بهترین طرح برای یک زمین بسیار بی قاعده

teranom

عضو جدید
برای یکی از دوستان اینجا پست میکنم:

بنده یک پروژه جدید دارم که نقشه معماریشو اصلا دوست ندارم. تا به الان پی اجرا شده و جای ستونها مشخص است. با شهرداری پس از صحبت اولیه قرار شده طرح داخلی رو عوض کنیم.

من در مورد ساخت و سازه و ... هرکار عجیبی که بگید انجام میدم، ولی متاسفانه اصلا سلیقه طراحی پلان ندارم!
من نقشه رو بهمراه جای ستونهای فعلی میگذارم، و توضیحات رو هم میدم. اگر دوستان محبت کنید و من را از شر یک نقشه معماری افتضاح نجات بدید دعایتان میکنم!!

** در ضمن یک مبلغ بسیار ناچیز فقط بعنوان هدیه (پول قهوه!!) به طراحی که بتونم از طرحش استفاده کنم، بصورت کارت به کارت براشون میریزم. میدونم اصلا جای دستمزد نیست، فقط بعنوان کمک به یک بنده خدا میخوام که تابحال هرکی رسیده کلاه سرش گذاشته.

توضیحات:
- جای پنجره ها از سمت جنوب، اگر دیگه نشد، نحایتا یک عدد از شرق.
- جای ورودی ساختمان فقط قسمت جنوبی، چسبیده به غرب.
- طبقات بالا هرجور کنسول در جنوب و شرق قابل اجرا است.
- جای راه پله هرجا که دوست دارید، ولی راهرو از سمت در ورودی رو در نظر داشته باشید.
- ساختمان بتنی است.
- نقشه رو حتی میتونید دستی بکشید بنده خودم هم میتونم کامل کنم هم روی اتوکد پیاده کنم، از این راحت تر؟!

پیوست ها

• zamin.zip
    52 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mandana-n

عضو جدید
وای عجب زمینی!!!:surprised:
میشه نقشه معماری فعلیش رو هم بذارید تا بیشتر متوجه خواسته ی شما بشیم؟

teranom

عضو جدید
متاسفانه نقشه فعلیش اصلا قابل توجه نیست.
سلیقه خودتون هر چی بود!

خیلی ممنون میشم اگه هر کسی نظر بده!

mandana-n

عضو جدید
من یه پلان یه خوابه طراحی کردم (نگفته بودید چند خوابه باشه ولی با توجه به شکل بی قاعده و محدودیت نورگیرها که باید فقط جنوبی و نهایتا یک شرقی باشه فکر کنم بیشتر از یک خواب در نیاد)
متراژ داخلی بدون احتساب دیوارها حدود 78.6 متر مربع دراومد.
سعی کردم تو طرح بعضی از اصولی رو که باید برای طراحی مسکونی در نظر گرفت رو رعایت کنم مثل دید نداشتن ورودی به سالن پذیرایی، نزدیکی سرویس بهداشتی و آشپزخانه به در ورودی و دید نداشتن این دو (سرویس و آشپزخانه) نسبت به هم، دید نداشتن پذیرایی به اتاق خواب و...

پارکینگ هم با این شکل زمین 4 تا ماشین بیشتر جا نداره....

به نظرتون خوب شده آیا؟:smile:
zamin_sotonha-Model 1 copy.jpg

zamin_sotonha-Model.jpg

اینم آدرس دانلود فایل اتوکدش:
http://uplod.ir/fxj9au60m8ok/zamin_sotonha.dwg.htm

teranom

عضو جدید
خیلی ممنون از شما که وقت گذاشته اید برای اینکار. الان بیرونم رسیدم منزل پست کامل میزنم

teranom

عضو جدید
ببخشید تا الان نتونسته بودم پای کامپیوتر بیام.

اینا توضیحات و نظرات بیشتر:
طرح خوبیه ولی این نکته ها رو هم در نظر بگیرید:
- چون 4 طبقه است، آسانسور اجباریه.
- طبقه همکف بر خیابان است و تجاری، پس اصلا پارکینگ نداره.
- موتورخانه فراموش شده که چون همکف تجاریه، بنابراین قاعدتا باید توی همکف قسمتهای پشتی باشه.
- قسمت شمال شرقی، مابین دو ستون بالا سمت راست، قابل کنسول کردنه و میشه از پنجره اونجا هم استفاده کرد.
- کنسول قسمت جنوبی تا حد امکان باید استفاده بشه که متراژ مفید افزایش پیدا کنه.
- خیلی بهتره که ورودی ساختمان، در جنوب غربی، بین دو ستون سمت چپ باشه.

یادم رفت، باز هم تشکر از وقتی که شما و دوستان دیگه میگزارید...:gol:

mandana-n

عضو جدید
پس من سعی می کنم تقریبا همین چیدمان فضایی رو داشته باشم و نکات شما رو اضافه کنم ببینم چی میشه:smile:

teranom

عضو جدید
ممنون از شما، اگر دو خوابه هم تونستید ببینید جا میده، خیلی بهتره. ولی نمی خوام چشم نوازی داخل رو از دست بدیم.

mandana-n

عضو جدید
سلام
این پلان چطوره؟
کنسول هایی که گفتید اضافه شد
آسانسور و یک خواب دیگه هم اضافه شد
مساحت داخلی تقزیبا 88.45 متر مربع شد
اتاق خواب ها رو یک طرف و پذیرایی و نشیمن رو طرف دیگه قرار دادم تا تفکیک فضایی انجام بشه.
سرویس و حمام و آشپزخانه کنار هم هستند و میشود از یک لوله کشی برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده کرد.
با توجه به تک واحده بودن طبقات و اینکه در کل 4 طبقه بیشتر نیست و تعداد ساکنین آن از 50 نفر کمتر است عرض پله ها را 95 سانتیمتر درنظر گرفتم(حداقل مجاز 90 سانتی متر) تا بین ستون ها قرار بگیره و وسط پله ها ستون بیرون زدگی نداشته باشه.
برای آسانسور هم یک محدوده ضد حریق درنظر گرفتم.....

در لابی طبقه همکف هم به دلیل اینکه کنسول طبقه اول باید حداقل 3.5 متر از زمین فاصله داشته باشه سه تا پله قرار دادم.
برای قسمت تجاری یک در و یک انباری قرار دادم که در صورت نیاز، خودتون با توجه به شناخت بیشتر از طرح جا نماییش رو اطلاح کنید.

11111111111111.jpg44.jpg

لینک دانلود فایل کد:

http://uplod.ir/xmfq03r9d2tv/1111.dwg.htm

powvex

عضو جدید
با تشکر از شما، دوست من این تاپیک رو برای من ایجاد کرده بود، که خود من از این به بعد پاسخ میدم.
طرح شما رو میبینم کامل نظر میدم.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
این پلان چطوره؟
کنسول هایی که گفتید اضافه شد
آسانسور و یک خواب دیگه هم اضافه شد
مساحت داخلی تقزیبا 88.45 متر مربع شد
اتاق خواب ها رو یک طرف و پذیرایی و نشیمن رو طرف دیگه قرار دادم تا تفکیک فضایی انجام بشه.
سرویس و حمام و آشپزخانه کنار هم هستند و میشود از یک لوله کشی برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده کرد.
با توجه به تک واحده بودن طبقات و اینکه در کل 4 طبقه بیشتر نیست و تعداد ساکنین آن از 50 نفر کمتر است عرض پله ها را 95 سانتیمتر درنظر گرفتم(حداقل مجاز 90 سانتی متر) تا بین ستون ها قرار بگیره و وسط پله ها ستون بیرون زدگی نداشته باشه.
برای آسانسور هم یک محدوده ضد حریق درنظر گرفتم.....

در لابی طبقه همکف هم به دلیل اینکه کنسول طبقه اول باید حداقل 3.5 متر از زمین فاصله داشته باشه سه تا پله قرار دادم.
برای قسمت تجاری یک در و یک انباری قرار دادم که در صورت نیاز، خودتون با توجه به شناخت بیشتر از طرح جا نماییش رو اطلاح کنید.

مشاهده پیوست 147478مشاهده پیوست 147479

لینک دانلود فایل کد:

http://uplod.ir/xmfq03r9d2tv/1111.dwg.htm

ایول داره کارت

powvex

عضو جدید
چند نکته به ایشون گفتم که ذکرش در اینجا لازمه:
- ابعاد آسانسور حداکثر 120*120
- کنسول قسمت شرق ممکن نیست، فقط در شمال، اونهم قسمت شرقی مابین تو ستون آخر.
- فضای پرت یا راهرو خیلی باید کم باشه.
- لابی فضا رو از دست میدیم.

بالا