بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ،امیدوارم همه از آزمون راضی بوده باشند،من سوال رو با خودم بیرون اوردم ولی شیت موضوعم پر از اتوود و نوشته هایی است که سر جلسه زدم ولی تایپش کردم واسه خاطر شما دوستان مهندس

موضوع اسکیس 13 تیرماه 92(تهران)

مقدمه
یکی از آداب پسندیده ایرانیان،گرامی داشت مکانهای مقدس و متبرک است.
ایرانیان هنگام گذر از راههای برونشهری،بامشاهده گنبد این مکانها در جایی که گنبد نما خوانده میشود می استاده اندواز دور ادای احترام میکردند.
امروزه به علت سرعت زیاد آمد و شد در بزرگراهها،این رسم نیکو به فراموشی سپرده شده است.

موضوع اسکیس:

طراحی بنایی با نام (گنبد نمار مسیر آزاد راهتهران_قم و بر بلندای تپه ای که از آنجا گنبدحرم حضرت معصومه(س)قابل مشاهده است.

ویژگی های بنای گنبد نما:

1_این بنا باید دارای ارزش نمادین بوده و از دوردست به صورت نشانه ای قابل مشاهده باشد.
2_این بنا باید نیازهای زیارت کنندگان رابرآورده کند:سلام گاه،نمازخانه،وضوخانه،سرویس بهداشتی ها،فروشگاه و چای خانه
3_این خدمات برای حدود 50 نفر مسافر پیش بینی شود.

مدارک لازم برای ارائه طرح:

برگه شماره 1:تنظیم ترسیم جدول برنامه فیزیکی کهدر آن تعداد و زیر بنای هریک ازکارکردها و هریک از کارکردها به تفکیک فضای باز،نیمه باز و بسته محاسبه و ارئه شده باشد.
_طراحی نقشه یا نقشه های گنبد نما شامل فضایباز،نیمه باز و بسته در مقیاس 1:50

برگه شمار2:_طراحی نمای گنبد نما آنچنان که ازآزاد راه تهران_ قم قابل مشاهده است.در مقیاس 1:50

طراحی برشی از بنا در مقیاس 1:50

برگه شماره 3:_طراحی پرسپکتیو از داخل فضا بهسمت چشم انداز گنبد حرم مطهر.

بچه ها چطور بوووود؟؟
من که برگه آزمونو دیدم داشتم سکته میکردم
ولی کم کم جمش کردم. کاش جای خال داشتم یه مقطع دیگه هم میزدم. ولی خوب بود;)
کانسپتم یه انسانی بود که دستاشو برده بود بالا و داشت دعا میکرد چند نفر دست در دست هم یه رواق ساخته بودند که از توش به گنبد نگاه میکردند

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا با این مقیاساشون

واقعاً من یه بنده خدایی نشسته بود کنارم مدام با غلط گیر میافتاد تو جون برگش. من که 12*15 گرفتم و نماز خونه رو انداختم بالا. البته با پلان معکوس نشونش دادمو کنار پلان شماتیکشو کشیدم.
جالبی کنکور امسال این بود که مدرک کم خواسته بودند اما با مقیاس بالا و البته اینکه نمیشد که دیاگرام نکشیم. سایت پلان نکشیم یا از خود بنا پرسپکتیو نزنیم. من که پر پر کردم وقت داشتم یه مقطع دیگه هم میکشیدم. ولی منظورشو از داخل بنا به گنبد رو نفهمیدمو یچیز سر هم کردم. البته مقطع پرسپکتیو زدمو از توش گنبدو دیدم
شما بقیه مدرکارو چیکار کردی؟؟ مقطع؟؟ نما؟؟؟ دیاگرام؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

گنبد سلاااااااااام
برای اولین نفر پیاممو میزارم که
خوب بود:)
ایشالا برا همه خوب بوده باشه

رتبه اول تویی منم پست2 رو میزارم:biggrin:
من نه...بی دقتی کردم...زییییییییییییاد.کارتو عکس نگرفتی؟

mahboooobeh

عضو جدید

گنبد سلاااااااااام
برای اولین نفر پیاممو میزارم که
خوب بود:)
ایشالا برا همه خوب بوده باشه
من وقت کم اوردم :weirdsmiley:اه هههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه با این مقیاساشون........

خیلی بی دقتی کردم....اولش خیلی وقت سرجا کردن مدارک تو شیت کردم وقت کم اوردم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه اول تویی منم پست2 رو میزارم:biggrin:
من نه...بی دقتی کردم...زییییییییییییاد.کارتو عکس نگرفتی؟
ایشالا که تیک آف بیادو بگه که رتبه یک خودشه:)
نه نشد عکس بگیرم. ولی حیف شد جا نداشتم یه مقطع دیگه بزنم. نیم ساعت آخرو نشستم سایت پلانو دیاگرامو کشیدم. تو چیکار کردی؟؟ همه رو کشیدی؟؟
اینم ایده ام

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 2

dj_manijak

عضو جدید
سلام به همه
خسته نباشید
یه سوال؟
پلان گنبد و برش گنبدو فقط میخواستن دیگه؟
با مقیاس یک پنجاه فقط پلان گنبدو میشد کشید
بعضی ها کل مجموعه رو با مقیاس 1.200 کشیدن!
من اشتبا کردم یا اونا؟

arefeh

کاربر ممتاز
واقعاً من یه بنده خدایی نشسته بود کنارم مدام با غلط گیر میافتاد تو جون برگش. من که 12*15 گرفتم و نماز خونه رو انداختم بالا. البته با پلان معکوس نشونش دادمو کنار پلان شماتیکشو کشیدم.
جالبی کنکور امسال این بود که مدرک کم خواسته بودند اما با مقیاس بالا و البته اینکه نمیشد که دیاگرام نکشیم. سایت پلان نکشیم یا از خود بنا پرسپکتیو نزنیم. من که پر پر کردم وقت داشتم یه مقطع دیگه هم میکشیدم. ولی منظورشو از داخل بنا به گنبد رو نفهمیدمو یچیز سر هم کردم. البته مقطع پرسپکتیو زدمو از توش گنبدو دیدم
شما بقیه مدرکارو چیکار کردی؟؟ مقطع؟؟ نما؟؟؟ دیاگرام؟؟
خسته نباشی به دوستان...
من خوب نبودمتاسفانه...خیلی بی دقتی کردم
آخه چرا کور شدم و چای خونه و فروشگاه رو ندیدم؟؟؟سرانه چی بود؟؟؟من فقط تونستم بگم ابعاد سجاده چند و هر 25 نفر برا سرویس یه دونه میخوایم...ای داد بیداد...دیاگرام هم ک هیچی...رفتم دیدم حیفه دید پرنده نزارم یه دونه پرنده هم زدم...
عکس گرفتم اما اینقدر بده ک نمیزارم:cry:

dj_manijak

عضو جدید
سلام به همه
خسته نباشید
یه سوال؟
من اشتبا کردم یا اونا؟

mahboooobeh

عضو جدید
ایشالا که تیک آف بیادو بگه که رتبه یک خودشه:)
نه نشد عکس بگیرم. ولی حیف شد جا نداشتم یه مقطع دیگه بزنم. نیم ساعت آخرو نشستم سایت پلانو دیاگرامو کشیدم. تو چیکار کردی؟؟ همه رو کشیدی؟؟
وای یعنی اینقد وقت اضافه اوردی که یه مقطع دیگه هم میخواستی بزنی:eek:

arefeh

کاربر ممتاز
سلام به همه
خسته نباشید
یه سوال؟
من اشتبا کردم یا اونا؟
مگه پلان 1/50 نب.د؟من مقطعم 1/50 شد دیگه...چرا فقط گنبد؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای یعنی اینقد وقت اضافه اوردی که یه مقطع دیگه هم میخواستی بزنی:eek:
من 3-4 روز بود روی یه ترکیب حجم کار میکردم. فقط 5دقیقه فکر کردمو شورع کردم به کشیدن. به همه چی مقطع هم فکر کرده بودم اما نشد بزنمش.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی به دوستان...
من خوب نبودمتاسفانه...خیلی بی دقتی کردم
آخه چرا کور شدم و چای خونه و فروشگاه رو ندیدم؟؟؟سرانه چی بود؟؟؟من فقط تونستم بگم ابعاد سجاده چند و هر 25 نفر برا سرویس یه دونه میخوایم...ای داد بیداد...دیاگرام هم ک هیچی...رفتم دیدم حیفه دید پرنده نزارم یه دونه پرنده هم زدم...
عکس گرفتم اما اینقدر بده ک نمیزارم:cry:

من تمام قدرتم رو پرسپکتیو بود. اصلا فکر نمیکردم ناظر به بنا رو نخواد:eek: ولی نخواد که نخواد من کشیدم:biggrin: سرانه چیه؟؟ من دیدم بین راهه و کار مردم لنگ میمونه 6تا سرویس گذاشتم پشتشم وضوخانه. یه قسمت برای اطلاعات گردشگری گذاشتم یکی هم برای فروش محصولات فرهنگی. و دیگر هیچ:confused:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
من 3-4 روز بود روی یه ترکیب حجم کار میکردم. فقط 5دقیقه فکر کردمو شورع کردم به کشیدن. به همه چی مقطع هم فکر کرده بودم اما نشد بزنمش.
سلام خسته نباشيد همگي.انشالله كه نتيجه خوبي ميگيريد. اسكيس معماري ميشه لطفا بگيد موضوعش چي بود؟

arefeh

کاربر ممتاز
من تمام قدرتم رو پرسپکتیو بود. اصلا فکر نمیکردم ناظر به بنا رو نخواد:eek: ولی نخواد که نخواد من کشیدم:biggrin: سرانه چیه؟؟ من دیدم بین راهه و کار مردم لنگ میمونه 6تا سرویس گذاشتم پشتشم وضوخانه. یه قسمت برای اطلاعات گردشگری گذاشتم یکی هم برای فروش محصولات فرهنگی. و دیگر هیچ:confused:

دید ناظر ک میخواست وفتی گفت از فضای داخل بزنید منظورش دید ناظر بود دیگه ؟؟؟من اشتیاه میگم؟؟
والا من برا هر کدوم 3 تا سرویس گذاشتم 1 معلولین 2 تا ساده...منم طوری طراحی کردم ک از قسمت سلام گو هر کی وای میستاد میتونست حرم معصومه رو ببینه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشيد همگي.انشالله كه نتيجه خوبي ميگيريد. اسكيس معماري ميشه لطفا بگيد موضوعش چي بود؟
چیر تو مایه های گنبد سلام. گنبد نما یه همچین چیزی بود. مکانی برای اینکه کسایی که از تو اتوبان تهران قم رد میشن به حرم حضرت معصومه سلام کنند.
در کل موضوعی بود که هرکسی یه برداشتی کرد.
یکی جلو من نشسته بودو یه گنبد حضرت معصومه کشیده بود در حد گنبد سلطانیه. ولی من فقط واسه حرم یه مستطیل میکشیدمو یه نیم دایره روش

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دید ناظر ک میخواست وفتی گفت از فضای داخل بزنید منظورش دید ناظر بود دیگه ؟؟؟من اشتیاه میگم؟؟
والا من برا هر کدوم 3 تا سرویس گذاشتم 1 معلولین 2 تا ساده...منم طوری طراحی کردم ک از قسمت سلام گو هر کی وای میستاد میتونست حرم معصومه رو ببینه
گفته بود از داخل فضا گنبد حرم رو ببینید. من هرچی فکر کردم نفهمیدم یعنی چی. یعنی حرمو بکشیم؟/ خب چرا؟؟ من که یه رواق داشتم از توش گنبد و دیدم و بیششتر روق رو نشون دادم. عارفه جان تو پست اول کانسپتمو گذاشتم با نمامو نظرتو میگی

arefeh

کاربر ممتاز
گفته بود از داخل فضا گنبد حرم رو ببینید. من هرچی فکر کردم نفهمیدم یعنی چی. یعنی حرمو بکشیم؟/ خب چرا؟؟ من که یه رواق داشتم از توش گنبد و دیدم و بیششتر روق رو نشون دادم. عارفه جان تو پست اول کانسپتمو گذاشتم با نمامو نظرتو میگی

ایده جالبی بوده دوست داشتم طرح ببینم ک چطور این ایده رو زده هر چند یه چی تو ذهتم هست ولی ممکنه با ایده شما تفاوت داشته باشه...
من کارمو بزارم خیلی نا امیدم نمی کنید؟

atrali

کاربر ممتاز
چیر تو مایه های گنبد سلام. گنبد نما یه همچین چیزی بود. مکانی برای اینکه کسایی که از تو اتوبان تهران قم رد میشن به حرم حضرت معصومه سلام کنند.
در کل موضوعی بود که هرکسی یه برداشتی کرد.
یکی جلو من نشسته بودو یه گنبد حضرت معصومه کشیده بود در حد گنبد سلطانیه. ولی من فقط واسه حرم یه مستطیل میکشیدمو یه نیم دایره روش
واييييييييييييييييي.موضوش بد نبوده در كل در هر صورت زياد گنگ نبوده.كاش منم اسكيس رو شركت ميكردم....اشكال نداره:(.....دعا ميكنم همتون جاهاي خوب قبول شيد و واسه سال بعد راهنماييم كنيد

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده جالبی بوده دوست داشتم طرح ببینم ک چطور این ایده رو زده هر چند یه چی تو ذهتم هست ولی ممکنه با ایده شما تفاوت داشته باشه...
من کارمو بزارم خیلی نا امیدم نمی کنید؟
انقده دستت خوب هست که گفتم بعد تیک آف اولی:)
بزار ببینم چه کرده ای

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
واييييييييييييييييي.موضوش بد نبوده در كل در هر صورت زياد گنگ نبوده.كاش منم اسكيس رو شركت ميكردم....اشكال نداره:(.....دعا ميكنم همتون جاهاي خوب قبول شيد و واسه سال بعد راهنماييم كنيد
آره موضوع خوبی بوده. ولی نا به مقیاس 1به 50
دست آدمو تو اضافه کردن فضا بسته بودن.

atrali

کاربر ممتاز
آره موضوع خوبی بوده. ولی نا به مقیاس 1به 50
دست آدمو تو اضافه کردن فضا بسته بودن.
آره قبول دارم.منم بيرون گود نشسته ام اينو ميگم.واقعا خسته نباشد.شما تلاشتون رو كرديد انشالله خدا هم كمكتون ميكنه.ولي افسوس ميخورم كه خودم چرا نرفتم امتحان اسكيس بدم.(گرچه رتبه ام هم خوب نبود):(

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره قبول دارم.منم بيرون گود نشسته ام اينو ميگم.واقعا خسته نباشد.شما تلاشتون رو كرديد انشالله خدا هم كمكتون ميكنه.ولي افسوس ميخورم كه خودم چرا نرفتم امتحان اسكيس بدم.(گرچه رتبه ام هم خوب نبود):(

بعد 1سالو 4 ماهو 7روز امروز میخوام شب راحت بخوابم:)
من همه سعی ام رو کردم. دیروز که کاغذ هامو جمع میکردم باورم نمیشد که شاید بالای 1000تا کاغذ سیاه کردم.
جا داره بازم از پژمان شکوهی و سعید میرطهماسب تشکر کنم;)
ایشالا شما هم سال بعد با رتبه خوب یه جای خیلی خوب قبول شید و ما هم امسال شرمونو بکنیم:)

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد 1سالو 4 ماهو 7روز امروز میخوام شب راحت بخوابم:)
من همه سعی ام رو کردم. دیروز که کاغذ هامو جمع میکردم باورم نمیشد که شاید بالای 1000تا کاغذ سیاه کردم.
جا داره بازم از پژمان شکوهی و سعید میرطهماسب تشکر کنم;)
ایشالا شما هم سال بعد با رتبه خوب یه جای خیلی خوب قبول شید و ما هم امسال شرمونو بکنیم:)

وااااااااااای که چه خوابی میشه :D

من مطمئن هستم که نتیجه اینهمه تلاشتون رو 100% میبینید . خدا به ما هم که امسال میخوایم شرکت کنیم کمک بکنه تا مثل شما با روحیه بالا قبول بشیم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوبه که مخصوصاً پلانتو پرندت
بزار درباره پرندت اینوبگم که طراح سوال با تصحیح کنندش یه نفر نیستند و مطمعن باش این پرنده که کشیدی برات نمره بیاره. پلانتم که خوب حل شده و معمارانست.
مقطعت هم که خوب زدی. پس چرا ناراحت؟؟;) هنوزم میگم رتبه یک خودتی تا تیک آف بیاد:)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااااااااااای که چه خوابی میشه :D

من مطمئن هستم که نتیجه اینهمه تلاشتون رو 100% میبینید . خدا به ما هم که امسال میخوایم شرکت کنیم کمک بکنه تا مثل شما با روحیه بالا قبول بشیم
من که هنوز قبول نشدم:) شایدم بشم شایدم نشم:)
ولی به خودم میگم همه تلاشمو کردم:) آره چه خوابی بشه:) ;) تو این 1 ماهه حداقل 3بار خواب پلان کشیدن دیدم:cry:

atrali

کاربر ممتاز
من که هنوز قبول نشدم:) شایدم بشم شایدم نشم:)
ولی به خودم میگم همه تلاشمو کردم:) آره چه خوابی بشه:) ;) تو این 1 ماهه حداقل 3بار خواب پلان کشیدن دیدم:cry:
مهم همينه كه تلاشتو كردي..................آدم حتي از فرداش خبر نداره.........رضايتي كه از خودت داشته باشي باعث ارامشت ميشه.........ولي خدا هم هيچكس رو تنها نميذاره تو تلاش ميكني اونم نتيجشو بهت ميده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا