بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته..طرح استاد ابراهیمی هم همین مورد هست..
باید حتما سوال کنیم محدودیتش چقدر هست جابجایی یک ستون از آکس اصلی..

مرسی با طرحت این سوال مهم مطرح شد
آره راسیتش من خودم 1.20 تو ذهنم بود و دیروز که داشتم اینو انجام میدادم یه لحظه فکرم درگیرش شد،مقدار زیاد جابجاییِ آکسها. ولی چون از1.20 بیشتر نشده بود سریع ازش رد شدم.
یکی این، یکی هم پنجره هایی که تو نورگیر مشترک قرار میگیره که فاصله هاش و ... چجوری میشه(؟).تو پنجره گذاری تونورگیر 3در6 دقت خاصی بخرج ندادم بلکم کسی اینجا بهش اشاره کنه.
ممنون که بهش اشاره کردی.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره راسیتش من خودم 1.20 تو ذهنم بود و دیروز که داشتم اینو انجام میدادم یه لحظه فکرم درگیرش شد،مقدار زیاد جابجاییِ آکسها. ولی چون از1.20 بیشتر نشده بود سریع ازش رد شدم.
یکی این، یکی هم پنجره هایی که تو نورگیر مشترک قرار میگیره که فاصله هاش و ... چجوری میشه(؟).تو پنجره گذاری تونورگیر 3در6 دقت خاصی بخرج ندادم بلکم کسی اینجا بهش اشاره کنه.
ممنون که بهش اشاره کردی.
6*3 فاصله 6 متر و 3*4 فاصله 4 متر

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
6*3 فاصله 6 متر و 3*4 فاصله 4 متر

خب این فاصله واسه پنجره های روبرو همه
واسه پنجره های دوواحد مجزا که تو دوضلع مجاورِ نورگیر یا پنجره های کنارهم دوواحد مجزا که تو یه ضلع نورگیر قرار دارن وضعیت به چه شکل میشه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
واسه پنجره های دوواحد مجزا که تو دوضلع مجاورِ نورگیر یا پنجره های کنارهم دوواحد مجزا که تو یه ضلع نورگیر قرار دارن وضعیت به چه شکل میشه؟
ینی مثلا دو تا خواب از ضلع 6 متری کنار هم نور بگیرن؟ هیچی اشراف ندارن ک. تو مبحث فقط برای روبروی هم گفته

hamedzjg

عضو جدید

دقیییقا این سوال منم هست..
عالی مطرح کردی

این دوحالت به چه صورت میشه؟

hamedzjg

عضو جدید
ینی مثلا دو تا خواب از ضلع 6 متری کنرا هم نور بگیرن؟ هیچی اشراف ندارن ک. تو مبحث فقط برای روبروی هم گفته

پس اینطور نتیجه بگیریم که
پنجره های دو واحد مجزا اگر هردو در یک ضلع نورگیر قرار بگیرن مانعی نداره..

حالا اگر دو ضلع مجاور باشه چی

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی مثلا دو تا خواب از ضلع 6 متری کنار هم نور بگیرن؟ هیچی اشراف ندارن ک. تو مبحث فقط برای روبروی هم گفته
فکر میکنم بحث دسترسیش هم هست که میگن فاصله از فلان کمتر نشه.
آره متاسفانه تو مبحث درهمین حد گفته.

آره تو یه ضلع میتونن کنارهم باشن تو یه ضلع و من تااونجایی که متوجه شدم فاصله مرکز این دوپنجره از هم 3متر باشه.
اما واسه فاصله پنجره هایی که تو دوضلع مجاور هم قرار میگیرن جایی چیزی ندیدم.
نمیدونم چه فاصله ای و از کجای پنجره ها باید درنظر گرفته بشه(؟)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

فک نمیکنم 4 متر رو بده 3.33 میده تازه اگر در گوشه بزاریم.

khazaei1

عضو جدید
فکر میکنم بحث دسترسیش هم هست که میگن فاصله از فلان کمتر نشه.
آره متاسفانه تو مبحث درهمین حد گفته.
آره تو یه ضلع میتونن کنارهم باشن تو یه ضلع و من تااونجایی که متوجه شدم فاصله مرکز این دوپنجره از هم 3متر باشه. فک نمیکنم این مرکز ب مرکز 3متر درست باشه. چون در این صورت فاصله پنجره ها میتونه حتی در حد دیوار جدا کننده دو واحد باشه ک در این صورت این فاصله تعیین کردنه معنی نمیده. ب نظرم اگه فاصله ای تعیین کنن این فاصله لب ب لب پنجره ها میشه ک دسترسیو محدود کنه
اما واسه فاصله پنجره هایی که تو دوضلع مجاور هم قرار میگیرن جایی چیزی ندیدم. من شنیدم ک اگه اگه بخایم در ضلع 6 متری نورگیر، پنجره واحدای جدا از همو بذاریم باید از نصف ب اون طرف بذاریم. ولی سوالی ک برا من پیش اومده اینه ک مگه اکابه 1.80 نیس اونم با شیشه مشجر خوب دیگه چیزی دیده نمیشه آخه پس این فاصله ها چی میگن؟ (حالا غیر از بحث دسترسی و این حرفا)
نمیدونم چه فاصله ای و از کجای پنجره ها باید درنظر گرفته بشه(؟)

...............

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
..............

فک نمیکنم این مرکز ب مرکز 3متر درست باشه. چون در این صورت فاصله پنجره ها میتونه حتی در حد دیوار جدا کننده دو واحد باشه ک در این صورت این فاصله تعیین کردنه معنی نمیده. ب نظرم اگه فاصله ای تعیین کنن این فاصله لب ب لب پنجره ها میشه ک دسترسیو محدود کنه

تو نورگیرای مشترک بین واحدها بیشتر باب شده و میگن که پنجره با عرض 1.20 قرار داده بشه، خب وقتی مرکز به مرکز دوپنجره ای که عرضشون 1.20 هست 3 متر بگیریم یعنی نزدیکترین فاصلهء لبهء دوپنجره کنارهم میشه 1.80 که فکر میکنم منطقیه.

من شنیدم ک اگه اگه بخایم در ضلع 6 متری نورگیر، پنجره واحدای جدا از همو بذاریم باید از نصف ب اون طرف بذاریم. ولی سوالی ک برا من پیش اومده اینه ک مگه اکابه 1.80 نیس اونم با شیشه مشجر خوب دیگه چیزی دیده نمیشه آخه پس این فاصله ها چی میگن؟ (حالا غیر از بحث دسترسیو این حرفا)
.
منکه چیزی غیراز دسترسی و این حرفا دلیل دیگهی بذهنم نمیرسه.:D

khazaei1

عضو جدید
منکه چیزی غیراز دسترسی و این حرفا دلیل دیگهی بذهنم نمیرسه.:D

اگه 1.20 قانون باشه ک قابل قبوله ولی تو ی سری کارا بیشتر از 1.20 شده . مث کار آقای ابراهیمی. ولی در کل اگه فاصله رو لب ب لب در نظر بگیرن خوب بهتره چون انجوری عدد فیکس میشه و عرض پنجره روش تاثیر نمیذاره

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه 1.20 قانون باشه ک قابل قبوله ولی تو ی سری کارا بیشتر از 1.20 شده . مث کار آقای ابراهیمی. ولی در کل اگه فاصله رو لب ب لب در نظر بگیرن خوب بهتره چون انجوری عدد فیکس میشه و عرض پنجره روش تاثیر نمیذاره

آره
ولی خب دیگه بهتره پنجره ها گوشه اتاقها نیوفته دیگه،گوشه اتاقها عموما وسایل و ... قرار میگیره. یکمی بین پنجره ها و گوشه اتاق فاصله باشه خوبه.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم فایل pdf آخرین اتودم.
که توش یسری موراد روهم اصلاح کردم،مثله گذاشتن درب واسه لابی آسانسور زیرزمین و ...
صحیحشو پایینتر تو 528 گذاشتمش

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یه سوالی که واسم پیش اومد این بود که آیا میشد تو سقف همکف نورگیر 3در4 رو باز کنم که نور بیشتری بیوفته به فضای بازی کودکان؟
من بدلیل آلودگی صوتیِ بازی بچه ها اینکارو نکردم.

• Like
واکنش ها: nosh

nosh

عضو جدید
راستی یه سوالی که واسم پیش اومد این بود که آیا میشد تو سقف همکف نورگیر 3در4 رو باز کنم که نور بیشتری بیوفته به فضای بازی کودکان؟
من بدلیل آلودگی صوتیِ بازی بچه ها اینکارو نکردم.[/QUOT
مهندس خسته نباشی کارت خوب شده...میشه نورگیر رو با کف شیشه ای اجرا کرد تا اول از همه آلودگی صوتی وآلودگی اتومبیل ها به بالا سرایت نکنه ویه اجراش یه نکته مثبت داره برای اینکه طبقات میتونند از بالا به فضای بازی کودکان نظارت داشته باشند....

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی کارت خوب شده...میشه نورگیر رو با کف شیشه ای اجرا کرد تا اول از همه آلودگی صوتی وآلودگی اتومبیل ها به بالا سرایت نکنه ویه اجراش یه نکته مثبت داره برای اینکه طبقات میتونند از بالا به فضای بازی کودکان نظارت داشته باشند....

ممنون عزیز،
اتفاقا بذهنم زد که سقف بازشده باشیشه بسته بشه و حتی خطچینشو تو همکف نشون دادم اما گفتم شاید از نظر ایمنی شیشه خوب نباشه.بخاطر همون برداشتمش.
آره نکات مثبتش اینه که هم نورگیریِ فضای بازی کودک بهتر میشه هم نظارت از طبقات بیشتر میشه
و نکته منفیش هم بنظرم همون آلودگیه صوتیش بود که با بسته شدن با شیشه مشکلش حل میشه.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوباره اصلاحش کردم و دوباره گذاشتمش.یسری ایراد ترسیمی دیگه داشت اونارو هم درست کردم.فونت رو هم درست کردم.
خوشحالم ازینکه دوستان باتجربه تر این حل رو تایید کردن.
http://persiandrive.com/245554

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اینکه حل سرجلسمون خیلی چیزا نسبت به این حل های الان کمبود داره ولی خداییش بقول بچه ها ماسرجلسه تو همون 8ساعت هم عملکردمون تاحدود زیادی خوب بوده.حالا معلوم نیست چی میشه،توکل برخدا.
هرچند میدونم هنوز خیلی چیزارو نمیدونم اما امیدوارم این امتحانو قبول بشم چون موتورم داره گرم میشه و کمبودها بزودی جبران میشه.

hamedzjg

عضو جدید
ابوالفضل جان

درمورد ستون گذاری و جابجایی اون ستونها از اکس اصلی که قبلا گفتم شاید ایراد داشته باشه
با یه مهندس عمران قابل تایید مشورت کردم و نقشه هاتو بهشون نشون دادم گفتن کاملا درسته ستون گذاری و به لحاظ اجرایی و محاسبه ایرادی نداره..

موفق باشی همیشه

yas..

عضو جدید
اینودیگه با کد زدم که دیگه حتی یکسانت هم اینور اونورنشه و اندازه هاش دقیق باشه.

زیرزمین

علیرغم خواسته های سوال (تاسیسات-12تا انباری"2متری بدون دیوارها"-سرویس)یه سرایداری و دسترس خروج هم گذاشتم.
سرایداری با مساحت 7.60 هم از حیاط نورمیگیره با یه گودالی که تو کف حیاط جلوئه پنجره سرایداری ایجاد کردم.و مشکل نورگیری و تهویه نداره.که ورودیشم از همون دسترس خروج کنارش میتونه باشه.
انبارها با پله رفتن پایین.(فقط کد ارتفاعیش رو یادم رفته درست کنم که 3.00- هست.)
عرض دوتاپارک بین ستونهارو هم 4.5 گرفتم.و از حداقل استانداردها استفاده کردم تا دربیاد.ابعاد و اندازه هارو نوشتم تا دقیق مشخص باشه.

حیاط
تک ورودی
دوتا رمپ یکی گردشی ناقص یکی هم مستقیم به پیلوت که باهم تداخل ندارن.بهمراه فضای سبز و ...
عدم تداخل مسیرهای پیاده و سواره و...

پیلوت
تعبیه لابی
جایگاه امداد3در5 که دربالا شده نورگیر 3در6
فضای بازی کودک با مخلفاتش
پله و جک هم تو محدوده ساخت قرار گرفته و زیرش تو زیرزمین چون انبارها با پله رفتن پایین سرگیری نداره.
جابرای شوتینگ هم بود(کنار راهپله تو همکف و لابی طبقات) اما چون نمیدونستم نحوهء طراحیش و استاندارهاش چجوریه نذاشتم.

طبقات
طبقاتمم تاحدودی طبق اونچیزیکه تو آزمون طراحی کردم درآوردم.مخصوصا واحد بالایی.که اینجوری از هردوتا نورگیر بهش نوررسوندم که کمبود نورش یجورایی جبران بشه.(حتی راهرو وسطش هم نورمیگیره.) واحد بالا چون okb 180 داره نورمیگیره پس با نورگیر 3در6 هم بهش نور رسوندم که به جایگاه امداد هم تراس داره.
اتاق خوابها همه مدولار 3در4 سوای کمدهاشون به عرض 60 سانت
نشیمن و آشپزخانه واحدهایی 55 متری تاحدود زیادی باهم برابر شده.
راهروهاهم از 1.20 کمتر نشده.
کمد کفش کن هم داریم
یه آدرس هم زدم تا بقول دوستان ناخواسته شاگرد کسی نشیم.:smile::surprised:
[URL="http://uupload.ir/"][IMG]http://uupload.ir/files/dir2_zirzaminb94_.jpg[/URL][/IMG] [URL="http://uupload.ir/"][IMG]http://uupload.ir/files/aro6_pilothayatb94.jpg[/URL][/IMG] [URL="http://uupload.ir/"][IMG]http://uupload.ir/files/0te6_tabaqatb94_.jpg[/URL][/IMG]
کارتون خیلی عالی شده

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارتون خیلی عالی شده
;)
الان معما حل شده آسون شده
امیدوارم مصححان عزیز با این دید(با توجه به این حلها) برگه هارو تصحیح نکنن که اینجوری ممکنه همه بیوفتن.
ابوالفضل جان

درمورد ستون گذاری و جابجایی اون ستونها از اکس اصلی که قبلا گفتم شاید ایراد داشته باشه
با یه مهندس عمران قابل تایید مشورت کردم و نقشه هاتو بهشون نشون دادم گفتن کاملا درسته ستون گذاری و به لحاظ اجرایی و محاسبه ایرادی نداره..

موفق باشی همیشه

مرسی داداش،همچنین.
ازشون نپرسیدی که ستون تاچه حد میتونه از محور اصلی جابجا بشه؟

alizare49

عضو جدید
اینم فایل pdf آخرین اتودم.
که توش یسری موراد روهم اصلاح کردم،مثله گذاشتن درب واسه لابی آسانسور زیرزمین و ...
صحیحشو پایینتر تو 528 گذاشتمش

[FONT=&quot]با سلام خدمت همه دوستان به خصوص داش ابوالفضل گل که میبینم با تلاش هر چه بیشتر داره کاراشو تکمیل و تکمیل تر میکنه[/FONT]​
[FONT=&quot]در مجموع کارت خیلی خوب شده و اگه کسی این حل رو در روز آزمون داشته باشه قطعا نمره خوبی میگیره[/FONT]​
[FONT=&quot]ولی موضوع اینه که بچه ها در این آزمون دنبال 25 هستند و با اطمینان میگم اگه کسی خودشو درگیر سرایداری و امثالهم هم نکنه میتونه 25 بگیره چون اگه بخوای به جز خواسته های صورت مسئله موارد دیگه ای رو هم لحاظ کنی قطعا مواردی به جز مسیر امداد رسان و محل بازی هم وجود داره که باید رعایت بشه[/FONT]​
[FONT=&quot]با نگاه کلی که به کار شما داشتم چند مورد قایل بحثه[/FONT]​
[FONT=&quot]1- اگر منظور شما از ابعاد 3 در 5 همکف فقط جایگاه امداد هست باید اینو بدونی که ابعاد 3 در 5 محل توقف خودروی امداده نه شخص امداد گر - پس با یک درب آدم رو نمیشه به این فضا دسترسی داشت[/FONT]​
[FONT=&quot]2- ایجاد ایوان در داخل نورگیر هم کمی مشکل سازه چون عمق نورگیری از نورگیر با وجود ایوان به شدت از کیفیت نور به فضای اصلی کم میکنه و شما با این کار سر رو فدای شکم میکنی[/FONT]​
[FONT=&quot]3- در مورد نور گیر 3 در 5.80 هم باید فاصله دو پنجره از دو واحد مجزای درجه یک - حداقل 6 مترباشه و شما نمیتونی با این توجیه که پنجره ها در یک جداره نورگیر هستند فاصله اونا رو کمتر در نظر بگیری[/FONT]​
[FONT=&quot]4- آشپزخونه ی واحد 50 متری جنوبی هم در صورتی میتونه نور گیر نداشته باشه که عمق نورگیرش تا ته آشپزخونه 7 متر بشه که فکر کنم یه مقدار جزئی بیشتر از 7 متر شده[/FONT]​

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فایل رو دریافت کدم اقا ابوالفضل
تعداد دریافت 0 عدد. تا این لحظه
نتیجه: بچه ها خستست میدونی؟خسته. کی حال داره دانلود کنه؟؟ شیک و تر و تمیز عکس آپ کن دیگ. عه. اینا ب نظرم اومد
جابجا کردن در کابین تو کار اقای ابراهیمی بود گمونم. نه؟ اره.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان به خصوص داش ابوالفضل گل که میبینم با تلاش هر چه بیشتر داره کاراشو تکمیل و تکمیل تر میکنه
در مجموع کارت خیلی خوب شده و اگه کسی این حل رو در روز آزمون داشته باشه قطعا نمره خوبی میگیره
ولی موضوع اینه که بچه ها در این آزمون دنبال 25 هستند و با اطمینان میگم اگه کسی خودشو درگیر سرایداری و امثالهم هم نکنه میتونه 25 بگیره چون اگه بخوای به جز خواسته های صورت مسئله موارد دیگه ای رو هم لحاظ کنی قطعا مواردی به جز مسیر امداد رسان و محل بازی هم وجود داره که باید رعایت بشه
قربونت داداش.
دقیقا همینطوره خودمم همینطوردنبال قبولیم.و تو صفحه قبل هم تو پیامی همینو گفتم.
بعید هست که کسی حلی کامل واسه این آزمون که تمامی نکات م4رو توش درآورده باشه ارائه کرده باشه،اصلا امکانش نبوده که تو 8ساعت اینطوری بشه.حالا چه واسه منی که یسری نکات رو نمیدونستم یا میدونستمو طبق صورت سوال ازشون گذشتم و چه واسه اونیکه همه چیو میدونست.;)
انشالله که مصححان فقط باهمون صورت سوال به حل ها نگاه کنن.

با نگاه کلی که به کار شما داشتم چند مورد قایل بحثه
1- اگر منظور شما از ابعاد 3 در 5 همکف فقط جایگاه امداد هست باید اینو بدونی که ابعاد 3 در 5 محل توقف خودروی امداده نه شخص امداد گر - پس با یک درب آدم رو نمیشه به این فضا دسترسی داشت
از ابتدا همچین نظری داشتم که این ابعاد باید برای ماشین امداد باید باشه
بعد با یکی از عزیزان تو همینجا مشورت کردم ایشون گفتن با درب 90 سانتی ... چون جایی اطلاعات بیشتری راجع بش ندیده بودم اینطور عمل کردم.
اینجوری باشه باید محل ورود فضای بازی کودکان رو هم بکشم بالاتر که با این فضا تداخل نداشته باشه.

2- ایجاد ایوان در داخل نورگیر هم کمی مشکل سازه چون عمق نورگیری از نورگیر با وجود ایوان به شدت از کیفیت نور به فضای اصلی کم میکنه و شما با این کار سر رو فدای شکم میکنی
درسته،کیفیت نور کم میشه و بهتره که حداقل عمقشو کمتر کنم.
هرچند ارتفاع جانپناه باید 180 باشه.

3- در مورد نور گیر 3 در 5.80 هم باید فاصله دو پنجره از دو واحد مجزای درجه یک - حداقل 6 مترباشه و شما نمیتونی با این توجیه که پنجره ها در یک جداره نورگیر هستند فاصله اونا رو کمتر در نظر بگیری
متاسفانه اینم ازون دسته موضوعاتیه که دقیقا مشخص نشد داستانش از چه قراره،اتفاقا تو چند صفحه قبل هم با دوستان راجع به این موضوع حرف زدیم.که به نتیجه خاصی نرسیدیم.
اینجوری که فاصله دوپنجره از دوواحد مجزا تو یه جداره نورگیر 6متر باشه که دیگه طول نورگیر بیشتراز 6 متر میشه داداش!

4- آشپزخونه ی واحد 50 متری جنوبی هم در صورتی میتونه نور گیر نداشته باشه که عمق نورگیرش تا ته آشپزخونه 7 متر بشه که فکر کنم یه مقدار جزئی بیشتر از 7 متر شده
آره چندسانتی بیشتر شده،باید درستش میکردم.

مخلصیم:gol:

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل رو دریافت کدم اقا ابوالفضل
تعداد دریافت 0 عدد. تا این لحظه
من زحمت کشیدم یه چیزی درآوردم که درست باشه،حالا کسی خواست یا نخواست دیگه به خودش ربط داره.من جواب خودمو گرفتم دوستداشتم دیگران هم بگیرن...
اتفاقا خیلیا خسته نیستن و از سر مشغولیت نمیتونن، وقت ندارن یا ... مثه ماکه بیکار نیستن

نتیجه: بچه ها خستن میدونی؟خسته. کی حال داره دانلود کنه؟؟ شیک و تر و تمیز عکس آپ کن دیگ. عه. اینا ب نظرم اومد
جابجا کردن در کابین تو کار اقای ابراهیمی بود گمونم. نه؟ اره.

آره یسری ایرادات ریز ولی خب اینجوری بهتره.
اما تو همکف ترجیح میدم درب کابین از دوطرف باز بشه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها یه تاپیک هست به این عنوان [h=1]مباحث مرتبط با تاسیس دفاتر مهندسی طراحی ساختمان[/h]
به نظرم الان فرصت مناسبیه ک دانسته هامون رو بریزیم رو هم و ببینیم در صورت انشاالله قبولی (چشم و گوش شیاطین کور و کر) باید چکار بکنیم برای وارد شدن به حیطه کاری و دفتر زدن و اینا.

من میگم ک این حواشی بعد ازمون رو بی خیال شیم و هدفمند فعالیت کنیم.
از زمان اعلام قبولی ازمون شروع کنیم و بریم به سمت نحوه تاسیس دفتر و شرکای دفتر و هزار مسئله گنگ و مبهم ک به کمک هم روشنش کنیم.

اگر رفقایی ک کار میکنن و تجربه رو دارن وبه هر صورت رد جریانن ب بسم الله رو بگن، بسیار بسیار عالیه.
منم کلی سوال دارم.
نظرتون؟

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها یه تاپیک هست به این عنوان مباحث مرتبط با تاسیس دفاتر مهندسی طراحی ساختمان

به نظرم الان فرصت مناسبیه ک دانسته هامون رو بریزیم رو هم و ببینیم در صورت انشاالله قبولی (چشم و گوش شیاطین کور و کر) باید چکار بکنیم برای وارد شدن به حیطه کاری و دفتر زدن و اینا.

من میگم ک این حواشی بعد ازمون رو بی خیال شیم و هدفمند فعالیت کنیم.
از زمان اعلام قبولی ازمون شروع کنیم و بریم به سمت نحوه تاسیس دفتر و شرکای دفتر و هزار مسئله گنگ و مبهم ک به کمک هم روشنش کنیم.

اگر رفقایی ک کار میکنن و تجربه رو دارن وبه هر صورت رد جریانن ب بسم الله رو بگن، بسیار بسیار عالیه.
منم کلی سوال دارم.
نظرتون؟
خوبه موفق باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.