بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
قبول دارم سخت بود ولی من به راحتی 13 تا پارک دراوردم
انباریا هم راحت میشد 14 تا بچینم که سه تاشو بزرگ کشیدم یعنی هر کدوم 3.5 متر
تاسیسات هم 12 متر کشیدم
رمپ معلول هم راحت با دوتا رمپ 5 متری با شیب 7 درصد دراومد
خلاصه بدک نبود
البنه اگر به خاطر اینکه واحد دوخوابه رو پشت گذاشتم بامبول در نیارن
فکر میکنم همه چی عالی پیش رفت
موفق باشید
من میدونم که اگه رمپ گردشی میشد، فضای استاپ 5*5 در نمی اومد.
میدونم اگه رمپ مستقیم میزدیم، و تک معبری، رمپ تا داخل زیرزمین میرفت و اون موقع دیگه جا برای جایگاه امداد رسانی نبود.
و میدونم اگه جایگاه امداد رو میزدیم باید 2 تا ورودی از معبر در نظر میگرفتیم.
پس تا اینجا که سوال و حلش متناقضه با هم.

مشاهده پیوست 256538مشاهده پیوست 256538اگر سرایداری میخواست قید میکرد
فقط یه لابی باید در نظر میگرفتید
کجا نوشته بوود باید لابی رد نظر بگیرید؟ ما تازه سرِ مسائلی مه قانون بوده مثل سرایداری و واحد معلول که سوال چه بگه چه نگه باید در این طرح میزاشتیم به تفاهم و نتیجه نرسیدیم حالا لابی؟؟؟

مهندس واقعا حرف دل منو زدی.
یه عده میگن خیلی راحت بود فقط ستون نذاشتمو 4 تا انبار ندادمو و استپ نذاشتم و... ولی خیلی اسون بود.
خوب عزیز من وقتی غلط کشیدی و شرایط سوالو تامین نکردی معلومه حل پلان کمتر از یک ساعت طول میکشه
والاع

فقط در دو خط بگم که مخ دوستان منفجر نشه
از شما میخوام دلیل اینکه گفتن 4 طبقه مسکونی کاملا مشابه طراحی کنید چی بوده؟ با اینکه پلان هر 4 طبقه مثل هم بود و باید فقط در یک شیت کشیده میشد-به جز دیدن ابعاد ستون دلیل مهم دیگه ای داره؟(نگفتن که تعداد آرماتور ستون یا درصد سیمان بتن رو مشخص کنیم و اونا کاره سازه ای هاست ولی یه مربع 20 در 20 که ستون هست بشه 40 در40 تخصصیه؟)
قریب به اتفاق علما و مدرسین ، متفق القول میگن معمار جای ستون رو تعیین میکنه اما اندازه ی ستون ها می بایست محاسبه بشه. پس اینکه ستون 10*10 میخواست یا 20*20 ربطی به ما نداره. فعلا که ما تکلیفِ طراحیمونم معلوم نیست.

hamedzjg

عضو جدید
من میدونم که اگه رمپ گردشی میشد، فضای استاپ 5*5 در نمی اومد.
میدونم اگه رمپ مستقیم میزدیم، و تک معبری، رمپ تا داخل زیرزمین میرفت و اون موقع دیگه جا برای جایگاه امداد رسانی نبود.
و میدونم اگه جایگاه امداد رو میزدیم باید 2 تا ورودی از معبر در نظر میگرفتیم.
پس تا اینجا که سوال و حلش متناقضه با هم.

کجا نوشته بوود باید لابی رد نظر بگیرید؟ ما تازه سرِ مسائلی مه قانون بوده مثل سرایداری و واحد معلول که سوال چه بگه چه نگه باید در این طرح میزاشتیم به تفاهم و نتیجه نرسیدیم حالا لابی؟؟؟

والاع

قریب به اتفاق علما و مدرسین ، متفق القول میگن معمار جای ستون رو تعیین میکنه اما اندازه ی ستون ها می بایست محاسبه بشه. پس اینکه ستون 10*10 میخواست یا 20*20 ربطی به ما نداره. فعلا که ما تکلیفِ طراحیمونم معلوم نیست.

خانوم مهندس
خیلی ریز بینانه نباید خواسته های طرحو درنظر گرفت..تا حدود زیادی حق با شماست ولی واحد سرایداری و معلول و .. اگر مدنظر باشه حتما صورت سوال واضح بیان میکنه..

arganji

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
نتونستم عکس از کارم بندازم اتوکدی کردم عکساشو میزارم دوستان نظر بدین
فقط متاسفانه سر جلسه کد ارتفاعی مسکونی رو فقط یک کد گذاشتمphoto_2016-02-22_20-33-56.jpgphoto_2016-02-22_20-33-46.jpg

hamedzjg

عضو جدید
فقط متاسفانه سر جلسه کد ارتفاعی مسکونی رو فقط یک کد گذاشتممشاهده پیوست 256544مشاهده پیوست 256545

کارتون خوب شده.. بهتر بود انبارها در یک زون باشه
در واحد دو خوابه حمام نباید داخل اتاق خواب باشه.. بقیه موارد بنظر من که خوووب حل شده فقط ستون گذاریتون یکمی اشتباه بنظر میرسه در همکف و زیرزمین..ببینید وقتی آکس ستون کنار رمپ با لبه رمپ زیر ۱.۵ متر فاصله باشه نیاز به ستونک کنار رمپ نداریم.. و در قسمت انتهای سرگیری هم ستون گذاشتید..چرا؟

alizare49

عضو جدید
فقط متاسفانه سر جلسه کد ارتفاعی مسکونی رو فقط یک کد گذاشتممشاهده پیوست 256544مشاهده پیوست 256545

در کل خوبه ولی اون نورگیری که در جبهه غربی و جنوبی قرار داره باید پنجره هاش برای آشپزخونه و خواب دو واحد مستقل 4 متر فاصله داشته باشه وبه قول دوستمون مسدود شدن مسیر پیاده از پله به زیر زمین

آخرین ویرایش:

hamedzjg

عضو جدید
در کل خوبه ولی اون نورگیری که در جبهه غربی و جنوبی قرار داره باید پنجره هاش برای آشپزخونه و خواب دو واحد مستقل 4 متر فاصله داشته باشه

این ۴ متر بصورت مورب هم قبوله آقای مهندس؟
منظورم اینه که میشه پنجره هارو در دو ضلع مجاور قرار داد ولی با رعایت فاصله؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نه غیر اسفند 89 دوره یا نداشتیم که 4 طبقه روی پیلوت باشه.
شهریور 91 خب.
خب این یعنی چی؟یعنی اینکه قبلا هم اینجوری اومده و اگه قرار به دادوبیداد بود همون موقه باید خیلیا اعتراض میکردن.

من نمیدونم شاید اون دوره هم اعتراض مطرح بوده. و میدونم الان سال 94 هست و توقع مصحح و توانایی مهندسین بالاتر رفته. شما اسنادی مبنی بر عدم اعتراض داوطلبان اون دوره داری؟

میدونستم اگه اونجوری بگم ممکنه هم شما و هم یسری دوستان اینجوری جبهه بگیرین .
الان من هرچی بگم شما برداشتتون همینه .
ما برداشت نمیکنیم. ما قانون رو از صفحات کتاب نشون دادیم.پذیرشش با شما

خانوم مهندس،طولوعرض ماشین چنده؟ اون 2.5*5 بهمراه فضای حرکت پیاده بین ماشینهاست.اما خب درهرصورت اگه جاباشه و مسیر حرکت گذاشته بشه بهتره،مثلا من خودم میتونستم ماشینارو عقبتر پارک کنم که فاصله با انباریها بیشتر شه که اونموقه متاسفانه بذهنم نرسید
اینجا رو که متوجه منظورتون نشدم.

بعدشم 12خانوار قرار نیست برن انباری از هرخانوار یکی یه نفر تشریف میبره انباری اونم نه دم به دیقه.
ضریب همزمانی رو در نظر بگیرین. اگه اینطوریه هنگام برق رسانی ما بگیم در روز هر خانوار فقط یک لامپ روشن میکنن پس برقِ یک هزارمِ فاز (مثلا) براشون رد نظر بگیریم. حالا اگه یه روز لامپا شد دو تا، فیوز بپره اره؟ معمولا در محاسبات حداکثر حالات موجود و برای بدترین شرایط مسائل در نظر گرفته میشه.

اجباری نیست که چپ وراست حرکت کنه.
اصلا میشه ماشین تایراش به راست و چپ بره؟

اگه خوب دراومده که دیگه بی قانونیش چیه؟
چون همکف و زیرزمینش حل نشده واحداش خوب شده

این دیگه چه دراومدنیه؟!!
در اومدن رو کاری نداریم. میگه اسون بود. چون اصلا سوالو نفهمیده

منم مثله شما یدور بعداز حل کردن زیرزمین و همکف ستون گذاری کردم اما تو طبقات دیدم نمیشه بساز اون ستونگذاری رقصید بخاطر همون آخر ستون گذاری رو به ساز هرسه پلانم رقصوندم.
از قضا من اول ستونا رو گذاشتم

مگه شما که میدونستین برگه رو سفید تحویل دادین که بقیه هم بخوان سفید تحویل بدن؟؟!!حرفا میزنیا.
مگه من گفتم که سفید تحویل ندادم؟

با این حرفا منظورتون اینه که طراح سوال، خودش اینارو نمیدونسته و سوالو طرح کرده یا منظورتون اینه که میدونسته و عمدا اینجوری طرح کرده و جانذاشته.
نمیدونسته. این همه تناقض، یکجا یا ناشی از نادانیه یا عقده. شما از علل دیگری رو میبینی مطرح کن بلکه ما از جهالت در بیایم

نه خانم مهندس میدونسته اما خواسته هاش اینا بوده،چون اینچیزایی که شما میگین تو خود مباحث اومده الزام است نه اجبار،
والا تو فرهنگ لغت ما الزام و اجبار مترادفه.

شماهم لطف میکردین با یه حساب ابتدایی متوجه میشدین که غیرازاینایی که میخواد چیز دیگهی نمیشد جاداد.و
اتفاقا الان همه ی اعتراض ها مبنی بر این هست که نمیشد و جا نبود. اگر چیز دیگری در نظر هست ، دلیل این همه معترض چیه؟

اینقد خودتونو اذیت نمیکردین.که آخرشم نتونستین درش بیارین.
من گفتم نتونستم در بیارم؟

من خودم با اینکه "جایگاه امدادرسانی" رو مطالعه داشتم اونموقه سرامتحان یادم نیومد،اما سرایداری رو میدونستم،اما وقتی حساب کردم دیدم نمیشه خب سرایداری رو بزور جاداد تو اون مساحت،
پس ینی شما میگی قانون رو به نفع خودمون عوض کنیم؟
بگیم چون وقتم تلف میشد ستون ها رو نزاشتم؟

چون خودش یه چیزایی خواسته بود که خودش جارو پر میکرد،
چون خود سوال نفهمیده داره چی میگه.شعور ما رفته زیر سوال مهندس. چی چی میگی؟

حالا من باید مثله شما وایمیستادم دوساعت باخودم کلنجار میرفتم که طراح چرا اینجوری طرح کرده؟ همونجوریش طرحش بسختی و باصرف زمان زیادی حل شد چه برسه که ...
کلنجار سر حل نشدن طرح نیست. سر نادانیه سوال و خواسته هاشه

هیچوقت خودشونو نقض نمیکنن ،چون الزام است نه اجبار!!
بالاتر نوشتم که الزام و اجبار هم معنیه
چه گیری دادی به جایگاه امداد؟!!!
شما چه گیری دادی که رمپ رو با 4 تا یک متر اول و اخر حل کنی؟
چه اجباریه که نورگیر بزاری؟
چه اجباریه که اشپزخانه مثلث کار داشته باشه؟چه الزام و اجباری هست که اصلا 12 تا پارکینگ بزاریم؟
و ...

جایگاه امداد رسانی هم که گفته تو حیاط باز ساختمان یا معبر باشه،چجوری برداشت کردین که باید اون ته ساختمون جایگاه 5در3 دربیاریم
حق میدم که بشه از نوعِ تالیف بد کتاب برداشت ها متفاوت باشه. اما میگم
بی زحمت م4 رو نگاه کن

این عکس ها رو با دقت مطالعه کنید.

اگر فرض کنیم واحدای 90 و یکی از 55 متری ها بیفتن جلو (بیشتر طرح ها اینطوری بودند.) واحد 90 متری و یکی از 55 متری ها، به نما دسترسی دارن و بازشو امداد نمیخوان. حتی اگ این رو هم در نظر نگیریم، بطور کلی یکواحد می افته ته ساختمان. این واحد به نما مشرف نیست، به نور و تهویه طبیعی دسترسی نداره. حیاط نیمه باز نداره. به حیاط هم دوره. در صورت حریق، خودتون تصمیم بگیرید که چی به سرشون میاد.
پس چی لازم داره؟ جایگاه امداد رسانی. که در عکس سوم توضیحاتی براش داده شده.
بعد از اینا، این توضیحات رو بخونین

بعدشم مگه نمیگی حد صلاحیت پایه 3 اینا نیست پس بیخیال شو دیگه.

اگر نیست چرا همچین چیزی مطرح کنن؟ موقع مهر کردن یکی دو طبقه رو شالوده اجازه میدن ولی امتحانش اینطوری باشه؟
شما خودت حاضری الفبای فارسی یاد بگیری اما بری امتحانتو از الفبای چینی بدی؟
حرفایی میزنین.
...................

alizare49

عضو جدید
این ۴ متر بصورت مورب هم قبوله آقای مهندس؟
منظورم اینه که میشه پنجره هارو در دو ضلع مجاور قرار داد ولی با رعایت فاصله؟

میشه اما باید نزدیکترین فاصله لبه ی دو پنجره از هم 4 متر باشه که این باعث میشه ابعاد نورگیر از 3 در 4 بیشتر بشه

soheyla d

عضو جدید
سلام دوستان عزیز، دیر آمدم ولی زود مرخص میشم، تنها یک سوال دارم اینم اینکه باید حیاط خلوت تعبیه میکزدیم برای این سری یا نه پاسیو هم جواب میداده؟؟؟
یعنی این سری قبول نشم برای همیشه دیگه شرکت نمیکنم، اعصابمان را داغون کرده این امتحااان:cry:

soheyla d

عضو جدید
دوستان سر جلسه امتحان میگفتن چون پلاک شمالی گفته باید حتما حیاط میدادیم، آره؟؟؟:redface::(

hamedzjg

عضو جدید
، امروز دوستانم میگفتن که استادشان گفته حتما بایستی حیاظ خلوت میدادید فکر کنم من رفتم آن دنیا و آمدم
خدا خیرت بده از استرس در آوردی کابوس من شده بود

نه در قطعه شالی الزامی به حیاط خلوت نداریم
خواهشششش

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بعد از همه اینها، من سوالم از دوستانی ک به هر نحو ازمون رو هلوی تو گلو میبینن اینه
چرا با وجود اینکه سه روز و شب از زمان ازمون میگذره، هیچیک از مدرسین و موسسات پاسخ صحیح انتشار ندادن؟!
همشون لابد درگیر انتخاباتن اره؟ مام باور کردیم.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز، دیر آمدم ولی زود مرخص میشم، تنها یک سوال دارم اینم اینکه باید حیاط خلوت تعبیه میکزدیم برای این سری یا نه پاسیو هم جواب میداده؟؟؟
یعنی این سری قبول نشم برای همیشه دیگه شرکت نمیکنم، اعصابمان را داغون کرده این امتحااان:cry:

دوستان سر جلسه امتحان میگفتن چون پلاک شمالی گفته باید حتما حیاط میدادیم، آره؟؟؟:redface::(
اگه قراره حیاط خلوت بدین باید عرضشو 3 بگیرین، اگه عرضشو 3 باشه به طول 13.75 میشه، 41 متر که از مساحت 263 متر کم کنین میمونه 222 متر.
دوتا 55 متر بعلاوه یه 90 متر بعلاوه 29متر مساحت راهپله و آسانسور و لابی بینشون و 6 متر لابی طبقات میشه 235 متر. پس حیاط خلوت دادن تو کل عرض زمین اشتباهه چون دراینصورت نمیتونی واحدات رو تو اون مساحتی که خواسته دربیارین.

hossein15000

عضو جدید
اگه قراره حیاط خلوت بدین باید عرضشو 3 بگیرین، اگه عرضشو 3 باشه به طول 13.75 میشه، 41 متر که از مساحت 263 متر کم کنین میمونه 222 متر.
دوتا 55 متر بعلاوه یه 90 متر بعلاوه 29متر مساحت راهپله و آسانسور و لابی بینشون و 6 متر لابی طبقات میشه 235 متر. پس حیاط خلوت دادن تو کل عرض زمین اشتباهه چون دراینصورت نمیتونی واحدات رو تو اون مساحتی که خواسته دربیارین.
لطف نظر بدین طرحم در صفحه 21 هستش

alizare49

عضو جدید

[FONT=&quot]تحلیل بسیار منطقی و درستیه[/FONT]​

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
..................

نه غیر اسفند 89 دوره یا نداشتیم که 4 طبقه روی پیلوت باشه.
شهریور 91 خب.
خب این یعنی چی؟یعنی اینکه قبلا هم اینجوری اومده و اگه قرار به دادوبیداد بود همون موقه باید خیلیا اعتراض میکردن.

من نمیدونم شاید اون دوره هم اعتراض مطرح بوده. و میدونم الان سال 94 هست و توقع مصحح و توانایی مهندسین بالاتر رفته. شما اسنادی مبنی بر عدم اعتراض داوطلبان اون دوره داری؟

میدونستم اگه اونجوری بگم ممکنه هم شما و هم یسری دوستان اینجوری جبهه بگیرین .
الان من هرچی بگم شما برداشتتون همینه .
ما برداشت نمیکنیم. ما قانون رو از صفحات کتاب نشون دادیم.پذیرشش با شما

خانوم مهندس،طولوعرض ماشین چنده؟ اون 2.5*5 بهمراه فضای حرکت پیاده بین ماشینهاست.اما خب درهرصورت اگه جاباشه و مسیر حرکت گذاشته بشه بهتره،مثلا من خودم میتونستم ماشینارو عقبتر پارک کنم که فاصله با انباریها بیشتر شه که اونموقه متاسفانه بذهنم نرسید
اینجا رو که متوجه منظورتون نشدم.

بعدشم 12خانوار قرار نیست برن انباری از هرخانوار یکی یه نفر تشریف میبره انباری اونم نه دم به دیقه.
ضریب همزمانی رو در نظر بگیرین. اگه اینطوریه هنگام برق رسانی ما بگیم در روز هر خانوار فقط یک لامپ روشن میکنن پس برقِ یک هزارمِ فاز (مثلا) براشون رد نظر بگیریم. حالا اگه یه روز لامپا شد دو تا، فیوز بپره اره؟ معمولا در محاسبات حداکثر حالات موجود و برای بدترین شرایط مسائل در نظر گرفته میشه.

اجباری نیست که چپ وراست حرکت کنه.
اصلا میشه ماشین تایراش به راست و چپ بره؟

اگه خوب دراومده که دیگه بی قانونیش چیه؟
چون همکف و زیرزمینش حل نشده واحداش خوب شده

این دیگه چه دراومدنیه؟!!
در اومدن رو کاری نداریم. میگه اسون بود. چون اصلا سوالو نفهمیده

منم مثله شما یدور بعداز حل کردن زیرزمین و همکف ستون گذاری کردم اما تو طبقات دیدم نمیشه بساز اون ستونگذاری رقصید بخاطر همون آخر ستون گذاری رو به ساز هرسه پلانم رقصوندم.
از قضا من اول ستونا رو گذاشتم

مگه شما که میدونستین برگه رو سفید تحویل دادین که بقیه هم بخوان سفید تحویل بدن؟؟!!حرفا میزنیا.
مگه من گفتم که سفید تحویل ندادم؟

با این حرفا منظورتون اینه که طراح سوال، خودش اینارو نمیدونسته و سوالو طرح کرده یا منظورتون اینه که میدونسته و عمدا اینجوری طرح کرده و جانذاشته.
نمیدونسته. این همه تناقض، یکجا یا ناشی از نادانیه یا عقده. شما از علل دیگری رو میبینی مطرح کن بلکه ما از جهالت در بیایم

نه خانم مهندس میدونسته اما خواسته هاش اینا بوده،چون اینچیزایی که شما میگین تو خود مباحث اومده الزام است نه اجبار،
والا تو فرهنگ لغت ما الزام و اجبار مترادفه.

شماهم لطف میکردین با یه حساب ابتدایی متوجه میشدین که غیرازاینایی که میخواد چیز دیگهی نمیشد جاداد.و
اتفاقا الان همه ی اعتراض ها مبنی بر این هست که نمیشد و جا نبود. اگر چیز دیگری در نظر هست ، دلیل این همه معترض چیه؟

اینقد خودتونو اذیت نمیکردین.که آخرشم نتونستین درش بیارین.
من گفتم نتونستم در بیارم؟

من خودم با اینکه "جایگاه امدادرسانی" رو مطالعه داشتم اونموقه سرامتحان یادم نیومد،اما سرایداری رو میدونستم،اما وقتی حساب کردم دیدم نمیشه خب سرایداری رو بزور جاداد تو اون مساحت،
پس ینی شما میگی قانون رو به نفع خودمون عوض کنیم؟
بگیم چون وقتم تلف میشد ستون ها رو نزاشتم؟

چون خودش یه چیزایی خواسته بود که خودش جارو پر میکرد،
چون خود سوال نفهمیده داره چی میگه.شعور ما رفته زیر سوال مهندس. چی چی میگی؟

حالا من باید مثله شما وایمیستادم دوساعت باخودم کلنجار میرفتم که طراح چرا اینجوری طرح کرده؟ همونجوریش طرحش بسختی و باصرف زمان زیادی حل شد چه برسه که ...
کلنجار سر حل نشدن طرح نیست. سر نادانیه سوال و خواسته هاشه

هیچوقت خودشونو نقض نمیکنن ،چون الزام است نه اجبار!!
بالاتر نوشتم که الزام و اجبار هم معنیه
چه گیری دادی به جایگاه امداد؟!!!
شما چه گیری دادی که رمپ رو با 4 تا یک متر اول و اخر حل کنی؟
چه اجباریه که نورگیر بزاری؟
چه اجباریه که اشپزخانه مثلث کار داشته باشه؟چه الزام و اجباری هست که اصلا 12 تا پارکینگ بزاریم؟
و ...

جایگاه امداد رسانی هم که گفته تو حیاط باز ساختمان یا معبر باشه،چجوری برداشت کردین که باید اون ته ساختمون جایگاه 5در3 دربیاریم
حق میدم که بشه از نوعِ تالیف بد کتاب برداشت ها متفاوت باشه. اما میگم
بی زحمت م4 رو نگاه کن

این عکس ها رو با دقت مطالعه کنید.

Click here to view the original image of 743x88px.

Click here to view the original image of 742x216px.

Click here to view the original image of 786x370px.

Click here to view the original image of 774x341px.

Click here to view the original image of 764x245px.

اگر فرض کنیم واحدای 90 و یکی از 55 متری ها بیفتن جلو (بیشتر طرح ها اینطوری بودند.) واحد 90 متری و یکی از 55 متری ها، به نما دسترسی دارن و بازشو امداد نمیخوان. حتی اگ این رو هم در نظر نگیریم، بطور کلی یکواحد می افته ته ساختمان. این واحد به نما مشرف نیست، به نور و تهویه طبیعی دسترسی نداره. حیاط نیمه باز نداره. به حیاط هم دوره. در صورت حریق، خودتون تصمیم بگیرید که چی به سرشون میاد.
پس چی لازم داره؟ جایگاه امداد رسانی. که در عکس سوم توضیحاتی براش داده شده.
بعد از اینا، این توضیحات رو بخونین

Click here to view the original image of 960x1280px.

Click here to view the original image of 960x1280px.

Click here to view the original image of 743x88px.
اگر نیست چرا همچین چیزی مطرح کنن؟ موقع مهر کردن یکی دو طبقه رو شالوده اجازه میدن ولی امتحانش اینطوری باشه؟
شما خودت حاضری الفبای فارسی یاد بگیری اما بری امتحانتو از الفبای چینی بدی؟
حرفایی میزنین.

.

شما برداشت خودتون رو از قوانین کتابی که بقول خودتون تالیف بدی داره میگین و برداشت بقیه رو زیر سوال میبرین.
بابا طراح سوال تو سوال
حرفی از معلول نیاورده که شما نگین 5 درصدو ...
طراح سوال مساحت واسه قرار دادن واحد سرایداری نذاشته که شما نگین ...
طراح سوال مساحت واحدهارو طوری خواسته که شما متوجه بشین نباید کلا حیاط خلوت بدین .
حالا شما هی باخودتون کلنجار برین...
خوبه ... طراح سوال رو زیر سوال ببرین ،بلاخره اونم شمارو زیر سوال برده 8 ساعت.
ادامه دادن این بحث الکیه.

architect963

عضو جدید
راه رفتن افراد غیر معلول احتمال زیاد یه شیب 7 درصد که بهش میگن شیبراهه براشون کار سختی نیست ،چیزی که میتونست پله باشه

panahi_arch

عضو جدید
بعد از همه اینها، من سوالم از دوستانی ک به هر نحو ازمون رو هلوی تو گلو میبینن اینه
چرا با وجود اینکه سه روز و شب از زمان ازمون میگذره، هیچیک از مدرسین و موسسات پاسخ صحیح انتشار ندادن؟!
همشون لابد درگیر انتخاباتن اره؟ مام باور کردیم.
کاملا درسته.چطور سوالی رو که اساتید این مبحث توی سه روز هنوز جوابشو پیدا نکردن ما تو 8 ساعت اونم با استرس پیدا کنیم
سوالی که از پایه غلطه.و باید در پاسخ انتخاب کنیم که کدوم قوانینو نقض کنیم تا جوانش پیدا بشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.