بررسی آزمون نظارت - 1 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kalbeali

عضو جدید
علت اینکه آجر نباید زنجاب یا سیراب آب بشود در این است که در طاق ضربی اگر اجر سیراب شود وزن آن بالا رفته و موجب سنگین شدن آن می شود و در نهایت بعد از چندردیف اجرای طاق ضربی ردیف اجر فرو می ریزد. از این رو صرفا برای زدودن گرد و غبار است که من هم نمیدانستم و اشتباه زدم

HEDI MORADI

عضو جدید
دوستان یکی از سوالاش غلط بوده درسته یا نظر شخصی اقای رحمانی هستش نمرشو ب همه میدن من 39تازدم 5تا غلط دارم:)ولی بازم میترسم توش ی غلط دیگه در بیاد اخه سومین بار امتحان میدم هر بار 48 و 49 رد میشدم:(

آخرین ویرایش:

pishgam_9999

عضو جدید
دوستان یکی از سوالاش غلط بوده درسته یا نظر شخصی اقای رحمانی هستش نمرشو ب همه میدن من 39تازدم 5تا غلط دارم:)ولی بازم میترسم توش ی غلط دیگه در بیاد اخه سومین بار امتحان میدم هر بار 48 و 49 رد میشدم:(

آقای رحمانی کجا گفتن که یکی از سوالا غلطه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آزمون گذشته 20 آبان برگزار شد
و دفترچه پاسخنامه این آزمون 12 آذر وارد سامانه شد
و نتایج تستی در تاریخ 1 دی ماه اعلام شده
و همچنین نتایج طراحی 5 اسفند
یعنی حدود سه هفته دگ کلیدهای خود سنجش میاد
و جوابها هم حدود 40 روز دگ اگر غیر برنامه هر دوره بخوان پیش برن ممکن تغییر کنه این تاریح ها

z a r a

عضو
بچه ها، در مورد سوال طاق ظربی، من فکر میکنم گزینه صحیح "سیراب شدن آجر از آب" باید باشه.
به دو تصویر زیر دقت کنید:
2.jpg1.jpg
هر دوی این تصاویر از مبحث 8 هستند. وگرنه در هیچ کجای دیگه از مقررات ملی در مورد طاق ضربی و خیساندن آجر توضیحی نداده و از اونجایی که منابع آزمون هم مقررات ملی محسوب میشه، پس شخصا فکر میکنم گزینه صحیح سیراب شدن آجر صحیح هست.

faiteh

عضو جدید
بچه ها، در مورد سوال طاق ظربی، من فکر میکنم گزینه صحیح "سیراب شدن آجر از آب" باید باشه.
به دو تصویر زیر دقت کنید:
مشاهده پیوست 248560

هر دوی این تصاویر از مبحث 8 هستند. وگرنه در هیچ کجای دیگه از مقررات ملی در مورد طاق ضربی و خیساندن آجر توضیحی نداده و از اونجایی که منابع آزمون هم مقررات ملی محسوب میشه، پس شخصا فکر میکنم گزینه صحیح سیراب شدن آجر صحیح هست.

من توی نت هم سرچ کردم.هر دو گزینه سیراب شدن آجر و زدودن خاک زیر مجموعه زنجاب کردن هستند.ما در اجرای طاق ضربی آجر رو هم بخاطر پاک شدن گرد و غبار و هم برای سیراب شدنش توی آب زنجاب میکنیم.
و اما باید صبر کنیم ببینیم جواب سنجش چی هست.

negi20

عضو جدید
این دوست و همکارم که آزمون داره میگفت که ایندفه بخاطر اینکه انتخابات نظام مهندسی هست کمی آسون گرفتن که اعضاء بیان تو انتخابات شرکت کنند و هرکی قبول بشه خوش به حالش . ممکنه از دفعات بعدی بازم آزمونو سخت بگیرن.

راست و دروغشو من نمیدونم:cry::eek::biggrin:
یعنی ممکنه برا طراحیم بیشتر قبول بکنن!!:surprised::razz:
که مثلا بریم توی انتخاباتشون شرکت کنیم:d

pishgam_9999

عضو جدید
من توی نت هم سرچ کردم.هر دو گزینه سیراب شدن آجر و زدودن خاک زیر مجموعه زنجاب کردن هستند.ما در اجرای طاق ضربی آجر رو هم بخاطر پاک شدن گرد و غبار و هم برای سیراب شدنش توی آب زنجاب میکنیم.
و اما باید صبر کنیم ببینیم جواب سنجش چی هست.

منم فکر میکردم زنجاب کردن درسته.ولی تو ویکی پدیا سرچ کردم نوشته نباید زنجاب بشه
زنجاب کردن یعنی اینکه آجر رو بندازی داخل بشکه آب تا سیراب بشه . این برای آجر کاری دیوار خوبه. ولی برای طاق ضربی باید فقط گرد و خاکش گرفته بشه.
آخه تو این دوره زمونه کی طاق ضربی کار میکنه.....:mad:

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه موسسه پاسخنامه تشریحی داده و سوال طاق ضربی رو زدودن خاک از روی آجر گفته منبع جوابم نکات اجرایی ساختمان نوشته

pishgam_9999

عضو جدید
یعنی ممکنه برا طراحیم بیشتر قبول بکنن!!:surprised::razz:
که مثلا بریم توی انتخاباتشون شرکت کنیم:d

واقعیت اینه که من خودم هیچ کدوم از آزمونها رو تا حالا شرکت نکردم ولی دارم از حالا تمرین میکنم واسه سالهای بعدی .چون دوست ندارم چند بار تو این آزمون شرکت کنم. از اونجایی که سوالای این چند سال رو مرور کردم به نظرم امسال سوالای طراحی و نظارت از سالهای قبلی آسونتر بودن. امیدوارم که همه دوستان قبول بشن و خوشحال بشن

HEDI MORADI

عضو جدید
منم فکر میکردم زنجاب کردن درسته.ولی تو ویکی پدیا سرچ کردم نوشته نباید زنجاب بشه
زنجاب کردن یعنی اینکه آجر رو بندازی داخل بشکه آب تا سیراب بشه . این برای آجر کاری دیوار خوبه. ولی برای طاق ضربی باید فقط گرد و خاکش گرفته بشه.
آخه تو این دوره زمونه کی طاق ضربی کار میکنه.....:mad:
من سرچ کردم در ارتباط با زنجاب کزدن هر عملی ک شستن یا زدودن خاک یا سیراب کردن اجر در میان باشه بهش زنجاب میگن تا باید منتظر بود

pishgam_9999

عضو جدید
سوال 26 ک دوستان پاسخ نامشو گذاشتن

منظورتون سوال پله برقیه؟

من سرچ کردم در ارتباط با زنجاب کزدن هر عملی ک شستن یا زدودن خاک یا سیراب کردن اجر در میان باشه بهش زنجاب میگن تا باید منتظر بود

من اینجا خوندم : https://fa.wikipedia.org/wiki/سقف_طاق_ضربی

ولی باز باید منتظر جواب سازمان بود

EHSAN.1984

عضو جدید
من واسه فوق این سوالو حونده بودم و جوابشم میشد زرودن خاک ولی میدونستم از این سوالا شیه برانگیزه بیخیالش شدم ولی بنظرم یکی از دو تا سوال برش پله و یا این امتیازش یه همه میرسه.;)

HEDI MORADI

عضو جدید
من واسه فوق این سوالو حونده بودم و جوابشم میشد زرودن خاک ولی میدونستم از این سوالا شیه برانگیزه بیخیالش شدم ولی بنظرم یکی از دو تا سوال برش پله و یا این امتیازش یه همه میرسه.;)
برش پله دقیقا درسته توی کلاس طزاحی به ما گفتن اینطور طراحی کنید باکس پله رو

HEDI MORADI

عضو جدید

EHSAN.1984

عضو جدید
با توجه به پاسخنامه پله همزمان صحیح بوده و زدودن خاک از اجر من اولی رو درست زدم و دومی هم جواب ندادم. اون سوال پی جواب زده 60، 60و ... :eek::surprised: مگه میشه مگه داریم :surprised::eek::thumbsdown::w00: مهم نیست:w19::w43: ولی واسه این سوال واضح حتما مراتب ناخرسندی خودمو به سازمان اعلام خواهم کرد.

آخرین ویرایش:

HEDI MORADI

عضو جدید
سلام دوستان من 39 تا زدم 7غلط دارم امکان قبول شدنم هست فرمولشو بلد نیستم خیلی ناراحتم اگه میشه جوتب منو بدید

آخرین ویرایش:

HEDI MORADI

عضو جدید
مطمئن هستید مهندس 49 ب سمت بالا گرد میشه کسی بوده اینطوری ک 49خورده ای باشه 50شده باشه

EHSAN.1984

عضو جدید
بله مطمئنم که همه درصد های بین 49 تا 50 50 اعلام میشه در واقع به سمت بالا گرئ میشه و یک سوال اشتباه اضافتون ارفاغ میشه.
مطمئن هستید مهندس 49 ب سمت بالا گرد میشه کسی بوده اینطوری ک 49خورده ای باشه 50شده باشه

panoram

عضو جدید
سوال 37 مبحث 8 صفحه 68 !!! چیزی که نوشته میشه گزینه 35 سانتی متر

اما پاسخ نامه 30 سانت ج صحیح داده!!!

سوال پی هم زده 60-60!! درصورتی که متغیر باید درست باشه...

آخرین ویرایش:

EHSAN.1984

عضو جدید
:surprised::eek: مگه میشه مگه داریم البته سری پیشم از این دست اشتباه ها داشتن ولی یهد درستش کردن من واسه اون سوال پی اعتراض کردم واسه اینم الان یه میل دیگه میزنم:gol: مرسی مهندس اینو ندیده بودم:gol:
سوال 37 مبحث 8 صفحه 68 !!! چیزی که نوشته میشه گزینه 35 سانتی متر

اما پاسخ نامه 30 سانت ج صحیح داده!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.