بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Asayesefid

عضو جدید
سلام مدیر جان
در مورد آسمونی که فرمودین مثل دریاچه شده میخواستم . . .
البته کار انقدر ضعیف بود که قابل عرز نیست . . .
من خودم میدونم
ولی تو یه کتابی دیده بودم که با آبرنگ آسمون کشیده بود
من سعی کردم مثل اون بکشم . . .
عکسش اینه :
@

@
بعد من 3بار تمرینی از روش کشیدم و رنگ کردم
این اولی بود :
@

@
ابعادش کمی بزرگتر از A3 هست یعنی ربع 50*70
راستش فکر نمیکردم اسکیسهم مهم باشه چون میخواد کامل رنگ بشه . . .
ولی دیدم خود طرحم مهمه واسه همین دوباره با حفظ تناسبات کشیدم
یعنی 4تا خط تو طرح کتاب که خیلی هم کوچیک بود کشیدم و به 9 قسمت مساوی تقسیمش کردم
بعد شیت خودمم همونطور و اول اسکیسش ر در آوردم و بعد رنگش کردم . . .
شد این :
@

@
بعد چون شیت طرحم 50*70 بود یک بار هم رو این سایز کاغذ تمرین کردم . . .
البته در آوردن اسکیسش کمی سخت تر بود ولی توش زیاد گیر نکردم چون تمرین اصلیم رو آبرنگش بود . . .
واقعا بزرگ بوداااااااااااااااا
نفسم دراومد تا اسکیسش ر زدم چه برسه به رنگش . . .
هرچی سطحی که باید آبرنگ میکردم بزرگتر میشد کارم خرابتر میشد . . .
این شد :
@

@
و بعد شیت طرحم ر آبرنگ کردم که دیدین . . .
نمیدونم چرا خانم دکتر گیر داده بودن به آبرنگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من همیشه از وسایلی استفاده میکردم که بشه پاکش کرد مثل مداد رنگی . . .
واقعا آبرنگ سخته . . .
برای من که خیلی سخت بود
خاستم بگم ایده اون لکه ابی این بود اگرچه خیلی بد شده بود ولی من سعیم ر کردم . . .
ای کاش میشد طرحا ر سیاه و سفید تحویل داد . . .
شاید من تو راندو خیلی خیلی ضعیفم این ر میگم . . .
همین
راستییییییییییییییییییییییییییییییییییی
کتابی که از روش دیده بودم (تکنیکهای راندو در معماری ) بود با ترجمه دکتر مهدی نژاد
این طرح مسجد هم اثر خودشون هست . . .

مهدي نژاد از كي دكتر شده خدا مي دونه !:biggrin:

دوست عزيز اول اين كه راندو وقتي معني پيدا مي كنه كه پرسپكتيو كارت خوب باشه ! اون

وقت راندوي خوبتم خودشو خوب نشون مي ده ! همين آقاي مهدي نژاد روشي براي

پرسپكتيو داره كه اگه بتوني جزوه اي كتابي ازش پيدا كني خيلي خوبه و گرنه همين كتاباي

پرسپكتيو بيرونم خوبه مثل كتابايي كه احمدي نژاد ترجمه كرده خوبه !:smile:

اما براي راندو اگه راندو واجبته بهتره اول بري سراغ پاستل و مداد رنگي و ذغال و ماركر بعد كه

رنگا رو بهتر شناختي برو سراغ brush pencil بعد هم اكولين و آبرنگ و از اين حرفا ...

توي كار با آبرنگ چون ما معمارا مثل نقاشا وقت زيادي نداريم يه سري راه ساده هست واسه

كار با آبرنگ . اول اين كه ورقتو يه خورده شيب دار مي كني تا يه ذره آبرنگ رو كارت حركت

كنه ! بعد هم اين كه بايد حواست باشه نذاري رنگ خشك بشه ! با اين كه آبرنك رو مي شه

اصلاح كرد اما اصلاح شدشم تابلو است ! بعدشم يه خورده شجاعتتو بيشتر كن ! ما وقتي سر

كلاساي همين به اصطلاح دكتر بوديم يه هم مي گفتيم دستتو ول بده ! :d:whistle:واقعاً هم

همينه ! كارو از يك نقطه شروع كن و به سمت قسمت هاي ديگه برو ! در ضمن هميشه خط

زمينت هم قوي باشه !

شجاعتتو بيشتر كن مخصوصاٌ توي آسمون كه خيلي نمود داره ! راندو هم تمرين زياد مي

خواد ! مطمئن باش يه خورده كار كني دستت راه مي افته !:smile:

آخرین ویرایش:

keeperprivacy

عضو جدید
سلام

با توجه به استقبال دوستان از آموزشهای اسکیس و نیاز به تفکیک فعالیتهای تخصصی در حوزه آموزشهای معماری و طبق پیشنهاد بسیار عالی دوستان اقدام به شروع این تاپیک کردم .
سر فصلهای کاری این تاپیک رو برای اطلاعدوستان به شرح زیر اعلام می کنم:

1- کرکسیون تمرینات و اسکیسهای دوستانی که همراه با ما در آموزش مقدماتی اسکیس هستند .
2- کرکسیون و نقد آثار و کارهای تمای علاقمندان به مبحث اسکیس و دوستانی که تحت نظر اساتید اسکیس مشغول فعالیت هستند .
3- نقد و بررسی آثار اجرا شده در داخل و خارج از کشور .
4- نقد و بررسی آثار دوستان در تالار معماری ( با اجازه صاحب اثر ).
5 - نقد و بررسی آثار معماران بزرگ در ارتباط با آموزشهای اسکیس .
6- برگزاری اولین مسابقه اسکیس اینترنتی کشور در حوزه معماری و با اهدا جوایز مخصوص دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته معماری ( به جهت اهمیت این موضوع در پست جداگانه به این موضوع خواهم پرداخت .
7- باز بینی و نقد آثار اسکیسهای سال های گذشته در آزمونها

:)
ايده و فكر جالبي.
حتما اينكارو انجام بده.
با آرزوي موفقيت.

Asayesefid

عضو جدید
سلام نوشین جان خیلی سعی کردم تا آخر تاپیکو بخونم که شاید جواب سوالمو پیدا کنم ولی صبرم تموم شد. من راندو با پاستل و ماژیکو خیلی دوس دارم اما موقع کار با پاستل همیشه به مشکل بر میخورم، چه طور پاستل ازلبه های کار یا لاین مورد نظر نمیزنه بیرون. من از پوستی برای پوشوندن جاهایی که نمیخوام رنگ شه استفاده می کنم یا پاکش میکنم. ولی همیشه نمیشه از این متد استفاده کرد. من معمولاً پاستل رو با پنبه و برا نقاط کوچیک از گوشپاکن استفاده می کنم،:w25: تا یکدست شه، شما چه طور؟ میخواستم ببینم شما از شیوه خاصی استفاده می کنی؟ پیشاپیش ممنونم، درضمن کارات عالین:w17:

سلام

مي شه بگين nino اين پست رو كي و كجا (كدوم صفحه) گذاشته ؟ من تا 10 صفحه قبلو

ديدم نبود !!!!:cry:

سحر جون

عضو جدید
به خیلی چیزابستگی داره که مهم ترینش تایم باز بودن درشه.اگه زود به زود استفاده کنی و دراشون تند تند ببندی همون چند سال که استادت گفته عمر داره!:redface:

نه بابا فکر نکنم چون من این همه زود درشونو میبستم بازم خشک شدن تا اخره ترمم به زور ازشون استفاده میکیردم به یه ترمم نکشید

بعضی از دوستام میگفتنیه روشهایی هست واسه درست شدنشون رنگشون برگرده ولی نمیدونم شما میدونین؟:gol::smile:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهدي نژاد از كي دكتر شده خدا مي دونه !:biggrin:

همين آقاي مهدي نژاد روشي براي پرسپكتيو داره كه اگه بتوني جزوه اي كتابي ازش پيدا كني خيلي خوبه و گرنه همين كتاباي پرسپكتيو بيرونم خوبه مثل كتابايي كه احمدي نژاد ترجمه كرده خوبه !:smile:
اما براي راندو اگه راندو واجبته بهتره اول بري سراغ پاستل و مداد رنگي و ذغال و ماركر بعد كه
رنگا رو بهتر شناختي برو سراغ brush pencil بعد هم اكولين و آبرنگ و از اين حرفا ...
توي كار با آبرنگ چون ما معمارا مثل نقاشا وقت زيادي نداريم يه سري راه ساده هست واسه
كار با آبرنگ . اول اين كه ورقتو يه خورده شيب دار مي كني تا يه ذره آبرنگ رو كارت حركت
كنه ! بعد هم اين كه بايد حواست باشه نذاري رنگ خشك بشه ! با اين كه آبرنك رو مي شه
اصلاح كرد اما اصلاح شدشم تابلو است ! بعدشم يه خورده شجاعتتو بيشتر كن ! ما وقتي سر
كلاساي همين به اصطلاح دكتر بوديم يه هم مي گفتيم دستتو ول بده ! :d:whistle:واقعاً هم
همينه ! كارو از يك نقطه شروع كن و به سمت قسمت هاي ديگه برو ! در ضمن هميشه خط
زمينت هم قوي باشه !
شجاعتتو بيشتر كن مخصوصاٌ توي آسمون كه خيلي نمود داره ! راندو هم تمرين زياد مي
خواد ! مطمئن باش يه خورده كار كني دستت راه مي افته !:smile:
از پستی که در جواب پست هیلدا دادی مشخصه که از بچه ها ی خودمون هستی.
شرمندم که این جوری جواب میدم. چون واقعا از پستت و لحن حرف زدنت ناراحت شدم.
در مورد دکتر مهدی نژاد که خب اگه واقعا در مورد مدرکش نمیدونی پس با این طرز حرف زدنت سعی نکن زیر سوال ببریش. تا جایی که بنده یمدونم ایشون چهار ساله مدرک دکترا دارن.
توضیحات خوبی در مورد ابرنگ دادی. خودتم میدونی همین نیمچه راندویی که بلدیم از همین استاده. و اگر هم خوب بلد نیستیم به خاطر کم کاری خودمونه.
خلاصه اینکه شاید اخلاق استادی با اون چیزی که ما توقع داریم جور در نیاد اما نباید هنر و علم استاد هم زیر سوال بره.
راستی فراموش کردم حضورتو به باشگاه خوش آمد بگم:gol:خوش اومدی.

Asayesefid

عضو جدید
از پستی که در جواب پست هیلدا دادی مشخصه که از بچه ها ی خودمون هستی.
شرمندم که این جوری جواب میدم. چون واقعا از پستت و لحن حرف زدنت ناراحت شدم.
در مورد دکتر مهدی نژاد که خب اگه واقعا در مورد مدرکش نمیدونی پس با این طرز حرف زدنت سعی نکن زیر سوال ببریش. تا جایی که بنده یمدونم ایشون چهار ساله مدرک دکترا دارن.
توضیحات خوبی در مورد ابرنگ دادی. خودتم میدونی همین نیمچه راندویی که بلدیم از همین استاده. و اگر هم خوب بلد نیستیم به خاطر کم کاری خودمونه.
خلاصه اینکه شاید اخلاق استادی با اون چیزی که ما توقع داریم جور در نیاد اما نباید هنر و علم استاد هم زیر سوال بره.
راستی فراموش کردم حضورتو به باشگاه خوش آمد بگم:gol:خوش اومدی.

محض اطلاع شما يك سال و نيم پيش در صحبت به خصوصي كه شخصاً با خودش داشتم

گفت فقط تا ارشد خونده ! براي اطلاعات بيشتر مي توني از دانشكدتون سوال كني !

آریو

عضو جدید
سلام
همچنان تو جلسه ی اولیم ؟ لطفا ادامه بدین منتظریم
ممنون

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
محض اطلاع شما يك سال و نيم پيش در صحبت به خصوصي كه شخصاً با خودش داشتم

گفت فقط تا ارشد خونده ! براي اطلاعات بيشتر مي توني از دانشكدتون سوال كني !

دوست عزیزم
صحبت همکار من جدا از اختلاف شما دو نفر بر سر مدرک جناب مهدی نژاد ، بر سر احترامیست که شما در این مجموعه موظف به رعایت اون هستید . حتی اگر این استاد محترم مدرکش دیپلم هم باشه ، شما و امثال شما حق توهین به این شکل رو ندارید .
بارها و بارها در این محیط از همه دوستانم خواستم و تمنا کردم که حداقل در این محیط عمومی ، لحن گفتارشون رو نسبت به اساتیدی که تحت هر شرایطی به سر ما منت دارن و برای ما زحمت کشیدن ، رو تصحیح کنن و از هر گونه صحبت غیر منطقی که بویی از بی احترامی بده ، خود داری کنن .
از شما دوست خوبم هم توقع دارم ، با رعایت این موضوع ، ضمن فرهنگ سازی احترام به اساتید ، که چیزی جز نشون دادن شخصیت خانوادگی و فرهنگی خودمون نیست ، بدون دلگیر شدن ، نسبت به تغییر نحوه برخوردتون تجدید نظر کنید و برای خود ما هم الگو باشید ...
آرزوی موفقیت شما رو دارم .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هاي.
كار راندو آناتومي جالبي.
يك جور كار تبليغاتي جالب. تنها اشكالش استفاده از رنگ بكگراند و رنگ محتواي كارت مي تونه باشه.
مرسي از كار شما.:king:

رنگ بک گروند؟
بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
دوباره آپلود کردم
میتونین ببینین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو کامپیوتر من که میاد آخه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی چی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ام اچ
نمیدونم چرا یه طوری میکشی که کارت سرد و بی احساسه
تحرک نداره
ببین
کارت باید احساس داشته باشه
هنوزم کارت خامه
نظیر همون چیزی که خودت میگی ( اطرافشو با روان نویس خطوط نازک میکشم) تو راندو هم همین کار رو انجام بده
مگه قرار نبود یه چیزی رو راندو کنی ؟
کو پس؟

3543

عضو جدید
تکنیک های سر قلم:درختان درپلان
· همیشه از مداد و شابلون برای رسم سریع درختان استفاده کنید.برایکشیدن دایره های دوبل به دور آنها قلم یا مداد را به کار گیرید.این کار به درختانظاهری راحت و سه بعدی می دهد.
· در ختان را تقریباًدر دو سوم اندازه واقعی شان رسم کنید.از بزرگیا کوچک کردن بیش از حد انها خودداری کنید.
· به طور کلی هرچه پلان در مقیاس های بزرگتری باشد جزئیات بیشتری ازدرختان باید نشان داده شود؛البته ممکن است با توجه به گیاهانی که زیر درختان قراردارد تغییر کنید.
· هنگامی که یک درخت را در یک پلان رنگ آمیزی می کنید،از اصول جفترنگ و رنگ مجاور استفاده کنید و مقداری فضای سفید باقی بگذارید.هنگام رنگ آمیزیدرختان بزرگتر که جزئیاتی در زیر آنها قرار دارد فقط از رنگهای رقیق روشن استفادهکنید.
· هنگام به تصویر کشیدن گروهی از درختان در قالب یک دور خط،از دورخط سیاه در کل پیرامون محیط خارجی ان و از یک دور خط روشن تر برای مشخص کردن هردرخت به صورت مجزا استفاده کنید.
· همیشه از سایه ها برای تمایز درختان از سطح زمین و دیگر درختانباقی بگذارید .(این کار را می توان با مدادرنگی سفید انجام داد.)
· هنگامی که درختی مقابل ساختمان یا روی پشت بام قرار دارد،شکل آنهمیشه باید با ساختمان همپوشانی داشته باشد.
· اگر تعداد زیادی درخت باید بکشید از مهر با طرح درخت استفادهکنید.این مهر را می توان از سازنده مهر خریداری کرد تا در وقت صرفه جوییشود.
تکنیک های سرقلم :بوته و پوشش های زمین درپلان
· به طور معمول بوته ها باید جزئیات کمتری نسبت به درختان در نمایپلان داشته باشند.گروهی از بوته ها معمولاًدر دور خطی ساده با نقاطی نمایش داده میشوند که این نقاط تنه را تشکیل می دهند.
· بوته های برگریز معمولاً با دور خطی لطیف و بوته های همیشه سبز بالبه های دندانه دار نشان داده می شوند.
· هنگام راندو،بعضی بوته ها را رنگ نکنید یا با رنگهای روشن رنگکنید تا کمی فضای سفید باقی بماند.
· هنگام مشخص کردن دور خط بوته ها،از دو نوع پهنای خط،یک خط سیاهبرای لبه خارجی و یک خط باریک در داخل آن یا برعکس ،استفاده کنید.
· هنگامی که پوشش زمین و چمن هردو در یک پلان قرار گرفته اند،نشاندادن تمایز بین آنهااهمیت زیادی دارد .هنگام به کار بردن رنگ یا ارزش برای نواحیپوشش دار مطمئن شوید که این نواحی از درختان و بوته ها روشن تر یا تیره تر شده استتا بتوان به این ترتیب بین آنها تمایز قائل شد.
· برای جذابیت بیشتر از خطوط و نقاط در سطح زمین استفادهکنید.
· هنگام راندو با ماژیک برای چمنی که روی سطح صاف زمین قرار دارد خطکش را برای هدایت ماژیک به کار ببرید.
· با توجه به پهنای مورد نظر خوط ،دو گونیا را با فاصله از یکدیگربه هم بچسبانید و از هر دو لبه برای به تصویر کشیدن چمن با پوشش زمین استفادهکنید.
تکنیک های سر قلم:درختان در نما
· ابتدا درختان را مطابق شکل اصلی شان رسم کنید.این شکل ها ممکن استدایره ای،تخم مرغی،ستونی،و نامنظم و مخروطی باشد.شاید شکل دور خط به تنهایی برایاسکیس های سریع کافی باشد.
· به یاد داشته باشید که از اصول زیگزاگ ،جفت رنگ و رنگ مجاوراستفاده کنید و اندکی فضای سفید باقی بگذارید.نقاط را اضافه کنید و در نهایت با رنگمشکی دور خط ان را بکشید.
· درختان پشت ساختمان باید روشن تر یا تیره تر از ساختمان باشند تاکنتراست مناسبی ایجاد شود.
· شاخ و برگ وتنه درختان پیش زمینه باید جزئیات بیشتری داشتهباشند،درختان پس زمینه باید به صورت دور خطی انبوه و ساده نشان داده شوند.
· الگوهای شاخه دار فقط مواقعی کاربرد دارند که اجزای درختان مهم بهنظر برسند.از درختان پر شاخ و برگ می توان برای پوشاندن نماها و عناصر نا مطلوباستفاده کرد.
· از نماهای فرورفته و برجسته شاخ و برگ یا حروف Wو M برای نشاندادن الگوهای برگ ها استفاده کنید.
· تنه درختانی که به طور مستقیم زیر سایه قرار دارند همیشه بایدتیره تر ترسیم شوند تا سایه و سایه گاه را نشان دهند.ارزش کلی تنه به پس زمینه آنبستگی دارد.تنه های تیره درختان باید مقابل پس زمینه های روشن قرار گیرند وبرعکس.
این سه مرحله را در راندوی درختان دنبالکنید:1.دور خط را اسکیس بزنید.2.رنگ های روشن را اضافه کنید و با رنگ مشکی دور خطرا بکشید.3. رنگ های بیشتر و تیره تر و همچنین جزئیات را اضافهکنید.
تکنیک های سر قلم :بوته ها و پوشش های زمین درنما
· هر دو نوع بوته های همیشه سبز و برگ ریز به گروه های زیر طبقهبندی می شوند:مدور،خزشی،دور خط،شاخه ای و شاخه ای با دور خط.
· اصول دور خط برای ترسیم درختان در نما دور خط را دنبالکنید.
· در راندوی ماژیک از رنگ لعابی مات استفاده کنید و روی ماژیک نقاشیکنید تا بوته ها اضافه شوند.
· معمولاً چمن های پیش زمینه باید تیره تر از پس زمینه باشند در غیراین صورت به یک نقطه کانونی در مرکز نیاز داریم.
· خطوط و نقاط سیاه و سفید را برای ایجاد جذابیت اضافه و چمن رابافت دار کنید.
· هنگام راندو رنگی چمن،اصول رنگی مجاور و جفت رنگ را در نظر بگیریدتا ظاهری جالب و واقعی به وجود آورید.
· هنگامی که در پرسپکتیو از خطوط کوتاه برای نمایش چمن استفاده میکنید هر چه به سمت پیش زمینه پیش می آیید ،فاصله بین خطوط باید به تدریج وسیع ترشود .زاویه انها طبیعت هموار یا ناهوار زمین را نشان می دهد.
به به

shanli

مدیر بازنشسته
بچه ها اگه نظری در رابطه با متریال های به کار رفته تو این ماکتها دارید بگید..من بعضی از متریالهای استفاده شده تو این ماکتارو نمیدونم!:redface::redface:

gougoush

عضو جدید
فرهنگسرا

فرهنگسرا

سلام
من اين ترم طرح 3 فرهنگسرا دارم كسي مي تونه كمكم كنه؟ پلان و نما و برش هر چيزي مه بتونه

فكر مو بيشتر باز كنه ... :)
:gol:

سناتور

عضو جدید
سلام به همه دوستان طرح این ترمم *رستوران* ممنون میشم اگه کسی واسم راهنمایی داشته باشه...

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسابقه اسکیس(بیاید تو ضرر نداره )

مسابقه اسکیس(بیاید تو ضرر نداره )

سلام به دوستان گلم
تا اونجایی که من سرچ کردم تاپیکی با عنوان مسابقه اسکیس ندیدم
از اونجایی که تعداد زیادی از دوستان در زمینه اسکیس مشکل دارن و خیلیاشون نمیدونن چی کار کنن تصمیم گرفتم این تاپیکو راه بندازم تا همه به هم کمک کنیم و با ایجاد مسابقاتی که میتونیم شرایطشو با هم تعیین کنیم دست خودمونو قوی کنیم
هر چند وقت یک بار موضوعی رو مشخص کنیم و هر کس کار خودشو در اینجا قرار بده تا همه در موردش نظر بدن .مطمئن باشید این کار باعث پیشرفت همه خواهد شد
هر کس موافقه یه پست بذاره ببینم اصلا کسی میخواد این کارو انجام بدیم یا نه حتی با یک نفر هم شروع میکنیم .

منتظرم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بیشتر می گشتی مشابه این تاپیکو پیدا میکردی--تو همین قسمت--> کارگاه اسکیس
یه تاپیک هم برای کرکسیون هست.
در ضمن موضوع اسکیس دادن و بررسی کردن اسکیس از لحاظ طراحی معماری کار دانشجو ها نیست! حتما باید یه استاد با تجربه باشه که فعلا اینجا همچین کسی نداریم! فقط کرکسیون راندو و شیت بندی هست که همون طور که گفتم تاپیکش هست

راستی الان یه فکری به ذهنم رسید:
به نظر من اگر هر کس موضوع های اسکیسایی که تو دانشکده ش برگزار میشه انجا بذاره بعد یه مدت یه آرشیو از موضوعات اسکیس داریم که خیلی واسه ارشد خوبه
از زرناز جان خواهش میکنم اسم این تاپیک و عوض کنه و بذاره آرشیو موضوعات اسکیس

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من نمیدونم شما ترم چندمی ولی من ترم سوم هستم و خیلی از دوستانم در زمینه اسکیس مشکل دارن اسمشو مسابقه گذاشتم تا در یک زمان مشخص همه کاراشونو بذارن
درسته که بررسی اسکیس کار استاده ولی از اونجایی که کاچی بهتر از هیچیه ما میخوایم از صفر شروع کنیم .من خودم خیلی از دانشجوها رو میشناسم که به بقیه دانشجوها اسکیس یاد میدن اینجا هم میشه همین کارو انجام داد
همین جا هم از تمامی دوستانی که دلشون میخواد به بقیه کمک کنن دعوت میکنم تا قدم رنجه کنن و اطلاعاتشونو در اختیار بقیه قرار بدن

سناتور

عضو جدید
رستوران

رستوران

سلام دوستان کسی اینجا رستوران کار نکرده؟؟؟؟ کمکم کنه ممنون میشم:gol:

farzane_f

عضو جدید
سلام فاطمه جون...
مرسی از تاپیک قشنگت...منم موافقم ;)
اگر این کار انجام بشه مطمئنا به خیلی از بچه ها کمک میشه از جمله خود من...

tiny memar

عضو جدید
آره من هم موافقم الان واسه ارشد من مشكل ا***يس دارم حتما هر كس دنبال موضوعات اسكيس باشيد ........ ممنون از تاپيكت:)

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم که اعلام امادگی کردید تا اخر همین هفته صبر میکنیم بعد روز جمعه با همدیگه اولین موضوع این مسابقه اسکیسو تعیین میکنیم . برای اولین موضوع هم تا اخر تعطیلات نوروز وقت میذاریم البته اگر موافق باشید امیدوارم که این کار اغاز خوبی باشه
اگر هم دوستانی رو میشناسید که توی این کار حرفه ای هستند دعوتشون کنید
موفق باشید

black_lady

عضو جدید
چه فکر خوبی

چه فکر خوبی

فکرت عالیه فقط اگه از سطح مقدماتی شروع کنیم و بعد از هر ازمون به مسایل اموزشیش هم توجه کنیم خیلی توپه!;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.