بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

yaghoobb

عضو جدید
مهندسین عزیز کسی اطلاعی در مورد نحوه ساختن مهر داره ،چند تا باشه ،اتوماتیک باشه و ....
سپاسگزارم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندسین عزیز کسی اطلاعی در مورد نحوه ساختن مهر داره ،چند تا باشه ،اتوماتیک باشه و ....
سپاسگزارم

فعلا صبر کنید بعد از اینکه از شماخواستن که برید پروانه رو بگیرید ازشون سئوال کنید چون ممکنه یه مدل خاص و با تم مشخص ازتون بخوان....و معمولا تعداد دست خودتونه...ولی ولی حداکثر دوتا بیشتر نباشه بهتره یکیش توی شرکت بزارید و یکی هم توی کیف که دائما همراهتون باشه....بیشترش ممکنه یه زمانی با جعل امضا و پیدا کردن مهر سو استفاده بشه...و اتوماتیک رو بعضی سازمانها اجبار کردند...و البته ترجیحا دگ اتوماتیک همه دارند چون استامپ هم همراهش هست و از لحاظ تمیزی هم بهتره....

riahi_arc55

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم که آزمون طراحی نظام مهندسی رو به خوبی پشت سر گذاشته باشید و خیالتون راحت شده باشه. حدود یک ماهی بود که به دلیل مشغله شغلی نتونسته بودم به سایت سر بزنم . ولی کم و بیش از دوستانی که حضوری میدیدمشون و به سایت سر میزدن و یا آزمون داشتن از نحوه آزمون با خبر شده بودم.
در یکی دو روز مونده به آزمون چند تا از دوستان در پیغامای خصوصی سوالاتی مطرح کرده بودند که به علت سر نزدن به سایت پاسخگوی سوالاشون نبودم و از همینجا از همشون عذر خواهی میکنم .در پیغام خصوصی هم ازشون عذر خواهی کردم و مطمئنم که دوستان عزیز دیگری سوالاتشونو بی پاسخ نگذاشتن.

در ابتدا به تاپیک تمرین گروهی آبان رفتم که دیدم قفل شده و آخرین پست منو به اینجا راهنمایی کرد و از اونجایی که صفحات زیاد بود به صورت رندم صفحاتو چک کردم پستهای ابتدای این تاپیک نشان از تلاش و سختکوشی دوستانمون در آزمون داشت و امیدوارم نتیجه خوبی براتون به همراه داشته باشه. و صفحات پایانی نشان از شیرینی لذت بخش پیروزی یکی از مهندسای ارزشمند این باشگاه که همیشه تلاش و پشتکارش زبانزد بوده داشت.
از همینجا به مهندس عارفه عزیز تبریک میگم و آرزوی موفقیتهای بیشتر در تمامی مراحل زندگی براشون دارم.
با اینکه عکسی که از کارشون گذاشته بودند نشوندهنده تبحر و تمرین و سرعت عمل ایشون بود ولی اعلام این نتایج به صورت رسمی مهر تاییدی بر این موضوع بود.
امیدوارم شاهد موفقیت تمامی دوستانی که در این سایت تلاش میکنند و به همدیگر کمک میکنند باشیم.
سر بلند و پیروز باشید

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز من
امیدوارم که استراحت بعد آزمون بهتون چسبیده باشه
من که فکرشو میکنم که باید تا اواخر بهمن صبر کنیم و منتظر جواب بمونیم اعصابم خراب میشه از وقتی هم که دوستان خوبی مث شما ها رو پیدا کردم نمیتونم به باشگاه سر نزنم خلاصه یه جورایی به این باشگاه اعتیاد پیدا کردم
بنظر من اختلاف سلیقه و نظر خودش عامل رشد و پیشرفته و محیطی هم که از چند قوم و زبان مختلف و با نوع ابو هوای متفاوت توش فعالیت کنن این سو تفاهم ها پیش میاد و بهتره که سخت نگیریم.
دوستان کسی در مورد ستونک چیزی میدونه کجا کاربرد داره ابعادش چقدره؟

hamedzjg

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من
امیدوارم که استراحت بعد آزمون بهتون چسبیده باشه
من که فکرشو میکنم که باید تا اواخر بهمن صبر کنیم و منتظر جواب بمونیم اعصابم خراب میشه از وقتی هم که دوستان خوبی مث شما ها رو پیدا کردم نمیتونم به باشگاه سر نزنم خلاصه یه جورایی به این باشگاه اعتیاد پیدا کردم
بنظر من اختلاف سلیقه و نظر خودش عامل رشد و پیشرفته و محیطی هم که از چند قوم و زبان مختلف و با نوع ابو هوای متفاوت توش فعالیت کنن این سو تفاهم ها پیش میاد و بهتره که سخت نگیریم.
دوستان کسی در مورد ستونک چیزی میدونه کجا کاربرد داره ابعادش چقدره؟

سلام ایمان جان
منظورت ستونک تو سازه بناییه یا منظورت پداستاله؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ایمان جان
منظورت ستونک تو سازه بناییه یا منظورت پداستاله؟
سلام حامد عزیز متاسفانه اصلا اطلاعی در مورد هیچ کدام ندارم پس خودمم نمیدونم کدوم منظور مه
همونی که تو این ازمونا کاربرد دارن رو میگم

hamedzjg

عضو جدید
سلام حامد عزیز متاسفانه اصلا اطلاعی در مورد هیچ کدام ندارم پس خودمم نمیدونم کدوم منظور مه
همونی که تو این ازمونا کاربرد دارن رو میگم

این ستونک هایی که اینجا درموردش بحث شد زمانی کاربرد داره که طول طره ی (کنسول) یه بخش از سازه از 1.5 بیشتر باشه که میان زیرش یه ستون با ابعاد کوچیکتر قرار میدن که وظیفش فقط تحمل نیروی عکس العمل عمودی در اون قسمته.. ابعادشم طراح سازه محاسبه و تعیین میکنه که ابعادش مثلا اگر ستونهای سازه 60*60 باشه ستونکها 30*30 میشه یا 20*20..

یه ستونک دیگه که بهش پداستال یا ستون کوتاه گفته میشه که کاربرد اصلیش بالا آوردن تراز فنداسیونه در قسمتهایی که اختلاف سطح داریم در طرح معماری ،بعلت اینکه مجاز نیستیم در فنداسیون اختلاف سطح داشته باشیم و الزامیه که تراز فنداسیون ثابت و یکنواخت باشه به همین دلیل در قسمتهایی که تراز بالاتر مورد نظر هست پداستال طراحی میشه..

تصویر بالا پداستالو نشون داده.. بِیس پلیت ها روی پداستال جاگذاری میشه.. فاصله و ارتفاع بین سطح فنداسیون و پداستال هم بلوکاژ میشه.

یه ستونک دیگه در ساختمونای بنایی هست که عملکرد مشابه دیوار باربر رو دارن .

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ستونک هایی که اینجا درموردش بحث شد زمانی کاربرد داره که طول طره ی (کنسول) یه بخش از سازه از 1.5 بیشتر باشه که میان زیرش یه ستون با ابعاد کوچیکتر قرار میدن که وظیفش فقط تحمل نیروی عکس العمل عمودی در اون قسمته.. ابعادشم طراح سازه محاسبه و تعیین میکنه که ابعادش مثلا اگر ستونهای سازه 60*60 باشه ستونکها 30*30 میشه یا 20*20..

یه ستونک دیگه که بهش پداستال یا ستون کوتاه گفته میشه که کاربرد اصلیش بالا آوردن تراز فنداسیونه در قسمتهایی که اختلاف سطح داریم در طرح معماری ،بعلت اینکه مجاز نیستیم در فنداسیون اختلاف سطح داشته باشیم و الزامیه که تراز فنداسیون ثابت و یکنواخت باشه به همین دلیل در قسمتهایی که تراز بالاتر مورد نظر هست پداستال طراحی میشه..

تصویر بالا پداستالو نشون داده.. بِیس پلیت ها روی پداستال جاگذاری میشه.. فاصله و ارتفاع بین سطح فنداسیون و پداستال هم بلوکاژ میشه.

یه ستونک دیگه در ساختمونای بنایی هست که عملکرد مشابه دیوار باربر رو دارن .
ممنونم حامد جان توضیحات شما کامل و عالی بود. زنده باد

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
چقدر اینجا سوت و کور شده
یادش بخیر زمانی چه ترافیک سنگینی داشت این تایپ یک آزمونها ی نظام مهندسی!!!!!!!!!!

آرررره،مثل اینکه همه زوری اینجا بودن،تا امتحان تموم شد در رفتن :/

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
چقدر اینجا سوت و کور شده
یادش بخیر زمانی چه ترافیک سنگینی داشت این تایپ یک آزمونها ی نظام مهندسی!!!!!!!!!!

تا جواب آزمون بیاد همه نگران هستن و میان اینجا و میبینن که خبری نیس.اونم چی آزمونیکه استاندارد نیست و منابع درستی نداره و معلوم نیست ملاک نمره دادنشون رو چه حسابیه.

negi20

عضو جدید
ســـــــــــلام دوستان
من تازه به جمعتون اضافه شدم امیدوارم از همدیگه چیزای جدیدی یاد بگیریم،
ایشالا اگه بشه آزمون بعدی طراحی رو شرکت خواهم کرد و از تجربیات دوستان استفاده می کنم.

آخرین ویرایش:

modabber.23

عضو جدید
من که دارم لحظه شماری می کنم! اواخر دی جواب تستیا میاد اواخر بهمن طراحی!
تازه شد یک ماه! امروز 23 آذر بود دیگه. حداقل دو ماه وقت می خوان واسه جواب دادن!
کامپیوتر مگه اصلاح نمی کنه؟
خیلی طولش میدن! اگه دستی می خواستن اصلاح کنن زودتر می شد! :cry:
خیلیم بدم میاد از اینکه عجله کنم برا گذشتن عمرم از یک طرفم این انتظار بد جور آدم و فرسوده می کنه!

وسعت

عضو جدید
من که دیروز تو فامیل همممممممممممه هی میگن جوابش اومد...جوابش اومد؟؟؟؟؟؟؟

ایشش...اشالله همه قبول شیم تموم شه بره...
تازه بعدشو بگو من نمیدونم با مدرکم چی کار کنم!!!!!!!!!!!!!!!

united2000

عضو جدید
خیلیم بدم میاد از اینکه عجله کنم برا گذشتن عمرم از یک طرفم این انتظار بد جور آدم و فرسوده می کنه!

بعید میدونم طراحی بهمن بیاد دور قبل ما که از انتظار پیر شدیم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلیم بدم میاد از اینکه عجله کنم برا گذشتن عمرم از یک طرفم این انتظار بد جور آدم و فرسوده می کنه![/مQUOTE]سلام دوستان
واقع او به نکته خوبی اشاره نمودید. :عجله برای گذر عمر
خداییش خوب فکر میکنم از وقتی که وارد دبیرستان شدم این عجله برای گذر عمر شر و شد عجله میکردم زود دبیرستان تموم بشه امتحان کنکور بدم برم دانشگاه.
بعد دانشگاه عجله کن تا سه سال آز مدرک بگذره بعد عجله کن سربازی تمام بشه بعد عجله کن امتحان نظام برسی بعد عجله کن جواب آزمون بیاد بعد عجله کن مدار کو تحویل نظام مهندسی بدی پروانه صادر بشه بعد عجله کن 5سال ازش بگذره پایه دو بشی و...... این ادامه داره تا پیر پیر میشم بعد مث شاعرها میگم ای جوانی کجایی؟ یادش بخیر. :confused:
حالا یکی یکی به همشون هم رسیدم ولی نمیدونم چرا....همش بفکر مرحله‌ بعدم. ایکاش همش تو بچگی میماندم و بفکر آینده و گذر عمرم نبودم!!!!! ای کودکی یادت بخیر کجایی؟!!!!
میگه تمام لحظه ها را گذر ان دم تا به خوشبختی برسم دریغا که خوشبختی همان لحظه ها بود. :(:(
امیدوارم ون طراحی ر قبول بشیم دیگه کمتر استرس و.. بکشیم حداقل یه گوشه زحمات سالیانمون جبران بشه مهمتر ازون زحمات پدر هامون رو جبران کنیم

وسعت

عضو جدید
امروز با ی دوستم حرف میزدم میگفت یکی لاز مصحح ها گفته میخان امسال خیلیییییییییییییییی کم برای طراحی توی تهران قبولی بدن...گفتن اشباع شده....مثل اینکه به زور 10 درصد جمعیت!
انشالله شایعه و دروغ باشه

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امروز با ی دوستم حرف میزدم میگفت یکی لاز مصحح ها گفته میخان امسال خیلیییییییییییییییی کم برای طراحی توی تهران قبولی بدن...گفتن اشباع شده....مثل اینکه به زور 10 درصد جمعیت!
انشالله شایعه و دروغ باشه

دلیل اینکه هر بار سوال رو سخت تر میکنن همینه . اشباع شده باید یه طوری از پس این همه متقاضی بر بیان
راستی کسی خبر نداره ثبت نام آزمون بعدی کی هست ؟ :biggrin::biggrin::biggrin:

hekmatiy

عضو جدید
سلام دوستان
این ترسم اتوکدیم تقریبا شبیه به کاری بود که سر جلسه امتحان تحویل دادم. البته با اون یه کم متفاوته. کارم اونجا خیلی ناقص بود، اندازه گذاری، آکس بندی،بدون مبلمان و بدون برش به هر حال خیلی امیدی نیست.
خواهش میکنم نظرتون را درباره این کار بیات کنید و ایراداشو حتما بهم بگید، دوست دارم ببینم کجای کار میتونه عوض بشه، اصلا قابل دفاع هستش یا نه و ...
من تا جایی که شد ظوابط را رعایت کردم، اینجوری بگم که به نظرم ظوابط دقیقا رعایت شده . ولی یه سری موارد هست که باید ببینم نظر دوستان چیه. اول ورودی همکف که یک ورودی گرفتم، نمیدونم بهتر بود دو ورودی مجزا باشه یا نه ، بعد کلیت پلان ها، به عنوان مثال توی مبحث 4 گفته که از پذیرایی نباید به خواب دید وجود داشته باشه و با یک فضای تقسیم خواب به پذیرایی وصل بشه. میخواستم به این موارد هم توجه کنید.
درباره سازه، نورگیر، داکت ها و اینا نظرتون را بگید ممنوم میشم.

zirzamin.jpg

پیوست ها

• aval.jpg
    aval.jpg
    27.9 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.