بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ارشیتکت86

عضو جدید
ممنون، ولی نمیدونم منظورت کدوم ترم 6 هست، پیوسته یا نا پیوسته؟ ولی من کارشناسی ناپیوسته هستم، از اینم که بگذریم یهو ترم چهارم گفتن 20 واحد به درساتون اضافه شده، این شد که کل نظام آموزشی دانشگاه ریخت به هم

اهان درسته به نکته ظریفی اشاره کردی اصلا حواسم به ناپیوسته نبود:gol:ببخشید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

استاد کاربرد کامپیوترمون خواسته بود پوستر پروژه پایانی مقدمات 2 (ترم قبل) رو طراحی کنیم که این کار رو اینجا هم میزارم که اگه قابل باشه شاهد نظرات ارزشمند شما باشم.

به به به چه شیت قشنگی
حتما 1 نسخه از کارتون رو تو قسمت شیت های کامپیوتری بگذارید

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی معماری 4 - فرودگاه داخلی شیراز
ایده طراحی: گل نیلوفر یا همان "لوتوس" که در تخت جمشید به وفور استفاده شده است.
خطوط استفاده شده در پوستر؛ مسیر های هوایی فرودگاه شیراز هستند که در قسمتی که به هم متصل میشوند فرودگاه قرار میگیرد.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . پارسال که تمرین میکردم برا اسکیس . از هر مرحله اش عکس گرفتم که بذارم تو سایت . اما به دلایلی موند.
هر پرسپکتیوی هر چندحرفه ای از این اصول فراتر نیست! همین قواعد درش مطرحه... خب این مربوط به تمرینهای اولیه من بود ببخشید که ماهرانه نیست .اما خب مشخصه که چی به چیه.. البته اینو برا اساتید نمیذارم .برا کسانی هست که میخوان با تمرینات اولیه پرسپکتیو دو نقطه ای آشنا شن!حجم عکسا رو هم حسابی کم کردم...
اول صفحه (A3-A4 و...)از هر ضلعش به سه قسمت مساوی تقسیم. در کل صفحه به نه قسمت تقسیم میشه . بقیه مشخصه... البته خیلی دوس داشتم ازاول کار کنم ... اما متاسفانه الان امکانش نیست...

http://www.gigaimage.com/images/si6fuvtpj2kw8qcrine.jpg

ارشیتکت86

عضو جدید
ممنون عالی بود برای ما که میخواییم یاد بگیریم خیلی خوبه امیدوارم این اموزشو البته از همین مدل مرحله مرحله وواضح ادامه بدی بازم ممنون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عالی بود برای ما که میخواییم یاد بگیریم خیلی خوبه امیدوارم این اموزشو البته از همین مدل مرحله مرحله وواضح ادامه بدی بازم ممنون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
بله حتما. اجازه بدید یه کم سرم خلوت بشه حتما در حد توانم ادامه خواهم داد...;)

ELAHE.R

عضو جدید
بله حتما. اجازه بدید یه کم سرم خلوت بشه حتما در حد توانم ادامه خواهم داد...;)
سلام من تازه واردم ميخواستم بدونم اين كلاس اسكيس هنوز ادامه داره ؟اگه ادامه داره موضوعش چيه و زمان تحويلش كيه ؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتونو از کلاس متوجه نشدم.. من خودم هم دانشجو ام... کلاسی هم که رفتم تموم شده
برا دوستان چند نمونه گذاشته بودم در همین تاپیک . این هم ادامه همون پستهاست...

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من تازه واردم ميخواستم بدونم اين كلاس اسكيس هنوز ادامه داره ؟اگه ادامه داره موضوعش چيه و زمان تحويلش كيه ؟
منظورتونو از کلاس متوجه نشدم.. من خودم هم دانشجو ام... کلاسی هم که رفتم تموم شده
برا دوستان چند نمونه گذاشته بودم در همین تاپیک . این هم ادامه همون پستهاست...

mrre

عضو جدید
سلام دوستان من یه دوست دارم که دانشجوترم یک رشته معماریه اون ازمن خواسته که درباره پروژه ای که استادشون بهش داده از شما کمک بگیرم موضوع اینه که باید یه فضای سبز با یک بوفه طرح بزنند باید قسمت های داخلی روهم راندو کنه بعد این فضا رو هم باید ماکتشو بسازند تمام این ماکت باید اندازه یه برگهA3 باشه:eek:حالا شماطرحی ازاین قبیل یا نمونه ای دارین که اونو کمک کنه :redface:منتظر تصاویرتون هستم:cry: ممنون خدانگهدار

mrre

عضو جدید
سلام

سلام

:gol::w10: سلام به شما:w10: صادقانه بگم خودمن هم بیستم همین ماه باید پروژه درک وبیان معماری رو تحویل بدم استادم از ما خواسته که20 تا کار راندو کنیم وتحویلش بدیم من هم موندم برای طرح روی جلد و حاشیه کارام ممنون میشم اگه کمک کنی :redface:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بازم سلام
اینم طرح 1 من
هنرستان پسرانه ی 24 کلاسه
با 6 رشته
منتظر نظراتتون هستم

هم واسه طرحش هم راندوش
خیلی بید ببخشید آخه وقت نبود با دوربین موبایل عکس گرفتم کیفیت افتضاحه
اون گوشه ها که مقوا تغییر رنگ داده رو کاریکاتورهایی متناسب با موضوع پرسپکتیو کشیدم که متاسفانه اصلا مشخص نیس باید ببخشید
مقواهام هم بنفش باز و بنفش بادمجونیه + سفید

پلان طبقه 2

پلان طبقه سه رو دیگه نمیزارم
مثله طبقه اوله با این تفاوت که بخش آموزشی دیگه نداره
بعد توجه کنین که از دوتا مقوای رنگی یک در میان استفاده کردم و این 2 تا مقوا حول مقوای اصلی 2تا در میون میچرخه و از پایین سمت چپ شروع میشه:w30:

آخرین ویرایش:

افرودیته

عضو جدید
سلام خدمت دوستای عزیز
تاپیک تا یه جاهایی خوب پیش رفته ولی..
پس چرا حالا که ما اومدیم توی باشگاه این قدر همه بی حالن؟!!! خوبه تابستونه!!
پس کو ؟نه موضوعی نه زمانی...
حتما مدیرای سایت باید بیان اینا را تعیین کنن ؟!!
بچه های معماری این قد بی حالم نوبره ها:surprised:
چیزی شده این قدر قسمت معماری که به نظر می رسه قبلا فعال ترین بوده سوت و کور شده ؟؟؟!! اگه اره بگین ما هم اعتصاب کنیم یا بگردیم دنبال یه جای دیگه!!!
منا بگو می خواستم با این تاپیک توی تابستون دستما قوی کنم:eek:
اگه بچه هایی هم که به این جا سر می زنن موافق باشن خودمون یه موضوع پیشنهاد کنیم حتما که نباید قدیمیا بگن(البته با اجازهشون:redface:)

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام سلام بعد کلی وقت اومدم کرکسیون
دوتا راندو.........
این اولیه فقط راندوش ماله منه ها

اینم که دیگه معروفه معروفه
مرسی وروجک جان که کاراتو میذاری
کارای این دفعه ت راستش پلانهاشو زیاد متوجه نشدم واضح نبود ولی پرسپکتیوهای داخلیت جالبن.
کاش یه عکس کلی از شیتتم میذاشتی :victory:
فقط وروجک من این یکی عکسه رو نفهمیدم اصلا یعنی چی! گفتی معروفه ولی ..!:w05:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کارا خوبه ... اما یه کم کمرنگه... مشکل منو داری... تمامی رنگات باید دو تا سه برابر پر رنگ تر از این باشه... و خطوطت هم ارزشه ... در حالی که خطوط نزدیک پررنگ تر خطوط دورتر کمرنگتر و نازکتر... به جز اون همیشه خطوط اتصال به زمین رو یکبار دیگه با دست پررنگ کن...(بدون خطکش)
احساس میکنم وقتی کار میکردی با احتیاط کار میکردی که مبادا کارت خراب نشه... مثلا فونتتو بد ننویسی یه موقع یا خطی کج نره... برا همین کارت خیلی تر و تمیز از آب در اومده...
اون مقوای مشکی که هست تو کارت ...با توجه به اون تو باید انقد قوی تر کار کنی مدارک شیتتت رو که به جای کل شیتت اون تو چشم نزنه .. الان اون مقوای مشکی خیلی شیت رو سنگین کرده که بقیه مدارک رو کم رنگ نشون میده
الان این کار خودته و من یه کم مدارکتو پررنگ کردم...
http://www.gigaimage.com/images/7qtbr8ihg23op2bdxe.jpg

suny_uproar

عضو جدید
مرسی/ واقعا قشنگ بودن. اگه میشه چند نمونه کار راندو از سایت پلان بزارید. برای راندو پلان مشکل دارم. ممنون میشم.:redface::)

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي وروجك جان
كار خوبي شده
خوشحالم تحويل دادي
مشكل كم رنگ بودن كار هم به خاطر استفاده از مداد رنگيه
با ماژيك بيشتر جلوه ميكرد
موقع كلاژ و شيت بندي هم بايد سعي كرد كه استفاده از يك رنگ در شيت فقط در يك جاي شيت استفاده نشه مگر اين كه عمدا بخواي چشم رو به اون سمت بكشوني
منظورم رنگ مشكيه توي شيته كه در يك سمت محدود شده
شايد هم منظورت اين بوده كه با كنر هم قرار دادن شيت هات اون تركيب رو بوجود بياري
به هر حال ممنون كار آخرتو گذاشتي ببينيم
كار خوشملي شده:)
موفق باشي

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::w10: سلام به شما:w10: صادقانه بگم خودمن هم بیستم همین ماه باید پروژه درک وبیان معماری رو تحویل بدم استادم از ما خواسته که20 تا کار راندو کنیم وتحویلش بدیم من هم موندم برای طرح روی جلد و حاشیه کارام ممنون میشم اگه کمک کنی :redface:

خوشحال میشم بتونم کمکی کنم، اما راستش از راندو چیزی سرم نمیشه...هرچی هست، فتوشاپ و مکسو اتوکده.:(

m_architect

عضو جدید
سير مطالعاتي

سير مطالعاتي

همونطور كه مي دونيد همزمان با شروع كردن تمرين اسكيس ما بايد يك سير مطالعاتي هم در كنارش داشته باشيم كه شايد مهمترين بخش كار هم همينه.
حالا از همه مي خوام اگه در مورد سير مطالعاتي خودشون مطلبي دارن بنويسن تا همه استفاده كنند.
لگه بتونيد اسم كامل كتاب هايي كه تو اسكيس زدن مي تونن مفيد باشن رو بنويسي ممنون مي شم. منتظرم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.