بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
د
سلام مهندس
خسته نباشی بنظرم کارت خوبه و ایراد اساسی نداره
فقط پله ها تو چطوری ترسیم نمودی؟ چهار بازو که نرفتی
هر لاین پله تو و همکف ده پله دادی اینجوری چطور میخوای به کد 470 برسی؟!!! شاید این بزرگترین ایراده
ولی امیدوارم حداقل 25 بگیریم منم پارکینگم تقریبا اینجور شده

hekmatiy

عضو جدید
دسلام مهندس
خسته نباشی بنظرم کارت خوبه و ایراد اساسی نداره
فقط پله ها تو چطوری ترسیم نمودی؟ چهار بازو که نرفتی
هر لاین پله تو و همکف ده پله دادی اینجوری چطور میخوای به کد 470 برسی؟!!! شاید این بزرگترین ایراده
ولی امیدوارم حداقل 25 بگیریم منم پارکینگم تقریبا اینجور شده
مهندس جان ممنونم.
من پله را سه بازو گذاشتم. توی بازوی اول که دو تا 10 تا با ارتفاع 17 سانتی متر که به کد 3.50 می رسیدیم. ولی بازوی سومم را نه تا پله با ارتفاع 17 سانتی متر در نظر گرفتم تا به کد ارتفاعی 4.93 برسه . شماتیک برشش به این شکل میشه.
درسته یه اشتباه مختصری کردم متاسفانه .بایستی با 28 تا پله حلش می کردم. میگم که این نوع اشتباهات توی آزمونم بود و از همین ها می ترسم.
ولی با 28 تا پله که یه بازوی 10 تایی و 2 بازوی 9 تایی حل می شه.
ممنون که اینجوری دقت کرده بودید.
حالا باز اگه ایراد دیگه ای به نظرت رسید بگو مهندس جان.
واقعا امیدوارم که قبول بشیم. من بار اولم بود و بی تجربه .
ABAN 93 1-Model.jpg

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
م
همچنان انتظااااااااااااااااار
مهندس از همین الان شمارش معکوس رو واسه جواب طراحی شزوع کردی؟!!!!!!!!!!
خیلی زو ده حداقل چهل روز دیگه مونده تا جواب بیاد.! اینجوری که داغون میشی
بیخیال
ما نهایت تلاش مان را کردیم توکل بر خدا دیگه قسمت هرچی باشه همون میشه.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان ممنونم.
من پله را سه بازو گذاشتم. توی بازوی اول که دو تا 10 تا با ارتفاع 17 سانتی متر که به کد 3.50 می رسیدیم. ولی بازوی سومم را نه تا پله با ارتفاع 17 سانتی متر در نظر گرفتم تا به کد ارتفاعی 4.93 برسه . شماتیک برشش به این شکل میشه.
درسته یه اشتباه مختصری کردم متاسفانه .بایستی با 28 تا پله حلش می کردم. میگم که این نوع اشتباهات توی آزمونم بود و از همین ها می ترسم.
ولی با 28 تا پله که یه بازوی 10 تایی و 2 بازوی 9 تایی حل می شه.
ممنون که اینجوری دقت کرده بودید.
حالا باز اگه ایراد دیگه ای به نظرت رسید بگو مهندس جان.
واقعا امیدوارم که قبول بشیم. من بار اولم بود و بی تجربه .
مشاهده پیوست 228527
خیلی خوبه واقعا اولین باره اینجوری کار کردی
امیدوارم موفق باشی

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام دوست عزیز کارتون خوب شده به نظرم پله تون سرگیره و اشپزخونه تون نور درجه دو میگیره موفق باشید.

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام به همه ی عزیزان/بچه ها از این به بعد به جای کلمه ی مهندس از کلمه ی دکتر استفاده می کنیم اکثر دانشگاهها دکترای معماری آوردن واقعا منظورشون از این همه دکترا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی عزیزان/بچه ها از این به بعد به جای کلمه ی مهندس از کلمه ی دکتر استفاده می کنیم اکثر دانشگاهها دکترای معماری آوردن واقعا منظورشون از این همه دکترا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:
سلام
منظوری ندارن..
پپپووول میخوان پپپپوووولللل

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر های گرامی هنوز جواب طراحی نیومده و فعلا ها هم نمیاد . انتظار آخرش میکشه ما رو!!!!!!!!!!!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستان زندگى
روزی ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ، ﺍﺯ ﻃﺒﻘﻪ ﺷﺸﻢ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﺵ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﻪ .ﺧﯿﻠﯽ ﺍﻭﻧﻮ ﺻﺪﺍ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺷﻠﻮﻏﯽ ﻭ ﺳﺮﻭ ﺻﺪﺍ، ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﻤﯿﺸﻪ .
ﺑﻪ ﻧﺎﭼﺎﺭ ﻣﻬﻨﺪﺱ ۱۰ ﺩﻻﺭ ﻣﯿﻨﺪﺍﺯﻩ ﭘﺎﯾﯿﻦ (ﺗﺎ ﺑﻠﮑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ).ﮐﺎﺭﮔﺮ ۱۰ ﺩﻻﺭ ﺭﻭ ﺑﺮﻣﯿﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﺍﻭﻧﻮ ﺗﻮﺟﯿﺒﺶ ﻣﯿﺬﺍﺭﻩ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ .ﺑﺎﺭﺩﻭﻡ ﻣﻬﻨﺪﺱ ۵۰ ﺩﻻﺭ ﻣﯿﻔﺮﺳﺘﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺑﺒﯿﻨﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﻮﻝ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺍﻭﻣﺪﻩ، ﭘﻮﻟﻮ ﻣﯿﺬﺍﺭﻩ ﺗﻮ ﺟﯿﺒﺶ.
ﺑﺎﺭ ﺳﻮﻡ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺳﻨﮓ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺭﻭ ﻣﯿﻨﺪﺍﺯﻩ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻭ ﺳﻨﮓ ﻣﯿﺨﻮﺭﻩ ﺑﻪ ﺳﺮﮐﺎﺭﮔﺮ.ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻟﺤﻈﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺮﺷﻮ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﮐﺎﺭﺷﻮ ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻪ ﻭ ﺣﺮﻓﺎﺷﻮ ﺑﺎﻫﺎﺵﻣﯿﺰﻧﻪ.ﺍﯾﻦ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ، ﻫﻤﺎﻥ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﺧﺪﺍﯼ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﻫﻤﯿﺸﻪﻧﻌﻤﺖ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻣﯿﻔﺮﺳﺘﻪ ﺍﻣﺎ ﻣﺎ ﺳﭙﺎﺱ ﮔﺬﺍﺭ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ.
ﺍﻣﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺳﻨﮓ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺑﺮ ﺳﺮﻣﻮﻥ ﻣﯿﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﻫﻤﺎﻥ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﮐﻮﭼﮏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻧﺪ، ﺩﺭ ﺍﻭﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﻭﯼ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﯾﻢ.
ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮﺍﺳﺖ؛ ﻫﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﮐﻪ ﺍﺯ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﻣﺎﻥ ﻧﻌﻤﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺭﺳﯿﺪ، ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺳﭙﺎﺱ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺳﻨﮕﯽ ﺑﺮ ﺳﺮﻣﺎﻥ ﺑیفتد.
خدایا! بابت همه داده
و نداده هات، شکر

negi20

عضو جدید
داستان زندگى
روزی ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ، ﺍﺯ ﻃﺒﻘﻪ ﺷﺸﻢ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﺵ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﻪ .ﺧﯿﻠﯽ ﺍﻭﻧﻮ ﺻﺪﺍ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺷﻠﻮﻏﯽ ﻭ ﺳﺮﻭ ﺻﺪﺍ، ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﻤﯿﺸﻪ .
ﺑﻪ ﻧﺎﭼﺎﺭ ﻣﻬﻨﺪﺱ ۱۰ ﺩﻻﺭ ﻣﯿﻨﺪﺍﺯﻩ ﭘﺎﯾﯿﻦ (ﺗﺎ ﺑﻠﮑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ).ﮐﺎﺭﮔﺮ ۱۰ ﺩﻻﺭ ﺭﻭ ﺑﺮﻣﯿﺪﺍﺭﻩ ﻭ ﺍﻭﻧﻮ ﺗﻮﺟﯿﺒﺶ ﻣﯿﺬﺍﺭﻩ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ .ﺑﺎﺭﺩﻭﻡ ﻣﻬﻨﺪﺱ ۵۰ ﺩﻻﺭ ﻣﯿﻔﺮﺳﺘﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﮐﻨﻪ ﮐﻪ ﺑﺒﯿﻨﻪ ﺍﯾﻦ ﭘﻮﻝ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺍﻭﻣﺪﻩ، ﭘﻮﻟﻮ ﻣﯿﺬﺍﺭﻩ ﺗﻮ ﺟﯿﺒﺶ.
ﺑﺎﺭ ﺳﻮﻡ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺳﻨﮓ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺭﻭ ﻣﯿﻨﺪﺍﺯﻩ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻭ ﺳﻨﮓ ﻣﯿﺨﻮﺭﻩ ﺑﻪ ﺳﺮﮐﺎﺭﮔﺮ.ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻟﺤﻈﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺮﺷﻮ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﮐﺎﺭﺷﻮ ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻪ ﻭ ﺣﺮﻓﺎﺷﻮ ﺑﺎﻫﺎﺵﻣﯿﺰﻧﻪ.ﺍﯾﻦ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ، ﻫﻤﺎﻥ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﺧﺪﺍﯼ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﻫﻤﯿﺸﻪﻧﻌﻤﺖ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻣﯿﻔﺮﺳﺘﻪ ﺍﻣﺎ ﻣﺎ ﺳﭙﺎﺱ ﮔﺬﺍﺭ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ.
ﺍﻣﺎ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺳﻨﮓ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺑﺮ ﺳﺮﻣﻮﻥ ﻣﯿﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﻫﻤﺎﻥ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﮐﻮﭼﮏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻧﺪ، ﺩﺭ ﺍﻭﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﻭﯼ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﯾﻢ.
ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮﺍﺳﺖ؛ ﻫﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﮐﻪ ﺍﺯ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﻣﺎﻥ ﻧﻌﻤﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺭﺳﯿﺪ، ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺳﭙﺎﺱ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺳﻨﮕﯽ ﺑﺮ ﺳﺮﻣﺎﻥ ﺑیفتد.
خدایا! بابت همه داده
و نداده هات، شکر
طرز فکرتون عاااالیه،....
اینکه همین طرز فکرو در مواقع سختی آدم یادش بمونه خییییلیه!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرز فکرتون عاااالیه،....
اینکه همین طرز فکرو در مواقع سختی آدم یادش بمونه خییییلیه!

ممنون مهندس شما لطف دارین
از قدیم گفتن شکر نعمت نعمت فزون کند
امیدوارم این دوره تمام کسانی که زحمت کشیدن و وقت و انرژی گذاشتن قبول بشن چون واقعا برای کسی که نهایت تلاش شو کرده و اگه خدای نکرده قبول نشه خیلی سخته دفعه بعد بتونه تمرین کنه .!!!!!

MK6

کاربر بیش فعال
.. و برای من این قصه ادامه داره در دوره های بعدی.. متاسفانه..

فعلا که چیزی مشخص نیست، پس چرا این همه ناامیدید؟؟؟؟
همه چیز به موقعش سراغ آدم می آید، همیشه یاد آور این باشید که پشت هر حادثه ای حتما دلیلی نهفته.

آخرین ویرایش:

hekmatiy

عضو جدید
سلام دوست عزیز کارتون خوب شده به نظرم پله تون سرگیره و اشپزخونه تون نور درجه دو میگیره موفق باشید.

ممنون از لطفی که کردید و نظر دادید.
ببینید در رابطه با آشپزخانه چون مساحت واحد ما کمتر از 75 متر و یک خوابه هستش به شرطی که عمق نورگیری رعایت بشه می تونیم از پذیرایی نور بگیریم بنابر این برای این آشپزخانه مشکل خاصی وجود نداره احتمالا. البته عمق نورگیری من 7.65 هست که خوب یه ذره از 7 بیشتره.
اما در رابطه با راه پله من فکر می کنم احتمالا حق باشماست،هر چند که فکر میکنم روش حل کردن را ه پله ام درست باشه اما باز هم مطمئن نیستم. حالا باید یه سه بعدی ازش بزنم ببینم چه جوری شده. امیدوارم که سرگیر نباشه. من واقعیتش هنوز تو این 4.50 یه کم مشکل دارم. اگه کمک کنید ممنون میشم.

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس:) خسته نباشید :) میشه درباره این دو موضوع منو یکم راهنمایی کنین؟ :redface:

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام دوستای عزیزم:)
چند وقتی استراحت مطلق دادم به مغز! البته استراحت که چه عرض کنم، فقط به امتحان فکر نکردم و همچنان سایر آرتیس بازی های سرنوشت ادامه داره! یاد موقع ثبت نام افتادم که نتایج طراحی رو هنوز نزده بودن و دل همه خون بود.. خدا کنه این دوره اونجوری نشه.
دلم برای همتون تنگ شده بود، دیگه باشگاه ایمیل زد که عاقا نکنه پسوردتو گمی کردی؟؟:w00::child:
ارادت........:w08:

وسعت

عضو جدید
چقدر طوللللللللللللل کشیده....خدایااااااااااااااااااااااااااا

وضعیت
موضوع بسته شده است.