بررسی سوالات آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 93

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم از بیو:D به نظرم سوالا راحت بود پیچ در پیچ نبود به جز 2.3 تا توی ترمو

پاییزی2

عضو جدید
سلامدخسته نباشین
به این سوالا چه جوابی دادین؟رابطه سرعت طغیان با سرعت ماندگی؟همیشه بیشتره یا اکثر اوقات/بالای برج بیشتره یا پایین برج
خنک کردن راکتور در مرحله طراحی و عملیاتی تو کدوم مورد توصیه میشه؟آب در فشار بالا/آب در فشار 1 اتمسفر/فلزات مذاب یا نمک اونا/هوا فشار بالا؟
در رابطه NA=xANT+ jA رابطه NA با JA؟
سرعت گرمایش ترموکوپل کی بیشتره؟وقتی ظرفیت حرارتیش بیشتر باشه؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلامدخسته نباشین
به این سوالا چه جوابی دادین؟رابطه سرعت طغیان با سرعت ماندگی؟همیشه بیشتره یا اکثر اوقات/بالای برج بیشتره یا پایین برج
خنک کردن راکتور در مرحله طراحی و عملیاتی تو کدوم مورد توصیه میشه؟آب در فشار بالا/آب در فشار 1 اتمسفر/فلزات مذاب یا نمک اونا/هوا فشار بالا؟
در رابطه NA=xANT+ jA رابطه NA با JA؟
سرعت گرمایش ترموکوپل کی بیشتره؟وقتی ظرفیت حرارتیش بیشتر باشه؟
1-اکثر اوقات
2-جواب ندادم ولی به هوا مشکوک بودم:smile:
3-جواب ندادم
4-وقتی ضریب جابجایی بالا باشه

saman001

عضو جدید
سلام دوستان من به کتاب دسترسی ندارم لطفا جواب بدید:
وقتی داخل لوله مایع داریم که توسط گاز داغ گرم میشه برای افزایش انتقال حرارت باید پره ها رو در قسمتی که گاز هست نصب کنیم چون h گاز کمتر از مایع هست. درسته؟

sahar32

عضو جدید
وقتی داخل لوله مایع داریم که توسط گاز داغ گرم میشه برای افزایش انتقال حرارت باید پره ها رو در قسمتی که گاز هست نصب کنیم چون h گاز کمتر از مایع هست. درسته؟

سلام ، بله درسته ، تو راهیان ارشدم هم تو فصل پره ها هم تو قسمت مبدل ها همینو گفته

پاییزی2

عضو جدید
بچه ها بنظرتون جواب این سوال چیه؟
برای خنک کردن راکتور در مرحله طراحی و عملیاتی از کدوم استفاده کنیم؟(سوال امروز بیو)
آب در فشار بالا
آب در فشار 1 اتمسفر
هوا در فشار بالا
فلزات مذاب یا نمک آنها

cement

عضو جدید

taghir faz nabahs b in asaele deght kon
agetaghir faz bahse dtarai k in ghir nist
masaln ge bokha hsbah bahse tarf maye mshe

sahar32

عضو جدید
راستی تو راکتور اون سوالی که در مورد دو راکتور میکس با حداقل مجموع حجم بود و CA2 خواسته بود جواب نداشت یا من اشتبا حل میکردم؟
دقت کردین سوالای راکتور چند تاش عین سوالای مهندسی شیمی 92 بود؟

پاییزی2

عضو جدید
راستی تو راکتور اون سوالی که در مورد دو راکتور میکس با حداقل مجموع حجم بود و CA2 خواسته بود جواب نداشت یا من اشتبا حل میکردم؟
آره موافقم.البته من همیشه تو راکتور میلنگم..سرعت طغیان اکثر اوقات بیشتر از ماندگیه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها بنظرتون جواب این سوال چیه؟
برای خنک کردن راکتور در مرحله طراحی و عملیاتی از کدوم استفاده کنیم؟(سوال امروز بیو)
آب در فشار بالا
آب در فشار 1 اتمسفر
هوا در فشار بالا
فلزات مذاب یا نمک آنها
سلام
اگر بخواییم از لحاظ ضریب انتقال حرارت جابجایی گزینه ها رو مقایسه کنیم بالاترین h رو فلزات مذاب دارن...
ولی خب دمای این سیالات هم خیلی بالاست و نمیشه برای خنک کردن ازشون استفاده کرد ... معمولا از انها برای گرمایش استفاده میشه .. هوا هم که مشخصه نیست .. پس بین گزینه اول و دوم به نظرم آب با فشار 1 اتمسفر خیلی بهتره ... چون هر چی فشار بالاتر بره زودتر یخ میزنه و مناسب نیست ..
پس به نظر من گزینه 2 درسته .
ولی باید دوستان دیگه هم نظر بدن.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بله.. توی راکتور سوالای تکراری زیاد میدن ... یا فقط عدد اونها رو تغییر میدن .. پس خوب حواستون رو توی این درس جمع کنید.

ea26

عضو جدید
ب نظر من ک پدیده های انتقالش سخت بود:cry:
ترموش متوسط
راکتورم اسون

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال دارم از نوع ابتدایش!
فردا به جز کارت ورود به جلسه باید کارت ملی یا شناسنامه رو هم ببریم؟(سر کارشناسی که نیاز بود!)
در ضمن میشه آب یا یه بیسکویت برد؟(نخند بابا .......والا ما سر کارشناسی این رو بردیم گفتند نیارین داخل اینجا هر کی تشنش شد بگه تا واسش آب بیارن!!!..........اصن ی وضعی بود که نگو و نپرس!!)

پاییزی2

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم از نوع ابتدایش!
فردا به جز کارت ورود به جلسه باید کارت ملی یا شناسنامه رو هم ببریم؟(سر کارشناسی که نیاز بود!)
در ضمن میشه آب یا یه بیسکویت برد؟(نخند بابا .......والا ما سر کارشناسی این رو بردیم گفتند نیارین داخل اینجا هر کی تشنش شد بگه تا واسش آب بیارن!!!..........اصن ی وضعی بود که نگو و نپرس!!)
بله کارت شناسایی باید ببری.غیر موبایل و ماشین حساب هرچی دوس داری ببر

2216261

عضو جدید
مگه امتحان بیو چه طوری بوده هر کی میبینم میگه آسون بوده خوب داده؟

ea26

عضو جدید
مگه امتحان بیو چه طوری بوده هر کی میبینم میگه آسون بوده خوب داده؟
نسبت ب مهندسی شیمی ک آسونتره و قتشم بیشتره
امااااااااااا درصد قبولی پایینه (حدود 60 70 نفر میخوان)
پارسال دوستای منم همشون گفتن اسون بود ولی فقط دو نفر قبول شد!

2216261

عضو جدید
نسبت ب مهندسی شیمی ک آسونتره و قتشم بیشتره
امااااااااااا درصد قبولی پایینه (حدود 60 70 نفر میخوان)
پارسال دوستای منم همشون گفتن اسون بود ولی فقط دو نفر قبول شد!
اره بابا اونی که خونده و اونی که نخونده همشون میگن اسون بوده حتی یکیشون میگفت یک یا دو میشه(-:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط یه جمله تا انتخاب رشته...

خیلی وحشی بود...............

این چه کنکوری بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟... مخصوصاً جرم و عملیاتو حرارتش (به نظر شما شبیه کنکور 90 بود؟ (منظورم میانگین درصدا و رتبه هاس))

نیمه پر لیوان هم نگاه کنیم به جزء این درسا بقیهش بد نبود

به نظر من نامردانه ترین سوال اونی بود که خواص جزئی مولی رو میخاست توی یه مخلوط سه جزئی

بالا