ایا تجاوز به چند زن در جلوی چشم افراد خانواده شان به اندازه حمله به یک روحانی اهمیت ندارد ؟؟!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روز پیش یک روحانی به هنگام دفاع از دو زن در مقابل درب منزلی مورد حمله دو جوان شرور و اوباش قرار گرفت و با اصابت شی ای تیز به چشم ش مجروح و روانه بیمارستان شد .

دقایقی از این این ماجرا نگذشته بود که خط خبری عجیبی با محوریت حمله به یک روحانی در خیابانهای شهر تهران در رسانه های داخلی و خارجی شکل گرفت . هنوز ماجرا وارد نخستین روز خود نشده بود که نهادهای امنیتی و انتظامی به ماجرا ورود پیدا کردند و مراجع هم حکم تکفیر و مفسد فی الارض بودن عاملین این حمله را صادر کردند و در کل این ماجرا به دغدغه اصلی همه از جمله رسانه های اصولگرامبدل شد و صدها مطلب و خبر و مقاله و گزارش در این خصوص و حمایت از این روحانی و برخورد شدید با عوامل فاجعه بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و همچنان هم این موج ادامه دارد...

اما بشنوید از جنایتی هولناک در گوشه ای دیگر از کشور خودمان که متاسفانه برخلاف ماجرا حمله به روحانی نه دقایقی بعد از حادثه که با گذشت یک هفته چندان هم مورد توجه رسانه های داخلی قرار نگرفت و در یکی دو روز اخیر بعد از پرداختن رسانه های خارجی تا حدودی در این خصوص اطلاع رسانی شد اما جالب آنکه نهادهای انتظامی و امنیتی در این خصوص سکوت غیرقابل توجیهی اتخاذ کردند و بعد از تجمع اعتراض امیز مردم خمینی شهر اصفهان ورود برخی مسئولان را به ماجرا شاهد بودیم.

در این فاجعه تعدادی از اراذل و اوباش خمینی شهر اصفهان چندی پیش چند زن و دختر را در باغی در اطراف خمینی شهر اصفهان در مقابل دیدگان همسر آنها ربوده و به آنها تجاوز نمودند. برخی از مردم آن منطقه نیز از تجاوز اراذل و اوباش در همان باغ در مقابل همسر آنها خبر دادند که متاسفانه یکی از زنان قربانی در حالی که باردار بوده مورد این تجاوز جنسی قرار گرفته شده است.

پس از انتشار اخبار این حادثه تعدادی از اهالی شهرستان خمینی شهر ضمن تجمع در برابر دادگستری این شهرستان خواستار برخورد جدی با این افراد شده تا از وقوع دوباره چنین جرایمی جلوگیری گردد. این تجمع که از چند روز قبل و با ارسال پیامک بین مردم بصورت خودجوش تدارک دیده شده بود، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم شرکت کرده بودند.

نکته تاسف بار اینکه بسیاری از تریبون ها و رسانه های داخلی و پرطرفدار و پربازدید که حرکت موری بر تخته سنگی از دیدگانشان پنهان نمی ماند و اطلاع رسانی می کنند و هر روز دهها خبر در خصوص تحرک میلیمیتری جریان انحرافی و فتنه منتشر می کنند در این خصوص از انتشار حتی یک خبر صرف و خشک و خالی هم دریغ کرده اند . آیا این دوستان فراموش کرده اند که امنیت و صیانت از ناموس و عرض مهمترین اولویت هر کشور و شهروندی است که این وانفسای سیاسی کاری و سیاست زدگی به فراموشی سپرده شده است.

منبع : http://www.asriran.com/fa/news/1688...نشان-به-اندازه-حمله-به-یک-روحانی-اهمیت-ندارد؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری که اون روحانی جوان انجام داده واقعا جای تشکر و ستایش داره . بنده اگر در تهران زندگی میکردم حتما به بیمارستانی که این اقا بستری شده میرفتم و دستشو میبوسیدم .

هر فردی که جان خودشو برای نجات زن یا دختری که ناموس همه ماست بخطر میندازه شخصیه که باید همه از اون متشکر باشیم و قدردانی کنیم .

پس مسئله اصلا سر این نیست که چرا رسانه های گروهی اینقدر به موضوع اون اقای روحانی پرداختند و هرکار کنند بازم براش کمه بلکه نکته اینجاست که چرا در سایر موارد اینقدر از طرف مثلا نیروی انتظامی و یا رسانه های گروهی کمکاری میشه .

بسیار موارد تجاوز و کارهای غیرانسانی وجود داشته که با حساسیت خاصی باهاش برخورد نمیشه و همین سیاست یک بام و دو هواست که مایه تاسف هستش .

arash_441

متخصص انرژی های نو
حضرت علی (ع) اگر در شهری خلخال را هم از پای زن یهودی هم میکشیدند فریاد میکرد اگر مرد مسلمان از غصه این جنایت بمیرد رواست...

چیز دیگه ای نمیشه گفت!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
کاری که اون روحانی جوان انجام داده واقعا جای تشکر و ستایش داره . بنده اگر در تهران زندگی میکردم حتما به بیمارستانی که این اقا بستری شده میرفتم و دستشو میبوسیدم .
هر فردی که جان خودشو برای نجات زن یا دختری که ناموس همه ماست بخطر میندازه شخصیه که باید همه از اون متشکر باشیم و قدردانی کنیم .
پس مسئله اصلا سر این نیست که چرا رسانه های گروهی اینقدر به موضوع اون اقای روحانی پرداختند و هرکار کنند بازم براش کمه بلکه نکته اینجاست که چرا در سایر موارد اینقدر از طرف مثلا نیروی انتظامی و یا رسانه های گروهی کمکاری میشه .
بسیار موارد تجاوز و کارهای غیرانسانی وجود داشته که با حساسیت خاصی باهاش برخورد نمیشه و همین سیاست یک بام و دو هواست که مایه تاسف هستش .
نمیخوام دفاع کنم چون در موضوعات دیگه ای هم این کم توجهی مشهوده
اما در این مورد به نظرم برخورد عملی بهتره تا پرداختن به اون.چون اولا وجهه خوبی برای مملکت نداره به قول معروف تر و خشک میسوزند ثانیا اگر اخبار این دست وحشیگریها عادی بشه به طبع اون ممکنه قبح عمل شکسته شده و در موارد بعدی برای مردم عادیتر بشه.در واقع به نظر میرسه اگه برخورد بشه و اون برخورد بیشتر رسانه ای بشه دیگر اراذل هم ماست خودشون رو کیسه میکنند

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در این مورد به نظرم برخورد عملی بهتره تا پرداختن به اون.چون اولا وجهه خوبی برای مملکت نداره به قول معروف تر و خشک میسوزند ثانیا اگر اخبار این دست وحشیگریها عادی بشه به طبع اون ممکنه قبح عمل شکسته شده و در موارد بعدی برای مردم عادیتر بشه.در واقع به نظر میرسه اگه برخورد بشه و اون برخورد بیشتر رسانه ای بشه دیگر اراذل هم ماست خودشون رو کیسه میکنند

من دقیقا با این حرف شما موافقم و اتفاقا مشکل همینجاست که چرا برخورد مناسب با چنین اراذلی انجام نمیشه ؟؟ چرا اراذل و متجاوزین احساس امنیت میکنند ؟؟ چرا ترسی از اینده کاری که انجام میدن ندارند ؟؟ جواب همه این سئوالات اهمال و کوتاهی نیروی انتظامی با این افراده .

در همین موضوعی که پیش اومده اگر فرد مضروب شده یک روحانی نبود اینهمه حساسیت و بگیر و ببند سریع انجام نمیشد همونطور که در قضیه تجاوز به زنان در اصفهان و بسیاری موارد مشابه سریع انجام نشده و لذا عملا چاقوکشها و قمه کشها براحتی جولان میدن .

چرا باید افراد جامعه از نظر قانون فرق داشته باشند ؟؟ چرا بین روحانی و غیر روحانی اینقدر تفاوت گذاشته میشه ؟؟ مسئله اینجاست .

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشید آقا جواد ولی من فک میکنم کاملا دارید دفاع یا بهتر بگم توجیه می کنید..........قبول کنید این اتفاق واقعا واسه یه مملکتی که داعیه مذهب داره فاجعه است ..حالا دیگه رفتار و قصور مسئولین رو هم کنارش بزارین ببیند دیگه ........... یاد شرایط آخر الزمان و اوضاع کشورهای اسلامی و رفتار مسلمونها افتادم......

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

در ضمن این قسمت حرفتون رو اصلا قبول ندارم . مردم باید بدونند که در جامعه چی میگذره تا احتیاط کنند .

همین طرز تفکرهاست که باعث شده مردم ما از رسانه ملی سلب اعتماد کنند و برای شنیدن و اطلاع از وقایع مملکت به کانالهای ماهواره ای رو بیارند .

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان چیزی که عملا در جامعه دیده میشه اینه که مردم عمیقا احساس ناامنی میکنند . و متاسفانه حس اعتماد به قانون هم ضعیف شده .

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من دقیقا با این حرف شما موافقم و اتفاقا مشکل همینجاست که چرا برخورد مناسب با چنین اراذلی انجام نمیشه ؟؟ چرا اراذل و متجاوزین احساس امنیت میکنند ؟؟ چرا ترسی از اینده کاری که انجام میدن ندارند ؟؟ جواب همه این سئوالات اهمال و کوتاهی نیروی انتظامی با این افراده .

در همین موضوعی که پیش اومده اگر فرد مضروب شده یک روحانی نبود اینهمه حساسیت و بگیر و ببند سریع انجام نمیشد همونطور که در قضیه تجاوز به زنان در اصفهان و بسیاری موارد مشابه سریع انجام نشده و لذا عملا چاقوکشها و قمه کشها براحتی جولان میدن .

چرا باید افراد جامعه از نظر قانون فرق داشته باشند ؟؟ چرا بین روحانی و غیر روحانی اینقدر تفاوت گذاشته میشه ؟؟ مسئله اینجاست .
البته در این مورد خیلیم اینطور نیست چون استاندار شخصا پیگیر این ماجرا شده و بگیر وببند برای دستگیریشون زیاد شده کما اینکه چند روز پیش یکیشون رو تو شمال کشور دستگیر کردند.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ببخشید آقا جواد ولی من فک میکنم کاملا دارید دفاع یا بهتر بگم توجیه می کنید..........قبول کنید این اتفاق واقعا واسه یه مملکتی که داعیه مذهب داره فاجعه است ..حالا دیگه رفتار و قصور مسئولین رو هم کنارش بزارین ببیند دیگه ........... یاد شرایط آخر الزمان و اوضاع کشورهای اسلامی و رفتار مسلمونها افتادم......
آخه من چیو توجیه کردم سمیه خانوم.من که میگم رسانه ای بشه اما برخورد باهاشون رسانه ای بشه که به نظرم حقشون اعدامه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
در ضمن این قسمت حرفتون رو اصلا قبول ندارم . مردم باید بدونند که در جامعه چی میگذره تا احتیاط کنند .
همین طرز تفکرهاست که باعث شده مردم ما از رسانه ملی سلب اعتماد کنند و برای شنیدن و اطلاع از وقایع مملکت به کانالهای ماهواره ای رو بیارند .
عرض کردم من این یه مورد رو گفتم اونم نگفتم رسانه ای نشه بلکه خبرش باشه اما بیشتر روی برخوردی که باهاشون میشه مانور داده بشه

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم جای شکرش باقیه که چند دقیقه ای رو به این موضوع اختصاص دادند .

ناپرهیزی کردند !! :surprised:

واقعا..دلم میخواست این جنایت تو آمریکا اتفاق می فتاد ببینم تا چند وقت باید تو اخبار تمام جزئیاتشو می شنیدیمو ابدا هم ترسی از بدآموزی برای اشرار داخلی و...نداشته باشیم!!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا..دلم میخواست این جنایت تو آمریکا اتفاق می فتاد ببینم تا چند وقت باید تو اخبار تمام جزئیاتشو می شنیدیمو ابدا هم ترسی از بدآموزی برای اشرار داخلی و...نداشته باشیم!!!

اگر همچین اتفاقی در امریکا یا یه کشور اروپائی میفتاد که تا هفته های متوالی خوراک تبلیغاتی تلویزیون ملی و روزنامه ها و تریبونهای نماز جمعه تامین شده بود و در موردش صدها سخنرانی و گزارش و .... پخش میکردند . ولی خب چه میشه کرد که وقتی این اتفاقها در مملکت خودمون اتفاق میفته چندان نمودی نداره ! :surprised:

magnet

عضو جدید

مسلماً به دلایل خیلی زیاد (فرهنگ و رسوم و آداب و .... ) نمیشه جزئیات زیادی درباره همچین ماجراهایی بدست بیاد.
ولی اون چیزی که همیشه برا من ناراحت کننده بوده اینه که هرکی هرجوری خواست می نویسه و آخرش هم حقیقت گم میشه ، متأسفانه ما ایرانی ها هم اینجور مواقع داستان سرایی می کنیم.
برا همینم همیشه منتظر می مونم یه کم گردوخاک ها بخوابه (مخصوصاً الان که افتضاحه هوا ! :D) ، بعد ببینم چی میشه.
تو این جریان یه عده سعی کردن با بدبینی و سیاه نمایی اوضاع برن جلو ، مروری بر وبلاگ ها و سایتا اینو نشون میده (هرچند برخی اعضا هم همین کا رو اینجا انجام دادن) یه گروهم در تقابل اونا سعی در معمولی نشون دادن یا لاپوشونی با کار روی بقیه اخبار کردن که اونم اشتباه بود.
تو همون ماجرای اولیه هم برا من عجیب بود خیلی از اخباری که می گفتن.
که امروز و دیروز اخبار جدید نشون داد که واقعاً کار افراطی ها و تفریطی ها در این مورد چی بود.
الان جزئیات این جریان رو ببینید :

دادستان خمینی شهر به عبرت گفت:
عصر روز سوم خرداد و مصادف با روز زن" دو زوج و دو برادر بهمراه خواهرهایشان بهمراه جمعی از دوستان كه جمعا 14 نفر" بوده اند یعنی شامل 6 خانم و 8 آقا كه میانگین سنی آنها 23 تا 29 سال بوده به قصد برگزاری برنامه ای تفریحی و با گرفتن باغ یكی از دوستانشان عازم خمینی شهر می شوند و پس از ورود به باغ و برداشتن پوشش های اسلامی و با پوششی بسیار نادرست در فضایی كه نامحرم در آن بوده است به رقص و پایكوبی می پردازند .
پس از گذشت مدت زمانی و با بالا رفتن صدای این افراد ، توجه دو جوان حاضر در باغ مجاور محل جلب شده و از این زمان و بدلیل شرایط حاكم بر خانمها و خصوصا وضعیت پوشش آنها موجب تمركز بیشتر این دو تن شده و بدنبال آن با تماس با سایر افراد ، 12 نفر دیگر نیز به جمع متخلفان اضافه شده و نگاه گناه آلود به جمعی كه البته رعایت شرع و قانون و مصالح شخصی خود را نكرده بودند ادامه می یابد .
دادستان خمینی شهر می گوید: این جمع پس از حدود چند ساعت نگاه كردن و در حالتی كه قطعا با هدایت شیطان بوده به فكر اقدامی جنایتكارانه افتاده و درست ساعت 12 با پوشاندن صورتهای خودشان و با دردست داشتن سلاح سرد و با ایجاد رعب و وحشت وارد باغ شده و اقدام به ضرب و شتم حاضرین میكنند و متاسفانه آقایان حاضر هم هیچگونه مقاومتی صورت نمی دهند و این افراد نیز با سواستفاده از وضعیت موجود و ترساندن حاضرین ، مردها را در اتاقی حبس كرده و سپس به سرعت خانمها را بوسیله خودرو از محل خارج كرده و به نقطه ای در همان نزدیكی منتقل و در شرایطی بسیار ناراحت كننده دست به آزار و اذیت بانوان می زنند و پس از قرار گرفتن در شرایطی خطرناك نیز آنها را در محل رها كرده و از صحنه می گریزند .
در همین زمان و توسط یكی از افراد حاضر مراتب به پلیس 110 اطلاع داده می شود و فورا ماموران به محل اعزام و با گزارش قضیه به بازپرس كشیك دادسرای خمینی شهر كه جا دارد از ایشان تشكر ویژه داشته باشم ، دستورات لازم صادر و تمامی واحدهای پلیس بسیج و با انسداد مسیرها تجسس صورت گرفته و محل گرفتار شدن بانوان كشف و تمامی افراد در شرایطی حفاظت شده قرار می گیرند.

حجت الاسلام رضایی در ادامه می گوید: خوشبخانه با كشف موقعیت نخست مجرمان و با دریافت این مسئله كه باغبان مجاور نیز در مسئله دخالت داشته است ، وی بازداشت و تحقیق از او آغاز و تا صبح 6 نفر دیگر نیز تحت تعقیب قرار می گیرند . گرچه دستگیری این 6 نفر قدم مثبتی تلقی نمی شد اما منتهی به شناسایی تمامی 14 مجرمی شد كه مستقیما متهم به این جنایت بودند و این مسئله كار را برای ماموران ساده ساخت ، چرا كه ما دقیقا میدانستیم كه افراد تحت تعقیب چه كسانی هستند و با استعلام سوابق افراد نیز مشخص شد كه تعدادی از آنها سابقه دار و دارای اسامی مستعار و مشهور به فساد هستند.

بنابر این در این پرونده تا این لحظه 14 شاكی داریم و 14 متهم كه 4 نفر از آنها بازداشت شده و سایرین برای ما شناخته شده اما متواری هستند .

دادستان خمینی شهر در پاسخ به سوالی در خصوص باردار بودن یكی از خانمهای حاضر گفت: این مسئله كذب محض است ، گرچه در اصل قضیه تاثیری نخواهد گذاشت اما ظاهرا یكی از حاضرین برای فرار از دست جانیان عنوان كرده كه باردار است تا به او صدمه ای وارد نكنند اما این مسئله كاملا دروغ بوده و واقعیت ندارد.

رضایی در پاسخ به این سوال كه برخی در مورد برخورد با این افراد گلایه مند هستند گفت:
البته دوستان و عزیزان بدلیل نداشتن ارتباط مستیقیم با كار قضایی ممكن است اظهار نظری بكنند اما واقعیت این است كه صرف گلایه كارساز نیست و بعضا طرح همین نقطه نظراتی كه شاید هم به قصد اصلاح امور بوده است نه تنها كمكی نكرده ، بلكه باعث اختفاء متهمان شده است.

دادستان خمینی شهراظهار كرد : روز گذشته اظهارات یكی از مسئولان انتظامی را در خصوص موضوع واقعه خمینی شهر شنیدم و باید عرض كنم كه اكنون زمان طرح این نقطه نظرات نیست و بهتر است آقایان با سرعت مجرمان را كه شناسایی شده و كاملا هویتشان آشكار است بازداشت كرده و تسلیم دستگاه قضایی نمایند و همانگونه كه رئیس كل دادگستری استان اصفهان هم پیش از این اعلام كردند ، دستگاه قضایی آماده است كه به سرعت و با قاطعیت این افراد را مجازات نماید .

از دادستان خمینی شهر می پرسیم كه برخی گفته اند كه رفتار این افراد در وقوع این ماجرا دخالت داشته و اگر آنها از پوشش مناسبی برخوردار بودند این ماجرا رخ نمی داد ؟
رضایی می گوید: البته آسیب شناسی و بررسی این مسئله مهم و ارزشمند است و شخصا و با توجه به اشرافی كه در خصوص مقوله مفاسد دارم ،شك ندارم كه برخی رفتارها در تحریك بزهكاران موثر و موجب بروز مخاطراتی خصوصا برای بانوان می شود اما ما باید بپذیریم كه مردم در پشت دیوارهای بلند خانه هایشان نیازمند امنیت هستند و هیچگاه هم نباید از این مسئله كوتاه بیاییم ، البته اگر فردی تخلف كرد و مزاحم دیگران شد و یا مرتكب فساد و ایجاد بساط لهو لعب شد و مشهود بود كه پلیس باید فورا با آن برخورد نماید و در صورت وجود شكایت و یا حتی گزارش نیز ما فورا به آن رسیدگی و قاطعانه با هر شكل از راه اندازی اینگونه محافل فساد برخورد خواهیم كرد اما این به هیچ عنوان نمی تواند دلیلی برای توجیه اقدامات افراد جنایتكار و متخلف باشد و قرار نیست كه اگر فردی زمینه ای را فراهم كرد ، دیگری از آن سواستفاده كرده و جنایتی زشت تر را انجام دهد .

ما باید بپذیریم كه تمامی رفتارها و اقدامات باید در چهارچوب قانون باشد و حتی در مواجه با اینگونه مسائل نیز افراد غیر مسئول حق دخالت ندارند و نیروی انتظامی و نهادهای مسئول با كسب مجوز قانونی و تسلیم آن میتوانند مسئله را دنبال كنند و مردم نیز باید مراقب باشند تا گاهی از این مسئله بهره نامطلوب گرفته نشود و در صورت مراجعه افراد و یا اشخاص تحت هر عنوان ، فورا با پلیس تماس گرفته و مراتب را به اطلاع مركز فوریتهای پلیس برسانند .

به گزارش برخی منابع پیش از این نیروی انتظامی خمینی شهر اسامی و تصاویر متهمان تحت تعقیب پرونده جنایت خیابان باغبان را منتشر كرد.

گفتنی است تا این لحظه تنها 4 متهم اصلی دستگیر شده اند و سایرین نیز به زودی بازداشت خواهند شد و عبرت صرفا اسامی مخفف آنها با شهرت را نشر می دهد

- اصغر ع فرزند خدابخش " سابقه دار"

- جواد ر فرزند احمدرضا معروف به علی منچی " سابقه دار" و چاقوكش

- سعید م فرزند رجب علی

- علی ص فرزند حسین معروف به علی سیاه " سابقه دار "

- عباس س فرزند علی اصغر معروف به حلوایی سابقه دار

- ماشاء ا... س فرزند علی اصغر

- منصور پ فرزند محمدرضا

- حمید ن فرزند نعمت ا...

- سید هادی ن فرزند سید قاسم " سابقه دار" معروف به هادی لره

- محمد ع فرزند غلام

-سعید م "سابقه دار"

-ه -م سابقه دار و باغبان

-م-ا

-ر-م

منبع

درهرصورت باید یه فکر کلی کرد.
مشکل به نظر من اینه که ما همه چی رو سیاسی می کنیم.
مثلاً همین فروم کوچیک ، یه عده هستیم که علایق سیاسی همو می دونیم ، تو هر موضوعی اینو مربوط می کنیم در حالی که سیاسی کردن مسایل بدترین چیزه ، هرچی باشه هموطنیم.

این خبرگزاری هم که پست اول مربوط به اونه اشاره اش به سایتای اصولگراست و باز هم متأسفانه دید سیاسی داره.

.
.
.
و در کل این ماجرا به دغدغه اصلی همه از جمله رسانه های اصولگرا مبدل شد و صدها مطلب و خبر و مقاله و گزارش در این خصوص و حمایت از این روحانی و برخورد شدید با عوامل فاجعه بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و همچنان هم این موج ادامه دارد...

در این فاجعه تعدادی از اراذل و اوباش خمینی شهر اصفهان چندی پیش چند زن و دختر را در باغی در اطراف خمینی شهر اصفهان در مقابل دیدگان همسر آنها ربوده و به آنها تجاوز نمودند. برخی از مردم آن منطقه نیز از تجاوز اراذل و اوباش در همان باغ در مقابل همسر آنها خبر دادند که متاسفانه یکی از زنان قربانی در حالی که باردار بوده مورد این تجاوز جنسی قرار گرفته شده است.

نکته تاسف بار اینکه بسیاری از تریبون ها و رسانه های داخلی و پرطرفدار و پربازدید که حرکت موری بر تخته سنگی از دیدگانشان پنهان نمی ماند و اطلاع رسانی می کنند و هر روز دهها خبر در خصوص تحرک میلیمیتری جریان انحرافی و فتنه منتشر می کنند در این خصوص از انتشار حتی یک خبر صرف و خشک و خالی هم دریغ کرده اند . آیا این دوستان فراموش کرده اند که امنیت و صیانت از ناموس و عرض مهمترین اولویت هر کشور و شهروندی است که این وانفسای سیاسی کاری و سیاست زدگی به فراموشی سپرده شده است.

ایکاش به جای این بحثا ، بیان بشینن فکری به حال این جامعه افسار گسیخته کنند.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
محلهائی هم که این اتفاقات فاجعه بار پیش اومده جای تعمق داره . این دو اتفاق و همچنین بسیاری از وقایع مشابه اونها نه در فلان منطقه دورافتاده بلوچستان یا مرز ایران و افغانستان یا فلان منطقه سوت و کور وسط کویر لوت اتفاق نیفتاده بلکه در روز روشن و در اصلی ترین مناطق شهری ایران اتفاق افتادند و عمق ناامنی جامعه در شرایط فعلی رو نشون میدند .

یاد خاطره ای در دو سال قبل افتادم . روزی در تهران داشتم به دیدن یکی از فامیلهام میرفتم وقتی به چهارراه مرتضوی رسیدم یهو گروهی که اصلا متوجه نشدم از کجا پیداشون شد افتادند به جون هم و دعوایی شد که اونسرش ناپیدا :surprised: عده ای جوان در حالیکه فحشهای رکیک بهم میدادند با زنجیر و میله های اهنی و پنجه بوکس بزن بزن میکردند طوریکه سر و روی چند تاشون خونین و مالین شد . تا مدتی که دعوا میکردند هیچ اثری از پلیس پیدا نشد ! :eek:

برای من مشخص نشد که قضیه چی بوده و این دعوای دسته جمعی برا چی بوده ولی دیدن اینکه یه همچین وقایعی در وسط شهر تهران و در روز روشن انجام میشه عجیب و تاسفبار بود .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواستم اینجا جواب بدم دیدم مسئله کمی کلی تره.بهتر دونستم جوابمو مفصل تر تو تاپیک جدایی بدم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-روحانی-و-عملکرد-رسانه?p=3697840#post3697840

آل!

اخراجی موقت
یعنی فکر می کنید الآن تو آمریکا همچین اتفاقاتی نمی افته؟

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم............. واقعا متاسفام......همین به قول بچه ها دست اون روحانی رو باید بوسید...............اما این تفاوت ها ناراحت کننده است.....

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز

در این شک ندارم که در آمریکا جنایتی به این فجیعی اتفاق نمی افته......ولی گیریم که بیفته به نظرم تا وقتی جامعه ما که اینهمه دم از اخلاق و مذهب میزنه همچین اتفاقی میفته دیگه من چه توقعی از غرب به شدت دور از اخلاق بایدداشته باشم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا می افته 100% می افته!!!!
منتهی با این تفاوت که کسی که این کار رو کرده دستگیر و به مجازات عملش میرسه نه مثل ایران راست راست تو خیابونها بگرده!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از نوع رفتار و پوشش زنانی که ۱۹ روز پیش در یک مهمانی در خمینی شهر اصفهان مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، انتقاد کرد.
واقعه خمینی شهر فضای عمومی شهر را تا چند روز ملتهب کرد رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از نوع رفتار و پوشش زنانی که ۱۹ روز پیش در یک مهمانی در خمینی شهر اصفهان مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، انتقاد کرد. سرهنگ حسین حسین زاده به خبرگزاری ایسنا گفت: "پلیس اعتقاد دارد که بسیاری از بزه‌دیدگان، خود موجب بروز پدیده مجرمانه می شوند، به طوری که اگر در این حادثه خانم ها حد اقل حجاب را در این باغ رعایت کرده بودند، شاید مورد آزار و اذیت قرار نمی گرفتند." او پیشتر هم به روزنامه "نسل فردا" گفته بود که مقصر اصلی واقعه را، خود افراد مورد تعرض می داند. !!!!!!!!!!!!!

چقدر جالبه اینها معنی حریم شخصی رو میفهمند یا نه؟؟؟

از فردا باید به خانومم بگم تو خونه چادری و مانتوئی باشه نکنه همسایه بیاد و به زنم تجاوز کنه!!!!

magnet

عضو جدید
چرا می افته 100% می افته!!!!
منتهی با این تفاوت که کسی که این کار رو کرده دستگیر و به مجازات عملش میرسه نه مثل ایران راست راست تو خیابونها بگرده!!!

دیگه خیلی شورش نکنید ، همه با محکومیت این کارشون موافقن و حتماً هم دستگیر و مجازات میشن.
(در مورد عقرب سیاه هم که پرونده اش برگشته به دادگاه ، نه که تبرئه شده.)

ضمناً ببینید :

در این پرونده تا این لحظه 14 شاكی داریم و 14 متهم كه 4 نفر از آنها بازداشت شده و سایرین برای ما شناخته شده اما متواری هستند .

دادستان خمینی شهر در پاسخ به سوالی در خصوص باردار بودن یكی از خانمهای حاضر گفت: این مسئله كذب محض است ، گرچه در اصل قضیه تاثیری نخواهد گذاشت اما ظاهرا یكی از حاضرین برای فرار از دست جانیان عنوان كرده كه باردار است تا به او صدمه ای وارد نكنند اما این مسئله كاملا دروغ بوده و واقعیت ندارد.

رضایی در پاسخ به این سوال كه برخی در مورد برخورد با این افراد گلایه مند هستند گفت:
البته دوستان و عزیزان بدلیل نداشتن ارتباط مستیقیم با كار قضایی ممكن است اظهار نظری بكنند اما واقعیت این است كه صرف گلایه كارساز نیست و بعضا طرح همین نقطه نظراتی كه شاید هم به قصد اصلاح امور بوده است نه تنها كمكی نكرده ، بلكه باعث اختفاء متهمان شده است.

دادستان خمینی شهراظهار كرد : روز گذشته اظهارات یكی از مسئولان انتظامی را در خصوص موضوع واقعه خمینی شهر شنیدم و باید عرض كنم كه اكنون زمان طرح این نقطه نظرات نیست و بهتر است آقایان با سرعت مجرمان را كه شناسایی شده و كاملا هویتشان آشكار است بازداشت كرده و تسلیم دستگاه قضایی نمایند و همانگونه كه رئیس كل دادگستری استان اصفهان هم پیش از این اعلام كردند ، دستگاه قضایی آماده است كه به سرعت و با قاطعیت این افراد را مجازات نماید .

از دادستان خمینی شهر می پرسیم كه برخی گفته اند كه رفتار این افراد در وقوع این ماجرا دخالت داشته و اگر آنها از پوشش مناسبی برخوردار بودند این ماجرا رخ نمی داد ؟
رضایی می گوید: البته آسیب شناسی و بررسی این مسئله مهم و ارزشمند است و شخصا و با توجه به اشرافی كه در خصوص مقوله مفاسد دارم ،شك ندارم كه برخی رفتارها در تحریك بزهكاران موثر و موجب بروز مخاطراتی خصوصا برای بانوان می شود اما ما باید بپذیریم كه مردم در پشت دیوارهای بلند خانه هایشان نیازمند امنیت هستند و هیچگاه هم نباید از این مسئله كوتاه بیاییم ، البته اگر فردی تخلف كرد و مزاحم دیگران شد و یا مرتكب فساد و ایجاد بساط لهو لعب شد و مشهود بود كه پلیس باید فورا با آن برخورد نماید و در صورت وجود شكایت و یا حتی گزارش نیز ما فورا به آن رسیدگی و قاطعانه با هر شكل از راه اندازی اینگونه محافل فساد برخورد خواهیم كرد اما این به هیچ عنوان نمی تواند دلیلی برای توجیه اقدامات افراد جنایتكار و متخلف باشد و قرار نیست كه اگر فردی زمینه ای را فراهم كرد ، دیگری از آن سواستفاده كرده و جنایتی زشت تر را انجام دهد .

به گزارش برخی منابع پیش از این نیروی انتظامی خمینی شهر اسامی و تصاویر متهمان تحت تعقیب پرونده جنایت خیابان باغبان را منتشر كرد.

گفتنی است تا این لحظه تنها 4 متهم اصلی دستگیر شده اند و سایرین نیز به زودی بازداشت خواهند شد و عبرت صرفا اسامی مخفف آنها با شهرت را نشر می دهد

- اصغر ع فرزند خدابخش " سابقه دار"

- جواد ر فرزند احمدرضا معروف به علی منچی " سابقه دار" و چاقوكش

- سعید م فرزند رجب علی

- علی ص فرزند حسین معروف به علی سیاه " سابقه دار "

- عباس س فرزند علی اصغر معروف به حلوایی سابقه دار

- ماشاء ا... س فرزند علی اصغر

- منصور پ فرزند محمدرضا

- حمید ن فرزند نعمت ا...

- سید هادی ن فرزند سید قاسم " سابقه دار" معروف به هادی لره

- محمد ع فرزند غلام

-سعید م "سابقه دار"

-ه -م سابقه دار و باغبان

-م-ا

-ر-م

در عجبم از اینکه مردایی که اونجا بودن هیچ عکس العملی نداشتن ! :mad: (آخر غیرت ! )
چیزی که حتی تو گزارش هم اومده
.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از نوع رفتار و پوشش زنانی که ۱۹ روز پیش در یک مهمانی در خمینی شهر اصفهان مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، انتقاد کرد.
واقعه خمینی شهر فضای عمومی شهر را تا چند روز ملتهب کرد رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از نوع رفتار و پوشش زنانی که ۱۹ روز پیش در یک مهمانی در خمینی شهر اصفهان مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، انتقاد کرد. سرهنگ حسین حسین زاده به خبرگزاری ایسنا گفت: "پلیس اعتقاد دارد که بسیاری از بزه‌دیدگان، خود موجب بروز پدیده مجرمانه می شوند، به طوری که اگر در این حادثه خانم ها حد اقل حجاب را در این باغ رعایت کرده بودند، شاید مورد آزار و اذیت قرار نمی گرفتند." او پیشتر هم به روزنامه "نسل فردا" گفته بود که مقصر اصلی واقعه را، خود افراد مورد تعرض می داند. !!!!!!!!!!!!!

چقدر جالبه اینها معنی حریم شخصی رو میفهمند یا نه؟؟؟

از فردا باید به خانومم بگم تو خونه چادری و مانتوئی باشه نکنه همسایه بیاد و به زنم تجاوز کنه!!!!

در این مورد هم دادستان گفتش که نباید حرف میزد اصلاً و .....
درهرصورت همه چی واضحه و فقط تأسف می مونه وفکر برای نسل بعد ....

آخرین ویرایش:

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
در عجبم از اینکه مردایی که اونجا بودن هیچ عکس العملی نداشتن ! :mad: (آخر غیرت ! )
چیزی که حتی تو گزارش هم اومده.

به نظرم وقتی چیزی رو با چشم خودتون ندیدین باور نکنین........اگه اون جمع یه جمع دوستی بود میشد این حرف رو باور کرد ولی مگه میشه یه شوهر یا یه برادر همین طوری وایسه نگاه کنه...........به خدا انصافم خوب چیزیه!!!

simiar

عضو جدید
مقایسه این اتفاقات با مسائل سیاسی درست نیست و معمولاً رسانه های غربی هم تیتر خبرهاشون رو با حوادث و جنایات نمی نویسند ولی باید در رسانه منعکس بشه و جنایتکارا بدونن مورد پیگرد قرار می گیرن.
در این شک ندارم که در آمریکا جنایتی به این فجیعی اتفاق نمی افته......ولی گیریم که بیفته به نظرم تا وقتی جامعه ما که اینهمه دم از اخلاق و مذهب میزنه همچین اتفاقی میفته دیگه من چه توقعی از غرب به شدت دور از اخلاق بایدداشته باشم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
حرف شما تا حدودی صحیحه ولی غرب دور از اخلاق نیست ، دور از دینه!!