"""برنامه نویسی رو از کجا باید شروع کرد؟(به روش مهندسی مکانیک!!!!)"""

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام دوستان،من فقط با متلب به مقدار بسیار کمی کار کردم و چیز زیادی از برنامه نویسی نمیدونم میخواستم بگم که من الان از چه زبان برنامه نویسی شروع کنم بهتره؟استادم میگفت فرترن و سی پلاس پلاس خوب هستن و حجم نوشتن فرترن کم هست و حتی برای نرم افزار فلوئنت و آباکوس کاربرد دارند،خلاصه من نمیخوام چندین زبان برنامه نویسی رو کار کنم،میخوام یکی دو تا زبان رو یاد بگیرم و همونو تا حد مطلوب یاد بگیرم.اما دوست دارم زبانی رو یاد بگیرم که احتیاج به زبان برنامه نویسی دیگه ای نباشه و تقریبا یک زبان برنامه نویسی تاپ و خوب باشه که دچار مشکل نشم.دی وی دی آموزشی واسه ویژوال سی پلاس پلاس 2008 برای موسسه فرهنگی لوح گسترش(دنیای نرم افزار سینا)-فک کنم یاد گرفتن با این راحت باشه،چون توش پروژه هم داره- و آموزش سی پلاس پلاس استاد کیارش بازرگانو دارم،از همینا شروع کنم؟یا به درد نمیخوره؟ از دوستانم ممنون میشم که راهنماییم کنین.[/FONT]

Doctor.mech

عضو جدید
نه آقا تا وقتی متلب هست، برای مکانیک نیازی نیست سراغ هیچ چیز دیگه بری.
کد نویسی رو هم تو متلب تقویت کنی خیلی بهتره.

بیجهت وقتت رو تلف نکن، متلب رو کامل و حرفه ای یاد بگیر برو جلو.
کتاب آموزش متلب مهندس علمداری یکی از جامع ترین ها هست که به درد مکانیکی ها هم میخوره.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
متلب به خاطر داشتن Help بسیار قوی و همین طور کدنویسی نزدیک به زبان بشر بسیار آسونه و فقط کافی پنجره Script رو باز کنی و شروع کنی به نوشتن، همین حالا امتحان کن!

آخرین ویرایش:

esh013

عضو جدید
یادگیری مطلب زیاد سخت نیست به شرطی که بتونی مشکلتو به انگلیسی ترجمه کنی و توی هلپش سرچ کنی

peggijaan

عضو جدید
سلام دوستان،من فقط با متلب به مقدار بسیار کمی کار کردم و چیز زیادی از برنامه نویسی نمیدونم میخواستم بگم که من الان از چه زبان برنامه نویسی شروع کنم بهتره؟استادم میگفت فرترن و سی پلاس پلاس خوب هستن و حجم نوشتن فرترن کم هست و حتی برای نرم افزار فلوئنت و آباکوس کاربرد دارند،خلاصه من نمیخوام چندین زبان برنامه نویسی رو کار کنم،میخوام یکی دو تا زبان رو یاد بگیرم و همونو تا حد مطلوب یاد بگیرم.اما دوست دارم زبانی رو یاد بگیرم که احتیاج به زبان برنامه نویسی دیگه ای نباشه و تقریبا یک زبان برنامه نویسی تاپ و خوب باشه که دچار مشکل نشم.دی وی دی آموزشی واسه ویژوال سی پلاس پلاس 2008 برای موسسه فرهنگی لوح گسترش(دنیای نرم افزار سینا)-فک کنم یاد گرفتن با این راحت باشه،چون توش پروژه هم داره- و آموزش سی پلاس پلاس استاد کیارش بازرگانو دارم،از همینا شروع کنم؟یا به درد نمیخوره؟ از دوستانم ممنون میشم که راهنماییم کنین.

برای متلب، شما که رشته مهندسی مکانیک می خونید کتاب "شگردهای عددی" نوشته "مهدی مسافر" بهترینه.
اگه استادتون چیزی غیر از متلب اجباراً از شما میخواد، هرچی که میخواد رو یاد بگیرید. اگه هم فرترن و هم سی پلاس پلاس قبول میکنه خیلی فرق نمیکنه. من بودم سی پلاس پلاس رو یاد میگرفتم.