بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamid_8351194

عضو جدید

ایرانیکا

عضو جدید
سلام عزیزان، سال نو همگی مبارک امیدوارم که در سال جدید همگی خوب و خوش و خندان و سلامت و پر از نشاط، عشق و ایده های نو باشید. ممنون از راهنمایی همگی شما من حتما سری به پامنار می زنم البته قبلا آنجا رفته بودم ولی تا جایی که یادم بیشتر مغازه هاش فقط ورقهای پلکسی می فروختند وعده ای هم ورقهای آلومینیوم و آهن و گالوانیزه. اگه جایی هست که بیشتر دوستان معماری کارشان را آنجا می برند من هم ترجیح می دهم کارم راهمانجا ببرم. ولی نمی خواهم چسباندنش را به آنها بدهم چون می ترسم خیلی دقت نکنند و به اندازه کافی محکم نشود. می خواهم خودم کلروفورم بخرم و با دقت و حوصله قطعات را بچسبانم.
شاد باشید.

nino

مدیر بازنشسته
سلام عزیزان، من فراموش کردم دو سئوال دیگر بپرسم
1- چطور می توانم حجمی را در پلکسی در بیاورم مثلا فرض کنید من می خواهم یک نیم کره به قطر یک سانتیمتر را در یک پلکسی به ضخامت دو سانتیمتر در بیاورم. چطور می توانم اینکار را بکنم؟ آیا با لیزر می شود این کار را انجام داد؟ من می خواهم اشکالی را در پلکسی در بیاورم و و بعد یک پلکسی مکمل دیگر را از آن طرف بچسبانم طوریکه به نظر برسد داخل پلکسی کنده کاری شده است.
2- در برخی سایتهای اینترنتی گیره هایی برای نگه داشتن قطعات پلکسی نشان داده شده است آیا کسی می داند این گیره ها را از کجا می شود تهیه کرد؟
سپاسگزارم.
شاد باشید.

شما بهتره به کارگاهای که این کارها رو انجام میدن مراجعه کنید . به راحتی این احجام رو با لیزر برات در میارن
یکیش تو شریعتیه یکی هم تو سیخ بهایی هست

maryam bano

عضو جدید
سلام عزیزان، من فراموش کردم دو سئوال دیگر بپرسم
1- چطور می توانم حجمی را در پلکسی در بیاورم مثلا فرض کنید من می خواهم یک نیم کره به قطر یک سانتیمتر را در یک پلکسی به ضخامت دو سانتیمتر در بیاورم. چطور می توانم اینکار را بکنم؟ آیا با لیزر می شود این کار را انجام داد؟ من می خواهم اشکالی را در پلکسی در بیاورم و و بعد یک پلکسی مکمل دیگر را از آن طرف بچسبانم طوریکه به نظر برسد داخل پلکسی کنده کاری شده است.
2- در برخی سایتهای اینترنتی گیره هایی برای نگه داشتن قطعات پلکسی نشان داده شده است آیا کسی می داند این گیره ها را از کجا می شود تهیه کرد؟
سپاسگزارم.
شاد باشید.
همه این کارا رو که گفتی باید با لیزر انجام بدی
البته خودت نمیتونی
فکر کنم باید حتما یه سری به پامنار بزنی
در مورد اون گیره ها هم همون جا کمکت می کنن
ادرسو شماره تلفن رو تو پست قبلی نوشتم
شاید بتونه کمکت بکنه

arc5527

عضو جدید
تشكر

تشكر

سلام
ممنونم از زحمات شما و كليه عزيزان معمار.

ایرانیکا

عضو جدید
سلام نینو و مریم بانو عزیز، ممنون از راهنمایی شما. من حتما بعد از تعطیلات طرح اتوکد را کامل می کنم و به این مراکز می برم. نینو عزیز اگر امکان دارد شما هم آدرس کارگاههای شریعتی و شیخ بهایی را دقیقتر بفرمایید. چون ممکن است برخی از چیزهایی را که دنبالش می گردم در پامنار نتوانم پیدا کنم. مثلا گیره ها یا احیانا انواع دیگری از چسبهای پلکسی.
سپاسگزارم.
شاد باشید.

sarina

عضو جدید
من به کمک احتیاج دارم.nino کمکم کن.پروژه این ترمم طراحی نمایشگاست.باید چی کار کنم؟:cry:

hamid_8351194

عضو جدید
خوب...با اجازه اساتید من یکم اظهار نظر کنم!!! :w18:
تو کار مرجان فکر میکنم سطح طبقه همکف بهتره با جاده هم سطح شه.اینجور هم رستوران بهتر دیده میشه و هم دسترسی سواره راحت تر ...اون پله ها هم هیچ کاربردی ندارن!!!چون از کنارش جاده رد میشه و جای پارکی نیست...در نتیجه هیچ پیاده ای نیست که بخواد از اونجا عبور کنه!!!پله مارپیچ بهتره دور ساختمون بپیچه و اون فضای مرکزی محل آشپزخانه و پیشخوان بشه!!!:w25:

hamid_8351194

عضو جدید
حجم رستوران پروین خیلی ساده هستش...یه مکعب و دیگر هیچ!!!:w19: شاید اگه کار گهری بود میگفتیم اینم یه جور ساختار شکنیه. :w11:(مثل خانه ششم آیزنمن) اما نیست و این سادگی از نظر من یه اشکال بزرگه :w06:

ورودی هم اگه جلوی رستوران باشه بهتره...اینجور بیشتر مسافرین رو دعوت میکنه...:w36:

MehrshadMehrkhah

عضو جدید
nino كمكم كن من اين ترم هم طراحي فني دارم هم طراحي معماري
موضوع طراحي فني دهكده المپيكه موضوع طراحي معماري هم موزه آبه
يه برنامه فيزيكي برام بزار
ممنون

MehrshadMehrkhah

عضو جدید
سلام
اول یه حجم اتودی در میاری.بعد میاریش سر کلاس تا استاد حسابی بهت گیر بده.بعد میفرستت دنبال پلان(نخود سیاه) که ما همیشه بد روابطا رو در میاریم.بعد تو در اوردن پلان وقتی نشون استاد می دی،استاد می گه ای ن کار شماست،شما هم میگین آره،بعد استاد می گه اون کار شما که چیزه دیگه ای بود.شما هم می گید که نه استاد همون کاره هست.بعد نتیجه گیری می کنیم که در زندگی امروز ما انسانها مهم هستن و تمامه تلاشه ما برایه اون آدمه هست.پس باید بیشتر به روابطه و اون پلانه برسیم .چون اون حجمه بعد از کش و قوس فراوون ممکنه که اصلا یه چیزه دیگه بشه.:biggrin:
سر كلاسهاي ما اول استاد به ما 6 تا پلاك كه همگي در يك ساپت پلان و در همسايگي همديگه هستند به ما ميده و بعد موضوع ترم رو به ما ميگه كه چه چيزي دوست داريم طراحي كنيم البته پايه موضوع همه يكي هستش . مثلا اين ترم موضوع طراحي فني ما موزه هستش حالا هر كس آزاده كه هر نوع موزه اي رو كه دوست داشت انتخاب كنه مثل موزه هاي هنرهاي معاصر، هنرهاي دستي، آب ، پول ، تاريخ باستان و غيره كه هر كدوم برنامه فيزيكي جداگانه خودش رو داره گاهي وقتها سر كركسيونها تو كلاس بين دانشجويان جرو بحث بالا مي گيره و به كتك كاري هاي بيرون دانشگاه مي كشه
خب اين هم از خصلت ما ايراني هاست كه جنبه نداريم ازمون انتقاد بشه و اگه يه بار هم عين آدم ازمون بخوان كاري رو انتقاد كنيم به جاي اون كار خود طرف رو نقد مي كنيم
بعد ه ميريم سر طراحي حجم و بعد هم پلان ريزي

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجم رستوران پروین خیلی ساده هستش...یه مکعب و دیگر هیچ!!!:w19: شاید اگه کار گهری بود میگفتیم اینم یه جور ساختار شکنیه. :w11:(مثل خانه ششم آیزنمن) اما نیست و این سادگی از نظر من یه اشکال بزرگه :w06:

ورودی هم اگه جلوی رستوران باشه بهتره...اینجور بیشتر مسافرین رو دعوت میکنه...:w36:

1-روی اون کوه با اون شیب نمی شد زیاد خلاقیت در کرد! من فقط می خواستم بتونه سر جاش واسه و ریزش نکنه. البته یه اشتباهی کردم و رو به کوه هم به سقفش شیب دادم
حالا سادگی مگه بده؟ خیلیا معتقدن زیبایی تو سادگیه!(از جمله خودم!) من تمام تلاشمو کردم کارم ساده باشه..اصلا" تا حالا فکر کردین با این همه آرشیتکت خلاق چرا تو خیابون که میریم هر طرفو که نگا کنیم قوطی کبریت میبینیم؟؟ چون هیچ کس حاضر نمیشه خلاقیت های مارو عملی کنه....

2-خوب شد مثل گری نیستم! راستش از کاراش خوشم نمیاد خیلی شلوغه و یه عالم فرم های بی استفاده تو کاراش هست...من بیشتر از رایت و نورمن فاستر خوشم میاد

3-آره اگه ورودی جلو بود شاید بهتر بود...

وضعیت
موضوع بسته شده است.