ایا این حقیقت داره؟ مخصوص آقایان

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله متاسفانه هست
اینم از دین اسلام...
من فکر میکنم اگه یه ابلهی به خودش برق وصل کنه شما میندازی گردن ادیسون.
حماقت مال ادم احمقه.حالا این ادم احمق میتونه مسلمون باشه میتونه مسیحی باشه میتونه کافر باشه یا هر چیز دیکه ای

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای همه نه ..ولی تعدادشون کم نیست................:cry:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
درسته که چنین اشتباهاتی وجود داره ولی چه ربطی به دین اسلام داره!!!!!!!!!!!!!!!
ربطش اینه که تو اسلام فقط این چیزا هست...حالا این خوبه من توی خمینی شهر اصفهان دیدم با قمه میزنن تو سر خودشون اصن یه وضییییییییی

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من فکر میکنم اگه یه ابلهی به خودش برق وصل کنه شما میندازی گردن ادیسون.حماقت مال ادم احمقه.حالا این ادم احمق میتونه مسلمون باشه میتونه مسیحی باشه میتونه کافر باشه یا هر چیز دیکه ای
میدونم چی میخوای بگی الآن میخوای بگی این اسلام واقعی نیست و از این حرف ها ما گوشمون از این حرف ها پره
حالا این آدم احمق چرا داره این کارو میکنه به نظرت؟
اگه یه مسیحی یا یهودی این صحنه هارو ببینه چه برداشتی میکنه؟صد درصد از دین اسلام ایراد میگیره
حتما دلیلی وجود داره که بعد از این همه سال هنوز اسلام رو نشناختیم به هر حال چیزی که اجبار توش باشه اون جوری که باید جا بیفته نمیفته

آخرین ویرایش:

reza.mech2012

عضو جدید
وقتی بچه بودم که نمیفهمیدم دختر چی هست که بخواهی جلوش زنجیر بزنم !!!! (دختر و پسر عین هم بودن برام، بازی میکردیم و دوست بودیم)

الان هم که جوان شدم به این مراسم اعتقادی ندارم. پس کلا این فرضیه باطل میشود. :D

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونم چی میخوای بگی الآن میخوای بگی این اسلام واقعی نیست و از این حرف ها ما گوشمون از این حرف ها پره
حالا این آدم احمق چرا داره این کارو میکنه به نظرت؟
اگه یه مسیحی یا یهودی این صحنه هارو ببینه چه برداشتی میکنه؟صد درصد از دین اسلام ایراد میگیره
حتما دلیلی وجود داره که بعد از این همه سال هنوز اسلام رو نشناختیم به هر حال چیزی که اجبار توش باشه اون جوری که باید جا بیفته نمیفته
از لحاظ برداشتی که دیگران از این چیزا میکنن کاملا باهات موافقم.خرافه ها باید از دین جدا بشه.که خرافه ستیزی هم کار بسیار سحتیه چون مستقیما با کسایی سر وکار داره که سطح سوادشون در مورد اون چیز پایینه.
ولی به قول خودت اصل اسلام از زمین تا اسمون با چیزی که الان بهش میکن اسلام فرق داره.

reza.mech2012

عضو جدید
از لحاظ برداشتی که دیگران از این چیزا میکنن کاملا باهات موافقم.خرافه ها باید از دین جدا بشه.که خرافه ستیزی هم کار بسیار سحتیه چون مستقیما با کسایی سر وکار داره که سطح سوادشون در مورد اون چیز پایینه.
ولی به قول خودت اصل اسلام از زمین تا اسمون با چیزی که الان بهش میکن اسلام فرق داره.

ممنون از جوابتون.
ولی چرا توی باورهای دیگه اینجور با خرافات نمیشه مردم رو بازی داد؟
خرافات یک چسبی هست که همراه اکثر باورهایی که ربطی به آسمان دارند، پیدا میشه.
چه شیطان پرستی چه ادیان.

اما نمیشه یک سکولار رو توجیه کرد که به خودش بمب ببنده و هم خودش و هم کلی آدم رو بکشه.
اما یک مسلمان رو میشه توجیه کرد که چنین کاری بکنه.

اینکه با سکولاریسم نمیشه آدم رو به مرگ و صدمه زدن به جسم خودش تشویق کرد اما با اسلام میشه، مشکل از اسلام نیست؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون.
ولی چرا توی باورهای دیگه اینجور با خرافات نمیشه مردم رو بازی داد؟
خرافات یک چسبی هست که همراه اکثر باورهایی که ربطی به آسمان دارند، پیدا میشه.
چه شیطان پرستی چه ادیان.

اما نمیشه یک سکولار رو توجیه کرد که به خودش بمب ببنده و هم خودش و هم کلی آدم رو بکشه.
اما یک مسلمان رو میشه توجیه کرد که چنین کاری بکنه.

اینکه با سکولاریسم نمیشه آدم رو به مرگ و صدمه زدن به جسم خودش تشویق کرد اما با اسلام میشه، مشکل از اسلام نیست؟
2 حالت وجود داره که بتونم جواب بدم.یا شما ادیان اسمانی رو قبول دارید و مشکلتون خرافه های چسبیده به اونهاست یا اینکه کلا ادیان رو قبول ندارید.حالا شما جزو کدومید؟

reza.mech2012

عضو جدید
2 حالت وجود داره که بتونم جواب بدم.یا شما ادیان اسمانی رو قبول دارید و مشکلتون خرافه های چسبیده به اونهاست یا اینکه کلا ادیان رو قبول ندارید.حالا شما جزو کدومید؟

من دقیقا وسط این دو حالت هستم. :D
یعنی دارم تصمیم میگیرم کدوم به حقیقت نزدیک تره و روی هیچ کدوم در این شرایط تعصب ندارم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دقیقا وسط این دو حالت هستم. :D
یعنی دارم تصمیم میگیرم کدوم به حقیقت نزدیک تره و روی هیچ کدوم در این شرایط تعصب ندارم.
چقدر صادق!!!!!
دارید تصمیم میگیرید یا دارید تحقیق میکنید؟
من خودم تو این حالت بو.دم.چند سال پیش.یه مدت کوتاه کافر هم بودم.ولی فقط یه اشاره کوچولوی خدا منو به خودم اورد و به خودم اومدم دیدماز حماقتمه که بخام فکر کنم ما همینطوری الکی اومدیم و الکی میریمو هیچی به هیچی
پس به این نتیجه رسیدم که حساب کتابی وجود داره.حالا کار ندارم الان نفی همه چی واسه همه اسونترین راه شده .چون دردسری نداره.ولی اگه دنبال حقیقتی مطالعه کن.البته نه هر کتابیو.کتبی که قابل اعتماد باشه.اگه به متابی برخوردی که دیدی همه چیو داره برعکس نشون میده و صرفا میخاد همه چیو بکوبه اعتماد نکن.چون کم نیستند کتابایی که با غرض و مرض نوشته شدند.

reza.mech2012

عضو جدید
چقدر صادق!!!!!
دارید تصمیم میگیرید یا دارید تحقیق میکنید؟
من خودم تو این حالت بو.دم.چند سال پیش.یه مدت کوتاه کافر هم بودم.ولی فقط یه اشاره کوچولوی خدا منو به خودم اورد و به خودم اومدم دیدماز حماقتمه که بخام فکر کنم ما همینطوری الکی اومدیم و الکی میریمو هیچی به هیچی
پس به این نتیجه رسیدم که حساب کتابی وجود داره.حالا کار ندارم الان نفی همه چی واسه همه اسونترین راه شده .چون دردسری نداره.ولی اگه دنبال حقیقتی مطالعه کن.البته نه هر کتابیو.کتبی که قابل اعتماد باشه.اگه به متابی برخوردی که دیدی همه چیو داره برعکس نشون میده و صرفا میخاد همه چیو بکوبه اعتماد نکن.چون کم نیستند کتابایی که با غرض و مرض نوشته شدند.

نه منظورم از باور نداشتن، این نیست که خدا رو انکار کنم و بگم دنیا حساب و کتابی نداره.
بیشتر منظورم از تحقیق این بود که دارم بررسی میکنم این ادیان رو خود آدم ها به وجود آوردن یا پشتش همون خدایی که جهان رو آفریده هست.

تا حالا شواهد برای خودم بیشتر نشون داده ادیان توسط یکسری آدم خوب و از ذهن خودشون پدید اومده و میخواستن شناختشون رو با دیگران هم قسمت کنند.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه منظورم از باور نداشتن، این نیست که خدا رو انکار کنم و بگم دنیا حساب و کتابی نداره.
بیشتر منظورم از تحقیق این بود که دارم بررسی میکنم این ادیان رو خود آدم ها به وجود آوردن یا پشتش همون خدایی که جهان رو آفریده هست.

تا حالا شواهد برای خودم بیشتر نشون داده ادیان توسط یکسری آدم خوب و از ذهن خودشون پدید اومده و میخواستن شناختشون رو با دیگران هم قسمت کنند.
منظورتون از شواهد چیه؟گفته ها و شنیده ها؟
اگر میخاید به راه درست وارد بشید نه به گفته ها و نه شنیده ها اعتماد نکنید.فقط و فقط چیزیو باور کنید که با مدرک بهتون ارائه میشه.
خیلیا الان میان میگن دین مال 1400 سال پیشه پس فلان و بهمان
کی گفته هر چی که قدیمیه الزاما بده؟
مثلا قدمت حجامت به 5300 سال پیشبر میگرده.و دیده میشد که تا چند سال پیش ادعا میکردن که با وجود خون دادن دیگه نیازی به حجامت نیست.ولی محققین اعلام کردند صرفا به خاطر گذشت زمان نمیشه گفت روش قدیمی ناکارامد هستن.چرا که تاثیر حجامت 1.5 برابر خون دادنه.
مثالش علمی بود ولی بیراه هم نبود

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به نظر من یه چیزیو ندونی و نشناسی خیلی بهتر از این که اشتاه بفهمیش چون اگه اشتباه فهمیده باشی ممکنه این برداشتتو به چند نفر دیگه هم انتقال بدی دیگه اونوقت نمیشه جلوشو گرفت
و اگه هم یه سری ها مخالف دینن مال اینه که بهشون درست القا نشده

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من یه چیزیو ندونی و نشناسی خیلی بهتر از این که اشتاه بفهمیش چون اگه اشتباه فهمیده باشی ممکنه این برداشتتو به چند نفر دیگه هم انتقال بدی دیگه اونوقت نمیشه جلوشو گرفت
و اگه هم یه سری ها مخالف دینن مال اینه که بهشون درست القا نشده
با اینم موافقم ولی میبینیم بازم خدشه ای به اصلش وارد نمیشه.این ماهاییم که بد میفهمیم.البته بد بهمون میفهمونن.اتفاقی هم نیست کاملا حساب شده بد میفهمونن.به قول شریعتی :چه زیرکانه رنگ سرخ شهادت را رنگ سیاه ماتم برایمان معنی کردند.خوب واسه چی این کارو کردند.چون اگه اصلشو بفهمیم ریشه کنشون میکنیم ولی اینطوری فقط اه و ناله میکنیم

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با اینم موافقم ولی میبینیم بازم خدشه ای به اصلش وارد نمیشه.این ماهاییم که بد میفهمیم.البته بد بهمون میفهمونن.اتفاقی هم نیست کاملا حساب شده بد میفهمونن.به قول شریعتی :چه زیرکانه رنگ سرخ شهادت را رنگ سیاه ماتم برایمان معنی کردند.خوب واسه چی این کارو کردند.چون اگه اصلشو بفهمیم ریشه کنشون میکنیم ولی اینطوری فقط اه و ناله میکنیم
صد درصد درسته...
گفتی دکتر شریعتی من یه جایی ازش خوندم گفته بود که اگه یه روزی خودتونو با اونوری ها(خارجی ها) مقایسه کردین از هر لحاظی فرهنگی،سیاسی،اقتصادی و... ودیدی ازشون عقبین
نگین چرا ما که مسلمونیم و اونا کافر ما ازشون عقبیم حتما بدونین که دین رو اشتباهی به شما فهموندن(حالا دقیقا این متن نبود چیزی که خودم ازش برداشت کردم رو نوشتم)
حالا به امید روزی که ما بفهمیم از چی و و از کی داریم پیروی میکنیم