بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

رها

عضو جدید
رها خانم احتمالا سایت پلان رو درست مشاهده نکردید

توی این عکس نگاه کنید خودتون متوجه میشید نباید دسترسی به حیاط میدادید از بالا.طراحی پارکینگها هم به نظرم فاصله هاو چرخش رو درست رعایت نکردید

مهندس من بجای نورگیر ، حیاط خلوت گرفتم تو شمال ساختمون ... یعنی با فاصله ی 3 متر از دیوار همسایه

hamedzjg

عضو جدید
خسته نباشید.ولی مهندس خیلی ایراد داره کارت .همه داکتار رو اوردی همکف ولی داکت تاسیسات ندادی.جای ماشین تک همکفت که همینطوری اشتباهه تازه داکتم میاد جلوش.8 تا انباریت ذاه نداره بری توش.و از همه مهم تر و اساسی تر ستون بین دو تا رمپتهویعنی علنا زیر زمینت غیر قابل استفاده است چون تیر محیطی +.70 از جلوی رمپت رد میشه و ماشین نمیتونه بره توش.این خیلیییی خیلییی مهمه
و....

سلام مهندس
متوجه منظورتون نشدم.. تیر محیطی به ستونکهای زیرزمین ختم میشه و سرگیر نمیشه..ستون درنظر گرفتن کنار رمپ زیرزمینشون.. پوتر عرضی به پوتر طولی کنار رمپ ختم میشه.. میشه منظورتونو با یه ترسیم بیان کنید.. مرررسی

رها

عضو جدید
رها خانم احتمالا سایت پلان رو درست مشاهده نکردید

توی این عکس نگاه کنید خودتون متوجه میشید نباید دسترسی به حیاط میدادید از بالا.طراحی پارکینگها هم به نظرم فاصله هاو چرخش رو درست رعایت نکردید
فاصله های بین هر ردیف 5 متر شده ، یه پارکینگ همکف هم 2*6 که استاندارد پارک دیواره ایه.
ولی اشکال وحشتناکه من اینه که 2 تا در گذاشتم که اونم به خاطر ضوابط پارکینگ شهرمون هست که توش نوشته ساختمون عقب ساز با بر 12-16 متر 2 ورودی خودرو مجازه ...
اه ازین ضوابط که همش باهم تناقض دارن :mad:

gony

عضو جدید
فاصله های بین هر ردیف 5 متر شده ، یه پارکینگ همکف هم 2*6 که استاندارد پارک دیواره ایه.
ولی اشکال وحشتناکه من اینه که 2 تا در گذاشتم که اونم به خاطر ضوابط پارکینگ شهرمون هست که توش نوشته ساختمون عقب ساز با بر 12-16 متر 2 ورودی خودرو مجازه ...
اه ازین ضوابط که همش باهم تناقض دارن :mad:

واقعا ضوابط سلیقه ای است،به هرحال امیدوام قبول بشید،این آزمونها حقیقتا منصفانه نیستندو نحوه تصحیح شدن این همه برگه ی امتحانی که وقت زیادی رو میطلبه یقینا به صورت کامل و دقیق انجام نمیشه.

رها

عضو جدید
بجای اینکه آموزش رو از همون دانشگاه شروع کنن و زودتر به فکر حرفه ای شدن مهندسا باشن ، قیف درست کردن !!!
منت و التماس می کنن که دانشجو بگیرن اونوقت به فکر بازار کارشون نیستن !
خداروشکر کار هم که اینقد کم !! اونایی هم که بازار دستشونه و دارن جولان میدن ، ضوابط و مقررات براشون پشیزی ارزش نداره ...

یه بار تو یه جلسه ای بودیم با نظام مهندسی که از شورای انتظامی با رییس نظام مهندسی کار داشتن در مورد یه ساختمونی که 4 طبقه خلاف و متراژ بالایی مغایرت با نقشه داشت ... رییس نظام پرسید حالا اینقد فوریه که تو این جلسه عنوان می کنید ؟!! ناظرش کی بوده ؟؟؟
که شورای انتظامی گفت جسارته ولی خودتون !!!
رییس شون اینه !!! چه برسه به باقی کله گنده ها

gony

عضو جدید
بجای اینکه آموزش رو از همون دانشگاه شروع کنن و زودتر به فکر حرفه ای شدن مهندسا باشن ، قیف درست کردن !!!
منت و التماس می کنن که دانشجو بگیرن اونوقت به فکر بازار کارشون نیستن !
خداروشکر کار هم که اینقد کم !! اونایی هم که بازار دستشونه و دارن جولان میدن ، ضوابط و مقررات براشون پشیزی ارزش نداره ...

یه بار تو یه جلسه ای بودیم با نظام مهندسی که از شورای انتظامی با رییس نظام مهندسی کار داشتن در مورد یه ساختمونی که 4 طبقه خلاف و متراژ بالایی مغایرت با نقشه داشت ... رییس نظام پرسید حالا اینقد فوریه که تو این جلسه عنوان می کنید ؟!! ناظرش کی بوده ؟؟؟
که شورای انتظامی گفت جسارته ولی خودتون !!!
رییس شون اینه !!! چه برسه به باقی کله گنده ها

کاملا حرفتون درسته،اگه قرار بر این بود که کسی با این آزمونها توی بازار کار تجربه کسب کنه الان هیچ مشکلی نداشتیم. و اگر واقعا آزمون خوبه چرا از پزشک ها که مستقیما با جون مردم در رابطه هستند آزمون برای گرفتن پروانه طبابت نمیگیرن؟؟

hami64

عضو جدید
جواب تستی ها رو نوشته 95/3/1 اعلام میشه . یعنی جواب طراحی از این زودتر نمیاد .

معمار111

عضو جدید
مشاهده پیوست 256466سلام .این اتود کار منه خیلی سریع کشیدم و از جزییات صرف نظر کردم .با 3 متر حیاط خلوت . 5 تا پارکینگ تو زیرزمین و 7 تا تو همکف ( برای یه پارکینگ اضافه هم جا داشتم ) .
البته ایراد زیاد داره . مثلا آشپزخانه هام نور غیرمستقیم با عمق 7 متر میگیرن و 2 تا تراسم کنسول شد .
ببینیم دیگه چی میشه ، به امید خدا:smile:
بچه ها لطف کنید ایرادهای دیگه کارمو بگید .

سلام دوست خوبم
خسته نباشید کارتون خوب شده
من یه ایراد اجرایی دیدم تو کارتون... دسترسی پله زیرزمین به حیاط اون قسمت تو طبقه همکف رو سر گیر میکنه ... در واقع یکی از پارکینگ ها در منطقه سرگیری هستش

memaran shahr

عضو جدید
سلام دوستان اره خواسته های ازمون زیاد بود .نمی دونم چه فکری کردند اینها .....نیم ساعت از زمان بندی عقب افتادم ولی خوب تمامشو کشیدم با جزئیات و دسن کردم .....توکل به خدا ببینیم چی میشه...:smile:

abassolemani

عضو جدید
سلام دوستان عزیز تاپیکی :redface: انشالا تمام دوستان زحمت کشیدن با قبولی تو ازمون مزد زحماتشونو ببینن منم 6تا پارکینگ توی همکف 6تام توی زیرزمین دراوردم تاساعت1 داشتم روی اونا کارمیکردم:confused:

abassolemani

عضو جدید
سه تا نورگیر3در4 گذاشتم چون نمیدونستم ایا میشه سه تا فضا از یه نورگیر3در6 نورشون تامین بشه . حیاط خلوتم به ذهنم نرسید نخواستم روش وقت بزارم حالا چی میشه :cry:

panahi_arch

عضو جدید
توجه توجه:warn::warn:

طبق عکس لو رفته یکی از مدرسان مطرح طراحی نظام مهندسی در ساعت 10.40 دقیقه روز امتحان جواب ازمونو با تلگرا برای بچه هاش فرستاده.
بچه های اصفهان یه طومار پر کردن و شدیدا پیگیر هستن ببینن .اگه واقعا این موضوع صحت داشته باشه به احتمال خیلی زیاد نتایج رو مردود میکنن و دوباره ازمون میگیرن.
البته چون هنوز از صحت موضوع مطمین نیستم عکس و اسم مدرس رو نگذاشتم

Amin.jafari

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید همگی منم 4 پارکینگ تو زیرزمین و 8 تا تو همکف جا دادم وسه پاسیو حلش کردم انصافا خیلی پیچونده بودن سوال رو اخه برشم مگه 1/200 میگن من تو این موندم شانس ما این دوره هم سخت دادن .انشالاه بتونیم نتیجه زحمتامون رو ببینیم.

gony

عضو جدید
توجه توجه:warn::warn:

طبق عکس لو رفته یکی از مدرسان مطرح طراحی نظام مهندسی در ساعت 10.40 دقیقه روز امتحان جواب ازمونو با تلگرا برای بچه هاش فرستاده.
بچه های اصفهان یه طومار پر کردن و شدیدا پیگیر هستن ببینن .اگه واقعا این موضوع صحت داشته باشه به احتمال خیلی زیاد نتایج رو مردود میکنن و دوباره ازمون میگیرن.
البته چون هنوز از صحت موضوع مطمین نیستم عکس و اسم مدرس رو نگذاشتم

چرا مردود کنند.؟اونایی که تقلب کردند رو محروم میکنند

gony

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید همگی منم 4 پارکینگ تو زیرزمین و 8 تا تو همکف جا دادم وسه پاسیو حلش کردم انصافا خیلی پیچونده بودن سوال رو اخه برشم مگه 1/200 میگن من تو این موندم شانس ما این دوره هم سخت دادن .انشالاه بتونیم نتیجه زحمتامون رو ببینیم.

احتمالا چون ازمون مرداد اسون بوده خیلی ها قبول شدن،واسه همین این دوره جوری سوال دادن تا امار قبولی خیلی خیلی کم بشه تا سهمیه های آقایون کم نشه

panahi_arch

عضو جدید
چرا مردود کنند.؟اونایی که تقلب کردند رو محروم میکنند
تو نظام پزشکی هم این اتفاق افتاد ازمونو مردود کردن.
وقتی معلوم نیست چند نفر تقلب کردن باید مردود بشه.تو همه شهر ها دانشجو داشتن.
ما یا یکی از اعضای نظام مهندسی مشورت کردیم وشدیدا پیگیر موضوع هستیم.
حق خیلی ها ضایع شده.این خیلی نا جوانمردانه س.
هر کسی کلیدو داشته باشه کشیدنش کاری نداره

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یکی از پارکینگ ها توی حیاط تامین میشد نکته ای که پلان حیاط را خواسته بود همین بود.

این دیکگه چه نکته ایه
نه اصلا مجازنیستسد تو حیاط پارکینگ بدید
تو همون پپیلوت و زیرزمین در میومد 12 تا

gony

عضو جدید
تو نظام پزشکی هم این اتفاق افتاد ازمونو مردود کردن.
وقتی معلوم نیست چند نفر تقلب کردن باید مردود بشه.تو همه شهر ها دانشجو داشتن.
ما یا یکی از اعضای نظام مهندسی مشورت کردیم وشدیدا پیگیر موضوع هستیم.
حق خیلی ها ضایع شده.این خیلی نا جوانمردانه س.
هر کسی کلیدو داشته باشه کشیدنش کاری نداره

شما از اصفهان هستید؟

مطمئن باش ازمون رو مردود اعلام نمیکنند چون باید دوباره هزینه کنند.پول غذا و کیک و اب معدنی.پول کرایه مکان اجرای ازمون و ...مگر اینکه دوباره واسه اجرای ازمون بخوان پول از ملت بگیرن

shinyboy

عضو جدید
یکی از پارکینگ ها توی حیاط تامین میشد نکته ای که پلان حیاط را خواسته بود همین بود.

من فکر نمی کنم ! باید یک وردی برای پارکینگ در همکف طراحی میشد که خود نیازمند رمپ بود، این وردی و رمپ علاوه بر رمپ اصلی برای زیر زمین باید رسم میشد! علاوه بر این رمپ اصلی نیز برای زیر زمین مستلزم قوانین خاصی بود که باید رعایت میشد ! اینها رو من بیشتر دلیل خواسته شدن پلان حیاط میدونم تا اینی که شما گفتید.

معمار111

عضو جدید
مشاهده پیوست 256466سلام .این اتود کار منه خیلی سریع کشیدم و از جزییات صرف نظر کردم .با 3 متر حیاط خلوت . 5 تا پارکینگ تو زیرزمین و 7 تا تو همکف ( برای یه پارکینگ اضافه هم جا داشتم ) .
البته ایراد زیاد داره . مثلا آشپزخانه هام نور غیرمستقیم با عمق 7 متر میگیرن و 2 تا تراسم کنسول شد .
ببینیم دیگه چی میشه ، به امید خدا:smile:
بچه ها لطف کنید ایرادهای دیگه کارمو بگید .

سلام دوست خوبم
فقط یه ایراد فنی داره... اون پله هایی که تو زیرزمین برای دسترسی به همکف دادید اون نقطه تو همکف رو سرگیر میکنه ... در واقع یکی از پارکینگ ها رو در قسمت سرگیری طراحی کردید

رها

عضو جدید
سلام دوست خوبم
فقط یه ایراد فنی داره... اون پله هایی که تو زیرزمین برای دسترسی به همکف دادید اون نقطه تو همکف رو سرگیر میکنه ... در واقع یکی از پارکینگ ها رو در قسمت سرگیری طراحی کردید
سلام .بله خط چین سرگیری رو تو همکف گذاستم اما دیوارش رو نه

وضعیت
موضوع بسته شده است.