بررسی نقش دور نمای اقتصادی در تمایل دانشجویان کارشناسی معماری برای تحصیل در مقطع ارشد

بررسی نقش دور نمای اقتصادی در تمایل دانشجویان کارشناسی معماری برای تحصیل در مقطع ارشد

• اصلی

رای: 10 41.7%
  • 50درصد

رای: 10 41.7%
  • هدف نبوده

رای: 4 16.7%
  • تاثیری در تغییر اقتصاد آینده من ندارد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    24

m.alinejadian

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.من دانشجوی ارشد معماری هستم و دارم روی مقاله ای با عنوان "ورود به کارشناسی ارشد معماری و دور نمای اقتصادی"کار میکنم.
از دوستانی که در مقطع کار شناسی ارشد معماری تحصیل میکنند و نیز دوستانی که قصد ورود به مقطع ارشد رو دارند ،خواهش میکنم که
1.انگیزه خود را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ذکر کنید؟
2.آیا دور نمای اقتصادی جز اهداف شما بوده؟
3.در کل با توجه به بازار کار نظر خود را درباره دور نمای اقتصادی به عنوان هدف برای ورود به مقطع ارشد معماری ذکر کنید؟
امیدورارم با همکاری شما بتونم مقاله خوبی تهیه کنم.
:)

omid_sashaa

عضو جدید
سلام
موضوع جالبیه.......انگیزه واسه ارشد که زیاده،بعضی از نظر علمی مهمه.بعضی هم جنبه شخصی و خصوصی داره......

دور نمای اقتصادی قطعا جزیی از برنامه ارشد من خواهد بود...متاسفانه در کشور ما مدرک گرایی بشتر از تجربه رو بورسه....

البته با مدرک کارشناسی هم میشه کار کرد و از نظر اقتصادی به صرفه تره...اما فکر کنم بعد از کارشناسی اقدام کردن واسه ارشد بهتر از اینه که چند سال فاصله ازش بگذره...چون روز به روز به تعداد معمارا اضافه میشه...و رقابتم سخت تر

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بخشیش بر می گرده به دید جامعه
درست همونطور که جامعه به یه سری رشته های خاص ارزش خاصی قائله ، واس مدرک ارشد نسبت به کارشناسی و همینطور الی آخر ارزش خاص قائله... البته که ارشد باارزشتره اما من منظورم یه سری تصورات غیرواقعی هستش که جامعه ازین مراتب تحصیلی داره و ناخودآگاه رو ذهنیت خود دانشجوها از شرایطشون هم تاثیر داره

• Like
واکنش ها: raha

urmo

کاربر فعال
خیلی ها ممکنه هدفشان مدرک گرائی باشه مثلا یکی تو دانشگاه ما بود پدرش کارخانه دار بود امده بود برا گرفتن مدرک که تو فامیل کم نیاره و این رو خودش میگت
اما من از هنرستان شروع کردم بعد کاردانی بعد کارشناسی یعنی به عینه فرق این سطوح را با هم دیدم تو هنرستان با ما بیشتر گرافیگی کار کردن تو کاردانی مثل مهندس عمران و در کارشناسی مثل یک معمار رفتار کردن وقتی من این ها را کنار هم میزارم انگیزه برا ادامه تحصیل پیدا میکنم ان طرز فکری که من در دوره کاردانی داشتم زمین تا آسمون با کارشناسی فرق میکنه شاید این انگیزه در کسی که ریاضی فیزیک خونده و مستقیما کارشناسی خونده با من فرق کنه من
ارزش مدرک برا م در پلان دوم قرار داره باز میگم اگه این سوال رو در کاردانی از من میپرسید من هم مدرک گرا بودم ولی این طرز تفکر در کارشناسی عوض شد
اما از همه اینها بگذریم شرایط اقتصادی هم برا من مهمه و اینکه بخوای آینده بهتری داشته باشی

setare.tanha

عضو جدید
سلام ...
اولین و مهمترین انگیزه من برای ارشد اینه که رشته تحصیلیمو دوست دارم و دلم میخواد تا آخرش و ادامه بدم
پذیرش دانشجو تو مقطع کار شناسی معماری خیلی زیاد شده و لی حداقل ارشد یه *****ی شده تا آدمایی که یه چیزی حالیشونه تو کلاسا" و این یه پیشرفت خوبیه
در ضمن اگه ارشد بگیری حداقل دلت خوشه که میتونی استاد شی در از نظر اقتصادی برا خانوما بهتره اعتماد به نفس رو بالا می بره

ARC2000

عضو جدید
سلام...
راستش براي من آينده ام خيلي اهميت داره و يكي از مهمترين انگيزه هاي ادامه تحصيلم استقلال مالي هستش البته شايد اين مسئله براي آقايون مهمترم باشه ضمنا علاقه به رشته ام منو ترغيب ميكنه
كه بعد از تمام كردن ليسانس(البته ترم آخرم) حتما ارشد معماري ادامه بدم....

• Like
واکنش ها: raha

arashitect

عضو جدید
درود.
زمان ما که معماری کلا کارشناسی ارشد بود و کارشناسی نداشت.
اما اگه من الان کارشناسی رو تموم کرده بودم به هیچ وجه به دنبال ادامه تحصیل نمیرفتم.
چرا؟
از نظر اقتصادی:
1-.کارشناسی معماری با کارشناسی ارشد از نظر دولت هیچ فرقی نداره.نه از نظر سازمان نظام مهندسی نه مدیریت و برنامه ریزی و نه مسکن و شهرسازی.
2-کارشناسی با کارشناسی ارشد با کاردانی با دیپلم از نظر بخش خصوصی هیچ فرقی نداره.معماری شغلیه که در اون تجربه و کار حرفه ای حرف اول رو میزنه نه مدارک دانشگاهی.
3-یه زمانی به علت کمبود اعضای هیات علمی از کارشناسان ارشد هم به عنوان استادو عضو هیات علمی استفاده میشد.اما الان با مدرک دکترای حرفه ای هم باید سهمیه شهدا و جانبازو....داشته باشید تا استخدام شین حتی در دانشگاه ازاد.استاد حق التدریسی هم که حقوقش از معلم مدرسه راهنمایی کمتره پس....
از نظر علمی.:
گذراندن سی واحد درسی به مدت 2سال توی دانشگاههای ما فکر نکنم تاثیر چندانی در میزان علم و دانش یه معمار بذاره اما 2سال تجربه کاری به صورت حرفه ای چرا.

sunshid

عضو جدید
سلام من از ورود به ارشد به هیچ عنوان انگیزه اقتصادی و مالی ندارم ،مدرکش هم اصلا واسم مهم نیست.فقط و فقط میخوام یاد بگیرم و سطح فکریمو ببرم بالا.چون توی هر مقطع چه از نظر درسی و چه اجتماعی یه چیزایی به ذهن آدم اضافه میشه.:)

آرتميس.artmiss

عضو جدید
درود.
اما اگه من الان کارشناسی رو تموم کرده بودم به هیچ وجه به دنبال ادامه تحصیل نمیرفتم.
چرا؟
از نظر اقتصادی:
1-.کارشناسی معماری با کارشناسی ارشد از نظر دولت هیچ فرقی نداره.نه از نظر سازمان نظام مهندسی نه مدیریت و برنامه ریزی و نه مسکن و شهرسازی.
2-کارشناسی با کارشناسی ارشد با کاردانی با دیپلم از نظر بخش خصوصی هیچ فرقی نداره.معماری شغلیه که در اون تجربه و کار حرفه ای حرف اول رو میزنه نه مدارک دانشگاهی.
3-یه زمانی به علت کمبود اعضای هیات علمی از کارشناسان ارشد هم به عنوان استادو عضو هیات علمی استفاده میشد.اما الان با مدرک دکترای حرفه ای هم باید سهمیه شهدا و جانبازو....داشته باشید تا استخدام شین حتی در دانشگاه ازاد.استاد حق التدریسی هم که حقوقش از معلم مدرسه راهنمایی کمتره پس....
از نظر علمی.:
گذراندن سی واحد درسی به مدت 2سال توی دانشگاههای ما فکر نکنم تاثیر چندانی در میزان علم و دانش یه معمار بذاره اما 2سال تجربه کاری به صورت حرفه ای چرا.
کاملا موافقم!

وحیدرحیمی

عضو جدید
تغییر رشته

تغییر رشته

باسلام به همه دوستان
رشته من منابع طبیعیه ولی علاقه شدیدی به معماری دارم واصلا به جنبه اقتصادیش فکر نمیکنم وامسال سال آخرمه تازه میخام برا ارشد واسه معماری بخونم و اطلاعات کافی ام ندارم اگه میشه منو دوستان راهنمایی کنند.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

باسلام به همه دوستانرشته من منابع طبیعیه ولی علاقه شدیدی به معماری دارم واصلا به جنبه اقتصادیش فکر نمیکنم وامسال سال آخرمه تازه میخام برا ارشد واسه معماری بخونم و اطلاعات کافی ام ندارم اگه میشه منو دوستان راهنمایی کنند.
سلام. تبریک میگم که راهتو انتخاب کردی. یه سر به تالارهای ارشد ما بزن.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
11111

11111

باسلام به همه دوستانرشته من منابع طبیعیه ولی علاقه شدیدی به معماری دارم واصلا به جنبه اقتصادیش فکر نمیکنم وامسال سال آخرمه تازه میخام برا ارشد واسه معماری بخونم و اطلاعات کافی ام ندارم اگه میشه منو دوستان راهنمایی کنند.
مخصوصا این که گرایشها رو برات شرح میده. بازم اگه کمکی خواستی در خدمتم. http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/310290

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
11111

11111

دوستان از نظر من هر شغلی میتونه آینده مالی خوبی داشته باشه اگه توش سختکوش باشیم و علاقمند

vertex

اخراجی موقت
درود.
چرا؟
از نظر اقتصادی:
از نظر علمی.:
احسنت حرف دلمو زدی

بالا