بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mandan

عضو جدید
نوشين جون خسته نباشي. با ايده و كانسپتت كاري ندارم اما پرزانته ت خيلي خوب بود . نه خسته...!

Amir*taksa

عضو جدید
سلام پروین جان! آفرین به شما. حسابی روی ما رو سفید کردی با این فعالیتت:gol::gol::gol: من از مدیرای عزیز می خوام که برات یه امتیاز ویژه در نظر بگیرن;)
راجع به کارت. منم با نوشین جان موافقم.علاوه بر اوون اگه می خواستی روش با مارکر کار کنی نیاز نبود که اینهمه با راپید کار شه، می تونستی کم کارتر هم بکشی.
در ضمن همیشه به ما گفتن و به خودمم به تجربه ثابت شده که اگر رو کاره مارکر شده با روان نویس کار کنی زیباتر می شه! چطور شما حالا برعکس کار می کنی؟!! بزرگا! اگه من اشتباه می کنم، لطفا راهنماییم کنید
اره مهندس بعد ماركر راپيدو روان نويس و...ميزنن چون كارو زنده و با جلوه ميكنه البته كسيم برعكسشو بكنه بهش ايراد نميگيرن ممكنه طوري كار كنه كه خوشكل بشه(البته من بزرگ نيستما كوچيكه همتونم)

Amir*taksa

عضو جدید
افرين;):gol:كاره خودته:que:سايه هات حرف ندارن:smile:

marjan.h

عضو جدید
این راندوهایی که گذاشتم با مارکر هستن و از نظر من مبتدی هستن! نظر شما چیه ؟ به نظر من درختاش و رنگاش اشکال داره........راستشو بخواین شبیه راندوهای خودمن!!!:surprised:
به نظر من راندو مثل تزئینات یه غذای خوشمزه می مونه!یه آشپز برای بهتر جلوه دادن غذاش از تزئینات استفاده میکنه ولی هیچ وقت از چیزی به عنوان تزئین که به طعم غذاش آسیب برسونه استفاده نمی کنه!توی راندو افراط کردن توی رنگ ها و یا به کارگیری بعضی رنگ ها باعث میشه کار نابود بشه ویا به جای اثر معماری صرفا اثر نقاشی داشته باشیم.مثل اون عکس ها.(البته این نظر شخصی منه.)

bache-memar

عضو جدید
salam , man taze ozve saitetun shodam , be nazaram jalebe , manam paye kargahe eskis hastam . ya lai begid ma poshtetunim !!

باد صبا

عضو جدید
سلام من تازه به جمع شما اومدم عجب سايت فعاليه بابا دستتون درد نكنه در مورد اسكيسم فكر خيلي خوبي بود مخصوصا الان كه انقدر فعال شده از نوشين جان و همه بر و بچه هاي فعال كارگاه ممنون گل كاشتين :w11::w17::w27:
اميدوارم تو اين اسكيس بتونم بهتون برسم:w20::w09:

Amir*taksa

عضو جدید
طرح اين ترم من طراحي استاديومه فوتباله:surprised:هنوز شروع نكردم كارامو واستون ميزارم;)

nino

مدیر بازنشسته
سلام من تازه به جمع شما اومدم عجب سايت فعاليه بابا دستتون درد نكنه در مورد اسكيسم فكر خيلي خوبي بود مخصوصا الان كه انقدر فعال شده از نوشين جان و همه بر و بچه هاي فعال كارگاه ممنون گل كاشتين :w11::w17::w27:
اميدوارم تو اين اسكيس بتونم بهتون برسم:w20::w09:
سلام عزیزم
ما هم منتظر کارت هستیم ;)

• Like
واکنش ها: 1028

solmaz-1

عضو جدید
سلام..من اسكيسمو خيلي وقته زدم اما هر كار كردم نتونستم عكسشو بذارم:( همه راههايي كه بچه ها گفته بودنم انجام دادم بازم نشد......... نوشين جون واسه تو ميل كردم كه لطف كني واسم بذاري... قول ميدم تا اسكيس بعدي ياد بگيرم

nino

مدیر بازنشسته
سلام..من اسكيسمو خيلي وقته زدم اما هر كار كردم نتونستم عكسشو بذارم:( همه راههايي كه بچه ها گفته بودنم انجام دادم بازم نشد......... نوشين جون واسه تو ميل كردم كه لطف كني واسم بذاري... قول ميدم تا اسكيس بعدي ياد بگيرم
باشه عزیزم
من منتظرم
امضای من هم دیدی اون روش نشد ؟

Mandan

عضو جدید
خسته نباشي پروين خانوم.
خوب بود كه از توپو گرافي بهره بردي
سقف شيبدار قضيه پيچيده ايه. به سمت صخره كه نميشه شيب سقف داد . به تجمع برف و دفع ريزش هاي جوي بايد فكر كرد.
ضخامت طبقات رو تو ارائه فراموش كردي خانوم مهندس؟
گاهي مسائل ريز سازه اي ، كل كار رو تو ذهن مصحح پايين مياره .
اونطورام كه ميگن ارائه كار همه چي نيست.
پرسپكتيوت جدا خوب بود .
پرزانته ت هم اگه قوي تر بشه خيلي كمكت مي كنه.
بازم ممنون و خسته نباشي عزيزم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز من چند روز پيش يه كتاب خوب دست بچه ها ديدم گفتم كه به شما هم معرفي كنم اسمش هست راندو و ترسيم رنگي نوشته مايكل دويل و ترجمه محمد احمدي نژاد اين كتاب همه تكنيك هاي رنگي راندو رو در بر داره حتي راندوي شب كه خيليها دنبالش هستن جالب اينه كه توضيح هم همراه عكس ها هست و مثل كتاب لين لال نيست:D قسمت آخر كتابم در مورد نحوه ارائه صحبت كرده در كل بهترين كتاب راندويي هست كه من تا به حال ديدم اميدوارم كه تهيه كنيد و نهايت استفاده رو ببريد:gol:

لال بودن کتاب لین رو خوب اومدی! حیف از اون همه پول که واسه دو جلد کتابای لین دادم! باید این کتابو می خریدم! جدا استپ با استپه......

معمار موفق

عضو جدید
سلام دوستان موضوع طراحی ما این ترم مهد کودک من یه سری طرح دادم ونظر استادم هم مطلوب بوده البته هنوز تا تاءیید نهایی خیلی باید روی طرحم کار کنم:D

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما این ترم باید یه اقامتگاه توریستی توی ماسوله طراحی کنیم. یه کم کمکم کنید...از چه منابعی میتونم استفاده کنم لطفا؟؟؟

تبسم

عضو جدید
بچه ها من طراحی ویلا دارم لطفا اگه میتونین کمکم کنین .کسی میشه بگه از ابتدا باید چه جوری شروع کرد و قواعد و اصول طراحی رو برام بگه کامل .اصطلاحات و.....................................مرسی

solmaz-1

عضو جدید
1 - برای درست کردن قطعات منحنی باید تو کره حرارت ببینه
2 - پلکسی اگه از 2 میل به بالا باشه باید از اره برا بریدن استفاده کنی
3- می تونی کل نقشه رو با کد یا کرل بکشی بدی برات با لیزر ببرن
4- تو تهران خیابان پامنار بورس پلکسی هست
من خودم چند تا کار با پلکسی انجام دادم
بری انوجا فقط کافیه نقشه رو نشو ن بدی خودشون راهنمائید میکنن
البته اگه خواستی بری بگو من بگم کدو مغازه بری
که واردتر هستن به نقشه ها
ميشه شمارشو با ادرسشو بدي؟منم تصميم گرفتم اين ترم با پلكسي كار كنم
مرسي

solmaz-1

عضو جدید
سلام...
عيد همگي مبارك
اين اسكيس يك مدرسه ابتداييه....امروز 2ساعت روش كار كردم
از لحاظ هندسي مشكل داره...ممنون ميشم ايراداي طراحي شو بگيد ..

respina

عضو جدید
help

help

سلام. موضوع طرح 3 اين ترم من طراحي مجموعه فرهنگي ست. يك سري اطلاعات در موردش مي خواستم. ممنون مي شم به من كمك كنيد

optimistic

عضو جدید
مرسی جالب بودن.دیدنشون میتونه به آدم ایده بده.برای من که مفید بود.:gol:

amineh_taheri

عضو جدید
سلام
راستش منم یه جورایی همین مشکل رو داشتم
فکر کنم بهتر باشه اول یه مدت فقط با مداد پرسپکتیو کار کنی اگه کلاس خوبی نزدیکت هست حتی یه کلاس نقاشی معمولی برو ثبت نام کن خیلی مفیده اگه بتونی با ترم بالایی ها دوست بشی و ازشون کمک بگیری که عالیه
وقتی دستت توی پرسپکتیو قوی شد بعد برو سراغ راندو و ....
برای ارائه هم روش های مختلفی وجود داره می تونی بعضی از این روش ها رو توی شیت بندی بچه ها توی همین تاپیک ببینی
در کل فقط با تمرین و تمرین و تمرین دستت راه می افته
سعی کن همیشه یه کاغذ و قلم دستت باشه
الکی برگه رو سیاه کن
از توی همین سیاه کردن هاست کهطرحت خودش رو نشون می ده
زیاد هم به خودت تلقین نکن که دست ضعیفه و ...
تقریبا همه همین وضع رو دارند
اگه کمکی از دستم بر میاد بگو تا کمکت کنم

سلام
من هم مشکل زینب جان را دارم. ترم 2 هستم ولی دستم ضعیفه.
به توصیه شما معمار جان گوش کردم و برای شروع از آموزشهایی که تو این قسمت هست شروع کردم.
خیلی ازتون ممنون به خاطر مطالب و عکسهای خوبتون.
:gol::smile:;););)

وضعیت
موضوع بسته شده است.