بهترین جراح فیستول مقعدی

zahraroei

عضو جدید
فیستول مقعدی یک بیماری بسیار دردناک است که درمان آن نیز با چالش های فراوان همراه است.
به وجود آمدن مجرای باریکی بین دو عضو و اتصال آنها به یکدیگر است. در واقع این بیماری دو بافت غیر مرتب را به هم متصل می کند که شایع ترین نوع آن فیستول مقعد است.
درون مقعد تعدادی غده وجود دارند که در صورت مسدود شدن دهانه آنها، عفونی شده و دچار آبسه می گردند. هنگامی که این آبسه پیشروی کند و درمان نشود، به سطح پوست می رسد و فیستول مقعد را به وجود می آورد. پس از مشاهده اولین علائم به پزشک مراجعه کرده و نسبت به درمان اقدام نمایید چرا که ممکن است عفونت پیشروی کرده، موجب بروز مجراها بیشتری شود و آثار مخرب تری را به همراه بیاورد. در نتیجه هنگام مشاهده اولین علائم با مراجعه به پزشک و به کارگیری شیوه درمانی مناسب باید فیستول را از بین ببرید.
اما انتخاب یک پزشک متخصص و جراح فیستول مهمترین بخش درمان فیستول است که باید به آن توجه نمود.

برای درمان فیستول به چه دکتری مراجعه کنیم ؟
بدانید هنگامی که با علائم فیستول رو به رو شدید و حدس می زنید که به فیستول مبتلا شده اید، می توانید با مراجعه به پزشک عمومی، متخصص گوارش یا متخصص داخلی معاینه اولیه را انجام دهید تا تشخیص دقیق صورت بگیرد. همچنین می توانید با مشاهده نمونه عکسهای بیماران مبتلا به فیستول، انواع آن را تشخیص دهید. البته توجه داشته باشید نمونه عکس های فیستول مقعدی نمی تواند نوع و شدت بیماری را نمایان کند و اطلاع از این موضوع تنها با معاینه پزشک صورت میگیرد.
زمانی که تشخیص پزشک عمومی فیستول باشد، دکتر عمومی نمی تواند با دارو به درمان بپردازد بنابراین ممکن است در این مرحله به پزشک جراح عمومی یا متخصص فیستول ارجاع داده شوید. البته بدانید بخش عظیمی از بهبودی شما مربوط به پزشک معالج شما است. بهتر است هنگامی که قصد مراجعه به دکتر فیستول را دارید، کمی تحقیق کنید تا پزشک معالج از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشد.
عدم آگاهی پزشک به نوع بیماری می تواند منجر به تشدید بیماری و عود کردن دوباره آن (حتی پس از درمان) شود.

در معاینه اول، پزشک متخصص فیستول چه سوالاتی می پرسد؟
اولین معاینه پزشکی پس از مشاهده علائم بسیار مهم است. زیرا پزشک بر اساس علائمی که دارید درمان شما را آغاز می کنند. در این معاینه پزشک برخی سوال می پرسد که پاسخ شما در درمان نقش مهمی ایفا می کند.
برخی از این سوال ها عبارت اند از :
علائم شما چیست؟
از چه زمانی این علائم آغاز شد؟
این نشانه ها وعلائم چقدر آزار دهنده و شدید است؟
درد و نشانه های بیماری مداوم است یا گذرا ؟
چه زمانی علائم بیشتر می شود؟
چه زمانی علائم کمتر می شود؟

سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید
پس از اتمام معاینه پزشک بهتر است شما نیز سوالاتی از پزشک خود بپرسید تا بتوانید با شناخت کامل از بیماری و جوانب مختلف آن آشنا و آگاه شوید.
برخی از آنها عبارت اند از:
آیا بیماری فیستول است؟
بیماری چقدر حاد است؟
آزمایشات مورد نیاز چه هستند؟
بهترین توصیه درمانی شما چیست؟
مصرف دارو های دیگر بر این بیماری تاثیر گذار است؟
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
F درمان فیستول با عسل، نحوه انجام آن و تاثیرات پزشکی بالینی 0

Similar threads

بالا