ایده های حساب شده برای راه اندازی کسب و کار

مهسا.

عضو جدید
دارم اما منتظرم دیگردوستان چندتاطرح ارائه بدن. تا جایی که امکان داشته باشه رو طرح های ارائه شده توسط شما دوستان کارکنیم. درهرصورت یک نظرم اینه که یک ایده ای رو دنبال کنیم که چند نفری توافق کنیم
:gol::cool:
نمیتونم با اطمینان بگم.اما نظرم اینه نصب gps روی ماشین آلات از خاکورزی تا برداشت و تحلیل مزرعه با بکارگیری gis .

مهسا.

عضو جدید
البته این که گفتم یه ایده کلی هست از شما دوستان میخوام که در صورت تمایل موضوع رو محدود کنند .

Golden Boy

عضو جدید
آره اگه چند نفری جمع بشن و پایه باشن کار جالبی خواهد شد. قبول نداری؟
بجای این حرفا چند موضوع خوب پیشنهاد بده دوست من:smile:

سلام
ببخشید الان آخر ترم هستش و واقعا سرم شلوغه، شما ادامه بدید من دارم دنبال می کنم.
موفق باشید;)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیتونم با اطمینان بگم.اما نظرم اینه نصب gps روی ماشین آلات از خاکورزی تا برداشت و تحلیل مزرعه با بکارگیری gis .

خوبه موضوع خوبیه اما کلی و خودش چندین موضوع خاص روشامل میشه اگه تقسیم کنی بهتره
مثلا بگیم تسطیح لیزری که خوب ربطی فعلا به gis نداره
یا چطور میشه ربطی بین ادوات خاکورزی و gis پیدار کرد.
یا مثلا بگیم خوب عمق شخم، درصد بقایا، بافت خاک، فشردگی و . . . در قسمت های مختلف رو بعنوان لایه های مورد استفاده در gis در نظر بگیریم ومکان یابی رو با gps کار کنیم.
موافقم اگه جزئی تر بحث کنی

البته یک دو نفر دیگه هم لازم داریم که باشن تو تاپیک برای رونق گرفتن
:):):):):gol:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم
این یک پیشنهاد yield monitoring
چند پیشنهاد دیگه هم لازم داریم تاشروع کنیم یکی شو. پایه باش

amir36

عضو جدید
سلام خسته نباشین من یه ایده دارم ازتون می خوام کمک کنین تا اونا به اجرا برسونیم واسش بازار فروشم دارم ایدم در مورد ساختن تنک کن چغندر قنده خدایی کمک کنین تکمیلش کنیم
amirmoeni@yahoo.com
هرکس چیزی به نظرش می رسه کمک کنه
خودم دوتا طرح واسش دارم یکی که به صورت کلاسیکه یه شاسی که به اتصال سه نقطه بسته می شه دو تا چرخ یکی چرخ محرک اون یکی جرخ حمل کننده یه محور که روش واحدای تنک کن نصب می شه واحد تنک کن شامل یه یه چرخه که رو محیطش کج بیل نصب می شه و ادامه ماجرا
اون یکیش یه خورده جدید تره به جای چرخ محرک زمین گرد از نیروی هیدرولیک واسه واحد تنک کن استفاده می کنیم یه هیدرو موتور که یه چنگکی خارج از مرکز روش نصب می شه
خواهشا کمک کنین

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام يه كم بيشتر توضيح بده
چه اون چرخ زمين گرد كه قديميه با كج بيلش مگه ايده جديدي توش باشه
اما هيدروليكيش رو چطور مي خواي با سرعت حركت متناسبش كني كه يه تعداد دور به دور چرخ بزنه، مگه اينكه بگي مهم نيست با هر سرعتي حركت كنيم كه اونوقت نظمي تو تنك كردن نخواهد داشت.

اما مسئله مهم اينه كه بتوني به شكلي كار كني كه تنك كردن موردي باشه و بوته هاي ضعيف و همچنين بوته هاي شركت كننده در رقابت فاصله كشت حذف بشن و همچنين تراكم مناسب در هكتار حفظ بشه

سلام خسته نباشین من یه ایده دارم ازتون می خوام کمک کنین تا اونا به اجرا برسونیم واسش بازار فروشم دارم ایدم در مورد ساختن تنک کن چغندر قنده خدایی کمک کنین تکمیلش کنیم
amirmoeni@yahoo.com
هرکس چیزی به نظرش می رسه کمک کنه
خودم دوتا طرح واسش دارم یکی که به صورت کلاسیکه یه شاسی که به اتصال سه نقطه بسته می شه دو تا چرخ یکی چرخ محرک اون یکی جرخ حمل کننده یه محور که روش واحدای تنک کن نصب می شه واحد تنک کن شامل یه یه چرخه که رو محیطش کج بیل نصب می شه و ادامه ماجرا
اون یکیش یه خورده جدید تره به جای چرخ محرک زمین گرد از نیروی هیدرولیک واسه واحد تنک کن استفاده می کنیم یه هیدرو موتور که یه چنگکی خارج از مرکز روش نصب می شه
خواهشا کمک کنین

یا مهدی(عج)

عضو جدید
سلام بچه من میتونم کمکتون کنم چون من تو منطقه ای زندگی میکنم که قطب کشاورزی و همه فکر کنم کشت و صنعت مغان را میشناسن

mehdi2012

عضو جدید
ایده های حساب شده برای راه اندازی کسب و کار

سلام دوستان . خارج از بحث درس و مشق و کتاب ازتون میخوام درباره طرح ها و ایده هایی که برای راه اندازی کسب و کار مرتبط با رشته دارید نظر بدید . اینکه به نظر شما فارغ التحصیل مکانیک ماشینهای کشاورزی باید چه کسب و کاری راه بندازه.... ؟

mehdi2012

عضو جدید
خب دوستان عزیز میخوام شروع کنم و بگم بعد از فارغ التحصیلی اگه قصد ادامه تحصیل ندارید اولین کار اینه که عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی شهر خودتون بشید .و از بیمه بازنشستگی اون و طرحهای نظارت استفاده کنید. اگه قصد ادامه تحصیل هم دارید میتونید بعد از قبولی مدرک کارشناسی خودتون رو بگیرید و عضو سازمان بشید البته در شهری که قبول شدید . سازمان نظام مهندسی کشاورزی امتیازات زیادی برای اعضا خودش داره. یکیش بیمه یکساله به مبلغ 200 هزار تومانه. یعنی یکسال سابقه کاری . همینطور وام . شرکت در طرخهای نظارت و .....

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان مدتیه اینجا غیر فعال شده
من هم نیستم البته هستم اما کم
اما اگه دوستانی پایه باشن میشه رو ایده ای مشترک کار کرد و به مرور تکمیلش کرد
ایده ای که اینجا مطرح میشه اولین و آخرین ایده زندگی کاری نیست پس خیلی لو رفتنش مهم نیست.
حتی میشه اگه کسی روی موضوع خاصی کار میکنه دو سه نفری تکمیلش کرد.

mehdi2012

عضو جدید
بله . حتما . سازمان نظام مهندسی کشاورزی زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی هر استان. که معمولا خود کفاست یعنی بودجه ای بابت برنامه هاش دریافت نمیکنه. فارغ التحصیلان کشاورزی اعضای این سازمان هستند . همینطور شرکتهای خصوصی کشاورزی یا تعاونیها و .... میدونید که اکثر کشاورزا نیاز به کارشناس دارن . مثلا در مورد ابیاری قطره ای نیاز به مهندسین اب یا افات و امراض نیاز به گیاهپزشک دارن . سازمان نظام مهندسی کشاورزی کارش سازماندهی اعضا جهت کارشناسی این کارهاست. مثلا در مورد خود من چند وقت پیش اس ام اس دادن که تمامی کمباینهای استان گلستان باید کارت معاینه فنی بگیرن و به کمک شما نیاز داریم . من در حوزه شهرستان خودم این کارو انجام دادم و مبلغی بابت این کار دریافت کردم . نکته مهم اینه که اگر سازمان جهاد کشاورزی تصیمیم به استخدام فارغ التحصیلان کشاورزی بگیره سوابق کاری اونا در سازمان اولویت اول استخدام خواهد بود.

بالا