بحث روی نرم‌افزارهای DEFORM 3D ، LSDYNA ، AUTOFORM

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
اقا من خیلی حالم گرفتست
دو خط فارسی درباره نحوه کار با این نرم افزار نیست!!
کتاب داره برم انقلاب؟

نگران نباشید، من مطالبی انگلیسی دارم که برایتان ارسال می کنم. این برنامه ها تخصصی هستند و کاربران کمی دارند بخاطر همین مطالب فارسی هم برای آنها کم پیدا می شود. البته ls dyna را در ایران بیشتر از بقیه استفاده می کنند و مطالب آموزشی مقدماتی به زبان فارسی هم ممکن بتوانید برایش پیدا کنید. من با ls dyna, hypermesh, ansa و کمی Oasys برای شبیه سازی تصادف و مسائل غیرخطی کار کرده ام. برنامه ها را هم دارم اگر جایی پیدا نکردید بگویید تا برایتان جایی بارگذاری کنم.

برای شروع کار با این برنامه ها، باید حداقل درس المان محدود را گذرانده باشید و با برنامه های ساده تر المان محدود مقداری کار کرده باشید. موازی با جستجو برای تهیه مدل خودرو و مدل آدمک و قبل از شروع مدل سازی برای تصادف عابر با خودرو، باید دستکم چند مسئله غیر خطی ساده حل کنید تا با روش کار و تنظیمات مورد لزوم چنین تحلیل هایی آشنا شوید.

آخرین ویرایش:

killer_pant

عضو جدید
ممنون اقای جان نثاری
یه سوال..من میخوام سرعت عابر رو پس از برخورد بررسی کنم به خاطر همین درس المان محدود رو نگرفتم ولی قبلا با انسیس کار کردم
المان محدود کجا به کار میاد؟اصولا این برنامه به درد پروژه من میخوره(تحلیل دینامیکی)

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
ممنون اقای جان نثاری
یه سوال..من میخوام سرعت عابر رو پس از برخورد بررسی کنم به خاطر همین درس المان محدود رو نگرفتم ولی قبلا با انسیس کار کردم
المان محدود کجا به کار میاد؟اصولا این برنامه به درد پروژه من میخوره(تحلیل دینامیکی)

این برنامه ها همه مبتنی بر المان محدود هستند چه هدف محاسبه تنش باشد چه سرعت و ... بنابراین اگر قرار باشد از هر کدام شان استفاده کنید باید با المان محدود آشنایی کافی داشته باشید.

در این برنامه ها، خودرو و آدمک بصورت مش تعریف می شوند . خواص و رفتار مکانیکی آنها و شرایط مسيله هم بر روی آنها اضافه می شود. مش مدل های آدمک و خودرو همگی باید بر اساس اصول مشخصی در آنها تولید شود بخاطر همین است که بهتر است این مدل ها را آماده از جایی تهیه کنید.

در محاسبه صدمات وارد بر اعضای بدن، بطور معمول و بر اساس استانداردها از شتاب وارد بر آنها استفاده می شود. این سایت را ببینید تقریبا روش کار را توضیح داده است:
البته در این سایت از visual nastran استقاده شده و مدل های بدن و خودرو کاملا صلب فرض شده اند بنابراین دقت جواب ها بسیار کمتر از بکارگیری برنامه هایی است که اشاره کردم. در عمل اثرات جذب انرژی بخاطر تغییر شکل یافتن بدنه خودرو در کاهش صدمات وارد بر عابر بسیار مهم است.
http://www.atnet.it/lista/casped2.htm

zrobla

عضو جدید
سلام

ممکنه که لینک دانلود نرم افزارهای زیر رو واسه من بگذارید
Deform 3D
AdvantEdge

killer_pant

عضو جدید
سلام بر شما
من چند وقت پیش مزاحم شدم برای کار با ls dyna اون زمان proposal رو دادم
الان باید تا دو هفته دیگه امادش کنم
یه سوال من با ansys اشنا هستم .تو خود ansys هم یه قسمت ls dyna داره ..ولی این برنامه ls dyna رو که جدا نصب کردم محیطش برام اصلا اشنا نیست..حالا سوالم اینه:
1)بین این دو تا ls dyna چه فرقی وجود داره؟؟
2) من مدل ادم برای ls dyna رو دانلود کردم و داخلش هم بردم ولی همین رو نمیتونم وارد ansys کنم..(یه مشکل اسایم همینه)
کمکم کنید!

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام بر شما
من چند وقت پیش مزاحم شدم برای کار با ls dyna اون زمان proposal رو دادم
الان باید تا دو هفته دیگه امادش کنم
یه سوال من با ansys اشنا هستم .تو خود ansys هم یه قسمت ls dyna داره ..ولی این برنامه ls dyna رو که جدا نصب کردم محیطش برام اصلا اشنا نیست..حالا سوالم اینه:
1)بین این دو تا ls dyna چه فرقی وجود داره؟؟
2) من مدل ادم برای ls dyna رو دانلود کردم و داخلش هم بردم ولی همین رو نمیتونم وارد ansys کنم..(یه مشکل اسایم همینه)
کمکم کنید!

1- نسخه ای از ls dyna که درون انسیس است از دید محاسباتی تفاوتی با برنامه اصلی ls dyna ندارد. البته انسیس تمام قابلیت های ls dyna را پشتیبانی نمی کند و به همین خاطر نمی توان از تمام قابلیت های ls dyna در محیط انسیس استفاده کرد. ls dyna دارای برنامه های مدل ساز متفاوتی است. ansys, ls prepost, femb, eta vpg, hypermesh, ansa, patran و ... همگی کار مدل سازی را برای ls dyna انجام می دهند که هر کدام دارای محاسن و معایبی هستند.
2- انتقال مدل ls dyna (فایل keyword) با تمام خواص و پارامترهای آن به انسیس کار ساده ای نیست. از آنجایی که هدف شبیه سازی برخورد آدمک با خودرو است پیشنهاد می کنم بجای انسیس از ls prepost یا patran یا hypermesh استفاده کنید چون افزارهای بهتری برای اینکار هستند.

mecheng 164

عضو جدید
سلام.من با lsdyna کار کردم.چون پروزه پایان ترمم بود.یه فایل آموزشی دارم.اگه خواستید من در خدمت شما هستم.واقعا نرم افزار توپیه

تذکر
درج میل در پست خلاف قوانین تالار و باشگاه می باشد
در رعایت قوانین کوشا باشیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mecheng 164

عضو جدید
سلام.این نرم افزار (ls dyna) فقط توی xp بالا میاد.توی سون بالا نمیاد.

rmi-ansys

عضو جدید
سلاممن LSDYNA را روی ویندوز 7 دارم. قشنگ بالا میاد و کار می‌کند. مشکلی نیست.یه نتیجه: دوستانی که با LSDYNA کار کردند؟؟آماده کردن مدل (از تعریف مواد و المان و تماس و شرایط مرزی و ...) در LSDYNA سخت است در این شکی نیست. اما می‌خواهم ببینم برنامه‌ای هست (با قابلیت نرم‌افزاری بالا-ترجیحا گرافیکی باشد بهتره) مثل خود Ansys یا WB که فایل k را برای LSDYNA آماده می‌کند (البته فعلا قابلیت WB در این زمینه کم است)، این کار را انجام بدهد؟؟ مثلا از لحاظ کار و user friendly بودن مثل WB باشد؟

hamedoo

عضو جدید
سلاممن LSDYNA را روی ویندوز 7 دارم. قشنگ بالا میاد و کار می‌کند. مشکلی نیست.یه نتیجه: دوستانی که با LSDYNA کار کردند؟؟آماده کردن مدل (از تعریف مواد و المان و تماس و شرایط مرزی و ...) در LSDYNA سخت است در این شکی نیست. اما می‌خواهم ببینم برنامه‌ای هست (با قابلیت نرم‌افزاری بالا-ترجیحا گرافیکی باشد بهتره) مثل خود Ansys یا WB که فایل k را برای LSDYNA آماده می‌کند (البته فعلا قابلیت WB در این زمینه کم است)، این کار را انجام بدهد؟؟ مثلا از لحاظ کار و user friendly بودن مثل WB باشد؟
سلام
میشه بگید نرم افزار از کجا میتونم تهیه کنم اگه لینک دانلود باشه چه بهتر

mecheng 164

عضو جدید
سلام.بالا که میاد.اما یه سری از امکانات مهم وحیاتی نرم افزار بالا نماد.حتما باید xp باشه.زیاد سخت نیست.فقط حوصله میخواد.ضمنا یه کم خلاقیت هم میخواد.من در مورد پرتاپه ها کار کردم.اکه بخواید کمکتون میکنم

mecheng 164

عضو جدید
سلم.من دارم.هم آموزش رو دارم و هم خود نرم افزار رو.اگه بخواید واستون پست می کنم.هیچ هزینه ای جز هزینه پستی نمیخواد.

mecheng 164

عضو جدید
این هم ایمیل من.

تذکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamialfa

عضو جدید
salam dostan aziz va sarfaraz lotf mikonid sait amozesh ia file amozesh farsi LS-DYNA ro baram beferestid??
ممنون ترین ممنونم
emaile

تذکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamialfa

عضو جدید
سلام عزیز
ممنون
آموزش ls-dyna به زبان فارسی رو داری
شما کدوم شهر تشریف داری مگه؟؟من تهرونم.

rmi-ansys

عضو جدید
سلام
کسی لینک دانلود ls-dyna 9.7 x64 با crack-اش را داره؟
شدیدا لنگ نسخه ۶۴ بیتی هستم.

با سپاس

mecheng 164

عضو جدید
سلام مهندس.این فایل به صورت مولتی مدیاس.حدود 700mb.من خودم از بچه های ترم بالایی گرفتم.ضمنا ال اس داینا فقط توی xp بالا میاد.من بچه قزوینم.هیچ کتاب و یا مرجع فارسی وجود نداره.فقط این فایله که خیلی آموزنده وکامل.به هر حال اگه کمکی بخوای من هستم.این هم ایمیل منه.

تذکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrdad7272

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم من دانشجو ارشد متالورژی هستم کسی از شما دوستان یه پروژه شبیه سازی خیلی ساده نداره بده ما سر کلاس معرفی کنیم 6 نمره داره؟لطفا کمک کنید اگه نرم افزار سوپر فورج یا دفرم تیری دی هم دارید بفرستید عالی میشه مرسی

تذکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

freemailhamid20

عضو جدید
مدل سازی جوش اصطکاکی اغتشاشی با DEFORM 3D

مدل سازی جوش اصطکاکی اغتشاشی با DEFORM 3D

سلام دوستان من می خام جوش کاری اصطکاکی اغتشاشی رو مدل کنم. نرم افزار DEFORM 3D رو بهم معرفی کردن. دوستان اگه کسی توصیه یا راه حلی برام داره، معرفی کنه. من خودم با ABAQUS آشنا هستم. به نظرتون توی ABAQUS میشه؟ یا کسی کد کمکی برای شدنش تو ABAQUS می شناسه؟

mehrdad7272

عضو جدید
super forge

super forge

سلام دوستان تو رو خدا یه مخندس مکانیک با مرام تو این قسمت نیست سوپر فورج رو برام هر نسخه ای باشه بفرسته من ارشد متالورژی می خونم یه کار جزیی با نرم افزار دارم نمی ارزه بخرمش بچه ها هم نداشتن شما میتونید بهم بدیدش؟

A H M A D

عضو جدید
نرم افزار LS-DYNA

نرم افزار LS-DYNA

یكي از حلگر هاي بسيار قدرتمندي كه در حال حاضر براي شبيه سازي پديده هاي ديناميكي پيچيده مورد استفاده قرار مي گيرد، حلگر LS-DYNA است.
اين حلگر علاوه بر تحليل هاي ديناميكي قادر به حل مسائل گوناگون در حوزه هاي مختلف فيزيكي از جمله مكانيك جامدات، انتقال حرارت، ديناميك سيال و همچنين به صورت مستقل يا كوپل شده با ديگر پديده هاي فيزيكي قادر به حل مسائل تنش حرارتي و بر هم كنشي سيالات مي باشد. اين نرم افزار در حال حاضر بصورت فعال توسط LSTC در حال گسترش و به‌روزرساني مي باشد.

انیمیشن نمونه هایی را از توانمندی نرم افزار LS-DYNA در شبیه سازی پدیده های دینامیکی در صنایع مختلف می توانید از وبلاگ بنده دانلود کنید

اگر سوالی هم در مورد یادگیری این نرم افزار قدرتمند دینامیکی المان محدود داشتید در خدمتم

railway-iust.blogfa.com

ahmadrahmati15@yahoo.com

Drilling Simulation using Smooth Particle Hydrodynamics and FE.
2Projectile Penetration.
3Chips rise through drill bit flutes.

دانلود نرم افزار LS-DYNA

دانلود کل فایل های انیمیشن

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ahmad Rahmati

School of Rail Way Engineering
Iran University of Science and Technology

Tehran, I. R. Iran
ahmadrahmati15@yahoo.com

komeyl67

عضو جدید
سلام دوستان.

در Deform-3d امکان اندازه‏گیری سختی وجود داره؟ کسی اطلاعی داره؟

ممنون.

seyed102

عضو جدید
با عرض سلام
نیاز فوری به کرک نرم افزار LS DYNA 971 R7 دارم.حتما ورژن R7 باشد.با تشکر فراوان

A H M A D

عضو جدید
کتاب آنالیز دینامیک غیرخطی به کمک نرم افزار LS-DYNA

مولفان:

دکتر مجید شهروی