بررسی | سوالات آزمون ارشد هــنر های ساخت 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
پاسخنامه زبان تخصصی بازم از کانال پردیس

پ.ن: نمی دونم حافظه م از کار افتاده یا واقعا همه رو غلط زدم :biggrin:

پیوست ها

• 22-zaban takhasosi 95-soal o pasokh.pdf
    813.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
راستی بچه ها یه پل قوسی بود قوسش شبیه خرپا بود
پایه بتنی با قوس معلق
پایه آجری با قوس فلزی
من بین این دو تا گزینه شک داشتم

سلام من گزینه استفاده از سنگ و فولاد رو انتخاب کردم
البته دقیقا تصویر و زیر نویست رو یادم نبود ! و با رد گزینه و همینطور تصویر محوی که از پل به یاد داشتم گزینه رو انتخاب کردم
پل مربوط به فصل پل های معلق هست ؛ طبیعتا پل قدیمی بود تا جایی که یادم میومد و به نظرم پایه بتنی رد شد , همچنین از سوی دیگه قوس دهانه بلندی داشت و با آهن ریخته گری نمیشد ساخته بشه گزینه آهن هم حذف میشد ! و خب آجری هم برای پایه پل مناسب نبود
طبیعتا گزینه سنگ و فولاد مناسب تر بود

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257718&d=1462527684
منبع پل های ایران و جهان - 122-125
پل جیمز ایدز

پیوست ها

• 20160506_140741.jpg
    20160506_140741.jpg
    23.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
مساله ای که با دیدن پراکندگی سوالات در استفاده از منابع مختلف امسال در کنکور هنرساخت به نظر میاد این هست که هیچ کدام از منابع رو به خاطر قدیمی تر بودن نمیشه حذف کرد ! و از هر کدام منابع و از هر قسمتی میتونه سوال طرح بشه !! و البته مخصوصا از کتاب های جدیدتر و پوسته !
و جزوه اساتید تنها میتونه به عنوان بخشی از مرور نکات اصلی که لزوما همه سوالات رو هم در بر نمیگیره باشه !

hamid_gh33

عضو جدید
سلام من گزینه استفاده از سنگ و فولاد رو انتخاب کردم
البته دقیقا تصویر و زیر نویست رو یادم نبود ! و با رد گزینه و همینطور تصویر محوی که از پل به یاد داشتم گزینه رو انتخاب کردم
پل مربوط به فصل پل های معلق هست ؛ طبیعتا پل قدیمی بود تا جایی که یادم میومد و به نظرم پایه بتنی رد شد , همچنین از سوی دیگه قوس دهانه بلندی داشت و با آهن ریخته گری نمیشد ساخته بشه گزینه آهن هم حذف میشد ! و خب آجری هم برای پایه پل مناسب نبود
طبیعتا گزینه سنگ و فولاد مناسب تر بود

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257718&d=1462527684
منبع پل های ایران و جهان - 122-125
پل جیمز ایدز

منم این سوالو با همین شیوه رد گزینه فک کنم درست جواب دادم ، ولی واقعا بنظرم دادن این جور سوالا منطقی نیست

DDDIQ

مدیر ارشد
منم این سوالو با همین شیوه رد گزینه فک کنم درست جواب دادم ، ولی واقعا بنظرم دادن این جور سوالا منطقی نیست

سلام جناب مهندس
فرمایش تون رو قبول دارم و حرفتون درست هست ؛ بیشتر به نظر طراح سوال کنکور تلاش برای اثبات قابل پیش بینی نبودن کنکور داشته ! و همینطور نشان دادن نقش پر رنگ تر کتاب ها به نسبت جزوات ارائه شده , و اینکه کتابها شاید اهمیت نسبی بیشتری داشته باشن بعضیشون ولی از مجموع کتابها طرح سوال میشه

ولی من بیشتر به نظرم تعداد بالای سوالات زیرنویس و حفظی هست , به نظرم هر کنکوری باید چند تایی سوال داشته باشه که بر اساس تحلیل آموخته های مرتبط در سطح متوسط بشه پاسخ داد هر چند که گزینه ش هم موجود باشه به نظرم سوالات تحلیلی که علمی و منطقی طرح شده باشن میتونه مناسب باشه ! ( نه البته مثل بعضی سوالات عجیب غریب درک عمومی مجموعه معماری )

hamid_gh33

عضو جدید
سلام جناب مهندس
فرمایش تون رو قبول دارم و حرفتون درست هست ؛ بیشتر به نظر طراح سوال کنکور تلاش برای اثبات قابل پیش بینی نبودن کنکور داشته ! و همینطور نشان دادن نقش پر رنگ تر کتاب ها به نسبت جزوات ارائه شده , و اینکه کتابها شاید اهمیت نسبی بیشتری داشته باشن بعضیشون ولی از مجموع کتابها طرح سوال میشه

ولی من بیشتر به نظرم تعداد بالای سوالات زیرنویس و حفظی هست , به نظرم هر کنکوری باید چند تایی سوال داشته باشه که بر اساس تحلیل آموخته های مرتبط در سطح متوسط بشه پاسخ داد هر چند که گزینه ش هم موجود باشه به نظرم سوالات تحلیلی که علمی و منطقی طرح شده باشن میتونه مناسب باشه ! ( نه البته مثل بعضی سوالات عجیب غریب درک عمومی مجموعه معماری )

سلام
کاملا حق با شماست ؛ درستش اینه که اینجوری که شما میگین باید باشه ولی خب اینجوری نیست و کاری هم از دست ما بر نمیاد متاسفانه.
یک مساله ای هم که هست اینه که این افراد برگذار کننده آزمون سراسری به شرایط برابر برای همه اعتقادی ندارن ؛ یعنی خب با توجه به پراکندگی و گستردگی منابع ، این کتابا برای همه مطمئناً در دسترس نیست خصوصا برای کسانی که تهران نیستند . البته هزینه کتاب ها هم هست که با توجه به تعداد زیاد ( فک کنم گلابچی بیست سی تایی کتاب چاپ کرده تا حالا و خب کتابای دیگم هست حالا به کنار ) و اکثرشونم که گلاسه و رنگی چاپ میشن که من نمیدونم دلیلشو ؛ واقعا این هزینه برای یک فرد از قشر متوسط خیلی زیاده و هرکسی از پسش بر نمیاد.
این نکته هم هست که این چیزایی که تو آزمونا میدن میشه گفت تقریبا تو هیچ دانشگاه سراسری هم تدریس نمیشه حتی همون دانشگاه های تهران ، و حتی جایی هم نوشته نشده که اینا منابع هست ؛ اینا صرفا منابع هستن بصورت خود به خودی و باید باشن .
واقعا نمیدونم چرا سیستم گزینش ما اینجوریه ، کاش میشد واقعا یجوری همونطور که خودتون گفتین تغییری ایجاد کرد.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا الان فک کنم 6 تا غلط توی بقیه درسا دارم. :((
:w24:انشالله که همینا میشه فقط....
بچه ها اینو کسی یادش نیست؟؟
من نزدمش....والا الان که به سوالا فک می کنم میبینم من سوال کنکور حل نمی کردم! مشغول تماشای فیلم با ژانر وحشت بودم!!!:D...همش از سوالا ترسیدم و نزدمشون:cry:
پ.ن: تشکرام تموم شده:(

honeybee1370

کاربر بیش فعال
بچه ها شما هنرهای ساخت چند درصد زبان زدین?
یا 74 یا 77 یا 82 مطمئن نیستم دقیقا
شما چقدر زدی؟

امسال چه قدر سوت و کور اینجا
فک کنم از استرسش همه تصمیم گرفتن سوالا رو نبینن.
البته در کل امسال باشگاه خلوت بود همش خودمون چندتا اینجا بودیم

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا 74 یا 77 یا 82 مطمئن نیستم دقیقا
شما چقدر زدی؟

فک کنم از استرسش همه تصمیم گرفتن سوالا رو نبینن.
البته در کل امسال باشگاه خلوت بود همش خودمون چندتا اینجا بودیم
فک کنم 60% اینا،اصلا یادم نمیاد یه سری گزینه ها رو چی زدم اصلا زدم یا نه:(

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

فک کنم 60% اینا،اصلا یادم نمیاد یه سری گزینه ها رو چی زدم اصلا زدم یا نه:(
پارسال ۶۰ به بالا واسه زبان عالی بود ولی امسال آسونتر بود فکر کنم بره رو ۷۰

honeybee1370

کاربر بیش فعال
پارسال ۶۰ به بالا واسه زبان عالی بود ولی امسال آسونتر بود فکر کنم بره رو ۷۰
ولی بازم اکثر بچه ها اصلا به 15 تا تست اول نگاه نمیکنن یه راست میرن سراغ پسیجا. برای همین به نظر من امسال هم 60 تا 70 خوبه هنوز. :victory: نگرانش نباشین.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی بازم اکثر بچه ها چون از زبان میترسن اصلا به 15 تا تست اول نگاه نمیکنن یه راست میرن سراغ پسیجا. برای همین به نظر من امسال هم 60 تا 70 خوبه هنوز. :victory: نگرانش نباشین.
خدا کنه...:):)

arash dtb

عضو جدید
سوال بادبندها برای ساختمان سه طبقه جوابش چی میشد . من سه بادبند روی هم رو زدم با این استدلال که بادبندها در امتداد قاءم روی هم باید باشند

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال بادبندها برای ساختمان سه طبقه جوابش چی میشد . من سه بادبند روی هم رو زدم با این استدلال که بادبندها در امتداد قاءم روی هم باید باشند
سوالیو میگین که تو هر طبقه میگفت کدوم بادبند بهتره? جوابش این بود
/
/
X

دوستان لطفا هر سوال دیگه یادتونه بگید،نمیدونم چرا اصلا دیگه یادم نمیاد :(
راستی امسال از این مدل تاپیک واسه معماری نزدن!!

آخرین ویرایش:

fhzzamani

عضو جدید
من به صورت معنوی در فروم هستم ولی حرفم نمیاد. تا جوابا بیاد بینیم چی میشه. بازم مرسی که زحمت میکشید جوابارو میذارید.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوالیو میگین که تو هر طبقه میگفت کدوم بادبند بهتره? جوابش این بود
/
/
X

دوستان لطفا هر سوال دیگه یادتونه بگید،نمیدونم چرا اصلا دیگه یادم نمیاد :(
راستی امسال از این مدل تاپیک واسه معماری نزدن!!
از کجا مطمئنید جوابش اینه؟؟ میشه استدلالتون رو بگید؟؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

از کجا مطمئنید جوابش اینه؟؟ میشه استدلالتون رو بگید؟؟
تو هر طبقه باید میسنجیدین که بین دو تا بادبندی که گزاشته کدوم قویتره،که تو هر طبقه به ترتیبی که گزاشتم اینا قویتر بودن،جواب با بچه های مدیریت پروژه هم چک شده

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو هر طبقه باید میسنجیدین که بین دو تا بادبندی که گزاشته کدوم قویتره،که تو هر طبقه به ترتیبی که گزاشتم اینا قویتر بودن،جواب با بچه های مدیریت پروژه هم چک شده
تو طبقه آخر بین بادبند قطری و K قطری قویتره؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.