بهايي كه مردان براي جنتلمن بودن بايد بپردازند

reza74

عضو جدید
آره هدف هم همينه، متاسفانه آدمهايي كه بايد توي همچين تاپيكايي بيان و اين مطالب رو بخونن خيليهاشون اصلاً نميدونن كامپيوترو چطور خاموش و روشنش كنن، اميدوارم اين مطالب رو به ديگرون هم منتقل كنين. شايد كه بتونيم كمي ادب از دست رفته از مملكت رو بازگردونيم.
حرفت رو قبول دارم که اکثریت افرادی که نیاز به تذکر و تجدید نظر در رفتارشون را دارن، عوام و بی سواد هستن. ولی چیزی که دردآوره اینه که با کمال تاسف تعداد این قبیل افراد در بین افراد دانشگاه رفته و به اصطلاح تحصیلکرده هم کم نیست!!!!
یه نکته دیگه که ذهنم رو مشغول کرده اینه که:
چقدر خوبه وقتی یه نفر مثل شما که با یه هدف عالی یه تاپیک قابل تامل مطرح میکنه ، بقیه دوستان هم با درنظر داشتن این هدف کمی جدی تر بحث ها رو دنبال کنن و نظر بدن تا به هدفمون نزدیکتر بشیم و خیلی گفتگوهامون رو به سمت شوخی نکشیم. البته شوخی هم خوبه و هم لازم اما فکر کنم بهتره شوخی هامون رو بذاریم توی تاپیک های مناسب که توی تالارها هم کم نیست.
با عرض معذرت از همه عزیزان که زیادی ابراز عقیده کردم.

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حرفت رو قبول دارم که اکثریت افرادی که نیاز به تذکر و تجدید نظر در رفتارشون را دارن، عوام و بی سواد هستن. ولی چیزی که دردآوره اینه که با کمال تاسف تعداد این قبیل افراد در بین افراد دانشگاه رفته و به اصطلاح تحصیلکرده هم کم نیست!!!!
یه نکته دیگه که ذهنم رو مشغول کرده اینه که:
چقدر خوبه وقتی یه نفر مثل شما که با یه هدف عالی یه تاپیک قابل تامل مطرح میکنه ، بقیه دوستان هم با درنظر داشتن این هدف کمی جدی تر بحث ها رو دنبال کنن و نظر بدن تا به هدفمون نزدیکتر بشیم و خیلی گفتگوهامون رو به سمت شوخی نکشیم. البته شوخی هم خوبه و هم لازم اما فکر کنم بهتره شوخی هامون رو بذاریم توی تاپیک های مناسب که توی تالارها هم کم نیست.
با عرض معذرت از همه عزیزان که زیادی ابراز عقیده کردم.

ترويج بي ادبي حتي بين آدماي تحصيل كرده و دانشگاهي هم بخاطر تاثيرات رفتار و گفتار همون آدماي بي ادب هست. اين ضرب المثل رو شنيدي كه ميگه: تو گاو رو كه بهم ببندي هم رنگ نميشن ولي هم خو ميشن.
نشست و برخاست با آدماي بي شخصيت روي شخصيت آدم تاثير ميذاره.
كاملاً با نظرتون موافقم. البته گاهي هدف از شوخي اينه كه بقيه آدما هم به بهانه همين شوخي هم كه شده جذب بشن.

reza74

عضو جدید
.... البته گاهي هدف از شوخي اينه كه بقيه آدما هم به بهانه همين شوخي هم كه شده جذب بشن.
اگه هدف از شوخی جذب مخاطب بیشتر باشه که خوبه ولی اگه اینقدر زیاد بشه که هدف اصلی رو بخواد تحت الشعاع قرار بده، فکر کنم خواسته شما هم به عنوان مطرح کننده تاپيک نیست.
بعضی وقتها توی بعضی از تاپیک ها دیدم که 2 یا 3 نفر شروع میکنن و همینطور ادامه میدن تاجاییکه اصلا مبحث اصلی فراموش میشه و هرکس جدید بیاد و آخرین صفحه های تاپیک رو ورق بزنه اصلا متوجه نمیشه قصه از اول سر چی بوده. اینجور وقتا فکر کنم یه تذکری چیزی لازم باشه. البته نمیدونم از جانب کی باید مطرح شه.

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه هدف از شوخی جذب مخاطب بیشتر باشه که خوبه ولی اگه اینقدر زیاد بشه که هدف اصلی رو بخواد تحت الشعاع قرار بده، فکر کنم خواسته شما هم به عنوان مطرح کننده تاپيک نیست.
بعضی وقتها توی بعضی از تاپیک ها دیدم که 2 یا 3 نفر شروع میکنن و همینطور ادامه میدن تاجاییکه اصلا مبحث اصلی فراموش میشه و هرکس جدید بیاد و آخرین صفحه های تاپیک رو ورق بزنه اصلا متوجه نمیشه قصه از اول سر چی بوده. اینجور وقتا فکر کنم یه تذکری چیزی لازم باشه. البته نمیدونم از جانب کی باید مطرح شه.

آره آره منم دقيقا يه همچين تاپيكايي رو ديدم كه همين اتفاق براشون افتاده. خب اين ديگه زرنگي صاحب تاپيك رو ميطلبه كه هواي تاپيكش رو داشته باشه و بدونه كه چه موقع چه كاري كنه تا تاپيكش به اون سمت و سويي كه دلش ميخواد بره.

reza74

عضو جدید
آره آره منم دقيقا يه همچين تاپيكايي رو ديدم كه همين اتفاق براشون افتاده. خب اين ديگه زرنگي صاحب تاپيك رو ميطلبه كه هواي تاپيكش رو داشته باشه و بدونه كه چه موقع چه كاري كنه تا تاپيكش به اون سمت و سويي كه دلش ميخواد بره.
ممنون از دقت نظری که داری.
موفق باشی
تا جاییکه در توانم باشه هم میتونی رو کمکم حساب کنی...

nar.more

عضو جدید
در پی گفتار همگی دوستان، چه خوب بود که در کنار درسهای مدارس ابتدایی، (همون طور که از کلاس اول میخوان عربی رو شروع کنن!)، خوب لااقل یه نفر مسلط به اخلاق (نه مربی تربیتی و دینی و امثالهم) که واقعا به معنای کلمه شناخت کامل نسبت به آداب معاشرت داشته باشه، بگذارن که از اول بچه ها یاد بگیرن که جای آشغال توی سطل آشغاله ... اون وقته که دیگه همه سر جاشون توی جامعه قرار میگیرن و میدونن اگه بخوان آشغال باشن لاجرم جاشون کجاست! ... و اینکه اونوقته که دیگه فکر کنم یواش یواش یاد بگیریم که جای هر کاری و هرچیزی کجاست... و اونوقته که دیگه یادمیگیریم که وقتی یه خانوم صحبت میکنه، و نظرش رو میگه بعضیها فکر نکنن چیزی بارش نیس یا بخواد بخودش جرأت بده و جرأت اون خانوم رو خدشه دار کنه! اونوقته که یاد میگیریم که حتی یک نگاه ما یا بدتر یک کلمه ما ممکنه اعتماد بنفس کسی رو تا مدتها بکشه! ...
من اعتراف میکنم که یک جمله یه نفر تا 15 سال اعتماد بنفس من رو نسبت به نحوه خندیدنم گرفته بود! اداب معاشرت مشتمل بر اصول و قواعدی است که بر مبنای آن به حقوق اولیه دیگران احترام گذاشت...

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در پی گفتار همگی دوستان، چه خوب بود که در کنار درسهای مدارس ابتدایی، (همون طور که از کلاس اول میخوان عربی رو شروع کنن!)، خوب لااقل یه نفر مسلط به اخلاق (نه مربی تربیتی و دینی و امثالهم) که واقعا به معنای کلمه شناخت کامل نسبت به آداب معاشرت داشته باشه، بگذارن که از اول بچه ها یاد بگیرن که جای آشغال توی سطل آشغاله ... اون وقته که دیگه همه سر جاشون توی جامعه قرار میگیرن و میدونن اگه بخوان آشغال باشن لاجرم جاشون کجاست! ... و اینکه اونوقته که دیگه فکر کنم یواش یواش یاد بگیریم که جای هر کاری و هرچیزی کجاست... و اونوقته که دیگه یادمیگیریم که وقتی یه خانوم صحبت میکنه، و نظرش رو میگه بعضیها فکر نکنن چیزی بارش نیس یا بخواد بخودش جرأت بده و جرأت اون خانوم رو خدشه دار کنه! اونوقته که یاد میگیریم که حتی یک نگاه ما یا بدتر یک کلمه ما ممکنه اعتماد بنفس کسی رو تا مدتها بکشه! ...
من اعتراف میکنم که یک جمله یه نفر تا 15 سال اعتماد بنفس من رو نسبت به نحوه خندیدنم گرفته بود! اداب معاشرت مشتمل بر اصول و قواعدی است که بر مبنای آن به حقوق اولیه دیگران احترام گذاشت...
مرسي دوست گلم اسمتو بهمون نگفتيا!!!
خيلي حرفاي خوبي زدي. از بغل هر كدومشون يه عالمه حرف در مياد.
منم تو كتابا خوندم كه واسه بچه هاي دربار شاه يه معلم آداب معاشرت بوده نميدونم الانم تو كشورايي كه حكومت شاهنشاهي هست هنوزم يه همچين كسي هست يا نه. كه مثلا چطور حرف بزنن چطور راه برن چطور غذا بخورن و ... كه در شأن اونها باشه. من همون موقع هم با خودم فكر كردم كه چرا يه همچين معلمي نبايد تو همه مدرسه ها باشه؟؟ البته معلم ها سعي مي كنن كه به بچه ها ادب رو ياد بدن ولي يه معلم مخصوص آداب معاشرت خيلي فرق ميكنه!!!;):gol:
منم يه همچين تجربه هايي رو از برخورد با آدماي بي شخصيت داشتم و فكر كنم كه خيلي ها از اين تجربه ها دارن. يكمي سعي كنيم آداب معاشرت ياد بگيريم سعي كنيم عقايدمونو به زور به ديگران تحميل نكنيم، براي اثبات حرفامون توهين نكنيم، مسخره نكنيم، ياد بگيريم به عواطف ديگران احترام بذاريم. و حقوق ديگران رو پايمال نكنيم.;):gol:

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا یادته حرف از دختر که می شد لپ هام سرخ می شد؟
با مجید کل کل می کردیم من اب می شدم از خجالت گفتی اگر بخوای این جوری خجالت بکشی و......
آره آره راست میگی خوشم میاد حرف گوش کنی همینجوری ادامه بده ولی تند نرو عزیزم
ترويج بي ادبي حتي بين آدماي تحصيل كرده و دانشگاهي هم بخاطر تاثيرات رفتار و گفتار همون آدماي بي ادب هست. اين ضرب المثل رو شنيدي كه ميگه: تو گاو رو كه بهم ببندي هم رنگ نميشن ولي هم خو ميشن.
نشست و برخاست با آدماي بي شخصيت روي شخصيت آدم تاثير ميذاره.
كاملاً با نظرتون موافقم. البته گاهي هدف از شوخي اينه كه بقيه آدما هم به بهانه همين شوخي هم كه شده جذب بشن.
این به خاطره اینه که میخوان توی جمع پذیرفته بشن همیشه بی ادب بودن خیلی راحت تر از با ادب بودنه پس ما آدما از اونجایی که راحت طلب هستیم سعی میکنیم راحت ترین راه رو انتخاب کنیم پس به جای نشست و برخاست با انسانهایی که مارو به کمال نزدیکتر میکنن با انسانهایی میگردیم که هم ازشون بالاتر باشیم که تحسینمون کنن هم چیزی که بلدیم از یادمون میره اینه ضعفه جوونای الان مثلا زمان پدر مادرامونو ببنید (با این که پدر مادراشون اکثرا حتی خواندن و نوشتن بلد نبودن)خودشون سعی میکردن آداب و معاشرت رو به بهترین صورت یاد بگیرن اما الان دیمی حرف زدن و دیمی رفتار کردن شده شخصیت

nar.more

عضو جدید
مرسي دوست گلم اسمتو بهمون نگفتيا!!!
خيلي حرفاي خوبي زدي. از بغل هر كدومشون يه عالمه حرف در مياد.
منم تو كتابا خوندم كه واسه بچه هاي دربار شاه يه معلم آداب معاشرت بوده نميدونم الانم تو كشورايي كه حكومت شاهنشاهي هست هنوزم يه همچين كسي هست يا نه. كه مثلا چطور حرف بزنن چطور راه برن چطور غذا بخورن و ... كه در شأن اونها باشه. من همون موقع هم با خودم فكر كردم كه چرا يه همچين معلمي نبايد تو همه مدرسه ها باشه؟؟ البته معلم ها سعي مي كنن كه به بچه ها ادب رو ياد بدن ولي يه معلم مخصوص آداب معاشرت خيلي فرق ميكنه!!!;):gol:
منم يه همچين تجربه هايي رو از برخورد با آدماي بي شخصيت داشتم و فكر كنم كه خيلي ها از اين تجربه ها دارن. يكمي سعي كنيم آداب معاشرت ياد بگيريم سعي كنيم عقايدمونو به زور به ديگران تحميل نكنيم، براي اثبات حرفامون توهين نكنيم، مسخره نكنيم، ياد بگيريم به عواطف ديگران احترام بذاريم. و حقوق ديگران رو پايمال نكنيم.;):gol:

اول اینکه اسم من نرگس هستش و دوم اینکه من حدود 5 سال پیش از کتابخونه یه بنده خدایی یه کتاب دیدم که مال زمان پیش از انقلاب بود به نام " آداب معاشرت برای عموم" که توش خیلی از مسائل ابتدایی رو آموزش داده بودن از قبیل اینکه وقتی یه خانم و آقا همراه هم هستن، خانمه سمت راست آقاهه راه بره و استدلالش این بود که همیشه باید جنس لطیف حمایت بشه و چون دست راست دست حامی هستش، این مورد اینجوری قابل اجراست.
یا مثلا اینکه خانم ها به هیچوجه بیرون از خونه تجدید آرایش نکنن! یا یه همچین چیزهایی که خیلی ابتدایی هستن ولی از قول نویسنده فرانسوی کتاب میگم که بسیار بسیار مهم و حیاتی هستن

nar.more

عضو جدید
:)بازم درود به همگی
یه مطلبی به ذهنم رسید گفتم با بقیه در میون بگذارم. اون هم درمورد بهاییه که باید پرداخت! معمولا بها بابت چی پرداخته میشه؟ یا چه موقع میگیم بها پرداختیم؟ ... به نظر من موقعی که چیزی رو از دست بدیم تا چیز دیگه ای رو به دست بیاریم! خوب ؟ آیا واقعا آقایون برای اینکه کمی مبادی آداب باشن یا به قول مدیر محترم جنتلمن باشن، بهایی میپردازن؟ ینی آیا چیزی از دست میدن تا اینگونه باشن؟ !!!!!.... من که گمان نمیکنم!
من از بچگی عاشق اون شخصیت بن فریزر توی سریال به سوی جنوب شده بودم! مردی که اتو کرده بود و از کانادا اومده بود بنابراین مثل امریکاییها فحش گفتن نقل و نباتش نبود! به خانومها خیلی احترام میگذاشت و باور کنین خیلی بین خانومها طرفدار داشت! پس بهایی نمیپرداخت فکر کنم چیزی هم از دست نمیداد بلکه چیزهایی بدست میآورد بنام عزت و اعتبار بین دیگران...:)

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم
مرسي از حضورت توي اين تاپيك واقعا به مطالب خيلي خوبي اشاره ميكني. ممنون:heart::gol:
(بهائي كه مردان براي جنتلمن بودن بايد بپردازند)
و حالا منظور من:
اونايي كه جنتلمن هستن كه هيچ خدا خيرشونم بده، ولي كسايي كه جنتلمن نيستن و ميخوان كه بشن بايد يه چيزايي رو از دست بدن و اون چيزها همون كارهاي بي ادبيشون هست.همونطور كه آدماي با شخصيت با ادب بودن رو دوست دارن و دلشون نميخواد كه از دستش بدن، آدماي بي ادب هم اولش دلشون نميخواد كه اون رفتارهاي زشتشون رو بزارن كنار ولي هيچ كدوم هم خوششون نمياد كه بهشون بي ادب يا بي شخصيت بگن. پس اگر كه ميخوان جنتلمن باشن بايد يه سري از اخلاقهاي بدشون رو بزارن كنار اين همون بهاييه كه بايد بپردازن. ;):gol:

nar.more

عضو جدید
:)پریناز جون حق با شماست ، و واقعا بهایی که آدم بعد از پرداختن مداوم به برخی خصوصیات بد میپردازه، خیلی سنگینه مثل اعتیاد میمونه و بقول معروف ترک عادت موجب مرض است... خوب راست میگی سخته:)

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی دوست گلم بله منم منظورم همینه
البته باید بگم که خطاب این تاپیک نه فقط به آقایون بلکه به خانومها هم هست
ولی خب معمولا خانوما بیشتر رعایت ادب رو میکنن البته هستن خانومهایی که از صدتا مرد هم بی ادبتر و شلخته تر هستن.