ایا پلیمر قابلیت جذب کردن مونومر خود رادارد

x-ray

عضو جدید
سلام دوستان
من پلیمری نیستم ولی یک سوال پلیمری دارم می خواستم بدانم ایا یک پلیمر مانندلاستیک مصنوعی sbrقابلیت
جذب مونومر خود مانند استایرن در یک محلول ابی را دارد (جذب سطحی)

x-ray

عضو جدید
کمک

کمک

دوستان لطفا کمک کنید یامرجعی که می تونم از اون کمک بگیرم معرفی کنید

x-ray

عضو جدید
سلام دوست من

سلام دوست من

قصد حذف استایرن از محلول ابکی است بوسیله جذب دوست منGNMSبه نظر شما امکان پذیراست

GNMS

عضو جدید
قصد حذف استایرن از محلول ابکی است بوسیله جذب دوست منGNMSبه نظر شما امکان پذیراست

x-ray عزیز با سلام

امکان پذیر هست. اما اگه میخوای منومر استایرن رو حذف کنی، پیشنهاد من استفاده از پلی استایرن بجای sbr هست. در ضمن مخلوط اب و استایرنت چند درصده؟ و تا چه حد میخوای خالصش کنی؟
نمیتونی از اختلاف دانسیته هاشون استفاده کنی؟ چون اساساً حلالیت تو پلیمرها یه پدیده زمانبره.

GNMS

سحر-پلیمر

عضو جدید
سلام دوستان
من پلیمری نیستم ولی یک سوال پلیمری دارم می خواستم بدانم ایا یک پلیمر مانندلاستیک مصنوعی sbrقابلیت
جذب مونومر خود مانند استایرن در یک محلول ابی را دارد (جذب سطحی)
بلی از لحاظ ترمودینامیکی به هم تمایل دارند ومونومر میتواند به عنوان یک حلال عمل کند ولی اگه لاستیک پخت شده باشه دیگه حل نمی شه فقط متورم میشه مثل یه اسفنج که آب رو جذب میکنه ومتورم میشه

seity

عضو جدید
میدونیم که SBR مخلوط بوتادی ان و استایرن به نسبت 75 به 25 است و میتونه به صورت امولسیونی کوپلیمریزه بشه .این گونه های E-SBR که buna-s نامیده میشه که خیلی راحت تر از گونه های الاستومر بوتادی ان میتونه تحت فرایند های مختلف قرار میگیره و همچنین خواص امیزه های ولکانیزه رو بهبود بده.البته نقش کاتالیزور در ان خیلی مهمه مثلا برای br که از روش پلیمریزاسیون بالک تهیه میشه از کاتالیزور سدیم استفاده میکنن.اما امروزه روش های جدیدی برای تولید sbr صورت گرفته و تهیه اونها به صورت کوپلیمرهای بلوکی است که از بلوک های بوتادی ان و استایرن تشکیل میشه و در دمای محیط ,بلوک های استایرن موجود به صورت یک فاز جدا در میاد.بدین ترتیب یک ساختار شبکه ای از اتصال عرضی فیزیکی در ان ایجاد میشه که با حذف اون ما فقط واحد های بوتادی ان رو داریم که البته درصد استارین در sbr بین 23 تا 40 درصد متغیره.البته حذف استایرن در sbr , E-SBR, OE-E-SBR, L-SBR, OE-SBR چون در هر کدوم کاتالیزور های متفاوتی به کار میره کمی متفاوته