال گارانتی دارن;)
در مورد asus بیشتر تحقیق کنین به نتایج خوبی میرسین:D

موفق باشین

آخرین ویرایش:

memarekochak

عضو جدید

سپاس
انوشه باشین

آره.حق با شما است..وقتی در جای ثابتی هستی باطری لپ تاپ رو خارج کن..و از برق استفاده کن...کلا وقتی اگه از برق استفاده میکنی
اگه باطری تو لپ تاپ باشه ...عمر باطری خیلی کم میشه:gol:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من خودم قبل اینکه لپ تاپ بگیرم چشمم همش دنبال سونی بود ولی یه اتفاقی واسم پیش اومد که باعث شد asus بگیرم وقتی که اینو گرفتم دیدم هم از لحاظ کارایی قدرت پردازش زیبایی و امکانات و از همه مهمتر قیمت خیلی از سونی سرتره و من داشتم چشم بسته خرید میکردم. در نتیجه پیشنهاد میکنم برین دنبال asus من که ازش خیلی راضیم انشالله که خدا هم ازش راضی باشه:biggrin:
البته یکی از استادام افتاده تو خطه acer. همیشه داره لپتاپ عوض میکنه هر وقتم که یه مدل جدید از acer و میخره از مدل قبلیش راضی تره.
به گارانتی هم توجه داشته باشین: شرکتی که لپ تاپتو گارانتی می کنه خیلی باید معتبر باشه...اکثر asus ها 2 سال گارانتی دارن;)

موفق باشین
می شه بگید کدوم مدلش رو خریدید؟

memarekochak

عضو جدید
سلام به همه

موفق باشین
سلام دوست گلم!!خدای نکرده قصد جسارت نمیکینم!!شما تا حا لا فایل سنگین با ASUS رندر گرفتین؟؟تا حا لا نشده کلا تری دی مکس رو ببنده!!!!!!
دوست گلم با تمام احترامی که بهتون میزارم!!ASUS . ACER و ....وا سه یه کار بر عادی خیلی خوبن و قیمتشونم خیلی مناسب............
من خودم سا لهاست دارم با لپ تاپ دل کار میکنم...البته دوبار عوض کردم!!و خیلی در این مورد تحقیقق کردم
بهترین لپ تاپ برای یه معمار...مارک توشیبا ((ظاهر خوشگلی نداره ولی موقع رندر گیری ماه!!!!))
بعد برو سوراغ وایو سونی...که اینم لپ تاپ خوبیه
بعد دل که نسبت به قیمتش خیلی خوبه

این که چه مدلی بسته گی به پولی که میدی داره
اما حد اقل گرافیک 1 گیگ واقعی((نه مثل acer ,.....)) رم حداقل 4 , CPU هم هرچه بالاتر معلومه بهتر
اما به گرافیک هم مثل رم و سی پی یو :gol: خیلی اهمیت بدین اگه میخوایین به مکس فک کنین!!!!

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
می شه بگید کدوم مدلش رو خریدید؟

ASUS F83se
Processor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8700 @ 2.53GHz 3MG Cache 
Memory (RAM) 4.00 GB
Graphics ATI Mobility Radeon HD 4570
HDD 500GB
display:14'HD LED
من 5 ماه پیش گرفتم 1 تومان البته چون pc قوی داشتم نمیخواستم بیشتر از این خرج کنم

پیوست ها

• asusf83se-vx015c.jpg
    asusf83se-vx015c.jpg
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • asus_f83se_minus_vx057d_notebook_1.jpg
    asus_f83se_minus_vx057d_notebook_1.jpg
    35.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم!!خدای نکرده قصد جسارت نمیکینم!!شما تا حا لا فایل سنگین با ASUS رندر گرفتین؟؟تا حا لا نشده کلا تری دی مکس رو ببنده!!!!!!
دوست گلم با تمام احترامی که بهتون میزارم!!ASUS . ACER و ....وا سه یه کار بر عادی خیلی خوبن و قیمتشونم خیلی مناسب............
من خودم سا لهاست دارم با لپ تاپ دل کار میکنم...البته دوبار عوض کردم!!و خیلی در این مورد تحقیقق کردم
بهترین لپ تاپ برای یه معمار...مارک توشیبا ((ظاهر خوشگلی نداره ولی موقع رندر گیری ماه!!!!))
بعد برو سوراغ وایو سونی...که اینم لپ تاپ خوبیه
بعد دل که نسبت به قیمتش خیلی خوبه

این که چه مدلی بسته گی به پولی که میدی داره
اما حد اقل گرافیک 1 گیگ واقعی((نه مثل acer ,.....)) رم حداقل 4 , CPU هم هرچه بالاتر معلومه بهتر
اما به گرافیک هم مثل رم و سی پی یو :gol: خیلی اهمیت بدین اگه میخوایین به مکس فک کنین!!!!

سلام خدمت دوست خوب وهم استانی عزیزم
تا به حالا که نشد موقع رندر نرم افزاری و ببنده. من هم با vray مکس کار میکنم هم با اسکچاب
به نظر من بهترین لپتاپ برای کاربران عادی سونی چون بهترین برند برای کارهای معمولی...
ولی در زمینه توشیبا به شما حق میدم واقعا بهترین لپ تاپه. خصوصآ اگه مدل مهندسی باشه هم ضد ابه هم ضد گرد و غبار و هرجا که بخوای میتونی ازش استفاده کنی;)
و اما با احترامی که به شما قائل هستم فکر میکنم دل یکم با خنک کردن خودش تو کارای سنگین مشکل داره و حتمآ باید از فن های کمکی استفاده کنی:redface:
در زمینه acer باید بگم که مدل های جدید فوق العاده خوبی با قیمت مناسب بیرون داده و برای کارای طولانی مدت عالیه که با ساعت ها رندر صدای فنش اصلآ بیرون نمیاد و خیلی عادی به کار خودش ادامه میده (خودم امتحان کردم):D

milad.ebadi

عضو جدید
مغالطات تالار معماری!

مغالطات تالار معماری!

آره.حق با شما است..وقتی در جای ثابتی هستی باطری لپ تاپ رو خارج کن..و از برق استفاده کن...کلا وقتی اگه از برق استفاده میکنی
اگه باطری تو لپ تاپ باشه ...عمر باطری خیلی کم میشه:gol:

همچین حرفی صحت نداره و یه باور غلطه،به دفترچه راهنمای لپ تاپتون مراجعه کنید..
در ضمن با توجه از نوسانات برق در ایران این کار بسیار خطاست..دوست من همچین اتفاقی واسش افتاد و مادربردش سوخت!!!
نکته ای که در مورد باتری های شارژی ( موبایل، لپ تاپ و ...) مهمه اینه که هیچوقت باتری ای که بیش از 50 درصد شارژ داره رو شارژ نکنید و حدودا هر هفته حداقل یک بار بذارید باتری کامل تخلیه بشه و نکاتی از این قبیل...

من لپ تاپ های DELL رو به ُSONY ترجیح میدم..عمر باتری بیشتری داره،درایور هاشوت برای هرسیستم عاملی به راحتی گیر میان و کیفیت صدا و دوام بدنه بسیار بهتر و بیشتری از SONY دارن.
ASUS و GIGABYTE هم لپ تاپ های خوبی هستند..

من خودم DELL STUDIO دارم و واقعا ازش راضی ام..بهترین لپ تاپی هست که زیر دستم بوده و پس از یک سال با توجه به کارکرد زیاد من و عدم مواظبت زیاد(یه بار با پا رفتم روش!! و چند بار هم از دستم افتاد!!) به هیچ مشکلی بر نخورده،حتی میزان نگهداری شارژ..

memarekochak

عضو جدید
همچین حرفی صحت نداره و یه باور غلطه،به دفترچه راهنمای لپ تاپتون مراجعه کنید..
در ضمن با توجه از نوسانات برق در ایران این کار بسیار خطاست..دوست من همچین اتفاقی واسش افتاد و مادربردش سوخت!!!
نکته ای که در مورد باتری های شارژی ( موبایل، لپ تاپ و ...) مهمه اینه که هیچوقت باتری ای که بیش از 50 درصد شارژ داره رو شارژ نکنید و حدودا هر هفته حداقل یک بار بذارید باتری کامل تخلیه بشه و نکاتی از این قبیل...

من لپ تاپ های DELL رو به ُSONY ترجیح میدم..عمر باتری بیشتری داره،درایور هاشوت برای هرسیستم عاملی به راحتی گیر میان و کیفیت صدا و دوام بدنه بسیار بهتر و بیشتری از SONY دارن.
ASUS و GIGABYTE هم لپ تاپ های خوبی هستند..

من خودم DELL STUDIO دارم و واقعا ازش راضی ام..بهترین لپ تاپی هست که زیر دستم بوده و پس از یک سال با توجه به کارکرد زیاد من و عدم مواظبت زیاد(یه بار با پا رفتم روش!! و چند بار هم از دستم افتاد!!) به هیچ مشکلی بر نخورده،حتی میزان نگهداری شارژ..
دوست گلم این یه باور غلط نیست..متاسفانه یه واقعیت .............
وقتی شما در حالی که باطری داخل لپ((یا موبایل)) شما هست و به برق متصل میبینید که باطری همیشه داغ داغه!!!!!این یعنی اینکه در هال گرفتن ولتاژه..........
یعنی...باطری داره برق رو میگیره و میده به لپ دو کار هم زمان و با هم!!!!
و این کار عمر باطری رو کاهش میده....

memarekochak

عضو جدید
سلام خدمت دوست خوب وهم استانی عزیزم
تا به حالا که نشد موقع رندر نرم افزاری و ببنده. من هم با vray مکس کار میکنم هم با اسکچاب
به نظر من بهترین لپتاپ برای کاربران عادی سونی چون بهترین برند برای کارهای معمولی...
ولی در زمینه توشیبا به شما حق میدم واقعا بهترین لپ تاپه. خصوصآ اگه مدل مهندسی باشه هم ضد ابه هم ضد گرد و غبار و هرجا که بخوای میتونی ازش استفاده کنی;)
و اما با احترامی که به شما قائل هستم فکر میکنم دل یکم با خنک کردن خودش تو کارای سنگین مشکل داره و حتمآ باید از فن های کمکی استفاده کنی:redface:
در زمینه acer باید بگم که مدل های جدید فوق العاده خوبی با قیمت مناسب بیرون داده و برای کارای طولانی مدت عالیه که با ساعت ها رندر صدای فنش اصلآ بیرون نمیاد و خیلی عادی به کار خودش ادامه میده (خودم امتحان کردم):D

آره حق با شماست دل با خنک کردن خودش مشکل داره و داغ میکنه!!!!اما فن های که تو بازار زیاده این مشکل حل شده است............
اما acer قبول ندارم متاسفانه!!!
مشخصات لپ تاپ هاش با کاراییش نمیخونه!!!
البته هیچ کدوم از این شرکت ها ماله بابام نیست((ای کاش بود....چی میشد!!!:eek:))
اینا نظرات و تجربه های شخصی من بود
:gol::gol::gol:

milad.ebadi

عضو جدید
مغالطات تالار معماری!

مغالطات تالار معماری!

دوست گلم این یه باور غلط نیست..متاسفانه یه واقعیت .............
وقتی شما در حالی که باطری داخل لپ((یا موبایل)) شما هست و به برق متصل میبینید که باطری همیشه داغ داغه!!!!!این یعنی اینکه در هال گرفتن ولتاژه..........
یعنی...باطری داره برق رو میگیره و میده به لپ دو کار هم زمان و با هم!!!!
و این کار عمر باطری رو کاهش میده....

پس از شارژ کامل،باتری از مدار شارژ خارج میشه و نقش فیوز در برابر نوسانات برق را دارد(تعداد معدودی از سلول ها شارژ و دشارژ می شوند)
مطمئن باشید تخصص اونها پس از این همه سال تولید پاسخ گوی همچین مسئله ی پیش پا افتاده ای هست که در دفترچه هاشون به این مسئله اشاره می کنند که هرگز باتری را از لپ تاپ خارج نکنید..

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس از شارژ کامل،باتری از مدار شارژ خارج میشه و نقش فیوز در برابر نوسانات برق را دارد(تعداد معدودی از سلول ها شارژ و دشارژ می شوند)
مطمئن باشید تخصص اونها پس از این همه سال تولید پاسخ گوی همچین مسئله ی پیش پا افتاده ای هست که در دفترچه هاشون به این مسئله اشاره می کنند که هرگز باتری را از لپ تاپ خارج نکنید..

منم موافقم که بعد از شارژ کامل باتری از مدار خارج میشه ولی بعد ازاین کار دستگاه هر چند وقت به چند وقت شروع میکنه به چک کردن باتری تا ببینه باتری هنوز هم پر هست یا نه و همین کار باعث کم شدن عمر باتری میشه پس بهتره بعد از شارژ کامل باتری و از لپ تاپ خارج کنیم.

memarekochak

عضو جدید
منم موافقم که بعد از شارژ کامل باتری از مدار خارج میشه ولی بعد ازاین کار دستگاه هر چند وقت به چند وقت شروع میکنه به چک کردن باتری تا ببینه باتری هنوز هم پر هست یا نه و همین کار باعث کم شدن عمر باتری میشه پس بهتره بعد از شارژ کامل باتری و از لپ تاپ خارج کنیم.

منم با نظر این دوست گل و هم استانیه عزیزم موافقم:gol:

بالا