بحث علمی شماره یک ==> ! و ؟

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
« عوامل تاثیر گذار در عقب ماندن کشور ایران از تکنولوژی و علوم روز دنیا »

:gol:سلام به دوستای عزیزم:gol:

نمیدونم واسه شما هم پیش اومده که بعد از نصب برنامه ایی روی کامپیوترتون ......توی بخش تنظیمات زبان برنامه و خدمات بعد از فروش اون......اسامی کشورهای نو پا و کوچک و حتی دور افتاده ترین کشورهای دنیا رو هم ببینید..........ولی افسوس بخورید که چرا نام ایران در بین این کشورها نیست..........با این وضعیت که کشورهای مدرن و صنعتی دنیا تمام نیازهای خود را با رایانه ارتباط داده و به نوعی راه جدیدی برای خدمت به مردم کشور خود و تسلط بر ملل دیگر (افزایش قدرت خود در منطقه) پیدا میکنن.....چرا کشور بزرگ و متمدنی همچون ایران باید از این غافله عقب بماند......
این مشکل فقط مختص رایانه ( دنیای نرم افزار و سخت افزار ) نیست.....بلکه توی دنیای نت ، دنیای گیم ، موبایل ، اختراعات و نوآوری ها و غیره و هر چیزی که به اینها مربوط میشه..........همین مشکل در ایران به چشم میخوره......

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر شما !!!؟؟؟
(1) مشکل از لحاظ نوع ارتباط بین کشورهاست (سیاست) . منظورم ارتباط کمرنگ ایران با کشورهای ابر قدرت و پیشرفته دنیاست.........

(2) مشکل از اینه که کشور ما در زمان حکومت های قبلی از لحاظ علمی محروم مانده و ضعیف عمل کرده..........

(3) دین و شریعت چقد در افزایش و یا کاهش سطح علمی کشور نسبت به ابر قدرت ها تاثیر گذار بوده.......(این سوال با سوال یک میتونه مربوط بشه......)...........

(4) در حال حاضر در بخش های مختلف فن آوری صحبت از این موضوع بگوش میرسه که در حال برنامه ریزی و سازماندهی های مختلف برای افزایش و نزدیک کردن علوم و صنعت کشور با کشورهای مدرن هستن........خب بنظرتون این کار چه نتایجی رو بدنبال داره و ..........اگه در گذشته نه چندان دور این چنین راه کارهایی ، برنامه ریزی و اجرا میشدن آیا باز هم این مشکلات وجود داشتن یا خیر.........

(5) در خیلی از ابداعات و اختراعات و نوآوری هایی که در علوم و صنعت های مختلف در اقسا نقاط دنیا صورت میگیره.....اکثرا نام اشخاص ایرانی تبار در ابتدای فهرست این اسامی ها دیده میشه که از سعی و تلاش این هموطنان آن کشورها و جوامع به این دست آوردهای با ارزش رسیده اند.........خب به نظر شما ترک کشور از سوی تحصیل کرده ها و دانش آموخته ها و حتی افراد خلاق و با هوشی که سکونت در کشور های دیگر را برای زندگی و کسب علم در ایران ترجیح میدهن ......چقدر در بروز مشکل بحث ما تأثیر گذار هست........

(6) در کشورهای متمدن و صنعتی قوانین مشابه و نزدیکی وضع شده و با اقتدار و هماهنگی مناسب هم اجرا میشه.....مانند قانون کپی رایت (و دیگر قوانین بین المللی..)......بنظر شما نبود و یا ضعف اجرای همچین قوانینی در ایران چه تأثیراتی داره.......

(7) جایگاه منطقه ای و جغرافیایی چقد در بروز این مشکل میتونه تأثیر گذار باشه و چقد به همسایگان کشور بستگی داره.........

(8) نوع آموزشها و تدریس در مراکز آموزشی (از پایه تا مراکز آموزش عالی) ایران با دیگر کشورهای صنعتی دارای کم و کاستی هایی هست...... این اختلاف چگونه در بروز این مشکل اثر گذار است و بنظر شما اگه ایرادی هست در چه مقطع ایی تأثیرات بیشتری رو بوجود می آورد.............

(9) ایران جزء کشورهای پهناور و بزرگ دنیاست .... خب وجود استان ها و شهرهای بسیار در ایران و توذیع سرمایه کشور (!) بین این استان ها و شهرها آیا ممکنه که در بوجود آمدن این نقصان نقشی داشته باشه یا خیر.............شما چه نظری دارید.........

(10) زبان ما ایرانی ها فارسی است........خب زبان چه تأثیری میتونه در این بحث داشته باشه............

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست .....

درخواست .....

دوستان گرامی ........ در ادامه از همتون خواهش میکنم که مسیر بحث رو از موضوع مطرح شده خارج نکنید ........ تا به نتیجه مناسبی برسیم.....
و خواهش دومم ...... لطفا بجای اینکه فقط تقدیر و تشکر و امتیاز به نظرات و تایپیک ها بدید ..........با ارائه نظرات خود در بحث شرکت کنید.......
دوستان عزیز اگه واستون مقدور باشه در مورد هر سوال جداگانه نظر بدید......
امیدوارم این بحث برای بقیه دوستان هم مفید واقع بشه.......

:gol:با تشکر از همه شما عزیزان:gol:
مجید

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد حرف زدي حاجي !

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم اینجا عجب بحث علمی تو جریان بوده ..........ایول به این اراده

natalie

عضو جدید
تا قسمت 4 رو یکم موافقم ولی از 4 به بعد رو نه چون گزینه های 5 و6و8 پیامد های عقب موندگی و بقیه گزینه ها هم توی خیلی دیگه از کشورهایی که اتفاقا پیشرفته هم هستن وجود داره....
اما صد در صد با هیچ کدوم موافق نیستم ....یعنی هنوز باید یکم فکر کنم...

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام........سهیل بابا
خوبی عزیز
در مورد این مشکل و بقیه سوال هام نظر ندادی ها......;)
سلام بابایی ....ممنون .......راستش همشو نخوندم ولی فک نمیکنی داری اینارو به ملت ایران میگی؟........همون مردمی که یه گوششون دره گوشه دیگه دروازه........

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا قسمت 4 رو یکم موافقم ولی از 4 به بعد رو نه چون گزینه های 5 و6و8 پیامد های عقب موندگی و بقیه گزینه ها هم توی خیلی دیگه از کشورهایی که اتفاقا پیشرفته هم هستن وجود داره....
اما صد در صد با هیچ کدوم موافق نیستم ....یعنی هنوز باید یکم فکر کنم...

ممنون........و
میشه در مورد همون 4 مورد اول بیشتر توضیح بدید که چطور تأثیر داشتن.........یه خورده بیشتر موافق بودنتون رو شرح بدید...........لطفا:gol:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با 8 که گفتی خیلی موافقم مخصوصا الان که همه دیگه دانشگاه میرنو تعداد دانشجوها زیاد شده ولی سطح علمی زیر صفره
یه دلیلشم میتونه این باشه که افراد سرجای خودشون نیستن اینقدر وضع جامعه داغونه که مردم فقط دنبال پول درآودنن کسی دنبال علایقش نمیره پس کارایو که دوس ندارن انجام میدن پس با جونو دل کار نمیکنن و مهمترین دلیل تنبلی ایرانیا خیلی تنبلن که این میتونه از اثار همون عدم علاقه باشه

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بابایی ....ممنون .......راستش همشو نخوندم ولی فک نمیکنی داری اینارو به ملت ایران میگی؟........همون مردمی که یه گوششون دره گوشه دیگه دروازه........

خواهش عزیز.............
مردم ایران..............جای امیدواریم اینه که توی باشگاهی عضو شدم که بچه ها تحصیل کرده و آگاه هستن...........خب اگه قرار باشه اینجا هم مثل عام باشه...........که هیچی دیگه.......

ولی من مشکلاتی رو که خودم باهاشون برخورد میکنم رو با بقیه دوستان در میون میزارم........و نتیجه هم میگیرم.....

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با 8 که گفتی خیلی موافقم مخصوصا الان که همه دیگه دانشگاه میرنو تعداد دانشجوها زیاد شده ولی سطح علمی زیر صفره
یه دلیلشم میتونه این باشه که افراد سرجای خودشون نیستن اینقدر وضع جامعه داغونه که مردم فقط دنبال پول درآودنن کسی دنبال علایقش نمیره پس کارایو که دوس ندارن انجام میدن پس با جونو دل کار نمیکنن و مهمترین دلیل تنبلی ایرانیا خیلی تنبلن که این میتونه از اثار همون عدم علاقه باشه

خب با این توضیح که در مورد شماره 8 گفتید.........سطح علمی دانشجویان و اساتید کشورمون رو نسبت به دانشجو.یان دیگر کشورها پایین تر میبینید..........بنظرتون علت اصلی این مشکل چی میتونه باشه.......

با ادامه حرفهاتون موافقم................ولی خب راه چاره هست..........:warn:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلش میتونه عدم برنامه ریزی درست باشه حکایت اون ضرب المثل است که میگن اومد درستش کنه زد چشمشو کور کرد ما اومیدیم مشکل کنکورو حل کنیم بدون برنامه ریزی و آینده نگری ظرفیت دانشگاهو زیاد کردیم بدون توجه به این که اینا دانشگاه درست حسابی (الان بعضی دانشگاهای غیرانتفایی خونه رو کردن دانشگاه دیگه امکاناتو ببینین چی میشه)و یا استاد میخوان بچه های ایران با استعدادن ولی این جورییی تباه میشن من رشته ای خودمو مثال میزنم ما در سطح جهان معمارای بزرگی داریم حسین امانت هوشنگ سیحون و خیلیای دیگه چرا اینا نباید ایران باشن تا ما ازشون استفاده کنیم به نظرتون چرا اینا رفتن...............

natalie

عضو جدید
سلام دوست خووووبم!!!
یه سوال مگه جاهای دیگه تعداد دانشجوها زیاد نیس؟؟پس مشکل از این نیست اینم که سطح علمی خیلی داغونه یکی از پیامد های عقب موندگیه نه دلیلش.....
اما از این جملت که قرمزش کردم خیلی خوشم اومد

mehrshad53

اخراجی موقت
مشکل اینه که دزدها و گداها و ادمکشها همه کاره مملکت شدن...
صلوات!:surprised:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خووووبم!!!
یه سوال مگه جاهای دیگه تعداد دانشجوها زیاد نیس؟؟پس مشکل از این نیست اینم که سطح علمی خیلی داغونه یکی از پیامد های عقب موندگیه نه دلیلش.....

خب این عقب موندگی سطح علمی کشور نتیجش این میشه که کشوری عقب افتاده داشته باشیم..........پس شما نظرتون اینه که..........اگه سطح علمی ارتقا پیدا کنه.........این مشکل کامل برطرف میشه........یا کارهای دیگه ای هم باید انجام داد.......:warn:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلش میتونه عدم برنامه ریزی درست باشه حکایت اون ضرب المثل است که میگن اومد درستش کنه زد چشمشو کور کرد ما اومیدیم مشکل کنکورو حل کنیم بدون برنامه ریزی و آینده نگری ظرفیت دانشگاهو زیاد کردیم بدون توجه به این که اینا دانشگاه درست حسابی (الان بعضی دانشگاهای غیرانتفایی خونه رو کردن دانشگاه دیگه امکاناتو ببینین چی میشه)و یا استاد میخوان بچه های ایران با استعدادن ولی این جورییی تباه میشن من رشته ای خودمو مثال میزنم ما در سطح جهان معمارای بزرگی داریم حسین امانت هوشنگ سیحون و خیلیای دیگه چرا اینا نباید ایران باشن تا ما ازشون استفاده کنیم به نظرتون چرا اینا رفتن...............

دوست عزیزم..........نظرتون رو هم واسه برطرف کردن این مشکلات بیان کنید............شما به شخصه چه راه حلی رو میتونید ارائه بدید.............

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اینه که دزدها و گداها و ادمکشها همه کاره مملکت شدن...
صلوات!:surprised:
سلام مهرشاد جان:gol:.....خوبی عزیز...........
اونای که اسم بردی باید بخورن و ببرن......بدون کوچکترین زحمت و تلاش مفیدی در راه آباد کردن کشور............و من و شما و امثال ما هم باید یه جا بشینن و ببینن و دم نزنن...........
و هی:crying:زار بزنیم..........

این شکلک بیان خوبی از حرفامه.....:w37:

samira3242

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من تنها چيزي بيشتر از همه روي اين موضوع تاثير گذاشته سياسته

tatoo

عضو جدید
اگه وحدت وجود اشت اگه نظم وجود داشت اگه همه آدما فقط به فکر خودشون نبودن همه مشکلات حل میشد

samira3242

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه وحدت وجود اشت اگه نظم وجود داشت اگه همه آدما فقط به فکر خودشون نبودن همه مشکلات حل میشد

فكر نمي كنم نداشتن اين وحدت و نظم همش تقصير اين مردم باشه
بيشتر تقصير اون كسايي كه اشتباهي يا شايدم .... رفتنو قدرت اين مملكتو دست گرفته و دارن اينجور مردم عذاب ميدن
اما با اين حرفت كه اگه همه آدما فقط به فكر خودشون نبودن تا حدودي موافقم

المینا

عضو جدید
سلام
1)شاید.بی تاثیرکه نیست.اما به نظرمن اهمیتش کمتره.ارتباط درعین حال که میتونه سازنده باشه میتونه وابستگی هم ایجاد کنه.بدون اینکه نقش موثری توی پیشرفت کشور داشته باشه
2)اینم موثر بوده.ولی حدود50 سال از این قضیه میگذره.پیشرفت کشور ما لاکپشتی بوده توی این مدت.
3)به نظرمن هیچ ربطی نداره.ما جابربن حیان رو داشتیم،غیاث الدین رو داشتیم،ابن سینا رو داشتیم که همشون هم معتقد بودن وهم متفکر ودانشمند.مشکل جای دیگه است.
4)اینکار از خیلی وقت پیش باید اجرا میشد.نزدیکی دانشگاه وصنعت توی کل دنیا یه امر بدیهیه که ما تازه داریم بهش میرسیم.مطمئنا خیلی موثره البته اگه بصورت دائم پیگیری بشه.
5)خیلی زیاد.اگه امکانات وسرمایه ای که توی خارج دراختیار نخبه های ما قرار میدن اینجا بهشون داده میشد خوب الان اون ابداعات مال ما بود.
6)نمیدونم
7)فکر نمیکنم موثرباشه
8)بچه های ما ازاون ابتدا درست خوندن وفهمیدن رو یاد نمیگیرن.ضمن اینکه ما بعد ازطی یه دوره تحصیلی 12 ساله تازه باید تصمیم بگیریم چی بخونیم.جدیدا دوره ابتدایی رو دارن بهتر میکنن.از لحاظ شکوفایی استعدادها.
9)والله امکانات وسرمایه!!!!! که فعلا فقط توی شهرای بزرگ توزیع شده.این یه مشکل بزرگه.من این تضاد روبه عینه اینو حس کردم!!!
10)اول اینکه برای از بین بردن فرهنگ یک کشور اول باید زبانش رواز بین برد.بنابراین اصلا ربطی نداره که زبان ما چیه.ولی اینکه شایدنزدیک به70% مردم ما به زبان بین المللی مسلط نیستن ضعف بزرگی محسوب میشه.

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1)شاید.بی تاثیرکه نیست.اما به نظرمن اهمیتش کمتره.ارتباط درعین حال که میتونه سازنده باشه میتونه وابستگی هم ایجاد کنه.بدون اینکه نقش موثری توی پیشرفت کشور داشته باشه
2)اینم موثر بوده.ولی حدود50 سال از این قضیه میگذره.پیشرفت کشور ما لاکپشتی بوده توی این مدت.
3)به نظرمن هیچ ربطی نداره.ما جابربن حیان رو داشتیم،غیاث الدین رو داشتیم،ابن سینا رو داشتیم که همشون هم معتقد بودن وهم متفکر ودانشمند.مشکل جای دیگه است.
4)اینکار از خیلی وقت پیش باید اجرا میشد.نزدیکی دانشگاه وصنعت توی کل دنیا یه امر بدیهیه که ما تازه داریم بهش میرسیم.مطمئنا خیلی موثره البته اگه بصورت دائم پیگیری بشه.
5)خیلی زیاد.اگه امکانات وسرمایه ای که توی خارج دراختیار نخبه های ما قرار میدن اینجا بهشون داده میشد خوب الان اون ابداعات مال ما بود.
6)نمیدونم
7)فکر نمیکنم موثرباشه
8)بچه های ما ازاون ابتدا درست خوندن وفهمیدن رو یاد نمیگیرن.ضمن اینکه ما بعد ازطی یه دوره تحصیلی 12 ساله تازه باید تصمیم بگیریم چی بخونیم.جدیدا دوره ابتدایی رو دارن بهتر میکنن.از لحاظ شکوفایی استعدادها.
9)والله امکانات وسرمایه!!!!! که فعلا فقط توی شهرای بزرگ توزیع شده.این یه مشکل بزرگه.من این تضاد روبه عینه اینو حس کردم!!!
10)اول اینکه برای از بین بردن فرهنگ یک کشور اول باید زبانش رواز بین برد.بنابراین اصلا ربطی نداره که زبان ما چیه.ولی اینکه شایدنزدیک به70% مردم ما به زبان بین المللی مسلط نیستن ضعف بزرگی محسوب میشه

.

ممنون از نظراتت...........
در مورد شماره هفت...........
ایران از یه سمت همسایه افغانستان.......پاکستان.......ترکیه.......عراق کویت..........و......
خب کدوم یک از این کشورها کشور موفق و صنعتی هستش.........
تازه وجود برخی از کشورها ........بخصوص افغانستان و عراق........که همش باعث بدبدختی واسه ایران هستن..........
ا

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خووووبم!!!
سلام دوستم خوبی عزیزم؟
من نمیگم چون دانشجو زیاده سطح علمی پایینه با حرفت موافقم ولی ما بدون برنامه دانشجو گرفتیم بدون فکر و برنامه ریزی پس آدم بیسواد تحویل جامعه میدیم آدمی که به جای اینکه بیاد کار کنه تو جامعه و مفید باشه تاره خودش میشه مشکل(مشکل بیکاری)

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل اصلی عدم برنامه ریزی درست و آینده نگریه اگه هدف داشته باشیم و هرکسی سر جای خودش باشه کارا درست پیش میره

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز دوستم یه چیزه جالب تعریف کرد واسم
یه کشیشی بوده که وقتی بچه بوده دوست داشته دنیا رو تغییر بده بزرگتر که میشه میبینه نمیشه سعی میکنه کشورشو تغییر بده بازم میبینه واسه این کار قدرت نداره زمان که میگذره سعی میکنه محلشو تغییر بده و قتی پیر میشه میبینه اگه خودشو تغییر داده بود شاید همه ی اینها تغییر کرده بود مام باید خودمونو تغییر بدیم

foroogh1368

عضو جدید
:w14:با سلام به نظر من مشکل اصلی از جای دیگری است.مشکل برمیگرده به سیاست خارجی ما و آزاده بودن کشور ما از بندگی واستثمار کشورهای قدرتمندی همچون آمریکا و.... .. و چون ما مسلمان هستیم مهمتر اینکه شیعه ایم باید آرام آرام نادیده گرفته و حذف شویم تا درس عبرتی برای کشورهای دیگری که میخواهند آزاد باشند, باشیم.
پس مارا حذف میکنند ,تحریم میکنند ,تحقیر میکنند, آثار باستانی مارا تصرف میکنندو حاکمیت ارضی مارا زیر سوال میبرند نخبگان مارا به یغما میبرند وهرروز مارا تهدید میکنند تا تنها یک چیز را به ما بگویند یا با مایید یا دشمن مایید ومستحق نابودی هستید..........................................تمام

بالا