بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
طبق آخرین اخبار گرایش های جدید در چند دانشگاه به تصویب رسیده و امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می گیرن.
1- گرایش جوشکاری - دانشگاه امیر کبیر
2- گرایش جوشکاری - دانشگاه صنعتی اصفهان
3- گرایش جوشکاری - دانشگاه شهید چمران اهواز
4- گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه یزد
5- گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه سیستان و بلوچستان
6 - گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه صنعتی بابل

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خیلی دوست داشتم بشینم درصد هام رو حساب کنم. ولی اصلا یادم نمی آید چی زده بودم.

می دونین چیه؟ آخه اولش زیاد مایل نبودم اصلا بررسی کنم حالا هم که دفترچه گرفتم این مغزه دیگه چیزی توش نمونده:biggrin:.

mohsend

عضو جدید
سلام خیلی دوست داشتم بشینم درصد هام رو حساب کنم. ولی اصلا یادم نمی آید چی زده بودم.

می دونین چیه؟ آخه اولش زیاد مایل نبودم اصلا بررسی کنم حالا هم که دفترچه گرفتم این مغزه دیگه چیزی توش نمونده:biggrin:.
اشکالی نداره منم درصدامو حدودی گفتم
پس زحمت محاصبه دقیقش میافته گردن همون سازمان سنجش

magnet

عضو جدید
سلام دوستان
طبق آخرین اخبار گرایش های جدید در چند دانشگاه به تصویب رسیده و امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می گیرن.
1- گرایش جوشکاری - دانشگاه امیر کبیر
2- گرایش جوشکاری - دانشگاه صنعتی اصفهان
3- گرایش جوشکاری - دانشگاه شهید چمران اهواز
4- گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه یزد
5- گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه سیستان و بلوچستان
6 - گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه صنعتی بابل

فکر کنم گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی- دانشگاه تبریز رو هم باید اضافه کنی.

آخرین ویرایش:

ramtin2004

عضو جدید
اگه لطف کنید وجزوه ها را به این آدرس میل کنید ممنون می شم.Ramtin200@yahoo.com

SAMANEOW

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام
لطفا کارنامه نفرات برتر ارشد مواد در رشته جوشکاری سراسری و آزاد
با تشکر:);)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزئیات پذیرش داوطلبان کنکور ارشد88/ اعلام ظرفیت شیوه آموزشی پژوهشی

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور میزان ظرفیت پذیرش در شیوه آموزشی پژوهشی کنکور کارشناسی ارشد 88 را اعلام کرد.
پذیرش 40 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد آموزشی و پژوهشی

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: 34 هزار و 500 نفر در آزمون کارشناسی ارشد به روش آموزشی پژوهشی در سال 88 پذیرش می شوند که با احتساب دانشجویان ممتاز و ظرفیتهای اضافی پیش بینی می کنیم در این بخش 40 هزار نفر پذیرفته شوند.

وی اظهار داشت: ظرفیتهای بخش آموزش محور نیز به سازمان ارائه شده اما دانشگاهها فرصت دارند برای تکمیل این بخش از پذیرش، برنامه ریزی و نتیجه نهایی را به سازمان سنجش ارائه کنند.

پذیرش بین 40 تا 50 هزار داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد

معاون سازمان سنجش اضافه کرد: بخش دیگری از پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد به پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان اختصاص دارد که بدون کنکور وارد این مقطع می شوند با احتساب پذیرش این افراد و در مجموع پیش بینی می شود بین 40 تا 50 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد امسال پذیرفته شوند.

به گزارش مهر، در کنکور کارشناسی ارشد امسال سه نوع شیوه پذیرش اعمال می شود. شیوه پذیرش آموزشی پژوهشی یکی از این روش ها است که در این روش، پذیرش مانند سال گذشته یعنی گذراندن دروس تئوری به همراه پایان نامه است. وزارت علوم با سیاستی جدید در راستای افزایش ظرفیت در دوره های تحصیلات تکمیلی برای اولین بار روش آموزش محور را نیز به روش پذیرش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد اضافه کرده است که در این شیوه تمامی واحدها به صورت تئوری ارائه می شود و دانشجو از گذراندن پایان نامه معاف می شود.

در نهایت شیوه جدید دیگر پذیرش دوره ای با محوریت پژوهش که دستاورد آن (ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع ...) است که مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان نامه خواهد بود.

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل اینکه قراره در زمینه کارشناسی ارشد هم به زودی به خودکفایی برسیم!!!
:biggrin::biggrin:
به نظرتون دلیل این تصمیم که کارشناسی ارشد بدون پایان نامه بگذارند چیه؟ ما برای لیسانسمون هم دفاع داریم. اگر اینجوری باشه و پایان نامه نداشته باشه راحت می تونن ظرفیت ارشد رو بالا ببرن و شما باید تنها یک سری واحد رو بگذرونین تا کارشناسی ارشد بگیرین. این یعنی شما در ارشد چیز زیادی یاد نمی گیرین و گرفتن مدرک کارشناسی ارشد یعنی که شما دروس لیسانس رو خوب بلد بودین.

تا اونجایی که من به عنوان یک دانشجو یادم می آد اکثر کارهایی که ما میکنیم COPY و PASTE هست و عملا هیچ تحقیقی نمی کنیم. مثل دبیرستان یک سری جزوه می خونیم 2 صفحه ترجمه می کنیم واسه گزارش کار آزمایش گاه هم که یا به صورت آماده موجود هست یا حالا بماند روش های دیگر.
پس بیان این 20 واحدی که واسه ارشد می مونه رو بیارن سر لیسانس بچسبونن و مستقیم به همه مدرک فوق بدن دیگه!!!
:eek::eek:

در ضمن من که دارم این حرف ها رو می زنم هنوز جواب ارشدم نیومده و نمی دونم قبول می شم یا نه.

mosyyyyyy

عضو جدید
اساتيد يكي به ما كمك كنه صاف و پوست كنده بگين واسه ارشد چيا رو برم بخونم(شما لااقل يه سال تجربه شركت دارين) من مثل ..... گير كردم كممممممممممممممممممممممممممك

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
هیچ کس نمی تونه بهت بگه چی بخونی ولی می تونیم بهت بگیم چی خوندیم.

اول باید ببینی هدفت چیه اگه می خوای تو 10 نفر اول باشی یعنی این ظرفیت رو در خودت می بینی پیشنهاد می کنم اینهایی که من نوشتم رو نخون. چون بهم می خندی.
مشخصا ترمو و مکانیکی و فیزیکی رو باید حتما بخونی.
اونهایی رو که از کتاب خوندم:
مکانیکی رو 2 دور از رو کتاب خوندم البته بجز فصل خستگی و خزش و شکست ترد و بقیه آزمایش ها. خوندن تغییر شکل مومسان تک بلور ها و نظریه نابجایی ها از روی کتاب حیاتی هست و باید از بر باشی که من این کار رو کردم.

فیزیکی:
در ابتدا یک دور کامل فقط کتاب رو روخونی کردم (اونر) . اما نتونستم یک دور دیگه بخونم چون خیلی خسته کننده بود. بنابراین از جزوه خوندم. اون جزوه رو هم 2 -3 دور خوندم. در مورد فیزیکی زیاد حرفی برای گفتن ندارم

ترمو.
2 دور کتاب رو خوندم جزوه هم 2 دور خوندم. باید بگم خوندن هر دوش حیاتیه چون به نظر من این دو تکمیل کننده هم هستند. خوندن جزوه باعث می شه بفهمی که چی مهمه و اون رو بیشتر بخونی و خوندن کتاب باعث می شه یک گوشه نگاهی هم به مسائل جزئی تر داشته باشی که بعدا دیدت رو باز می کنه و درک از مطلب رو به همراه داره.

ریاضی مهندسی:
راحتترین درس.
فکر نکنی این رو می نویسم چون خودم خوب بلدم نه چون خودم هیچی نخوندم ولی 3 روز قبل از امتحان یکی از بچه ها 1 ساعت در مورد مطالب مهمتر برام توضیح داد. ( مسائلی که احتمالا می آد) و باید بگم که خیلی راحت تونستم چند تا تست باهاش بزنم.

پیشنهاد من واسه این درس اینه که اگه وقت نمی کنین همه اش رو خودتون بخونین 4 یا 5 نفربشین هر کی یک فصل رو بخونه راحت سوال های اصلی دستتون می آد و بعد هر کی بیاد برای بقیه توضیح بده. هرکی این کار رو بکونه راحت تست هاش رو می زنه.

بقیه ریاضی ها رو اصلا نخوندم.
زبان اولش 10 تا لغت داره که پوست آدم رو می کنه ولی بقیه اش زیاد سخت نیست. اگه وقت دارین بشینین یکمی لغت بخونین.

در نهایت باید بگم که جزوه خوب خیلی عالیه البته من در مورد تست زدن اینجا چیزی نگفتم که فکر کنم همه تون بر اهمیتش واقفین و به اندازه کافی واسه کنکور کارشناسی تجربه کردین.

در مورد ماهان و پارسه باید بگم من ماهان رفتم جواب 2 تا از آزمون هام هیچ وقت نیومد. تازه کلی هم زنگ زدم این ور و اون ور. به دلیل اینکه مجبور هستن از یک موضوع کوچیک 20 تا سوال در بیارن شبیه سازی خوبی از سوال ها ندارن و اینکه می گن اینقدر درصد تطابق داره به خاطر اینه که هر که سوال های سال های قبل رو ببینه می تونه پیشبینی کنه چه سوال هایی می آد.
با اینکه به خودم گفتم هر جا برسم از ماهان بد می گم ( به خاطر عذابی که به من دادن) ولی اگه مثل من تنبلین و باید زور بالا سرتون باشه که درس بخونین یا شب امتحانی هستین باید بگم بهتره به یکی از این موسسات برین تا مجبور به درس خوندن بشین.

همچنین من کتاب "مجموعه سوال های کارشناسی ارشد مهندسی مواد" نوشته محمد رضا واعظی و محمد رضا محمدی رو گرفتم که عالی بود. ( همراه با کتاب سبزش که خلاصه ها بود) اولش فکر کردم بدون طبقه بندی ولی بعد دیدم طبقه بندیش هم خوبه.

پیشنهاد نهایی: باید بگم که اکثر جزوات اشتراک های خیلی زیادی دارن و مهم اینه که یک جزوه رو بگیرین و خوب بخونین و 2 یا 3 تا جزوه دور خودتون نچینین و بگین همه اش رو می خونم. چون آخرش سرگیجه می گیرین و متوجه نمی شین چی خوندین و چی نخوندین. یک جزوه رو مثل بچه آدم بگیرین بخونین. بخدا زیاد با هم فرق ندارن. البته این جزوه باید یه جزوه درست حسابی باشه ها چون خداییش بعضی از استاد ها جزوات بسیار داغونی دارند و خودتون می دونین منظورم چیه :D
به هر حال موفف باشی دوست عزیز.
امیدوارم اینا به دردت بخوره

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فکر می کنین معدل چقدر و چطوری توی قبولی تاثیر داره؟...

من متاسفانه معدلم 73/13 بوده.... اونم همش بخاطر شیطونی و درس نخوندن و دنبال کارای جورواجور بجز درس خوندن توی ترم اول ودوم دانشگاه ، که یکبار هم با معدل 5/9مشروط شدم :wallbash: دیگه هرچی زور زدم و نمره اول دوم کلاس شدم ، معدلم بالاتر نیومد....:w05:

آخرین ویرایش:

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
هیچ کس نمی تونه بهت بگه چی بخونی ولی می تونیم بهت بگیم چی خوندیم.

اول باید ببینی هدفت چیه اگه می خوای تو 10 نفر اول باشی یعنی این ظرفیت رو در خودت می بینی پیشنهاد می کنم اینهایی که من نوشتم رو نخون. چون بهم می خندی.
مشخصا ترمو و مکانیکی و فیزیکی رو باید حتما بخونی.
اونهایی رو که از کتاب خوندم:
مکانیکی رو 2 دور از رو کتاب خوندم البته بجز فصل خستگی و خزش و شکست ترد و بقیه آزمایش ها. خوندن تغییر شکل مومسان تک بلور ها و نظریه نابجایی ها از روی کتاب حیاتی هست و باید از بر باشی که من این کار رو کردم.

فیزیکی:
در ابتدا یک دور کامل فقط کتاب رو روخونی کردم (اونر) . اما نتونستم یک دور دیگه بخونم چون خیلی خسته کننده بود. بنابراین از جزوه خوندم. اون جزوه رو هم 2 -3 دور خوندم. در مورد فیزیکی زیاد حرفی برای گفتن ندارم

ترمو.
2 دور کتاب رو خوندم جزوه هم 2 دور خوندم. باید بگم خوندن هر دوش حیاتیه چون به نظر من این دو تکمیل کننده هم هستند. خوندن جزوه باعث می شه بفهمی که چی مهمه و اون رو بیشتر بخونی و خوندن کتاب باعث می شه یک گوشه نگاهی هم به مسائل جزئی تر داشته باشی که بعدا دیدت رو باز می کنه و درک از مطلب رو به همراه داره.

ریاضی مهندسی:
راحتترین درس.
فکر نکنی این رو می نویسم چون خودم خوب بلدم نه چون خودم هیچی نخوندم ولی 3 روز قبل از امتحان یکی از بچه ها 1 ساعت در مورد مطالب مهمتر برام توضیح داد. ( مسائلی که احتمالا می آد) و باید بگم که خیلی راحت تونستم چند تا تست باهاش بزنم.

پیشنهاد من واسه این درس اینه که اگه وقت نمی کنین همه اش رو خودتون بخونین 4 یا 5 نفربشین هر کی یک فصل رو بخونه راحت سوال های اصلی دستتون می آد و بعد هر کی بیاد برای بقیه توضیح بده. هرکی این کار رو بکونه راحت تست هاش رو می زنه.

بقیه ریاضی ها رو اصلا نخوندم.
زبان اولش 10 تا لغت داره که پوست آدم رو می کنه ولی بقیه اش زیاد سخت نیست. اگه وقت دارین بشینین یکمی لغت بخونین.

در نهایت باید بگم که جزوه خوب خیلی عالیه البته من در مورد تست زدن اینجا چیزی نگفتم که فکر کنم همه تون بر اهمیتش واقفین و به اندازه کافی واسه کنکور کارشناسی تجربه کردین.

در مورد ماهان و پارسه باید بگم من ماهان رفتم جواب 2 تا از آزمون هام هیچ وقت نیومد. تازه کلی هم زنگ زدم این ور و اون ور. به دلیل اینکه مجبور هستن از یک موضوع کوچیک 20 تا سوال در بیارن شبیه سازی خوبی از سوال ها ندارن و اینکه می گن اینقدر درصد تطابق داره به خاطر اینه که هر که سوال های سال های قبل رو ببینه می تونه پیشبینی کنه چه سوال هایی می آد.
با اینکه به خودم گفتم هر جا برسم از ماهان بد می گم ( به خاطر عذابی که به من دادن) ولی اگه مثل من تنبلین و باید زور بالا سرتون باشه که درس بخونین یا شب امتحانی هستین باید بگم بهتره به یکی از این موسسات برین تا مجبور به درس خوندن بشین.

همچنین من کتاب "مجموعه سوال های کارشناسی ارشد مهندسی مواد" نوشته محمد رضا واعظی و محمد رضا محمدی رو گرفتم که عالی بود. ( همراه با کتاب سبزش که خلاصه ها بود) اولش فکر کردم بدون طبقه بندی ولی بعد دیدم طبقه بندیش هم خوبه.

پیشنهاد نهایی: باید بگم که اکثر جزوات اشتراک های خیلی زیادی دارن و مهم اینه که یک جزوه رو بگیرین و خوب بخونین و 2 یا 3 تا جزوه دور خودتون نچینین و بگین همه اش رو می خونم. چون آخرش سرگیجه می گیرین و متوجه نمی شین چی خوندین و چی نخوندین. یک جزوه رو مثل بچه آدم بگیرین بخونین. بخدا زیاد با هم فرق ندارن. البته این جزوه باید یه جزوه درست حسابی باشه ها چون خداییش بعضی از استاد ها جزوات بسیار داغونی دارند و خودتون می دونین منظورم چیه :D
به هر حال موفف باشی دوست عزیز.
امیدوارم اینا به دردت بخوره

سلام دوست عزيز
ممنون خيلي لطف كردي.فقط يه زحمت..... جزوه هاي دانشگاه هاي تهرانو از كجا تهيه كنم؟
ممممممممممممممممممممممممممممنون

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام.من جزوه های دانشگاه صنعتی خوندم.قبولم شدم.عالی بودن.حالا که خودم ارشدم و با اساتید دانشگاه صنعتی کلاس دارم.میگن ما خودون سئوالا را طرح میکنیم
پارسال سئوالات استحاله و دگرگونی توسط دکتر شفیعی و ساعت چی و گلعذار طرح شده بود
سئوالات مکانیکی توسط دکتر نجفی زاده
اگه جزواتا میخوای من دارم
یه پیغام خصوصی بزن

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال های ارشد رو معمولا استاد های معروف تعریف می کنن ( همون طور که دوستمون گفت). من با یه استاد که طراح سوال بود ( تو رشته خودمون نه) صحبت کردم گفت معمولا 2 یا 3 استاد برای هر درس می آن و یه تعداد سوال می دن بعد سوال ها رو با هم بررسی می کنن و یک تعدادی رو از بینش انتخاب می کنن. البته این استاد ها همیشه یکی نیستن ولی می شه حدس زد که معمولا کیا میان سوال طراحی می کنن به خصوص که تعداد اساتید با آوازه بلند در رشته ما زیاد نیست. مثلا همه احتمال می دن که گلعذار سوال بده. در مورد جزوه ها هم باید بگم که ما انجمن علمی فعالی داشتیم دست بچه ها درد نکنه کلی جزوه از تهران و شریف و صنعتی اصفهان آوردن و برای بچه ها فوتو زدن.

setayesh 88

عضو جدید
سلام.ممكنه كه منم جزوه هارو داشته باشم؟ الانم خيلي به ترمو ديناميك و خواص مكانيكي احتياج دارم.

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فکر می کنین معدل چقدر و چطوری توی قبولی تاثیر داره؟...

من متاسفانه معدلم 73/13 بوده.... اونم همش بخاطر شیطونی و درس نخوندن و دنبال کارای جورواجور بجز درس خوندن توی ترم اول ودوم دانشگاه ، که یکبار هم با معدل 5/9مشروط شدم :wallbash: دیگه هرچی زور زدم و نمره اول دوم کلاس شدم ، معدلم بالاتر نیومد....:w05:

واقعیتش دقیق نمی دونم که معدل چقدر توی ارشد تاثیر داره، فقط حرف هایی از 20 درصد شنیدم!! یعنی 20 درصد تاثیر داره. ولی خودم هم نمی دونم این یعنی چی. البته بهتره ذهنتون رو با این چیز ها مشغول نکنین. چون فکر نکنم خیلی تاثیر گذار باشه. معمولا اونهایی که معدلشون خیلی بالاست زیاد نیستن که بخوان رو بقیه تاثیر شگرفی بگذارن.

بعدش هم بهتره آدم غصه چیز هایی رو که دیگه نمی تونه تغییر بده نخوره چون فقط وقت تلف کردن هست. باید به فکر آینده بود. با یه برنامه ریزی خوب ( که بر اساس توانایی هایی که در خودتون می بینین یعنی اینکه واقع بینانه باشه) می شه نتیجه خوبی گرفت. آدم هایی که رتبه های خیلی خوب می آرن 2 دسته ان: یا خیلی استعداد دارن و یا خیلی پشتکار. من کسی رو می شناسم که هوش و استعداد خیلی عالی نداشت ولی پشتکار خوبی داشت و در نتیجه الان داره شریف فوق می خونه.

پس رضا جان زیاد نگران معدل نباش چون نه تاثیر خیلی شگرفی داره و نه الان می تونی تغییری درش بدی ولی می تونی با پشتکار جبرانش کنی.
همچنین قوانین این مملکت هنوز به پختگی لازم نرسیدن و دائم در حال عوض هستن. چه بسا ( همونطوری که دروس تخصصی تو دوره قبل حذف شد) در این دوره این قانون هم حذق بشه یا تغییر کنه.

پس موفق باشی

mosyyyyyy

عضو جدید
آقا سر كاريه ديگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اينهمه مياين ميگين جزوه جزوه بعدشم يا علي مشد.كجايين پس؟چي شد؟

shady_er

عضو جدید
سلام
كليد ارشد مواد ازاد 87 يا 86 يا 85....فيزيكي و استحاله رو كي داره ....؟ فقط كليد ... خيلي حياتيه...

ممنون

reza_1364

مدیر بازنشسته
آقا سر كاريه ديگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اينهمه مياين ميگين جزوه جزوه بعدشم يا علي مشد.كجايين پس؟چي شد؟

شما قرار شد به من زنگ بزنی .تقصیر خودته زنگ نزدی.شمارما که برات گذاشته بودم
بازم میزارم(پیغام خصوصی)

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظرفیت پذیرش کنکوریها در کارشناسی ارشد آموزش محور 10 دانشگاه کشور

بر اساس مصوبه وزارت علوم 14 دانشگاه بزرگ و برتر کشور در سال جاری برای اولین بار دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور پذیرش می کنند. خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی وضعیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور در 10 دانشگاه پرداخته است.به گزارش خبرنگار مهر، در کنکور کارشناسی ارشد امسال سه نوع شیوه پذیرش اعمال می شود. شیوه پذیرش آموزشی پژوهشی یکی از این روشها است که در این روش، پذیرش مانند سال گذشته یعنی گذراندن دروس تئوری به همراه پایان نامه است.
وزارت علوم با سیاستی جدید در راستای افزایش ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی برای اولین بار روش آموزش محور را نیز به روش پذیرش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد اضافه کرده است که در این شیوه تمامی واحدها به صورت تئوری ارائه می شود و دانشجو از گذراندن پایان نامه معاف می شود.
در نهایت شیوه جدید دیگر پذیرش دوره ای با محوریت پژوهش که دستاورد آن (ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع ...) است که مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان نامه خواهد بود.
دانشگاه صنعتی شریف
علی مقداری - معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص میزان پذیرش دانشجو در دوره کاارشناسی ارشد به ویژه روش جدید در سال تحصیلی آینده گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی شریف نسبت به سال قبل نزدیک به 15 درصد افزایش دارد.
وی در رابطه با اعمال شیوه آموزش محور در دانشگاه شریف افزود: دانشگاه صنعتی شریف از پیشنهاد کنندگان اجرای این شیوه بود و امسال نیز نزدیک به 15 درصد ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه به این شیوه مربوط می شود.
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: اعمال این شیوه ظرفیت پذیرش را افزایش می دهد به طوریکه در دانشگاه شریف نزدیک به 150 دانشجو با شیوه آموزش محور پذیرش می شوند.
وی اظهار داشت: با اعمال این شیوه در کل رشته ها نزدیک به 15 درصد افزایش ظرفیت داشته ایم.
دانشگاه علم و صنعت
محمد سعید جبل عاملی - رئیس دانشگاه علم و صنعت نیز در این رابطه به مهر گفت: ظرفیت پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت نسبت به سال قبل تفاوتی نداشته است.
وی افزود: شیوه آموزش محور در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه اعمال می شود اما این شیوه در دوره های رسمی اجرا نخواهد شد و به دفتر گسترش پیشنهاد داده ایم که تنها در دوره های مجازی دانشگاه اعمال شود.
رئیس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: از این رو نزدیک به 90 دانشجو در سه رشته مجازی مدیریت اجرایی، مهندسی فناوری اطلاعات و مخابرات به شیوه آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علم و صنعت پذیرش خواهند شد.
وی کل ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در سال 88 در دانشگاه علم و صنعت را حدود 970 نفر عنوان کرد.
دانشگاه تربیت مدرس
حسین نادری منش - معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس نیز درباره ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و اعمال روش آموزش محور در این دانشگاه به خبرنگار مهر گفت: از آنجا که دانشگاه تربیت مدرس با حجم زیاد دانشجو مواجه است، در سال جاری از وزارت علوم درخواست کرده بودیم که میزان پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به خصوص در دوره های شبانه دانشگاه را کاهش دهد اما با عدم موافقت این وزارتخانه مواجه شدیم بدین ترتیب ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس تغییری نمی کند.
وی با بیان اینکه در سال 88 شیوه آموزش محور را تنها در دوره های مجازی دانشگاه اعمال می کنیم گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در این شیوه پذیرش حداقل 150 نفر خواهد بود.
معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس افزود: IT ،ITC، مهندسی صنایع و دو رشته حقوق رشته های مجازی دانشگاه تربیت مدرس هستند که شیوه آموزش محور در آنها اعمال خواهد شد.
وی اظهار داشت: پس از اعمال این روش در سال بعد از گروه های مختلف نظر خواهی خواهیم کرد که تمایل به پذیرش دانشجوی آموزش محور دارند یا خیر.
دانشگاه خواجه نصیر
محمد تقی بطحایی - رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز از پذیرش 700 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و پذیرش 900 نفر در مقطع کارشناسی این دانشگاه خبر داد و به مهر گفت: طبق برنامه چشم انداز 20 ساله نظام هر ساله باید در مقطع کارشناسی ارشد 20 درصد افزایش ظرفیت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه شیوه آموزش محور را در دانشگاه خواجه نصیر اعمال خواهیم کرد گفت: دانشکده های عمران، صنایع، هوا و فضا و نقشه پردازی و مکانیک نزدیک به 50 دانشجو در این شیوه می پذیرند.
دانشگاه اصفهان
رئیس دانشگاه اصفهان نیز به مهر گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه نسبت به سال قبل کمتر شده و امسال بین 500 تا 600 نفر پذیرش خواهیم داشت.
محمد حسین رامشت افزود: در رابطه با اعمال شیوه آموزش محور منتظر موافقت شورا هستیم و آمادگی اعمال این شیوه در دانشگاه اصفهان وجود دارد.
وی ادامه داد: اگر شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور در دانشگاه اصفهان نهایی شود حدود 600 نفر در این شیوه پذیرش می شوند.
دانشگاه صنعتی اصفهان
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز به خبرنگار مهر گفت: امسال مانند سال قبل 700 نفر را در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پذیرش خواهیم کرد و افزایش ظرفیت نخواهیم داشت.
وی در رابطه با اعمال شیوه اموزش محور افزود: این شیوه پذیرش را نیز در دانشگاه اعمال خواهیم کرد به طوریکه 100 نفر دانشجو را به این شیوه پذیرش می کنیم.
دانشگاه شیراز
عبدالحسین جهانمیری - معاون آموزشی دانشگاه شیراز نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در رابطه با پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به شیوه آموزش محور تابع سیاست وزارت علوم هستیم، گفت: ظرفیتی که در روش آموزش محور به وزارت علوم اعلام کرده ایم، 20 درصد تعداد کل دانشجویانی است که در کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه پذیرفته می شوند.
وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه شیراز یک هزار نفر است که این تعداد نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش دارد که به احتمال زیاد وزارت علوم نیز رشته هایی را به این تعداد اضافه خواهد کرد.
دانشگاه فردوسی مشهد
علیرضا عاشوری - رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در رابطه با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه گفت: هنوز تعداد دقیق مشخص نشده است اما نسبت به سال قبل افزایش پذیرش داریم.
وی در رابطه با اجرای شیوه آموزش محور گفت: به دنبال این هستیم که شیوه آموزش محور را اجرا کنیم و منتظر اعلام وزارت علوم هستیم.
دانشگاه تبریز
محمد تقی علوی - رئیس دانشگاه تبریز نیز از افزایش پذیرش دانشجو در دوره های روزانه کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد و به مهر گفت: بر همین اساس برای دانشگاه تبریز در سال تحصیلی آینده 641 دانشجو در 79 رشته کارشناسی ارشد در دوره های روزانه و همچنین 277 دانشجوی کارشناسی ارشد در دوره های شبانه اعلام ظرفیت شده است.
وی ادامه داد: ظرفیت اعلام شده برای کل پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده 918 نفر است که البته دانشگاه تبریز برای پذیرش بدون کنکور 79 دانشجوی ممتاز نیز ظرفیت دارد.
رئیس دانشگاه تبریز افزود: دانشگاه تبریز ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای سال اینده را مشخص کرده است و در صورتی که وزارت علوم پذیرش دانشجو به شیوه آموزش محور را اعلام کند، بستر افزایش پذیرش دانشجو در این زمینه را فراهم خواهیم کرد.
دانشگاه شهید چمران اهواز
مرتضی زرگر شوشتری - رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به مهر گفت: در پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به سال قبل که این ظرفیت دو هزار نفر بوده است افزایش پذیرش داشته ایم.
وی ادامه داد: در رابطه با اعمال روش آموزش محور نیز در حال بررسی هستیم تا با توجه به ظرفیتی که در دانشگاه داریم پذیرش داشته باشیم.
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در پاسخ به این سئوال که چه تعداد دانشجو در این شیوه پذیرش خواهند داشت گفت: هنوز تعداد را مشخص نکرده ایم اما قاعدتا تعداد دانشجویان باید به اندازه یک کلاس باشد.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این هفته امتحان ارشد آزاد دارم.... من که بعد از امتحان سراسری هیچی نخوندم...
با این وجود امتحان میدم تا با سوالات آشنا بشم !!!!!:D
فردا، 3شنبه میرم تهران.... گرایش شناسایی - تهران جنوب زدم.... برام دعا کنین...;)

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های ما یه سری شون امروز رفتن، یه سری شون هم فردا می رن.

اگه وقتی امتحان می دادی یه بچه کچل، عینکی دیدی اون از بچه های ماست!!!!

اگه یکی رو هم دیدی که قدش به طور غیر عادی بود اونم مال دانشگاه ماست.

اگرم یکی رو دیدی که یه پا و یه چشم نداشت و رو کف دستاش راه می رفت اونم از بچه های دانشگاه ماست!!

این آخری رو شوخی کردم ها یه وقت فکر نکنین دانشگاه ما سیرکه!!!

بچه های ما که قرار گذاشتن بعد از امتحان 2 روز تهران بمونن، منم شاید برم ولی اصلا حسش رو ندارم، هر چند اگه برم مامان بزرگم هم خیلی خوشحال می شه.

به هر حال امیدوارم که امتحانت رو خوب بدی و واسه آزمون واقعی آماده شی

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشريح جزييات انتخاب رشته آزمون ارشد88؛

معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور با تشريح جزئيات پذيرش داوطلبان کنکور کارشناسي ارشد 1388 از پذيرش بيش از 40 هزار دانشجو در اين آزمون خبر داد و گفت:‌ كارنامه كليه داوطلبان در هفته اول خرداد صادر مي‌شود.
دكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته سال88 براي 136 كد رشته امتحاني جمعا 722 هزار و 726 كارت ورود به جلسه آزمون صادر شد و آزمون در 39 شهرستان مختلف كشور و 23 تا 26 بهمن برگزار شد.

صدور كارنامه كليه داوطلبان در هفته اول خرداد
وي با بيان اينكه ‌براي كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون كارنامه صادر خواهد شد و كارنامه آنان در هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني، ‌از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور در هفته اول خرداد ماه در اختيارشان قرار مي‌گيرد.

نحوه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته
دكتر توكلي با بيان اينكه مهلت انتخاب رشته چند روز بعد از زمان اعلام نتايج اوليه آزمون آغاز مي‌شود، گفت: آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته شوند، حق انتخاب 50 كد رشته محل يا كد رشته محل‌هاي مربوط از كد رشته امتحاني مجاز يا كدرشته‌هاي امتحاني مجاز را خواهند داشت.
ضمنا آن دسته از داوطلبان هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني كه مجاز به انتخاب رشته شوند، علاوه بر مشاهده كارنامه، بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده مي‌توانند دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال 1388 را كه بر روي سايت سازمان قرار داده مي‌شود، مشاهده و بر اساس دستور العمل‌هاي مربوط نسبت به انتخاب رشته خود به صورت اينترنتي اقدام نمايند.

انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته از طريق باجه‌هاي پستي
وي افزود:‌ دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي براي داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، از طريق باجه‌هاي پستي سراسر كشور نيز در اختيار آنان قرار داده مي‌شود.
معاون اجرايي سازمان سنجش در ادامه اظهار كرد: انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال 1388 منحصرا اينترنتي انجام مي‌گيرد و داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند ضرورت دارد بر اساس دستور العمل‌هايي كه متعاقبا اعلام مي‌شود نسبت به انتخاب كد رشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود از كد رشته امتحاني يا كد رشته‌هاي امتحاني مجاز اقدام و از طريق اينترنت نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته الكترونيكي مربوط اقدام كنند.
دكتر توكلي افزود: اطلاعيه سازمان در مورد تاريخ اعلام نتايج اوليه آزمون، مشاهده كارنامه، ‌نحوه انتخاب رشته توسط داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند و نحوه دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته در نشريه پيك سنجش منتشر و به اطلاع داوطلبان مي‌رسد.
شيوه پذيرش دانشجو در آزمون ارشد88
وي با اشاره به شيوه پذيرش در آزمون كارشناسي ارشد، گفت: امسال دو شيوه پذيرش اعمال مي‌شود، يكي شيوه آموزشي پژوهشي همانند سنوات قبل و ديگري شيوه آموزشي. اين شيوه كاملا به صورت واحدهاي درسي و بدون پايان نامه خواهد بود و گذراندن حداقل 2 و حداكثر 4 واحد سمينار (تحقيق و تتبع نظري) در اين شيوه الزامي است و در مورد ساير موارد عينا مطابق آيين نامه‌هاي آموزشي دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته اقدام مي‌شود.
معاون اجرايي سازمان سنجش در خاتمه اظهار كرد: در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 88 بيش از 40 هزار نفر به شيوه آموزشي پژوهشي براي دوره‌هاي روزانه،‌ نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوري، پيام نور، غير انتفاعي، مجازي و دوره‌هاي بين المللي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و همچنين به شيوه آموزشي در دانشگاه‌هاي مربوط و دانشجويان ممتاز پذيرش مي‌شوند.

mohsend

عضو جدید
سلام
فردا، 3شنبه میرم تهران.... گرایش شناسایی - تهران جنوب زدم.... برام دعا کنین...;)
سلام ان شاءالله که قبول میشی
(البته همون سراسری)

mohsend

عضو جدید
سلام
سلام ان شاءالله که قبول میشی
(البته همون سراسری)

setayesh 88

عضو جدید
سلام.من جزوه های دانشگاه صنعتی خوندم.قبولم شدم.عالی بودن.حالا که خودم ارشدم و با اساتید دانشگاه صنعتی کلاس دارم.میگن ما خودون سئوالا را طرح میکنیم
پارسال سئوالات استحاله و دگرگونی توسط دکتر شفیعی و ساعت چی و گلعذار طرح شده بود
سئوالات مکانیکی توسط دکتر نجفی زاده
اگه جزواتا میخوای من دارم
یه پیغام خصوصی بزن

سلام. ممكنه كه منم جزوه هاتونو داشته باشم؟:que:

shady_er

عضو جدید
بالاخره كنكور ازاد رو هم داديم و تموم شد.......
نظرتون درباره ي سوالها چي بود ...من كه خيلي خيلي... :surprised:

بالا