بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

1architect

عضو جدید
سوال 107 از دو جهت دارای نقص میباشد اول ناقص بودن سوال و دوم دوگزینه ای بودن که منتج از نقص سوال میباشد.
با بررسی این سوال نمیتوان متوجه شد که منظور طراح نگاه عود بر مرکز کل احجام میباشد یا نگاه به تک تک حجمها که این تناقض باعث میشود که با نگاه منفرد به احجام گزینه صحیصح مکعب منتج شود و با نگاه عمود بر مرکز احجام هرم.
البته در نگاه عمود به مرکز احجام همچنان گزینه مکعب دارای اشتباه ترسیمی میباشد به نحوی که تناسبات بین اضلاع مکعب همچنان اشتباه است.
ولی گزینه صحیحی که از سوی سازمان سنجش اعلام گردیده با کمال تعجب هرم میباشد که نیازمند اصلاحاتی و یا حتی حذف این سوال میباشد.

موافقم.یه عکس که ثابت کنه بذارید که اونو بفرستیم

1architect

عضو جدید
من از کتاب کنکاش پیدا کردم
مسجد بی بی خانم و مدرسه الغ بیک
مشاهده پیوست 137602مشاهده پیوست 137603
راستی منافات مگه مقبره نمی شد؟

خب این به بی بی خانم شبیه تره .مدرس های چهارطرف رو توی الغ بیک نگاه کنید.و مناره ها رو نگاه کنید.دو تا مناره داخل رو بی بی خانم داره اما الغ بیک نداره

pyaazd

عضو جدید
منم موافقم سوال باید حذف بشه. اما چطوری میشه تو سایت سنجش اعتراض گذاشت؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این به بی بی خانم شبیه تره .مدرس های چهارطرف رو توی الغ بیک نگاه کنید.و مناره ها رو نگاه کنید.دو تا مناره داخل رو بی بی خانم داره اما الغ بیک نداره
مسجد بی بی خانم هر چی داشته باشد حجره نداره

pyaazd

عضو جدید
سوال 107 از دو جهت دارای نقص میباشد اول ناقص بودن سوال و دوم دوگزینه ای بودن که منتج از نقص سوال میباشد.
با بررسی این سوال نمیتوان متوجه شد که منظور طراح نگاه عود بر مرکز کل احجام میباشد یا نگاه به تک تک حجمها که این تناقض باعث میشود که با نگاه منفرد به احجام گزینه صحیصح مکعب منتج شود و با نگاه عمود بر مرکز احجام هرم.
البته در نگاه عمود به مرکز احجام همچنان گزینه مکعب دارای اشتباه ترسیمی میباشد به نحوی که تناسبات بین اضلاع مکعب همچنان اشتباه است.
ولی گزینه صحیحی که از سوی سازمان سنجش اعلام گردیده با کمال تعجب هرم میباشد که نیازمند اصلاحاتی و یا حتی حذف این سوال میباشد.

منم موافقم سوال باید حذف بشه . اما چطوری میشه تو سایت سنجش اعتراض گذاشت؟

Serare

عضو جدید
بچه ها برا همه سوالاییکه اعتراض داریم 1متن اماده کنیم که هرکس خواست اعتراض کنه ازهمون استفاده کنه.

mehraz8090

عضو جدید

آخه مهندس عزیز واقعا قضیه حجره و شبستان مهمتره یا مناره؟؟؟
بعدم مدارس الغ بیک تعداد ش زیاده و ممکنه یکیش این شکلی بوده باشه ولی بی بی خانم که یه دونه اس و دیگه توی شبستانی بودنش فکر نکنم شکی باشه !

amenehh

عضو جدید
سلام ....
تورو خدا واسه درصدا منم نظر بدید
زبان 3%
فن 44%
تاریخ47%
درک18%
منظر41%
درکمو پایین زدم خیلی.........
به نظرتون برا اسکیس چه جوری شروع کنم؟؟؟؟؟؟
خیلی تو اسکیس ضعیفم
کی بهتره ؟با توجه به اینکه کلاسای خیلی شلوغ به نظرم به درد نمیخوره

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به سوال 100 کسی اعتراض نداره؟؟!!!!
به سوالای درک سخته اعتراض کردن چون هیچ منبعی نداریم:cry:
سوال 94 و 97 اگه 1000بار دیگه بیاد من میزنم
نوع چیدمان عناصر و میلمان در زمان بهربرداری و ظوابط وسازه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برا همه سوالاییکه اعتراض داریم 1متن اماده کنیم که هرکس خواست اعتراض کنه ازهمون استفاده کنه.
من سعی کردم اینکار رو کنم اما بهتره از چند نوع استفاده شه تا از جوانب مختلف برسی شه مثلا من بعد از ارسال اعتراضم در مورد سوال 107 پست1585 رو دیدم که حتما باید از اون جناح هم برسی شه
ولی در کل موافقم اینکار باعث میشه از پراکندگی منابع کاسته شه و مصححین با دقت و تمرکز بیشتر کارشونو انجام بدن البته باید اعتراض کامل باشه
با این جوابیه الان من حاضرم موقع تصحیح پاسخههاشون برم ماساژشونم بدمو واسشون شیرینی و چای ببرم تا دوباره سرسری نشینن جواب بدن:mad:

nimaart

کاربر بیش فعال
اعتراض به سوال 71

اعتراض به سوال 71

متن اعتراض به سوال 71:
سوال فاقد گزینه صحیح
پاسخ درج شده در کليد مسجد بي بي خانم سمرقند است حال آنکه اين مسجد طرح شبستاني دارد ولی در تصوير پلانی حجره دار می بینیم که با پلان هرگونه مسجدی مغایر است و پلان یک مدرسه را در ذهن تداعی می کند. درواقع تصویر موجود در سوال مربوط به مدرسه ای به نام "مدرسه خانوم" در نزدیکی و روبروی "مسجد بی بی خانوم " است که به دلیل ساخت در یک زمان شباهت های زیادی با هم داشته اند. در نتیجه جواب صحیح در هیچکدام از گزینه ها نیامده است.
madrasa.jpg
لینک:
http://www.silkroadfoundation.org/newsletter/vol10/SilkRoad_10_2012_paskaleva.pdf

rojmanesi

عضو جدید
من از یه ساعت پیش دارم اعتراض وارد می کنم و تا حالا 8 تا فرستادم!!:smile: شما دوستان هم بجنبید که کلاهمون پس معرکست....
زودزود اعتراض بفرستید...
من دباره رفتم واسه وارد کردن اعتراض!!! ;)
بجنبید بچه ها... :w17::w17::w17::w17::w17:

nimaart

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی میدونه پلانی که تو درک باید علامت شمالو تشخیص میدادیم ما کجاست؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن اعتراض به سوال 71:
سوال فاقد گزینه صحیح
پاسخ درج شده در کليد مسجد بي بي خانم سمرقند است حال آنکه اين مسجد طرح شبستاني دارد ولی در تصوير پلانی حجره دار می بینیم که با پلان هرگونه مسجدی مغایر است و پلان یک مدرسه را در ذهن تداعی می کند. درواقع تصویر موجود در سوال مربوط به مدرسه ای به نام "مدرسه خانوم" در نزدیکی و روبروی "مسجد بی بی خانوم " است که به دلیل ساخت در یک زمان شباهت های زیادی با هم داشته اند. در نتیجه جواب صحیح در هیچکدام از گزینه ها نیامده است.
مشاهده پیوست 137626
لینک:
http://www.silkroadfoundation.org/newsletter/vol10/SilkRoad_10_2012_paskaleva.pdf

امضات تو حلقم:biggrin:
ایشالا سنجش برگرده به راه درستش و مارو نابود نکنه من 5تا سوالو از روی کتاب و مقاله براشون فرستادم اگه ترتیب اثر بدن 4درصد میانگینم میاد بالا

fereshte1111

عضو جدید
متن اعتراض به سوال 71:
سوال فاقد گزینه صحیح
مشاهده پیوست 137626
لینک:

الان که اعتراض میکنین تکلیف کسایی مث من که بنا بر درست تر بودن بی بی خانوم نیبت به بقیه تو گرینه ها زدیم چیه؟؟
پس اعتراض کنیم که نمرشو به همه بدن نه اینکه حذفش کنن اونا که درست زدن بسوزن و اونا که غلط زدنو و نزدن شاد باشن. پس اعتراضتون اینطور بدین که امتیازشو همه بگیرن لطفاا

1architect

عضو جدید
آخه مهندس عزیز واقعا قضیه حجره و شبستان مهمتره یا مناره؟؟؟
بعدم مدارس الغ بیک تعداد ش زیاده و ممکنه یکیش این شکلی بوده باشه ولی بی بی خانم که یه دونه اس و دیگه توی شبستانی بودنش فکر نکنم شکی باشه !

هیچ کدوم دقیقاً مثل شکل سوال نیست.اما من گفتم شباهت بی بی خانوم با این پلان خیلی بیشتره.در ضمن مناره هم مهمه چون مناره های زیاد از مهمترین ویژگی مساجد تیموریه.همینطور تعداد گنبدها.که دو تا گنبد کوچیک و یک گنبد بزرگ و سردر ورودی که بیرون زدگی داره مال بی بی خانومه. مدرسه الغ بیک فک کنم دوتاس .اون یکی که هیچ ربطی به این پلان نداره.
حلا بازم شما بیشتر مهندس هستی و انگار بهتر میدونی.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
درصد

درصد

سلام بچه ها. به نظرتون رتبه ی من چند می شه؟
زبان 74%
فن 14%
تاریخ 14 %
درک 22 %
منظر 26%
دوستان سوال 14 و 30 زبان اشتباه است. من مامانم استاد دکتری زبانه و 8 سال انگلیس بودیم. به خدا این 2 تا اشتبان. :(

beni belazi

کاربر بیش فعال
آخه میدونین چیه...من خیلی موافق نیستم که به سوالای درک اعتراض شه چون هر کی با یه استدلالی جواب داده...الان منم به 3 تا از سوالای درک اعتراض دارم.....ولی این سوال یا واقعا باید حذف شه یا دو گزینه صحیح باشه....من یه با دیگه هم گفتم من سر استدلال پلان مدرسه و مسجد الغ بیک رو انتخاب کردم.... و فکر میکنم حق داشتم....وگرنه من پلان بی بی خانم یه کم یادم بود میدونستم که مناره داره...و میدونیمم که حجره نداره...قطعا....

rojmanesi

عضو جدید
سلام بچه ها. به نظرتون رتبه ی من چند می شه؟
زبان 74%
فن 14%
تاریخ 14 %
درک 22 %
منظر 26%
دوستان سوال 14 و 30 زبان اشتباه است. من مامانم استاد دکتری زبانه و 8 سال انگلیس بودیم. به خدا این 2 تا اشتبان. :(
زبانت سنجش رو کشته... دیگه نگران نباش برو واسه اسکیس...;)

beni belazi

کاربر بیش فعال
به نظر من سوال 103 هم اشکال داره...هر چی حساب میکنم سر در یه مجموعه بزرگ بنای یادمانی نه نماد فرهنگی......اون مجموعه باید در طول زمان ارزش و اعتبار پیدا کنه تا تبدیل به نماد فرهنگی بشه نه یه باره با ساختش...الان سر در دانشگاه تهران نماد فرهنگیه ولی سر در دانشگاه مدرس نیست.

rojmanesi

عضو جدید
به نظر من سوال 103 هم اشکال داره...هر چی حساب میکنم سر در یه مجموعه بزرگ بنای یادمانی نه نماد فرهنگی......اون مجموعه باید در طول زمان ارزش و اعتبار پیدا کنه تا تبدیل به نماد فرهنگی بشه نه یه باره با ساختش...الان سر در دانشگاه تهران نماد فرهنگیه ولی سر در دانشگاه مدرس نیست.
من موافقم
همین الانم این سوالو به عنوان اعتراض مطرح کردم..
همه سردرها که نماد نمیشن!!!!ا
اونم از نوع فرهنگیش!!!!!:eek:
به نظر من مجموعه هه درست باشه..

razi.n

عضو جدید
سلام بچه ها.
من که با ديدن کليدها تا سکته رفتم .احتمال داره با اعتراض ها کليدها تغير کنه؟ تو سالهاي قبل همچين اتفاقي افتاده؟!
زبانم0
فن50
تاريخ33
درک18!
منظر20
دوستان لطفا نظر بديد؟به نظرتون مجاز ميشم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.