این کارها را نکنید، زنان جذبتان می شوند!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1][/h]
شاید تمام مشکلات به این دلیل اتفاق می افتد که شما هیچ چیز از زنی که قرار است شریک زندگی تان باشد نمی دانید.

مردها می گویند دنیای زنان عجیب و غریب است. آنها به راحتی همسران شان را به بی فکری و غیرمنطقی بودن متهم می کنند و گاهی به حال این زنهای همیشه حساس و همیشه مشکوک افسوس می خورند اما واقعیت این است که زنان نه از مردها کم هوش ترند و نه بی فکرتر. آنها تنها دنیا را از دریچه دیگری می بینند و به موضوعات از بعد دیگری نگاه می کنند. با وجود این، برای مردهایی که حتی اگر احساساتی ترین فرد روی زمین باشند، باز هم دوست دارند مثل آهن ربا زندگی کنند، پذیرش این واقعیت آسان نیست. اگر شما هم یکی از این مردها هستید، بهتر است تا دیر نشده، دست از این برچسب زدن ها بردارید و از آنچه در دنیای زنان می گذرد باخبر شوید. شاید تمام مشکلات به این دلیل اتفاق می افتد که شما هیچ چیز از زنی که قرار است شریک زندگی تان باشد نمی دانید.

[h=4]بگذارید جای زندگی را انتخاب کند[/h] شاید فکر کنید علاقه همیشگی زن ها به همسران شان برگ برنده شماست؟ شاید اینطور باشد اما گاهی هم این ویژگی مسئولیت شما را در مراقبت از همسرتان و تامین نیاز عاطفی اش بیشتر می کند. تا پایان عمر باید به یاد داشته باشید که ارتباطات برای زن ها از آب حیات هم واجب تر است. آنها حتی بعد از ازدواج هم بیشتر از مردها به بودن در کنار دوستان، خانواده پدری و اعضای فامیل شان احتیاج دارند. قرار نیست به خاطر در نظر گرفتن این اصل، به همسرتان اجازه دهید که به خانواده یا اطرافیانش وابستگی اغراق شده داشته باشد و استقلال زندگی بعد از ازدواجش را از بین ببرد، بلکه باید به او این حق را بدهید که در صورت دور بودن از عزیزانش به شکل غیرقابل جبرانی دلتنگ و افسرده شود. قرار نیست همه وقت تان را در کنار نزدیکان او بگذرانید و از بودن با کسانی که دوست شان دارید محروم شوید، بلکه کافی است کمی هم احساسات لطیف او را درنظر بگیرید و به او اجازه بروز این احساسات را بدهید.
[h=4]کافی است دوستش داشته باشید[/h] برای یک زن، ارتباطاتش با ارزش ترین دارایی های زندگی است. از همان دوستی های کودکی گرفته تا روابط خانوادگی و بعد هم ارتباط عاطفی، همه و همه برای زن ها از هر داشته دیگری با ارزش تر است. شاید زن ها هم مثل هر آدم دیگری در زمان ازدواج به امکانات مالی، خانوادگی و تحصیلات خواستگارشان توجه کنند اما آنچه برای شان ملاک تصمیم گیری است، پاسخ این سؤال است: «چقدر دوستم دارد؟» پس اگر دلبسته دختری شده اید و دیگران گمان می کنند که شما را نمی پذیرد، حرف های شان را نادیده بگیرید و برای اثبات عشق تان به او، تمام توان تان را خرج کنید. باور کنید بیشتر خانم ها برای خوشبخت بودن، به هیچ چیز جز آرامش خاطر نیاز ندارند.
[h=4]پای سقراط را وسط نکشید[/h] اگر می خواهید چالش های میان شما و همسر آینده تان زیاد نشود، بهتر است دنیا را از دریچه دید او ببینید. درست است که زن ها به همان اندازه مردها ذهنی رشد یافته دارند و از پس دیدن واقعیات زندگی بر می آیند، اما آنها در اغلب موارد، واقعیات را به شکل دیگری می بینند. اگر شما در مورد یک موضوع جدی برای همسرتان استدلال بیاورید، در کمال ناباوری، واکنش عاطفی و هیجانی او را می بینید و گاهی از ادامه دادن بحث منصرف می شوید. باید بپذیرید که زن ها به اندازه شما از پس کنترل احساسات و حفظ خونسردی شان برنمی آیند، پس اگر می خواهید در مورد موضوعی با او بحث کنید و به نتیجه منطقی برسید، از کوره در نروید و به جای سرکوب احساساتش به او برای کنترل آنها کمک کنید. البته این اتفاق همیشه به ضرر شما نیست، چراکه با استفاده از این ویژگی، می توانید با گفتن «دوستت دارم» به دلخراش ترین بحث ها پایان دهید.

[h=4]مشکلات را در همان لحظه حل نکنید[/h] دنیای زن ها، دنیای توصیف و جزئیات است. برخلاف مردها که همیشه به دنبال کوتاه کردن راه و حل کردن مشکلات هستند، زن ها دوست دارند در زمان دلتنگی در مورد مشکلات شان صحبت کنند و به جای حل کردن شان، احساس همدردی فرد مقابل شان را به دست بیاورند. وقتی همسر آینده تان با شما از نگرانی هایش در مورد مراسم عروسی صحبت می کند، انتظار ندارد که شما مراسم را به شکلی دیگر برگزار کنید، بلکه تنها می خواهد این جمله را بشنود: «نگران نباش، همه چیز را درست می کنم.» اگر نمی خواهید زن مورد علاقه تان را نا امید کنید، در زمان صحبت کردنش به فکر راه حل نباشید و به بحث پایان ندهید، بلکه به او اجازه بیان آنچه در سر دارد را بدهید و با یک همدردی ساده، مشکلی که در ذهن آزارش می دهد را حل کنید. گمان نکنید که همیشه باید با یک جمله دندان شکن به حرف های همسرتان پاسخ دهید. گاهی تنها کافی است شنونده خوبی باشید و به او اطمینان دهید که درکش می کنید.
[h=4]حرف هایش را وارونه ببینید[/h] گرچه مردها حرف های شان را صریح و مستقیم می زنند، اما زن ها همیشه دقیقا آنچه می گویند را نمی خواهند. زن ها گمان می کنند که همسرشان باید از ذهن آنها خبر داشته باشد و بدون هدایت آنها، همه چیز را بفهمد. اما مردها عقل شان به گوش شان است و تنها آنچه را که می شنوند باور می کنند.
اگر نمی خواهید این موضوع زندگی مشترک شما را به خطر بیندازد، بعد از شنیدن هر جمله از طرف همسر آینده یا امروزتان، به منظور احتمالی که می تواند پشت حرفش باشد توجه کنید. یادتان نرود که زن ها حتی در زمانی که آزار دهنده ترین جملات را بیان می کنند، در انتظار جلب محبت شما هستند. پس اگر واقعا نمی دانید که مشکلش چیست و چه می خواهد، با مهربانی و آرامش پیشقدم شوید و از حرف های او سر دربیاورید. باور کنید که یک صدای آرام، یک چهره حمایتگر و بیان چند جمله عاشقانه می تواند پیچیده ترین مشکلات را هم حل کند.
[h=4]به حسادت احترام بگذارید[/h] چه بخواهید و چه نخواهید این حس در همسر شما وجود دارد. ممکن است او یک زن منطقی و آرام باشد و حسادتش را در دلش نگه دارد و ممکن است کمی هیجانی تر رفتار کند و مدام شما را سؤال پیچ کند. اما حتی زن هایی که وانمود می کنند حساس و حسود نیستند، هم از پشت پرده همسرشان را زیر نظر دارند و تا زمانی که احساس کنند محدوده زندگی شان تهدید نمی شود، ساکت می مانند. زن ها آدم های انحصار طلبی هستند که دوست دارند همیشه برای همسرشان اولین باشند. آنها دوست ندارند هیچ کس دیگری به دل همسرشان نفوذ پیدا کند و گذشته از این، حتی اگر بدانند همسرشان یکی از اعضای خانواده خود را بیشتر از آنها دوست دارد، آشفته و مضطرب می شوند. نمی خواهیم شما را ناامید کنیم چون این مشکل هم مثل مشکلات دیگر چاره ای دارد. برای آنکه آرامش زندگی مشترک تان تهدید نشود، بهتر است همیشه به محدوده همسرتان احترام بگذارید و این حس را به او منتقل کنید که هیچ کس و هیچ چیز قرار نیست تخت پادشاهی اش را تصرف کند.
[h=4]بگذارید علیه شما حرف بزند[/h] شما به عنوان یک مرد می توانید رازهای دوستان تان را تا پایان عمر در دل نگه دارید و حتی خودتان کارهایی بکنید که هیچ کس هرگز از آنها باخبر نمی شود. اما زن ها رو تر از شما رفتار می کنند و حتی اگر در مورد خودشان رازی داشته باشند، به خاطرش زجر می کشند. گرچه شما حتی بعد از سخت ترین دعواها هم در مقابل دیگران طوری رفتار می کنید که انگار اتفاقی نیفتاده است، اما همسرتان احتمالا بعد از رنجیدن از شما، سراغ پیامک فرستادن برای یکی از دوستانش یا صحبت کردن با او می رود. زن ها می توانند با کسی که تا کنون برای شان کاملا غریبه بوده، هم از مشکلات بزرگ زندگی شان حرف بزنند و اگر بخواهید در این مورد مانع شان شوید، هیچ وقت دلتنگی های شان از بین نمی رود و به آرامش نمی رسند. پس به همسرتان این حق را بدهید که مشکلاتش را به اشتراک بگذارد و گاهی علیه شما با یکی از دوستانش حرف بزند.
 

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
اینو انجمن خانما نوشته .. قبول نیست :D

پس چرا این انجمن آقایون نظریه ایی نمیده و از حقوقمون دفاع نمیکنه ؟!! :D

========
ممنون .. عالی بود :gol:
 

l-mohajeri

عضو جدید
خصوصیت متفاوت بین خانوم ها و اقایون در اینه که وقتی یه خانم ناراحته یا عصبانیه دوست داره حرف بزنه ولی یه اقا دوست داره سکوت کنه و هیچی نگه.فک کنید در این وضعیت هرکی مطابق میل خودش رفتار کنه چ جنگ جهانی راه می افته:mad:
 

hbigdeli

عضو جدید
به نظر من اگه خانومها اقتدار مرد رو نشکنن و مرد رو مورد تحسین قرار بدن و آقایون هم به خانمها توجه و محبت کنن خوشبخت خواهند شد و در کنارهم با خوشی زندگی میکنند:heart:
 

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظره من هم مرد وهم زن باید بتونن همدیگرو درک کنن اونوقته که میتونن زندگی خوبی داشته باشن .
جالب بود مرسی
 

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش اینقدر زندگی ساده بود ک میشد واسه همه واسه خوشبختی ی نسخه چند خطه نوشت! ای کاش
 

Sonrisa

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب بود مخصوصا این قسمتش:):ی به حسادت احترام بگذارید

چه بخواهید و چه نخواهید این حس در همسر شما وجود دارد. ممکن است او یک زن منطقی و آرام باشد و حسادتش را در دلش نگه دارد و ممکن است کمی هیجانی تر رفتار کند و مدام شما را سؤال پیچ کند. اما حتی زن هایی که وانمود می کنند حساس و حسود نیستند، هم از پشت پرده همسرشان را زیر نظر دارند و تا زمانی که احساس کنند محدوده زندگی شان تهدید نمی شود، ساکت می مانند. زن ها آدم های انحصار طلبی هستند که دوست دارند همیشه برای همسرشان اولین باشند. آنها دوست ندارند هیچ کس دیگری به دل همسرشان نفوذ پیدا کند و گذشته از این، حتی اگر بدانند همسرشان یکی از اعضای خانواده خود را بیشتر از آنها دوست دارد، آشفته و مضطرب می شوند. نمی خواهیم شما را ناامید کنیم چون این مشکل هم مثل مشکلات دیگر چاره ای دارد. برای آنکه آرامش زندگی مشترک تان تهدید نشود، بهتر است همیشه به محدوده همسرتان احترام بگذارید و این حس را به او منتقل کنید که هیچ کس و هیچ چیز قرار نیست تخت پادشاهی اش را تصرف کند.
 

Similar threads

بالا