بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

yasi_ys1363

عضو جدید
سر آزمون نتونستم عکس بگیرم.اما این شماتیک طرحه:
زیر زمین و همکف:20141115_081806.jpg20141115_081843.jpg
پله و آسانسور را طوری جانمایی کردم که با سه ردیف پله بشه به طبقه اول رسید و نیاز به اضافه نمودن پله در ورودی همکف یا بزرگ کردن باکس پله نباشه و فقط محل در ورودی راه پله جابجا بشه .

heaven

عضو
سلام پله های همکف به اول رو چه جوری حل کردی ارتفاع کف تا زیر سقف 4.5 یعنی کف تا کف 4.8؟؟؟؟؟؟؟
مشاهده پیوست 226173مشاهده پیوست 226174

طرح هام پر از ایراده متاسفانه من از همون اول با راپید میکشم بعده کشیدن متوجه سوتی های عظیم میشم و دیگه حوصلم نمیکشه برا اصلاح

انشالا دفعه لعد

متاسفانه دفعه پیش هم برش رو کشیده بودم مونده بود پیش خودم و اون باعث شد بیوفتم والا دوره پیش طرح هام خیلی خوب بود

این دفعه واقعا گند زدم :cry:

yasi_ys1363

عضو جدید
سر آزمون نتونستم عکس بگیرم.اما این شماتیک طرحه:
اول و دوم:20141115_081921.jpg20141115_082007.jpg
پله و آسانسور را طوری جانمایی کردم که با سه ردیف پله بشه به طبقه اول رسید و نیاز به اضافه نمودن پله در ورودی همکف یا بزرگ کردن باکس پله نباشه و فقط محل در ورودی راه پله جابجا بشه .

وسعت

عضو جدید
دو.ستان خدا قوووووووووووووووووووت

من جای باکس پله ام وسط نیفتاد....گوشه بود....

اقا کسی میدونه کی جوابها را میدن؟

drain

عضو جدید
ازمون طراحی ابان

ازمون طراحی ابان

سلام دوستان. من دیروز تو امتحان طراحی نظام شرکت کردم.خیلی شبیه به امتحام خرداد امسال بود. من خرداد رو شرکت نکردم اما از طریق شما تونستم سوال و طراحی شمارو ببینم. من تو این ازمون ÷لان زیرزمین همکف و بام رو کامل کردم اما متاسفانه تو طبقهای اول و دوم مبلمان و اندازه گذاریهام ناقص موند. ومقطع رو کامل کشیدم. به نظرتون ممکنه قبول بشم یا امکان رد شدنم زیاده؟
زمین شیب دار و کج بود دقیقا مثل خرداد ماه منم رمب رو ازقسمت که شیب منفی داشت گرفتم و با توجه به انکه ساختمان برای معلولین باید مناسب باشه ی بارکینگ با عرض 3.5 بلههای 17 سانت اسانسور با ابعاد معلولین و در هر طبقه یک واحد گرفتم که هیچ راهرو و فضایی باعرض کمتر از 1.5 نداره اما متاسفانه نتونستم اندازهارو کامل کنم و خیلی جاها اندازه نذاشتم. به نظر شما رد میشم؟

drain

عضو جدید
سلام دوستان. من دیروز تو امتحان طراحی نظام شرکت کردم.خیلی شبیه به امتحام خرداد امسال بود. من خرداد رو شرکت نکردم اما از طریق شما تونستم سوال و طراحی شمارو ببینم. من تو این ازمون ÷لان زیرزمین همکف و بام رو کامل کردم اما متاسفانه تو طبقهای اول و دوم مبلمان و اندازه گذاریهام ناقص موند. ومقطع رو کامل کشیدم. به نظرتون ممکنه قبول بشم یا امکان رد شدنم زیاده؟
زمین شیب دار و کج بود دقیقا مثل خرداد ماه منم رمب رو ازقسمت که شیب منفی داشت گرفتم و با توجه به انکه ساختمان برای معلولین باید مناسب باشه ی بارکینگ با عرض 3.5 بلههای 17 سانت اسانسور با ابعاد معلولین و در هر طبقه یک واحد گرفتم که هیچ راهرو و فضایی باعرض کمتر از 1.5 نداره اما متاسفانه نتونستم اندازهارو کامل کنم و خیلی جاها اندازه نذاشتم. به نظر شما رد میشم؟
من کل همکف رو تراز 0.1 گرفتم و با 29 بله 17 سانتی تو 2 دور گردش به طبقه بالا رسیدم اینجوری ارتفاع همکف از کف تا زر سقف 4.63 میشد که گفته بودن حداقل باید 4.50 باشه. تو هر دور گردش بله هم 14 تا و 15 تا بله 17 سانت بود که ارتفاع سرگیری اجاز میداد.
واااااییییی خسته شدم حسابی
نتونستم از کارم عکس بگیرم اما براتون شماتیکشو میکشم و میزارم

آخرین ویرایش:

drain

عضو جدید
ابعاد به این صورت بود که بر شمالی 9 متر بعلاوه 3 متر بخی داشت در قسمت جنوبی 12 متر میشد و 21 متر هم طول داشت. در قسمت غربی و جنوبی همساایه داشتیم و زمین صد درصد باید ساخته میشد برای همین درزهای سراسری باید میزاشتیم در قشمت جنوبی زمین تراز -1.5 داشت و شمال 0.00

وسعت

عضو جدید
ممنونننننننننن....واقعا باحالیدددددددددد
سوالای نظارت هم داری.....واضح باشعه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RAHA60

کاربر فعال
بچه به نظرم امتحان نسبتا سختی بود و هر چه ازش میگذره من میفهمم که چه قدر سخت تر بوده.
سوالی که برای من پیش اومده و دوست دارم ببینم بقیه دوستان چه کردند اینه که ارتفاع 4.80 همکف را چه جوری حل کردید؟ با 24 تا پله که نمی شد قاعدتا.... بعد گفته بود همکف بدون نیم طبقه که من متوجه نشدم منظورشو...
این 4.80 به نظرم خیلی مهم بوده براشون.... دوست دارم نظر بقیه دوستان را هم بدونم.
ممنونم.
من 29تا پله گرفتم در 3 گردش..آسانسور دو در

داملا

عضو جدید
ابعاد زمین آزمون آبان 93

ابعاد زمین آزمون آبان 93

اندازه ها رو فکر کنم درست کشیدم

پیوست ها

• abane 93.pdf
    8 کیلوبایت · بازدیدها: 6

samanerezaee

عضو جدید
مشاهده پیوست 226173مشاهده پیوست 226174

طرح هام پر از ایراده متاسفانه من از همون اول با راپید میکشم بعده کشیدن متوجه سوتی های عظیم میشم و دیگه حوصلم نمیکشه برا اصلاح

انشالا دفعه لعد

متاسفانه دفعه پیش هم برش رو کشیده بودم مونده بود پیش خودم و اون باعث شد بیوفتم والا دوره پیش طرح هام خیلی خوب بود

این دفعه واقعا گند زدم :cry:

سلام خوبین شما چرا طبقه همکف دفتر پیشخوان رو جدا کردین و دو تا فضا طراحی کردین مگه یه دفتر پیشخوان نبود

MK6

کاربر بیش فعال
سلام بچه های عزیز، هلو جان، عارفه جان نگران نباشید مطمین باشید نتبجه مهربونیاتون رو خواهید دید براتون دعا میکنم نه من بلکه همه بچه ها ،این مدت خیلی زحمت کشیدید و از هیچ اطلاعاتی برای بچه ها دریغ نکردید با صبر و حوصله جواب سوالای بچه ها رو میدادید یادتون باشه یکی هست اون بالا که حواسش به بنده هاش هست توکلتون به خدا باشه ، حوزه امتحانیم من واقعا شرایطش بد بود یه عالمه صندلی پشت سرم تلنبار کرده بودن زیر اون با فاصله 30 سانتی میز ترسیم من رو گذاشته بودم طول امتحان استرس این رو داشتم رو سرم نریزن اینا، تازه با اون همه استرس نیم ساعت به آخر امتحان مونده بود یه شو ک جدید بهم وارد شد گقتم مقطع رو که نمیرسونم تموم کنم پلان بام رو شروع کنم یکشم هر چی گشتم داخل دفترچه من از شیت پلان بام خبری نبود مراقبا رو صدا کردم جریان رو گفتم یه عالمه مراقب بسیج شده بودن شیتای من رو می گشتن و هیچ نتیجه ای هم نداشت گفتن چاره ای نیست پشت برگت بکش ، اونقدر حالم خراب بود که نتونستم مقطعم رم بکشم با دست اتوود زدم گه نیم نمره هم بهم نمیدن، خیلی روز بدی بود حالم خیلی خرابه تا صبح نخوابیدم با اینکه گردن درد وکمر درد گرفتم .4 نمرم همینطوری پرید برشمم که ناقص موند امیدوارم بقیه درست باشن حداقل ، دوستان دعا کنید.

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی Mk6 دوست من،
خیلی لطف داری شما،
ممنونم مگه این دعاها مارو به خواستمون برسونه،
امیدوارم شماهم قبول بشی، با اینکه امتحان شبیه خرداد بود،ولی ریزه کاری زیاد داشت، وخیلی وقت گیر،خیلیاروشنیدم که میگفتن شیت سفید دارن،
ایشالا موفق باشین،شما و بقیه دوستان....

arganji

عضو جدید
بچه به نظرم امتحان نسبتا سختی بود و هر چه ازش میگذره من میفهمم که چه قدر سخت تر بوده.
سوالی که برای من پیش اومده و دوست دارم ببینم بقیه دوستان چه کردند اینه که ارتفاع 4.80 همکف را چه جوری حل کردید؟ با 24 تا پله که نمی شد قاعدتا.... بعد گفته بود همکف بدون نیم طبقه که من متوجه نشدم منظورشو...
این 4.80 به نظرم خیلی مهم بوده براشون.... دوست دارم نظر بقیه دوستان را هم بدونم.
ممنونم.

باکس پله 9 رفت و 9 برگشت میزدی در تراز تجاری چهار تا بازو رفت و برگشت میخور سه تا هفت پله ای و یه بازو هشت پله ای 17 سانتی سر گیر هم نمیشه

sbep

عضو جدید
باکس پله 9 رفت و 9 برگشت میزدی در تراز تجاری چهار تا بازو رفت و برگشت میخور سه تا هفت پله ای و یه بازو هشت پله ای 17 سانتی سر گیر هم نمیشه

خوب چرا 4 تا بازوی 7 پله ای نگیریم ؟ یعنی 2 تا 14 تا پله ؟!

bakhshan10

عضو جدید
«قشه همکف میزاشتی میدیم که لابی رو چه جوری حل کردی ....به نظر من درآوردنش با این فرم خیلی باید سخت باشه

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلام!!!!!!!!!!!!!
وای چقد درد دل دارم من!!! همگی خسته نباشین. خداییش هر چی تشکر کنم از همه تون کمه. حتی اگه با نمره زیر 10 رد شم بازم مخلص همتونم. عرض ارادت ویژه خدمت مهندس عارفه که اینجور دوستانه همچنان به ما انرژی میده و سایر دوستان با معرفت مثل هلو خانم که مثه من اعصاب نداره سوالا رو مرور کنه یا طرحشو تحلیل کنه.. خداییش حتی عکس کاراتونو نگاه نکردم، صحبتاتون در مورد نکته ها رو نخوندم و خلاصه من به هـــــــــــــیچ چیزی کار ندارم تا نتایج بیاد!!! اصلا اعصابشو ندارم.
برای نظارت و اجرا با دو تا ساک دستی پر کتاب، طولانی ترین پیاده روی ممکن رو از در حوزه تا سالن داشتیم، خدا لعنتشون کنه. دستام کنده شد. یه رفت و یه برگشت برای هر آزمون که سر جمع شد 4 بار که اون مسیرو رفتم. خلاصه با شونه درد و کمر درد فرداش رفتم سر طراحی!
از 9 تا 10:30 فقـــــط فکر می کردم و محاسبه رمپ و .. که یه وقت اشتباهی نشه. ما 9 شروع کردیم. همشم یاد مهندس عارفه بودم که می گفت تا 10 فک می کرده! 10:30 دیگه استارت زدم رو پوستی، زیرزمین و همکف رو زدم و حواسم به طبقات هم بود و مطمئن شدم اونا هم در میاد. این دوتارو راپیدی کردم و رفتم ط اول. ط اولو هم زدم و راپیدی کردم دیدم فقط 3 ساعت مونده و اون همه کار!!! اینم بگم از استرس اصلا ندیدم که بارم نقشه هارو هم ذکر کردن!!
تصمیم گرفتم ط دوم و بام رو سریع مدادی بزنم. ط دومو خدا کمک کرد واحد 135 متریش جفت و جور شد و خلاصه بدون مبلمان و اندازه گذاری داخلی رفتم سراغ بام، اونم کامل زدم با مداد و دیدم 20 دقیقه مونده! گفتم بهترین کاره که بچسبم به ریزه کاری ها و نوشته های کنار نقشه ها و مبلمان کردن.
مقطع جا موند ولی خدا شاهده سرمو تو کل تایم حتی بلند نکردم. دوستان خجسته رفتن ناهار زدن!! فقط آب می خوردم که گلوم خشک میشد. بقول دوست عزیزمون به خودم افتخار کردم که عین 8 ساعت رو یه جورایی مژه نزدم!
در مجموع از خودم راضیم و به اندازه ای که زحمت کشیده بودم سر امتحان مایه گذاشتم. سوسول بازی در آوردمو گوشی رو نبردم آخه سر نظارت و اجرا بازرسی می کردن ولی تو آتلیه از این خبرا نبود! حیف..
میز نقشه کشی و صندلی راحتی هم داشتم شکر خدا.
اینجا بود که فهمیدم عارفه خانم چه شاهکاری کرده که تو اون تایم کاری در اون حد کامل زده..
راستی بعدا فهمیدم که از عجله کد ارتفاعی ط اول ، دوم و بامو اشتباه محاسبه کردم!
نتیجه ها رو کی میزنن؟؟؟
من عاشقتونم، هر چی دارم از این انجمنه. بی نظیرین بچه ها
دوستانی که علاقه به نرم افزار دارین به انجمن ما راندو سر بزنین، امیدوارم بتونم اونجا زحمتاتون رو جبران کنم. آدرس سایت توی امضامه

آخرین ویرایش:

RAHA60

کاربر فعال
لطفا بحث پراکنده نشه...
بچه ها یه تاپپیک دیگه هستند .
اینو پاک کنید لطفا...

وسعت

عضو جدید
من منحنی گذاشتم..نمیدونم واللهههههههههه

خیلی بد بوددددددددددددد

وضعیت
موضوع بسته شده است.