باز هم سیگـــــ ـار بکشید!

باز هم سیگـــــ ـار بکشید!

• مجموع رای دهندگان
    12

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

با اینکه بسیاری از افراد با هشدارهای جدی پزشکی از طریق رسانه ها و نشریات مواجه می شوند اما باز هم با کمال ناباوری گفته ها و هشدار های پزشکی را نادیده گرفته و باعث می شوند که پیامدهای ناگوار و تلخی به بار آید در این بخش عکسی هولناک از داخل بدن یک فرد سیگاری را مشاهده می کنید که به طرز وحشتناکی به دلیل مصرف سیگار دچار آسیب های جبران ناپذیری شده است.

سیگار کشیدن یکی از مهم ترین علل بیماری و مرگ قابل پیشگیری است. نیکوتین به شدت سمی است. خوردن حدود ۴۰ میلی گرم نیکوتین خالص، یا مقدار موجود در دو نخ سیگار، کشنده است. اما زمانی که سیگار دود می شود، بیشتر نیکوتین سوزانیده شده و تنها یک تا چهار میلی گرم آن توسط بدن فرد جذب می شود.با سوختن توتون یک قیر چسبناک از ترکیب صدها ماده شیمیایی به وجود می آید که سرطان و بیماری راه های هوایی را سبب می شود. قیر در دود توتون به شکل ذرات ریزی آزاد می شود که به شش ها و راه های هوایی آسیب رسانیده و دندان ها و انگشتان را رنگی می کند. قیر عامل اصلی سرطان های ریه و گلو است. سوختن توتون هم چنین تولید منواکسیدکربن می کند، یعنی گازی سمی که قابل دیدن یا بوییدن نیست. با استنشاق دود سیگار، منواکسیدکربن به جای اکسیژن با هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز اتصال می یابد.

نیکوتین با افزایش سرعت ضربان قلب، سبب می شود که قلب شدیدتر کار کند حال آن که منواکسیدکربن قلب را از اکسیژن اضافی که لازمه این کار سنگین است، محروم می نماید. این یکی از راه هایی است که بدان وسیله سیگار کشیدن به قلب آسیب می رساند. زمانی تصور می شد که سیگارهای دارای تار و نیکوتین کمتر ممکن است برای فرد سیگاری کم ضررتر باشند. اما تحقیقات نشان داده است که سیگارهای سبک نیز عیناً می توانند همان بیماری ها را تولید کنند.
گفتنی است تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که میتواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز کند، که برخی از آنها عبارتند از: از دست دادن موها،چین و چروک،سرطان پوست،فساد دندانها،پوکی استخوان،بیماریهای قلبی،زخم معده و ...

[h=3]داخل ریه و بدن یک فرد سیگاری+عکس[/h]

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر تو دوست عزیز...
ممنون بابت مطلب خوبت من متنفرم از سیگار نمیتونم درک کنم این همه جوون برای چی کشیده میشن سمتش هرچند خودشون دلایل زیادی رو ذکر میکنن ولی هیچکدوم برای من قانع کننده نیست...

ghahar

عضو جدید
گفتنش برا کسایی که سیگار نمیکشن شاید ی کم راحت باشه که سیگار بده... یا من از سیگار متنفرم....ولی وقتی آلودش شدی دیگه راه برگشتی نداری یا سیگار یا مرگ....به امید بهبود یافتن همه انسان ها از دست هر گونه دود:crying2::crying2::w22:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوخ چقدر وحشتناک...................!

خیلی از دوستام سیگاری شدن :( :( :(

چنتاشونم ترک کردن بخاطر درخواست دوست دختراشون :D

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتنش برا کسایی که سیگار نمیکشن شاید ی کم راحت باشه که سیگار بده... یا من از سیگار متنفرم....ولی وقتی آلودش شدی دیگه راه برگشتی نداری یا سیگار یا مرگ....به امید بهبود یافتن همه انسان ها از دست هر گونه دود:crying2::crying2::w22:
این چنین نیست.......همیشه امید زنده است

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

بالایی راست میگه
من دوستم تو خوابگاه بود
یهو بخاطر رفیقاش سیگاری شد
2سال کامل مثل نعشه ها سیگار میکشید
پیپ هم میکشید تنها کسی بود که تو خوابگاه پیپ رو مُد کرد
خودش گفت من روزی 1پاکت کف کف مصرفم بود

تا اینکه با یه دختری آشنا شد،این دختره موضوع رو فهمید همون اول با ترفند های خاصی که خانم ها دارن مجبورش کرد سیگار رو ترک کنه
اینقدر بهش فشار آورد که من یادمه مدتی رفیقم گوشه گیر و کم حرف تر شده بود ولی اعتیاد به سیگارش رو داشت از دست میداد من نمیدونستم چرا ولی خیلی خوشحال بودم واسش
تا اینکه سال بعدش واسم تعریف کرد که این شکلی شد

اتفاقا الآن یکی دو سالی هست پاکه و فارغ التحصیل شد و الآن سربازی ـه (خدا حفظش کنه،خیلی دوسش دارم :D )
بزودی هم با دختر مورد علاقش ان شاء الله ازدواج میکنه

میخوام بگم نیاز به یک محرک هست که از این حالت اعتیاد در بیاد

هممون به یه سری چیزای بد اعتیاد داریم یکی حالا سیگاره یکی تنبلی یکی فلان کار بد، واسه در اومدن ازین حالت باید یه محرک و یه همراه حتما باشه.
ولی صد در صد شدنیـه ;)