بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

نصیری

عضو جدید
سلام من هم به تازگی شروع به خوندن کتاب راز the Secret کردم نویسندش روندا بایرن و مترجمش هم بیتا حکمتی هست . فکر می کنم کتاب خوبی باشه .;)

راستش می خوام بدونم قضیه این راز چیه؟؟ :)
منم الان دارم همین کتاب رو می خونم. و اما راز ، یه تاپیک در مورد راز هست که در موردش بحث می کنیم می تونی به اونجا سر بزنی ، به نظرم تو همین بخش باشه :)
من خودم به راز خیلی معتقدم:smile:

نصیری

عضو جدید
بچه ها کسی تا به حال کتاب 100 سال تنهایی رو خونده؟ من خیلی از این کتاب تعریف شنیدم، نصفشو خوندم،اما دیگه رغبت نمی کنم بخونم:razz:

taravat_tree

عضو جدید
هیچ کتابی برتر از "خشم و هیاهو " ویلیام فاکنر نخوندم ... واقعا رمان نویی ه . اون طوری که زمان رو تو کتابش کشته ، واقعا قابل تحسینه .
دومین کتاب " موج ها " اثر ویرجینیا وولفه . از نظر روایتی قابل تحسینه .
هوووم !
کتابای عباس معروفی رو هم دوست دارم .
دیگه ؟
آها !
یه کتابم تازه خوندم ." بازمانده روز " ایشی گورو . اونم جالب بود .

وااااااااااای ! داشت اصل کاری یادم میرفت . کتابای استاد سلینجر رو که نمیشه از دست داد . خیلی مدرن و ملموسه ...

taravat_tree

عضو جدید
بچه ها کسی تا به حال کتاب 100 سال تنهایی رو خونده؟ من خیلی از این کتاب تعریف شنیدم، نصفشو خوندم،اما دیگه رغبت نمی کنم بخونم:razz:

من کلی گشتم تا نسخه قدیمیشو گیر آوردم و بدون سانسورشو خوندم . فوق العاده نبود . ولی ملال آور هم نبود . به نظرم کتابی برای مبتدیا و در حد نوجوونا بود !!!!
الکی هی میگن سورئال سورئال !
ولی ارزش خوندن داره !

بابك خرمدين

عضو جدید
از رمان های ایرانی بامداد خمار از فتانه حاج سید جوادی و کتاب سهم من اثر پرینوش صنیعی که به نظرم عالی بودند .

از رمان های خارجی کتاب های خالد حسینی چه بادبادک باز و چه هزار خورشید درخشان
کتاب های خوبی بودند .

برباد رفته اثر مارگارت میچل

تس اثر توماس هاردی

اما اثر جین آستین

و همنام اثر جومپا لاهیری ( نویسنده ی هندی ) کتاب های خوبی هستند که این دو تای آخری و من در این اواخر موفق به خوندنشون شدم .

با سلام و احترام
فكر مي كنم اگه كتاب هاي: 1) بلندي هاي بادگير 2)عشق سال هاي وبا
رو بخونيد خيلي لذت ببريد.
خودم كه خيلي باهاشون حال كردم، اميدوارم شما هم...
شاد باشيد.
بابك

بابك خرمدين

عضو جدید
سلام من هم به تازگی شروع به خوندن کتاب راز the Secret کردم نویسندش روندا بایرن و مترجمش هم بیتا حکمتی هست . فکر می کنم کتاب خوبی باشه .;)

راستش می خوام بدونم قضیه این راز چیه؟؟ :)

مبا درود به همه دوستان
منم با تبليغات بسيار كتاب راز رو خوندم....
ازيندست كتاب ها زياد خوندم، ولي متاسفانه هيچ كدومشون نتونستن ذهن خراب منو درموني باشن!!!
اميدوارم در شما مؤثر باشن...
اگه ممنكنه دوستان كمي از كتاب كوري( بيشتر) برام توضيح بدن، اين چند روزه از شماها خيلي تعريفشو شنيدم ولي تا بحال حتي اسمشم نشنيده بودم.لطفا".
با تشكر
شاد باشيد
بابك

بابك خرمدين

عضو جدید

درود
مطمئنم كه خيلي كمتر از نصفشو خوندي! اولاي كتاب به معرفي شخصيتا ميگذره، برا همين كمي شايد كسالت آوره، ولي اگه بتوني شجره نامه خونوادگيشونو براي خودت رسم كني(بعضي از چاپ هاي قديميش خودشون اونو برات كشيدن!) ديگه مشكلت حله! كتاب خيلي قشنگيه، برو حالشو ببر....
شاد باشيد

ملیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین کتابی که خوندم کتاب ورونیکا تصمیم میگیرد و کیمیاگر بمیرد اثر پائولو ..
و ترجمه ی فارسی قران :gol:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
من کلی گشتم تا نسخه قدیمیشو گیر آوردم و بدون سانسورشو خوندم . فوق العاده نبود . ولی ملال آور هم نبود . به نظرم کتابی برای مبتدیا و در حد نوجوونا بود !!!!
الکی هی میگن سورئال سورئال !
ولی ارزش خوندن داره !
کل دنیا هنوز اندر کف این کتابند و شما میگی برای مبتدیا و جوونا بوده؟؟ شما دیگه خیلی باحالی بابا!

mehrzadmo

عضو جدید
عاشقيت در پاورقي از مهسا محب علي . مجموعه داستان كوتاه .
كتاب بسيار خوبيه . از خوندنش پشيمون نمي شيد .

بابك خرمدين

عضو جدید
کل دنیا هنوز اندر کف این کتابند و شما میگی برای مبتدیا و جوونا بوده؟؟ شما دیگه خیلی باحالی بابا!

سلام كامران جان
نظر شما و كل دنيا محترم.... ولي منم نظر اينه كه خيلي هم مالي نبود، در جريان خيلي از جوايزي كه گرفتههم هستم ولي بازم ميگم به نظر حقير خيلي سطح بالايي نداره(اينم اضافه كنم كه چند تا ديگه از كاراي ماركز رو خوندم و تقريبا" همشون رو خيلي دوست دارم.
دلشاد باشيد.

russell

مدیر بازنشسته
سلام
راستش دیروز با بی حوصلگی کتابی که دم دست بود رو برداشتم و ورق زدم به اسم " گفتارهای آموزنده و دلاویز".
با این که دوسال پیش گرفته بودیم تا دیروز نخونده بودم و باورتون نمی شه بگم فکر می کردم این کتاب نقدی بر اثار سعدی :eek: .
خوب به هر حال از وسط شروع کردم به خوندن، تیترش بود " کنفرانس سیارات" برام جالب بود تا اخرش خوندم و بعد که برگشتم ببینم این متن از کیه تعجب کردم "سرگذشت ماه" از صادق هدایت که در مجله سخن سال 1324 چاپ شده بود من هم داستان رو دوباره خوندم. درباره ترکیدن زمین به خاطر انسان ها و تصمیم گیری درباره سرنوشت ماه نوکر زمین .........

داستان های زیبای دیگری چون : طاعت و عبادت مردی بی دین از بالزاک و دستکش از بری پین و داستان خسرو که تو کتاب سوم دبیرستان داشتیم و کودک بی مادر از ویکتور هوگو و یه داستان بسیار زیبا از آنتوان چخوف به اسم شرط بندی که واقعا عالی بود و کلی داستان و مقاله از نویسندگان معاصر ایران و جهان.
موضوع شرط بندی درباره مجازات اعدام و یا حبس به جای اون که یک بانکدار پولدار و طرفدار اعدام با یک حقوق دان جوان و مخالف اعدام پس از بحث درباره اون تصمیم به یک شرط بندی عجیب می گیرن...........
ببخشید که خیلی حرف زدم :redface:

تاریخ چاپ کتاب سال 1374

russell

مدیر بازنشسته
سلام
امشب تمام دیوان غربی - شرقی گوته رو یه جا خوندم
البته برای دومبن بار بعد از یک سال
خیلی خوبه مخصوصا فصل "حکمت نامه".و "حافظ نامه" .......

taravat_tree

عضو جدید
آخه یه جورایی منو یاد این کتابای فانتزی میندازه . واسه وقت پر کردن خوبه ! :w20:
ولی بازم میگم . هرچی باشه ، ارزش خوندن داره !!!! :lol:

بابك خرمدين

عضو جدید
پوف كور رو خوندم اونقدي كه ازش تعريف كردن خوب نبود

اين خزء كتاب هايي بود كه من چندين بار خوندمش(چيزي مثلا" سه چهار بار) البته حدود سال 78. يادش به خير. خيلي با حاله تعجب ميكنم چرا اين حس رو بت داده!
ولي انصافا" كسايي باش حال ميكنن كه يه طورايي مثه شخصيت خود كتاب خراب باشن....
شاد باشيد.

بابك خرمدين

عضو جدید
درود
يادم مياد چند سال پيش از يكي از دوستام (آق فريد) يه شاهكار گرفتم و خوندم به نام: مكاني به وسعت هيچ ، خيلي گشتم كه يه جلدشو براي خودم (كه همينجوري داشته باشمش) گير بيارم، ولي صد حيفففففففف...
كسي خوندتش؟

somayeh_2

عضو جدید
من چند وقت پیش کتاب جندهای در تاریکی اثر ولادیمر ناباکف رو خوندم جالب بود..........البته روی ماه خداوند را ببوس رو به هرکی این کتاب رو نخ.نده پیشنهاد میدم.........

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا گوسفند نباشین

لطفا گوسفند نباشین

:cool:لطفا گوسفند نباشین:whistle::lol:
تعداد صفحه: 672 نوبت چاپ: 3
قطع: رقعی
نویسنده: محمود نامنی
:w34::w14:کتابش عالیههههههههه:w14:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
پوف كور رو خوندم اونقدي كه ازش تعريف كردن خوب نبود
چون بايد با پشتوانه‌هايي واردش مي‌شدي...
بوف کور مثل يه خواب تو در تو مي‌مونه... پر از نماده که نياز به تفسير و شناسايي داره... بدون اون، خوندنش بي‌فايده است... به جز اين‌که از قلم مقتدر صادق هدايت (بدون در نظر گرفتن محتوا و نمادها) بهره برده باشي...
:gol:

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"شناخت روان" از "فابیو مارکزی"
در زمینه ی روانشناسی نوین
البته برای دومین بار!

:w10:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
سقوط- آلبر کامو
به دوستان پیشنهاد می کنم کتاب بیگاه اثر همین نویسنده رو هم بخونن.
دوست عزیز, ولکانو. کتاب بوف کور کتابی بسیار غنی و سنگین هست. من خودم با وجود مرور5-6 باره این کتاب هنوز آنطوری که باید و شاید آنرا درک نکرده ام. به قول دوست عزیزم کافر باید ضمینه و پشتوانه های آنرا داشت!:gol: موفق باشی!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
!

!

:w34:" جاناتان مرغ دريايي" از "ريچارد دیوید باخ"
رو حدود 10 سال پیش خوندم ، واقعاً فوق العاده است!! پیشنهاد می کنم حتماً بخونید! :love:

بالا