اگه خدا قدرت مطلقه پس چرا ... ؟

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه تون در مورد دعا و جادو و طلسم و اینجور چیزها زیاد شنیدید اینکه تو زندگی آدمها اثرات نامطلوبی میذارن.
دعا و جادو تا چه حد میتونه تو زندگی آدم تاثیر بذاره؟مثلا میتونه عقل و قدرت تفکر و غیرت یه آدم رو ازش بگیره و کاری کنه که طرف تا آخر عمرش بدبخت باشه و خودش نفهمه؟
اگه دعا و جادو درست باشه پس قدرت خدا این وسط چی میشه؟
خیلی شنیدیم که بخت یه نفر رو با دعا بستن اگه دعا مانع ازدواج یه آدم بشه و خدا کاری نکنه پس قدرت خدا هیچه؟اگه خدا نتونه با قدرتش دو خط نوشته رو باطل کنه آیا میشه به خدایی قبولش داشت؟

►♀☼♀◄

عضو جدید
راه های زیادی وجود داشت که برسی به این سوال!
ولی نمیدونم چرا یه راه ضعیف رو انتخاب کردی...
بگذریم جوابی نمیدم فقط به قول مسلمین..
خدا گر ز حکمت ببند دری
ز رحمت گشاید در دیگری...
خودت دیگه برو تفسیر و توضیح کن
انشالله رستگار میشوی..

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا گر ز حکمت ببند دری
ز رحمت گشاید در دیگری...
انشالله رستگار میشوی..
وای وای:w20::w20::w20:
با این جوابی که دادی بدجوری رستگار شدم ...:w01::w01::w01:

*future*

عضو جدید
سلام
1)در فلسفه ی اسلامی جادو با دعا 2 مفهوم متفاوتن
2)حالا مگه کسی اثبات کرده که با جادو می شه بخت یکیو بست یا.........
3)سوال یه کم ضعیفه!!!!!!! اما جواب حوزه های مختلفی رو در بر می گیره........کتاب های شهید مطهری معمولا جواب میده

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
1)در فلسفه ی اسلامی جادو با دعا 2 مفهوم متفاوتن
2)حالا مگه کسی اثبات کرده که با جادو می شه بخت یکیو بست یا.........
3)سوال یه کم ضعیفه!!!!!!! اما جواب حوزه های مختلفی رو در بر می گیره........کتاب های شهید مطهری معمولا جواب میده
بستن بخت فقط یه مثال بود مثالهای زیاد دیگه ای وجود داره.من خودم آدمی رو میشناسم که تمام کارها و زندگیش و حتی احوالات خودش و خانواده اش به خاطر دعا یا طلسم یکی که باهاش دشمن بوده گره خورده و تمام تلاشهاش به جای پیشرفت باعث پسرفتش شده.آیا این به نظر شما نمیتونه از اثرات دعا باشه؟

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا گر ز حکمت ببند دری
ز رحمت گشاید در دیگری...
انشالله رستگار میشوی..
چه عجب این پستت بصیرت نداشت :surprised:

ju mong

عضو جدید
اگه بمب اتم هست پس قدرت خدا چی میشه؟
اگه جنگ, کشتار, تجاوز و بدی های دیگه هست پس قدرت خدا چی میشه؟
اگه انتظار داریم خدا همه چیز رو به شکلی که به نظر ما زیباترین حالت هست دربیاره و در همه چیز به شکلی که ما میخواهیم دخالت کنه, پس قدرت اراده و تفکر و انتخاب که به انسان اهدا شده بی معنی میشه... و حکمت خدا...
باید همه فرشته آفریده میشدند و همه جا بهشت...
این دنیا با خوبی و بدی آفریده شده و لازمه رشد و تعالی انسانی و رسیدن به کمال وجود منفی در کنار مثبته! تا مثبت بتونه خودش رو پیدا کنه و رشد پیدا کنه...
و اگه قبول کنیم هدف از آفرینش این دنیایی که الان توش هستیم فقط رشد و کمال نهایی انسان هست دیگه خوبی ها و بدی های ظاهری معنی نخواهد داشت.
البته خدا در جا و زمانی که لازم باشه کمک ویژه هم خواهد کرد اما حکمت خدا فراتر درک کنونی ماست...
در مورد جادو و اینجور چیزا هم همیشه راه مقابله وجود داره حالا هر چقدر هم که اون جادو و... قوی باشه ;)
بعضی مواقع هم خدا میخواد ایمان بنده هاشو بسنجه و دقیقه 90 خودش رو میرسونه....

آخرین ویرایش:

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه تون در مورد دعا و جادو و طلسم و اینجور چیزها زیاد شنیدید اینکه تو زندگی آدمها اثرات نامطلوبی میذارن.
دعا و جادو تا چه حد میتونه تو زندگی آدم تاثیر بذاره؟مثلا میتونه عقل و قدرت تفکر و غیرت یه آدم رو ازش بگیره و کاری کنه که طرف تا آخر عمرش بدبخت باشه و خودش نفهمه؟
خیلی شنیدیم که بخت یه نفر رو با دعا بستن اگه دعا مانع ازدواج یه آدم بشه و خدا کاری نکنه پس قدرت خدا هیچه؟اگه خدا نتونه با قدرتش دو خط نوشته رو باطل کنه آیا میشه به خدایی قبولش داشت؟

چرا با کلمات بازی میکنید

دعا و جادو دو مقوله ی کاملا متفاوت هستش

جادو سحر و حیله و نیرنگ و هیچ تاثیری در سرنوشت نداره

دعا یه بعد روحانی داره خدا میگه با دعا می توانید قضای حتمی را برگردانید

دعای منفی هم نفرین گفته میشه که خدا تاکید بسیار کرده که مومنین در مورد هم از نفرین استفاده نکنند که اگر بر حق باشه احتمال اثرش زیاد است

سلام دوست عزیز خدا همه را خلق کرده تا امتحان کند وبه انسان اختیار داده تا انتخاب کند هم زمینه خوبی وهم بدی را در وجودمان قرار داده تا انسان خود انتخاب کند به قول شما هم می تواند بمب اتم درست کند وهمه را بکشد وهم می تواند در خدمت خلق باشد به نظر من شما اگر یک کتاب زیست شناسی یا سلول شناسی بخونید به قدرت خدا هم پی می برید

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بمب اتم هست پس قدرت خدا چی میشه؟
اگه جنگ, کشتار, تجاوز و بدی های دیگه هست پس قدرت خدا چی میشه؟
اگه انتظار داریم خدا همه چیز رو به شکلی که به نظر ما زیباترین حالت هست دربیاره و در همه چیز به شکلی که ما میخواهیم دخالت کنه, پس قدرت اراده و تفکر و انتخاب که به انسان اهدا شده بی معنی میشه... و حکمت خدا...
باید همه فرشته آفریده میشدند و همه جا بهشت...
این دنیا با خوبی و بدی آفریده شده و لازمه رشد و تعالی انسانی و رسیدن به کمال وجود منفی در کنار مثبته! تا مثبت بتونه خودش رو پیدا کنه و رشد پیدا کنه...
و اگه قبول کنیم هدف از آفرینش این دنیایی که الان توش هستیم فقط رشد و کمال نهایی انسان هست دیگه خوبی ها و بدی های ظاهری معنی نخواهد داشت.
البته خدا در جا و زمانی که لازم باشه کمک ویژه هم خواهد کرد اما حکمت خدا فراتر درک کنونی ماست...
در مورد جادو و اینجور چیزا هم همیشه راه مقابله وجود داره حالا هر چقدر هم که اون جادو و... قوی باشه ;)
بعضی مواقع هم خدا میخواد ایمان بنده هاشو بسنجه و دقیقه 90 خودش رو میرسونه....

شما گفتید که همه چیز برای امتحان آدمهاست.ولی وقتی یک نفر برای نفر دیگه ای طلسم مینویسه و بدبختش میکنه این برای اونی که مینویسه امتحانه.تکلیف اونی که طلسم یا جادو باعث بدبختیش شده چی میشه؟

ju mong

عضو جدید
شما گفتید که همه چیز برای امتحان آدمهاست.ولی وقتی یک نفر برای نفر دیگه ای طلسم مینویسه و بدبختش میکنه این برای اونی که مینویسه امتحانه.تکلیف اونی که طلسم یا جادو باعث بدبختیش شده چی میشه؟

اصلا اینطور نیست دوست من! انقدر عجولانه پیش نرید...​
اولا تاثیر طلسم, جادو و این قبیل چیزها کاملا به شخصی که اینها روش انجام میشه بستگی داره ...​
و به هیچ وجه بدبختی در کار نیست!

ثانیا عرض کردم که همه اونها باطل میشن, به راحتی... و اصلی ترین راهش هم ادعیه و توکل به خداست. دعاهایی که خدا در اختیارمون قرار داده ... و همچنین اوراد مذهبی...
نهایتا فقط به کمی ایمان نیاز دارند! چیزی که با شک و تردید ِ دوستان در تضاد هست...

ثالثا عرض کردم هدف نهایی از آفرینش جهانی که توش هستیم آگاهی و کمال انسان است. نگفتم لزوما همه چیز آزمونه ... اتفاقا شخصی که مورد تعدی قرار گرفته درسهای بیشتری برای یاد گرفتن داره و اگه این شرایط رو آزمون هم در نظر بگیریم آزمون (خودش و اطرافیانش) سخت تر و مهمتره.

خاطره جونی

عضو جدید
منظورتون از دعا ، دعا نویسی رمالاست یا دعای خودمون؟!!!
دعا از جادو سواست, دعا یعنی طلب کردن از خدا و جادو یعنی ارتباط با شیاطین
جادو کاملا درسته و حقیقت داره ، توی این فرایند طرف با شیاطین و اجنه ارتباط برقرار می کنه و یکسری اطلاعات ازشون می گیره یا دستوری بهشون میده تا کارخاصی انجام بدن که منجرمیشه به بدختی ما آدما ، شاید در ظاهر و در ابتدا تصور کنیم با جادوگری هایی که میکنه داره مشکل مارو حل میکنه ولی در حقیقت چون از انرژی های منفی کمک گرفته برای ما تاثیر مثبت نداره...
و اما قدرت خدا، بله خدا می تونه جلوی اجنه و شیاطین رو که به اون جادوگر یا رمال القائاتی انجام میدن بگیره ولی وقتی ما خودمون از قدرت اختیارمون استفاده کردیم و رفتیم سراغشون باید بازتاب عملمونم ببینیم اگه خدا میخواست مدام جلوی خطاهای ماروبگیره پس قدرت اختیار چرا داد بهمون ؟ عقل چرا داد؟ امکانات افزایش آگاهی و رفع جهل رو چرا داد؟ کما اینکه خیلی وقتها هم خدا کمک کرده و نذاشته اتفاق بدی برای شخص مراجعه کننده بیفته یا یه موانعی سر راهش گذاشته که موفق نشه بره سراغ اون رمال ، این طرز فکر درباره خدا بی انصافیه!
در مورد بسته شدن بخت هم خوبه بدونید من خودم همین سوال تو ذهنم بود که آیا این موضوع واقعیت داره یا نه ؟ جالبه بگم که درست همون زمانی که ذهنم درگیره این سوال بود تلویزیون یه برنامه پخش کرد که توش آیت الله مکارم شیرازی درمورد همین موضوع صحبت کرد و گفت که این مسائل خرافاتیه که متاسفانه بعضیا باورش دارن در حقیقت چیزی که جلو ازدواج دخترو می گیره یه سری سخت گیریاس که بعضی خانواده ها می کنن نه اینکه کسی بختشو بسته باشه...
در مورد پروسه جادوگری و جن گیری و ... دوست داشتین بیشتر بدونین بهم پیام بزنید البته اطلاعاتمو از خودم نمیدم سعی میکنم مستند باشه...

خاطره جونی

عضو جدید
راستی یه روز یه نفر برای حل یکی از مشکلات من بهم پیشنهاد کرد برم پیش دعا نویس ! آدم اسم و رسم دار و با خدایی هم بود از این پیشنهادش تعجب کردم ولی در جوابش گفتم من به این چیزا اعتقاد ندارم خدا اگه بخواد خودش خواستمو میده و مشکلمو حل می کنه ، وقتی هیچ برگی بی اذن خدا نمیفته حالا کی میتونه رو دست خدا -نعوذابالله- بلند شه؟
مدت زیادی نگذشت که مشکلم رفته رفته حل شد !
موضوع اصلی اینجاس که خود ما انقدر به خدا اعتماد داشته باشیم که حتی اگه مشکلمون حل نشد یا تاخیر داشت حل شدنش حتی به فکر دعانویس و این مزخرفات نیفتیم !
اعتماد داشته باشیم به این که خدا هم عاشق ماس هم مصلحت مارو بهتر از خودمون میدونه ...
"اصرار نکنیم رو خواسته هامون و راضی باشیم به رضاش " اینو از تو کتاب نخوندم ، رندگی بهم یاد داده! گاهی بهتره بجای طی کردن یک مسیر از تجربیات دیگران استفاده کنیم...

maryam2300

عضو جدید
عزيزم سوالت ايراد داره. خدا قدرت داره و قدرت مطلق هم خدا است. اما اين به معناي ناتواني شيطان و اجنه نيست. اگر كسي طلسم ميشه به واسطه قدرت شيطان است. نه اينكه خدا نتونه جولوي اونو بگيره و قدرتشو نداره، نه اصلا به اين معني نيست. شيطان از خدا اينو خواست كه قدرت داشته باشه كه انسان رو به هر ترتيبي كافر كنه تا با ايدئولوژي خودش بگه آدم اون موجودي نبوده كه خدا ميخواسته. شيطان مي خواد آدم و به درك ببره با اين فكر ها من خودم گاهي بارها اين فكر ها رو ميكنم. ولي به اين فكر كن كه هيچ طلسمي رابطه تو با خدا رو خراب نميكنه. به نظر من قدرت اينه.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:surprised:
دعا و جادو وطلسم؟؟؟؟ من یاد فیلم هری پاتر افتادم
آدم خودش سرنوشت خودشو رقم میزنه و با این چیزاهم (جادو وطلسم)نمیتونه سرنوشت کسی رو عوض کنه.
ما هم تو اطرافمون داریم طرف دست رو دست گذاشته و هیچ فعالیتی نمیکنه وقتی میپرسی دلیل این همه مشکلاتت چیه میگه منو دعا نویسا جادو کردن

خاطره جونی

عضو جدید
:surprised:
دعا و جادو وطلسم؟؟؟؟ من یاد فیلم هری پاتر افتادم
آدم خودش سرنوشت خودشو رقم میزنه و با این چیزاهم (جادو وطلسم)نمیتونه سرنوشت کسی رو عوض کنه.
ما هم تو اطرافمون داریم طرف دست رو دست گذاشته و هیچ فعالیتی نمیکنه وقتی میپرسی دلیل این همه مشکلاتت چیه میگه منو دعا نویسا جادو کردن
فیلم هری پاتر هم اهداف هم سو با جریان فراماسونری و شیطان پرستی داره...

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که به سخان رائفی پور رو گوش کنه و قبول داشته باشه در عالم توهم زندگی میکنه

فقط

عضو جدید

یه جورهایی قبول دارم وندارم
ولییییییییییییی
آخه خداوند یکسری نیروهایی قرار داده ولی اختبار هم به انسان داده
مثلا چاقو باهاش میشه قتل انجام داد ومیشه کار درست هم انجام داد خداوند که نمیاد مانع ویژگی چاقو بشه خدا اختبار داده
درباره جادو خب علمش فکر میکنم دوره حضرت موسی بوجود امده اتفاقا به نظر من علم قشنگی هست اینکه میشه خیلی بعد هارو مثل زمان و مکان رو نادیده گرفت این یه علم هست ولی انسانها اشتباه استفاده میکنن این دلیل نمیشه که خداوند رو زیر سئوال ببریم خداوند بنا به دلایلی حتما لارم بوده که این نیرورو تو کائنات قرار داده واونم بهخودم ماها داره از او ن چه جو ری استفاده بکنیم .
درضمن اون دنیا هم وجود داره..

خاطره جونی

عضو جدید
دکتر عباسی و روازاده هم هستند انها هم گوش کنید تا به سخنان گوهربار این اقایون بیشتر اشنا بشید
خوشحالم که این آقایون رو قبول دارید :smile: ولی استاد رائفی هم با همینا هم جهته ها !! رفیقن باهم :D هم اونا از رائفی تعریف کردن هم رائفی از اونا حتی تو سخنرانی که رائفی برای رفع شبهاتی که حسن فراهانی بوجود آورده بود از آقای عباسی هم دفاع کرد... لازم به ذکره بعد از نقد حسن فراهانی ، رائفی 4 ساعت سخنرانی کرد و شبهات رو برطرف کرد ، دوس داشتین لینکشو بذارم پیام بدید ...

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم که این آقایون رو قبول دارید :smile: ولی استاد رائفی هم با همینا هم جهته ها !! رفیقن باهم :D هم اونا از رائفی تعریف کردن هم رائفی از اونا حتی تو سخنرانی که رائفی برای رفع شبهاتی که حسن فراهانی بوجود آورده بود از آقای عباسی هم دفاع کرد... لازم به ذکره بعد از نقد حسن فراهانی ، رائفی 4 ساعت سخنرانی کرد و شبهات رو برطرف کرد ، دوس داشتین لینکشو بذارم پیام بدید ...

یعنی واقعا فکر کردی من این اقایون رو قبول دارم؟
یک کلیپی از این روا زاده راجب کورش هست پیشنهاد میکنم ببینی

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اینا یه سری انرژی منفیه که باعث میشه زندگی خراب بشه.
این انرژی ها خلی تاثیر دارن.
مثل انرژی چشم.

خاطره جونی

عضو جدید
یعنی واقعا فکر کردی من این اقایون رو قبول دارم؟
یک کلیپی از این روا زاده راجب کورش هست پیشنهاد میکنم ببینی
دروغ چرا؟ درمورد روازاده خیلی اطلاعات ندارم .... ولی نمیشه همه رو به یک چشم دید . من در مورد رائفی تحقیق کردم خودمم حرفاشو گوش کردم و تحلیل کردم خیلی جاها احساس کردم صحبتاش درس نیس و برام شبهه پیش اومد و رفتم دنبالش شبهه رو برطرف کردم برای همین قبولش دارم ، قبولش دارم تا وقتی که خلافش ثابت بشه ولی ثابت بشه ! شمام اگه دلیلی داری بگو اگرم نه پس نظرت قابل قبول نیس...