برج پیــزا در ایران

Nima7.1

عضو جدید
:biggrin:این ساختمان که توسط شرکت تعاونی مسکن یکی از ادارات دولتی در اراک ساخته شده، به دلیل عدم رعایت نکات ابتدایی مهندسی دچار نشست شده و کج شده است.

تنها شباهت این ساختمان نیمه کاره با برج پیزا در ایتالیا هم اشتباه در مکان یابی محل احداث ساختمان است.

خواهشا نخندید تا آبرومون بیشتر از این نرفته:biggrin:
http://forum.naghsh-negar.irhttp://forum.naghsh-negar.ir

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بیچاره ایتالیایی ها اگه با خبر شن چی میشه.:surprised::biggrin::biggrin:

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا جای تاسف داره
خیلی ها تو کارشون اشتباه میکنند ،هر پزشک یا قاضی که اشتباه کنه اشتباهاتش خاک میشه ولی مهندسا اشتباهاتشون نمایان و غیر قابل جبران

رحیمی

عضو جدید
:biggrin:این ساختمان که توسط شرکت تعاونی مسکن یکی از ادارات دولتی در اراک ساخته شده، به دلیل عدم رعایت نکات ابتدایی مهندسی دچار نشست شده و کج شده است.

تنها شباهت این ساختمان نیمه کاره با برج پیزا در ایتالیا هم اشتباه در مکان یابی محل احداث ساختمان است.

خواهشا نخندید تا آبرومون بیشتر از این نرفته:biggrin:
http://forum.naghsh-negar.irhttp://forum.naghsh-negar.ir

سلام اشتباه نکنید زمینش کجه

NAV!D

عضو جدید
حرف دوستمون را بهتر میگم منظورم رحیمی هست . این عکس حقه عکاس هست که دوربین را کج گرفته در واقع ساختمان صاف هست و زمین شیب دار . کافیه به بقیه برجهای پشت سر این برج نگاه کنید همه آنها هم کج اند .
سطحی نگر نباشید و کمی از مغزتان هم استفاده کنید .;)

sajad_had

عضو جدید

خب دوست من جناب NAV!D منم چون سطحی نگر هستم به گفته شما از هندسه استفاده کردم تا بگم خیلی هم نیاز نیس مهندس باشیم تا ببینیم تصویر واقعی هست یا حقه عکاسی

تو بخش 1 خطی مماس با سختمان های مجاور در عکس رسم کردم سعی بر این بوده خیلی نازک باشه تا اشتباه نشه !!
تو بخش 2 هم خطی مماس با ساختمان به اصطلاح صاف از نظر شما کشیدم که متاسفانه ظاهرا واقعا ساختمان کج هست !!
در بخش 3 هم از دید افق این بررسی رو انجام دادم تا از نظر افق هم بررسی کرده باشیم و ان شا الله قانع شده باشید.

محمود86

عضو جدید
سلام
یکی دو سال پیش هم من این عکسو توی یک سایت دیگه دیدم. یکی میگفت جزء مجتمع سرافرازانه اما اینطور نیست. فکر می کنم دیگه تا حالا تکمیل شده و حتی اطرافش رو هم ساخته باشن.. خلاصه اگر کسی عکس جدید داره و یا اسم این ساختمونو می دونه بگه تا خودم برم ازش عکس بگیرم و این معما رو حل کنم.

NAV!D

عضو جدید
sajad عزیز .

امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشی ولی چجوری با عقل شما جور در میاد یه ساختمون رو تا این مرحله کج بسازند ؟

eye to eye

عضو جدید
بهتون اطمینان میدم واقعیه چون توی شهر منه متاسفانه مردم هم ساکن شدن

haunt

عضو جدید
واقعا جای تاسف داره
خیلی ها تو کارشون اشتباه میکنند ،هر پزشک یا قاضی که اشتباه کنه اشتباهاتش خاک میشه ولی مهندسا اشتباهاتشون نمایان و غیر قابل جبران

نه دوست من اشتباه نکن . اشتباه و سهل انگاری تو هر حرفه ای خودشو نشون میده .
همین پزشکی که فرمودید اگر باهاش سروکار داشته باشید میفهمید چقدر اشتباهات فاحش صورت میگیره .

sajad_had

عضو جدید
sajad عزیز .

امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشی ولی چجوری با عقل شما جور در میاد یه ساختمون رو تا این مرحله کج بسازند ؟

بهتون اطمینان میدم واقعیه چون توی شهر منه متاسفانه مردم هم ساکن شدن

شاهد از غیب رسید !! من رو منطق کار کردم دوستمون دیگه اهل اراک هستن !! منم خودم تا حالا اونجا نرفتم که بگم از نزدیک دیدم اما این چیزا زیادم غیر قابل باور نیست الان در تهران منطقه تهران پارس حد فاصل خیابان استخر پلی ساخته شده که هنوز هم به بهره برداری نرسیده یکی از پایه هاش نشست کرده !! اون که پروژه عادی نبود اینجوریه حالا بنظر شما این اتفاق برای یک ساختمان مسکونی خارق العاده و باور نکردنیه ؟

Nima7.1

عضو جدید
sajad عزیز .

دوست عزیز Nav!d جان کج نساختنش کج شده یعنی نشست کرده ( نشست =بی دوام بودن خاک زیر پی،ساختن در محلی که خاک مناسبی با کارایی این بنا نداره )در ضمن به گفته دوستمون که ساکن همون شهر هست مردم هم در حال حاظر در حال زندگی هستند.
از دوستمون خواهشمندیم که اگه امکان داره یک عکس از این ساختمان برای ما بگیرند که برای دوست عزیزمون ثابت بشه که این واقعا کج شده. ما که با هر چشمی که شما بگید نگاه کردیمش

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
یه عالمه دعوا کردیم و ..... تا به هم بفهمونیم که این اشتباه ه یا سهل انگاری یا ....!!!!
به نظر شما راه چاره ای داره یا باید ساختمون تخریب شه؟!
هر راه حل فضایی که به ذهنتون رسید رو هم بگین!

nima_na2005

عضو جدید
من میگم بالاشو سمت چپش رو با طناب وصل کنیم به جرثقال بکشیم بعد اونطرفش که بلند شد زیرش آجر بزاریم اینم راه حل فضایی :D

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
یه عالمه دعوا کردیم و ..... تا به هم بفهمونیم که این اشتباه ه یا سهل انگاری یا ....!!!!
به نظر شما راه چاره ای داره یا باید ساختمون تخریب شه؟!
هر راه حل فضایی که به ذهنتون رسید رو هم بگین!

ميتونيم براي اولين قدم ، ساختمون رو با يه جرثقيل مهار كنيم !!(حتما برا مهار كردنش يه راه حلي پيدا ميشه !!) ، تا وزن اون باعث نشست بيشتر نشه ، بعدش چاهكهاي افقي زير پي ساختمان حفر ميكنيم ( مثل مهار كردن خاك پشت ديوارهاي حايل يا ترانشه ها ) داخل چاهك هارو با بتن پر كنيم تا باعث استحكام خاك زير پي بشه و بيشتر از اين نشست نكنه ، بعدش درصورت امكان ( نميدونم امكان داره يا نه؟؟!!) زير فونداسيون رو شمع بندي مجدد كنيم تا به بستر محكم برسيم !!(زيادي فضايي نبود !! فكر كنم امكان پذيره !!شما چي فكر ميكنيد ؟؟)

meshki_0pm0

عضو جدید
sajad عزیز .

دوست خوب؟ وقتی که ساختمون ساخته شد و طبق محاسبات انجام شده پیش رفتن جلو این پدیده رخ داد.در واقع خاک ظرفیت باربری این ساختمون با این وزن رو نداشته که به این روز دچار شده!

meshki_0pm0

عضو جدید
ميتونيم براي اولين قدم ، ساختمون رو با يه جرثقيل مهار كنيم !!(حتما برا مهار كردنش يه راه حلي پيدا ميشه !!) ، تا وزن اون باعث نشست بيشتر نشه ، بعدش چاهكهاي افقي زير پي ساختمان حفر ميكنيم ( مثل مهار كردن خاك پشت ديوارهاي حايل يا ترانشه ها ) داخل چاهك هارو با بتن پر كنيم تا باعث استحكام خاك زير پي بشه و بيشتر از اين نشست نكنه ، بعدش درصورت امكان ( نميدونم امكان داره يا نه؟؟!!) زير فونداسيون رو شمع بندي مجدد كنيم تا به بستر محكم برسيم !!(زيادي فضايي نبود !! فكر كنم امكان پذيره !!شما چي فكر ميكنيد ؟؟)
هرچی خانم مهندس بگه! :)

tariran

عضو جدید
سلام
من خودم اراکم
این برج کج هست ولی خوب دوستی که این عکس رو پخش کرده هم بی انصافی کرده
این ساختمون نزدیکیه کوهه و زمین هم شیب داره. این دوستمون عکس رو چرخونده و کجی زمین هم صاف کرده که بااطبع ساختمون بیشتر کج به نظر میرسه. امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید.
از طرفی این عکس ماله چند سال پیشه و الان سنگش هم کردن که دیگه اصلا کجیش به نظر نمیاد(فکر کنم با سنگ کجیش رو مهار کردن:biggrin:)

tariran

عضو جدید
سلام
من خودم اراکم
این ساختمون نزدیکیه کوهه و زمین هم شیب داره. این دوستمون عکس رو چرخونده و کجی زمین هم صاف کرده که بااطبع ساختمون بیشتر کج به نظر میرسه. امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید.
از طرفی این عکس ماله چند سال پیشه و الان سنگش هم کردن که دیگه اصلا کجیش به نظر نمیاد(فکر کنم با سنگ کجیش رو مهار کردن:biggrin:)

tariran

عضو جدید
سلام
من خودم اراکم

زيگورات

عضو جدید
دوست عزيز سلام
راه حل شما فضايي نيست
در مورد صاف كردن ساختمان تا كنون تكنيكي در اين خصوص نديده ‌ام اما در صورتيكه پديده نشت ناشي از سست بودن خاك زير ساختمان باشد جهت توقف نشست از روش تزريق بتن استفاده ميشود در اين روش ابتدا با توجه به ميزان سستي خاك زير پي برنامه جهت تزريق بتن انجام ميشود .اين كار بصورت تخصصي و توسط مهندسين ژئو تكنيك و با محاسبات دقيق و تجارب بالا انجام مي‌شود كه در نهايت در برنامه تزريق، فاصله تزريق ها و ترتيب تزريقها مشخص ميشود . سپس با دريل واگن حفره‌ايي بصورت مايل در زير فونداسيون زده ميشود سپس دوغاب سيمان با فشار به داخل حفره تزريق مي‌شود بدين روش خاك زير فونداسيون مسلح مي‌شود. در طول انجام اين عمليات مرتب ميزان نشست ساختمان اندازه گيري ميشود و در صورت افزايش نشست سريعاً برنامه تزريق را عوض مي‌كنند.

SAMIFAR

عضو جدید
واقعا آبروی هرچی مهندس و معمار و ساخت و سازه رو بردن!

زيگورات

عضو جدید
ماشالا مهندساش
خواهر گرامي با سلام
آيا شما هم مهندس عمران هستيد ؟
آيا شما با مشكلات قشر غريب و زحمت كش مهندسان عمران آشنايي داريد ؟
آيا ميدانيد مسئوليت مهندس عمران بسيار بسيار سنگين تر از يك پزشك هست در حاليكه دستمزد آن بسيار كمتر از يك پزشك است؟ چون اگر پزشك اشتباه كند جان يك نفر از بين مي‌رود در حاليكه اگر مهندس عمران اشتباه كند جان چندين نفر در خطر مرگ است؟
اينقدر از معمار و افغاني متاك شنيده‌ايم خواهش ميكنم شما ديگر متلك نياندازيد.
با توجه به تعدد طبقات مطابق مقررات مي‌بايست كارفرما اقدام به مطالعات زمين شناختي مي‌نمود كه به طبع هزينه‌هاي آن بسيار بالا مي‌باشد و كمتر كارفرماي خصوصي زير بار اين چنبن هزينه‌هايي مي‌رود .حال اگر ناظر محترم اين سازه پافشاري نمايد ، اين چنين كارفرماهايي دست‌هاي قوي در شهرداري دارند.
حالا بازم برفرمائيد متلك!!

top10

عضو جدید
چي بگم آخه

چي بگم آخه

ديگه چي بگم همه چيو گفتين . فقط تاسف همين.
اما يه سوال دوست دارم جواب بدين در مورد كج شدن برج ميلاده؟ واقعا راسته؟ البته اين خبر 2ماه پيش شنيده بودم ولي هيچ خبري ازش نشد؟
پى برج ميلاد تهران نشست كرده و در زمين فرو رفته.كه حركت رو به پايين برج با چند درجه گردش همراه بوده به اين معنى كه برج همزمان در حين پايين رفتن، حركت گردشى نيز دارهو مشخص نيست كه به كدام سمت سقوط ميكنه؟ اطلاع رساني كنيد

بالا