برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lale mir

عضو جدید
برای امتحان اسکیس معماری و منظر اول دست قوی مهمه بعد ایده اگر دستت قوی نباشه سراغ ایده هات نمی رن باید تو 20 ثانیه طرحت مصحح رو جلب کنه که البته خیلی هم شانسیه خارج از امتحان اسکیس فقط ایده مهمه

امروز برای اون مشکلم هم که نامه نوشته بودم به سنجش بهم زنگ زدن گفتن اون شیتتو که پشتش کشیده بودی هم نمره دهی شده .دستشون درد نکنه .
در ضمن تمام شیتی شماهارو هم نمره هاشو دادن

خیلی خوب شد!;)
حالا نگفتن چن شدی؟؟! :cool:

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
((اندیشیدن در سکوت ... آنکه می اندیشد به ناچار دم فرو می بندد ولی آن هنگام که زمانه ....))
دوستان حق با آقا رسوله البته از 2 بابت:
1-اینکه جوجه را آخر پاییز می شمارن
2- اینکه انسانها مختارن که آزادانه بیاندیشند
ولی باید به تکمیل حرف ایشون من بابت مورد اول بگم من از جوجه و تخم مرغ صحبت نکردم و به خاطر کل کل بابت رتبه و از این چیزا وارد بحث نشدم من از حرفه مقدس معماری و شغل خدایی یعنی آفرینش حرف زدم چرا که نه رتبم خوب شده نه اونقد رویایم که چشم انتظار پردیس هنرهای زیبا باشم (البته امسالو)چون دوستی که اینجا را به من معرفی کرد حرف از علمی بودن آن زد و محیط صمیمی نه کل کل و ....چون خدائیش به جایی نمیرسه
در مورد دوم هم با آقای افشین موافقم چرا که ما هر کدام داشته هایی داریم که باید در اختیار همدیگه بزاریم و همه چیز را همه کس دانند
بابت قاطی کردن همه چیز با هم و لفظ قلم حرف زدن هم خدمت ایشون بگم که اگه اجازه میدید بابت همون مورد دوم که انسانها آزادن منم اینجور حال میکنم که همه چیز واسم قاطیه و در کل گیج زدن و حیرت تو کائنات خداوندگار رو عاشقانه دوست دارم.چرا که وقتی قبول کردیم انسان باشیم از ذره خاکی که در وجودمان گل شد تا همین جوجه ای که آقا رسول گفتن با هم در ارتباطن فقط کافیه به روشی دیگه ببینیم شما دوستان چطور؟
بابت توهین به دوستانی که کلاسای پرزانته میرن بگم که لطفا بابت همه نظر ندید و اگر واقعا جملم توهینی بوده من معذرت میخوام ولی حرفم چیزی دیگه بوده که ... (دوستان حداقل کاری کنید که اسم این کلاسا پرزانته و ارائه بشه چرا که اسکیس مفهومش رسیدن به یک مفهوم و کانسپته نه نوع رنگ آمیزی و سایه زدن و البته خود من هم ارائه شیک رو قبول دارم و تعجب میکنم چرا حرفای من رو دوستان سر جای خود قرار نمیدهند،من از این ناراحتم که با اسم کلاس اسکیس که باید پر باشه از تفکر و اندیشه و قلم جایی در اون نداره و فکر ما معمارا رو به اشتباه انداختن و نتیجه میشه شیت های تکراری اسکیس که بجای امضای هر شخص صدها شیت با امضای یک نفر رو می بینیم)
ازتون میخوام با دقت بیشتری حرفامو بخونید:gol:
یا حق

lale mir

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
((اندیشیدن در سکوت ... آنکه می اندیشد به ناچار دم فرو می بندد ولی آن هنگام که زمانه ....))
دوستان حق با آقا رسوله البته از 2 بابت:
1-اینکه جوجه را آخر پاییز می شمارن
2- اینکه انسانها مختارن که آزادانه بیاندیشند
ولی باید به تکمیل حرف ایشون من بابت مورد اول بگم من از جوجه و تخم مرغ صحبت نکردم و به خاطر کل کل بابت رتبه و از این چیزا وارد بحث نشدم من از حرفه مقدس معماری و شغل خدایی یعنی آفرینش حرف زدم چرا که نه رتبم خوب شده نه اونقد رویایم که چشم انتظار پردیس هنرهای زیبا باشم (البته امسالو)چون دوستی که اینجا را به من معرفی کرد حرف از علمی بودن آن زد و محیط صمیمی نه کل کل و ....چون خدائیش به جایی نمیرسه
در مورد دوم هم با آقای افشین موافقم چرا که ما هر کدام داشته هایی داریم که باید در اختیار همدیگه بزاریم و همه چیز را همه کس دانند
بابت قاطی کردن همه چیز با هم و لفظ قلم حرف زدن هم خدمت ایشون بگم که اگه اجازه میدید بابت همون مورد دوم که انسانها آزادن منم اینجور حال میکنم که همه چیز واسم قاطیه و در کل گیج زدن و حیرت تو کائنات خداوندگار رو عاشقانه دوست دارم.چرا که وقتی قبول کردیم انسان باشیم از ذره خاکی که در وجودمان گل شد تا همین جوجه ای که آقا رسول گفتن با هم در ارتباطن فقط کافیه به روشی دیگه ببینیم شما دوستان چطور؟
بابت توهین به دوستانی که کلاسای پرزانته میرن بگم که لطفا بابت همه نظر ندید و اگر واقعا جملم توهینی بوده من معذرت میخوام ولی حرفم چیزی دیگه بوده که ... (دوستان حداقل کاری کنید که اسم این کلاسا پرزانته و ارائه بشه چرا که اسکیس مفهومش رسیدن به یک مفهوم و کانسپته نه نوع رنگ آمیزی و سایه زدن و البته خود من هم ارائه شیک رو قبول دارم و تعجب میکنم چرا حرفای من رو دوستان سر جای خود قرار نمیدهند،من از این ناراحتم که با اسم کلاس اسکیس که باید پر باشه از تفکر و اندیشه و قلم جایی در اون نداره و فکر ما معمارا رو به اشتباه انداختن و نتیجه میشه شیت های تکراری اسکیس که بجای امضای هر شخص صدها شیت با امضای یک نفر رو می بینیم)
ازتون میخوام با دقت بیشتری حرفامو بخونید:gol:
یا حق

[FONT=&quot]آخه شما یه نگاهی به عنوان تاپیک بندازی هم بد نیست[/FONT][FONT=&quot]!
[/FONT][FONT=&quot]یه عنوان ساده که یه جواب ساده داره! اصلا هم جوابش معنوی و فلسفی نیست[/FONT][FONT=&quot]!!!
[/FONT][FONT=&quot]دقیقا عین آزمون اسکیس[/FONT][FONT=&quot]!
[/FONT][FONT=&quot]ژوری ها قصدشون معرفی مولانا و خیام به جامعه ی معماری نیست!

آنکه می اندیشید به ناچار دم فرو می بندد...........خوبه خودت اینو میدونی!.................جون من بی خیال!
[/FONT]

nima arc

عضو جدید
واسه من که مهم نیست هر کی هر چی بخواد میتونه بگه
راستی شیتمو دیدید؟
سلام دوست من ،شیتاتو دیدم ، خوب بود اما درکل عالی به نظر نمرسید ،نمی خوام نا امیدت کنم ولی مصحح و داوران در آزمون سراسری خیلی سخت گیر و نکته بین هستند(تجربه خودم در آزمون).البت به نظرم حد نصاب نمره آزمون اسکیسو می یاری.برات آرزوی موفقیت میکنم و توکلت به خدا باشه.

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام
حق با دوستانه یه سوال ساده جوابی ساده میخواد
مهمون نوازی شما بابت دوستان جدید در نوع خودش جالب توجه بود.
تازه متوجه شدم منظوردوست عزیز vorojak_error چی بود و چطور تونسته تو این محیط فعال بمونه!!!
یا حق

lale mir

عضو جدید
سلام
حق با دوستانه یه سوال ساده جوابی ساده میخواد
مهمون نوازی شما بابت دوستان جدید در نوع خودش جالب توجه بود.
تازه متوجه شدم منظوردوست عزیز vorojak_error چی بود و چطور تونسته تو این محیط فعال بمونه!!!
یا حق

ای زرنگ (:) یعنی میخوای بگی اندیشمندی و الان دم فرو بستی؟!!!(:)
یه پسر لر با این حرف ها کم نمیاره که!
شما عزیز هستین! ولی یه تاپیک با یه عنوان دیگه باز کنید تا در مورد چیزایی که دوس دارین و اندیشه هاتون صحبت کنیم! و نظرات بقیه رو هم بشنوید:)
قرار نیست آدم وقتی حرفی میشنوه که مطابق میلش نیست صحنه رو ترک کنه ! وایمیسی و از اندیشه هات دفاع میکنی ولی توی یه تاپیک دیگه!
موفق باشید :)

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوستان ، اونایی که مسلط ترن آزمون و تحلیل کنن ! بگید هر مدرکی چقدر می تونسته موثر باشه ، طراح بیشتر دنبال چه چیزی بوده و با چه معیارهایی به کارا نمره می دن؟
اگر چه من به اساتید اسکیس دسترسی ندارم ولی خب خودمم یه چیزایی سرم می شه:) فکر می کنم طراحی سایت پلان خیلی مهم بوده که البته من بی توجهی کردم ،:( منظورم آبنما و پله و رمپ و جا گلی و .. است ، علاوه بر ارتباط سرا با محیط اطرافش
منتظر نظربقیه دوستان هستم

memarane

کاربر فعال
خب دوستان ، اونایی که مسلط ترن آزمون و تحلیل کنن ! بگید هر مدرکی چقدر می تونسته موثر باشه ، طراح بیشتر دنبال چه چیزی بوده و با چه معیارهایی به کارا نمره می دن؟
اگر چه من به اساتید اسکیس دسترسی ندارم ولی خب خودمم یه چیزایی سرم می شه:) فکر می کنم طراحی سایت پلان خیلی مهم بوده که البته من بی توجهی کردم ،:( منظورم آبنما و پله و رمپ و جا گلی و .. است ، علاوه بر ارتباط سرا با محیط اطرافش
منتظر نظربقیه دوستان هستم

من که کلا سایت رو بیخیال شدم.چون به نظر خودم اون موارد که مطرح شد بیشتر به منظر مربوطه در حالیکه خود سوال تاکید کرده بود که پرسپکتیو به سمت ورودی بنا و این لفظ بنا رو به کار بردن خودش یه جورایی تاکید میکنه بر اهمیت خود بنا و نه محیط اطرافش.
البته شایدم حق با شما باشه و اهمیت با لند اسکیپ کار باشه که در اون صورت کلیت امتحان که حتی معماری داخلی رو هم شامل میشه زیر سوال میره.
من کلا فقط به ارائه توجه کردم.بخوان ریز شن تو کار فکر نکنم بتونم درصد خوبی بیارم.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که کلا سایت رو بیخیال شدم.چون به نظر خودم اون موارد که مطرح شد بیشتر به منظر مربوطه در حالیکه خود سوال تاکید کرده بود که پرسپکتیو به سمت ورودی بنا و این لفظ بنا رو به کار بردن خودش یه جورایی تاکید میکنه بر اهمیت خود بنا و نه محیط اطرافش.
البته شایدم حق با شما باشه و اهمیت با لند اسکیپ کار باشه که در اون صورت کلیت امتحان که حتی معماری داخلی رو هم شامل میشه زیر سوال میره.
من کلا فقط به ارائه توجه کردم.بخوان ریز شن تو کار فکر نکنم بتونم درصد خوبی بیارم.
برات آرزوی موفقیت دارم . همه ی مدارکو کشیدین ؟ کدوم شهرو انتخاب کردین ؟

ghazaliii

عضو جدید
سلام.مرسي از توضيحاتتون.ميشه از اين مجموعه سي دي كه گفتين برا منم بفرستين؟؟
هزينشم پرداخت ميكنم.
اگر ميشه يه ايميل به اين آدرس من بزنين تا آدرس ايميلتونا داشته باشم و آدرس بدم برام بفرستين
ممنون ميشم
ghazal_ziba1365@yahoo.com

گل پامچال

عضو جدید
به نام خدا.
سلام.

تمام صفحات رو خوندم اما حس کردم چیزی در مورد روند تصحیح اسکیس اینجا نیومده.نمیدونم چون همه اطلاع دارن لازم نبوده یا خیلی مهم نبوده.
روند تصحیح اسکیس معماری و منظر فرق میکنه.قبلا ها چند تا استاد از دانشگاههای تهران میومدن و کارها رو ارزش گذاری میکردن.اما این کار بالاخره با اعتراض دانشگاههای دیگه روبرو شد که ما چی؟و به قول یکی از مصححان قدیمیه اسکیس از اونجاییکه سازمان سنجش میخواد شرایط طوری باشه که نه سیخ بسوزه و نه کباب از یه زمانی به بعد دانشگاههای شهرستانی(البته نمیدونم کدومهاشون)نماینده میفرستن تهران واسه تصحیح اسکیس ها.البته ممکنه مثلا یه دانشگاهی بگه من نماینده نمیفرستم رایی که دانشگاه تهران بده همون رای منه.خلاصه که حدود 30 نفر مصحح میشن که جدا گانه کارها رو بازبینی میکنن و درصد میدن.این درصدی که خدا بخواد میاد تو کارنامه ی ما میانگین اون درصدهاست.مثلا میبینید یه استادی به کاری میده 15 درصد.اونیکی میده 65 درصد به  همون کار.بستگی داره به دیدگاه اون استاد که چی براش اولویت داشته باشه براش.مثلا یکی ممکنه از طراحی و جانمائیه سرویس(مثلا)تخمین بزنه که شما چند مرده حلاجی.حالا نه دقیقا این ولی بالاخره...ممکنه یکی حل شدن و شسته رفته بودن سازه ایه کار واسش مهم باشه.اونیکی جنبه ی هنری و فرمال.
اما  اسکیس منظر از اونجاییکه ظرفیتش پایین و تعداد دانشگاهاش کم هستن از همون دانشگاهها مصحح انتخاب میشه و طبعا تعدادشون کمتره.
اینا رو بر اساس شنیده هام تو کلاس اسکیس خانم علیمحمدزاده که خودشون از دانشجوهای منظر دانشگاه تهران هستن و در جریان این چیزان میگم.هم ایشون.و هم تو کارگاه 3 روزه ای که تو دانشکده ی هنرهای زیبا برگزار شد یه بنده خدایی که استاد بازنشسته و زمانی از مصححان اسکیس بودن برامون گفتن.
من خودم هم منتظر نتیجه هستم.
موفق باشیم.

sahse59

عضو جدید
اين چه دليلي به تازه واردي من داره !!!!!!!!!!!
من نظرمو گفتم و توهيني هم نكردم
آخه شما مهندسين ارجمند داريد روي يك جعبه كه اين بابا روي كاغذ كشيده داريد بحث مي كنيد
هيچكس نيست كه بگه من چيكار كردم من چه طرحي دادم
من چه ايده اي دادم
من چه تفسيري از اين سئوال دارم
من چه نقدي روي بحث دارم
سواديتونو اينجا پياده كنيد
توهين كيلو چنده

sahse59

عضو جدید
جناب آقاي Martin ECO كه ميگي توهين نكن تو كه سابقه زيادي داري ميشه خودت طرحتو پياده كني ؟ ميشه بگي اين ديزاين اين بابا چه عيبي نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sahse59

عضو جدید
ماشالله تنها چيزي كه نداره عيبه !!!!!!!!!!!!!
تمام مهندسين معمار بايد از اين طرح خونه مادربزرگه اين بابا بايد بعنوان طرح سراي محله الگو بگيرن و لذت ببرن
واقعا كه

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين چه دليلي به تازه واردي من داره !!!!!!!!!!!
من نظرمو گفتم و توهيني هم نكردم
آخه شما مهندسين ارجمند داريد روي يك جعبه كه اين بابا روي كاغذ كشيده داريد بحث مي كنيد
هيچكس نيست كه بگه من چيكار كردم من چه طرحي دادم
من چه ايده اي دادم
من چه تفسيري از اين سئوال دارم
من چه نقدي روي بحث دارم
سواديتونو اينجا پياده كنيد
توهين كيلو چنده
عزیز من کلماتی که بکار بردی رو نگاه کن آخه(گاگول،حرف مفت،خونه مادربزرگش،نابغه که همه میدونیم یعنی چی در اینجا)
من به اصل انتقادی که کردی خرده نگرفتم ولی این حالت شما و طرز حرف زدنتون اصلا مناسب نیس.
اون آقا هم باز دستش درد نکنه حداقل تنها کسی هست که کارشو گذاشته شماهم اگه میخوای نقدش کنی سعی کن جانب ادبو رعایت کنی،بدون ترور شخصیت هم میشه نقد کرد.
ممنون

sahse59

عضو جدید
من منظورم اون شخص خاص نبوده
ولي هيچكس از كارش انتقاد نمي كنه فقط يكي اسمشو ننوشته همه ميرن دنبال كار او

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منظورم اون شخص خاص نبوده
ولي هيچكس از كارش انتقاد نمي كنه فقط يكي اسمشو ننوشته همه ميرن دنبال كار او
منم که گفتم اون انتقاد شمارو قبول دارم.
من حرفم اینه که وقتی شما اون لحنو واسه انتقاد انتخاب میکنه طرف مورد انتقاد درگیر لحنت میشه تا انتقادی که کردی اینجوری هردو از اصل دور میشین همین.

sahse59

عضو جدید
من قبول ندارم كه اين توهين باشه
شما اولا بايد انتقاد پذير باشيد
دوما بايد محيط را طوري زبربناشو بگذاريد كه نشه محيط درد دل كسانيكه ادعا مي كنن مي خوان ارشد معماري قبول شن
من به نوبه خودم براي كسب يكسري اطلاعات در خصوص اسكيس امسال وارد اين محيط شدم
8 صفحه را يكي يكي خوندم اما ديدم جز درد دل و .... چيزي ديگه اي نوشته نشده
اگر اسم كساني بعنوان گاگول آورده شده شما نبايد به خودتون بگيريد . كاش عوض اينكه منو مورد سرزنش قرار بديد و تذكر بديد بريد سراغ اون كسيكه 10 بار توي فروم از دوستان ديگه مي پرسه كه آيا چون اسمشو بالاي سربرگ امتحاني ننوشته كاغذش صحيح ميشه يا خير ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! به نظر من اين توهينه نه چيزي كه من گفتم . من واقعيت را گفتم كه كسي مثل اين آقا متوجه باشه سهل انگاري تو ننوشتن اسمش ربطي به اين فروم نداره و بايد مواخذه بشه .
مدير محترم فروم كه تذكر ميدي بايد اول به چنين اشخاصي تذكر داده بشه كه پا روي اعصاب ديگران نذارن با اين حرفهاي بچه گونه اي كه مي زنند و خودشونو بعنوان مهندس معمار خطاب مي كنند .
كاش شما مدير محترم اين فروم 8 صفحه اي را با دقت از اول تا آخر بخوني ببيني بعنوان كسيكه مي خواد اطلاعات علمي كسب كنه بهره اي داره ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد بياي انتقاد كني
حركتتون خيلي ناراحت كننده بود و بجاي اينكه پيگير اين موضوع باشي مستقيم يك نفر را مورد خطاب و نكوهش قرار بدي

sahse59

عضو جدید
خدا وكيلي من اين ده صفحه تاپيك را خوندم و همشو خوندم اما هيچي نصيبم نشد
معماران عزيز اينجا يك محيط علميه محيط درد دل كه نيست
واقعا مدير محترم سايت من قبلا هم گفتم اين ره كه ما ميرويم ..... اشتباه است
لطفا معماران عزيز رعايت كنيد
اينجا بيائيد علمتونو نشون بديد اينكه اسمتونو فراموش كرديد بنويسيد يا برگتونو اشتباه گذاشتيد جز توهين به بقيه و اتلاف وقت بقيه هيچ ثمري براي اين تاپيك نداشته ايد
تورو خدا بچه قوي باشيد همه چيو به سخره نگيريد
جاي گريه داره بخدا

memarane

کاربر فعال
برات آرزوی موفقیت دارم . همه ی مدارکو کشیدین ؟ کدوم شهرو انتخاب کردین ؟
ممنونم دوست عزیز.ایشالله شما هم موفق باشی.
مدارک رو کامل نرسیدم بکشم.دوتا نما و یه مقطع رو کم کشیدم ولی بقیه رو کامل با تمام جزییات کشیدم.
شهر هم اولویتم با تهران بوده حالا تا ببینیم چی بشه.
راستی کی جواب امتحان میاد؟
امروز جواب فراگیر پیام نور اعلام شده .کسی شرکت کرده بود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.