اگر همه دروس ترم رو امتحان ندی ترم بعد مشروط به حساب میای یا نه ؟

abi2012

عضو جدید
سلام به دوستان و هم دانشگاهیان عزیز

یک سوال داشتم، اگر کسی مثلا 5 تا درس برداره و آخر ترم هیچ کدومشو نره امتحان بده آیا ترم بعد مشروطی حساب میشه یا نه ؟

البته اینو اطلاع دارم که شما اگر سر جلسه امتحان نری صفر نمی گیری و غـــایب برای شما ثبت میشه ولی مساله اینه که اگر همه درساتو نری یا مثلا فقط یکی شو بری امتحان بدی و بقیه رو امتحان ندی چی میشه ؟ آیا باز همجوری باهات برخورد میشه یا نه ؟

ممنون اگر کسی می دونه راهنمائی کنه.

با تشکر از دوستان

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام به دوستان و هم دانشگاهیان عزیز

یک سوال داشتم، اگر کسی مثلا 5 تا درس برداره و آخر ترم هیچ کدومشو نره امتحان بده آیا ترم بعد مشروطی حساب میشه یا نه ؟

البته اینو اطلاع دارم که شما اگر سر جلسه امتحان نری صفر نمی گیری و غـــایب برای شما ثبت میشه ولی مساله اینه که اگر همه درساتو نری یا مثلا فقط یکی شو بری امتحان بدی و بقیه رو امتحان ندی چی میشه ؟ آیا باز همجوری باهات برخورد میشه یا نه ؟

ممنون اگر کسی می دونه راهنمائی کنه.

با تشکر از دوستان
اگر همشو نری ترمت حذف میشه اما اگر یکی شو هم بری همون یکی حساب میشه و به عنوان سابقه ترمت محسوب میشه

abi2012

عضو جدید
یعنی چی ترمت حذف میشه ؟ متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدین !!

و اینکه اگر کلا ترمت حذف بشه مثل مشروطی با طرف برخورد میشه و ترم بعدش 12 واحد بیشتر نمی تونه برداره یا نه ؟

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه تعداد خاصی توو آیین نامه آموزشی دانشگاه هست که اگه از اون تعداد واحد بیشتر حذف کنی کل واحد های اون ترمت حذف میشه
یعنی انگار اون ترم هیچ واحدی برنداشتی
فک کنم بیشتر از 12 واحد رو امتحان ندی کل ترم حذف میشه
راستی هزینه حذف نمیشه:D

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
نه عزیزم هیچ اتفاقی نمیفته فقط برات غیبت رد میکنن ...پس نمره ای به شما تعلق نگرفته که بخواین بعدا مشروط بشین یا روی معدل ترم تاثیر بذاره.
تنها تاثیری که داره تو تعداد واحد های اخذ شده هست .اگر شما واحدی رو اخذ کنید و بعد اون رو حذف و یا حذف اضطراری کنید اون واحد دیگه در تعداد واحد های کل اخذ شده محاسبه نخواهد شد.
اما اگه فقط سر جلسه امتحان حضور نداشته باشین در واحدهای اخذ شده ثبت میشه که در اخر (هنگام فارغ تحصیلی)هیچگونه تاثیری نخواهد داشت...
موفق باشی
نه من چنین چیزی رو اولین باره که میشنوم.بنابر این فکر نمیکنم اینطور که شما میگید باشه.
اما در مورد هزینه حق باشماست البته فقط در حذف اضطراری شهریه کم نخواهد شد .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یه تعداد خاصی توو آیین نامه آموزشی دانشگاه هست که اگه از اون تعداد واحد بیشتر حذف کنی کل واحد های اون ترمت حذف میشه
یعنی انگار اون ترم هیچ واحدی برنداشتی
فک کنم بیشتر از 12 واحد رو امتحان ندی کل ترم حذف میشه
نمیدونم سقف داره اما اینکه از سقف بگذری فقط از سقف گذشته ها رو حذف میکنن یا همشو صفر میکنن معلوم نیست این نکته خاص و حساس رو از اموزش دانشگاه سوال کنید ولی اینو مطمین هستم که اگر کل امتحانارو ندی ترمتو حذف میکنن اما یکشو هم امتحان بدی ترمت حذف نمیشه

آخرین ویرایش:

*ستاره آسمان*

عضو جدید
نه عزیزم هیچ اتفاقی نمیفته فقط برات غیبت رد میکنن ...پس نمره ای به شما تعلق نگرفته که بخواین بعدا مشروط بشین یا روی معدل ترم تاثیر بذاره.
تنها تاثیری که داره تو تعداد واحد های اخذ شده هست .اگر شما واحدی رو اخذ کنید و بعد اون رو حذف و یا حذف اضطراری کنید اون واحد دیگه در تعداد واحد های کل اخذ شده محاسبه نخواهد شد.
اما اگه فقط سر جلسه امتحان حضور نداشته باشین در واحدهای اخذ شده ثبت میشه که در اخر (هنگام فارغ تحصیلی)هیچگونه تاثیری نخواهد داشت...
موفق باشی

نه من چنین چیزی رو اولین باره که میشنوم.بنابر این فکر نمیکنم اینطور که شما میگید باشه.
اما در مورد هزینه حق باشماست البته فقط در حذف اضطراری شهریه کم نخواهد شد .
حق با شماست ولی در حذف اضطراری هم شهریه کسر خواهد شد دوست عزیز

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان و هم دانشگاهیان عزیز یک سوال داشتم، اگر کسی مثلا 5 تا درس برداره و آخر ترم هیچ کدومشو نره امتحان بده آیا ترم بعد مشروطی حساب میشه یا نه ؟ البته اینو اطلاع دارم که شما اگر سر جلسه امتحان نری صفر نمی گیری و غـــایب برای شما ثبت میشه ولی مساله اینه که اگر همه درساتو نری یا مثلا فقط یکی شو بری امتحان بدی و بقیه رو امتحان ندی چی میشه ؟ آیا باز همجوری باهات برخورد میشه یا نه ؟ ممنون اگر کسی می دونه راهنمائی کنه. با تشکر از دوستان
یه نامه پزشکی ببر که غیبتت موجه و حذف ترم بزنن برات ... غیبت تا 1 درس مجاز و برای بقیه دروس نمره صفر رد میشه ...

abi2012

عضو جدید
من بالاخره متوجه نشدم چی شد ؟ کی می دونه دقیق هر کی یه چیزی میگه که !!

حذف میشه ؟ صفر میدن ؟ یا مشروط میشی ؟

من 14 تا درس نمی خوام برم امتحان بدم و کل واحد هام 16 واحد بوده.

لطفا اگر کسی می دونه بهم بگین، ممنون

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یه نامه پزشکی ببر که غیبتت موجه و حذف ترم بزنن برات ... غیبت تا 1 درس مجاز و برای بقیه دروس نمره صفر رد میشه ...

نه اقا چرا اینطور اطلاعات میدید اولا یک درس نیست بیشتره دوما نیاز به هیچگونه گواهی پزشکی هم نداره همون طور که دوست قبلیمون گفتن یه سقف واحد داره که میتونید تو سایت پیام نور دنبالش برید اما مطمین هستم یه درس دو درس نیست بیشتره احتمالا 12 واحد یا کمتر از این باید برین سر جلسه تا بقیه امتحانایی که نرفتین رو غیبت بزنن اگر بیشتر از اینو نرید اونوقت یا همشو حذف میکنن یا اضافه ها رو صفر رد میکنن اگرم همشو نرفتید ترم رو مرخصی رد میکنن واستون خلاص همینه که من گفتم غیر از این بود واسم مدرک بیارین البته فقط تو عدد12 واحد یا کمترش شک دارم که گفتم از سایت پیام نور مرکزی نگاه کنید

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من بالاخره متوجه نشدم چی شد ؟ کی می دونه دقیق هر کی یه چیزی میگه که !!

حذف میشه ؟ صفر میدن ؟ یا مشروط میشی ؟

من 14 تا درس نمی خوام برم امتحان بدم و کل واحد هام 16 واحد بوده.

لطفا اگر کسی می دونه بهم بگین، ممنون

شما یا ترمو واست مرخصی رد میکنن یا به تعداد مجاز مرخصی رد میکنن بقیشو صفر میدن اگر فقط 2 واحدو میخوای امتحان بدی قطعا پیشنهاد من اینه که اونم نرو تا مرخصی واست رد کنن

*ستاره آسمان*

عضو جدید
اگر در امتحانات پیام نور غیبت کنید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

اگر در امتحانات پایان ترم پیام نور غیبت کنید چه اتفاقی می افتد ؟ سوالی که شاید برای بسیاری از دانشجویان پیام نور پیش آمده باشد
به گزارش اخبار پیام نور (PnuNews.com) غیبت در امتحانات پایان ترم پیام نور همانند حذف اضطراری می باشد و به نحوی درس حذف می شود. نمره ای در کار نیست و صفر نخواهید گرفت.در واقع در سیستم گلستان پیام نور فقط جلوی آن درس نوشته می شود "غایب در امتحان" ! پس در معدل ترم و معدل کل تاثیری ندارد. حتی دانشجویانی که نمره میان ترم از درسی دارند اگر در امتحان پایان ترم آن شرکت نکنند درس حذف می شود.غیبت در امتحان تاثیری در رابطه با موضوع سقف حداقل واحد ندارد بنابراین دانشجوی پیام نور می تواند یک یا همه دروس را در امتحان غیبت کند هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد و نیاز به گواهی پزشکی نیست.در حال حاضر سیستم گلستان پیام نور به نحوی تنظیم شده است که معدل ترم دانشجو را براساس دروسی که در امتحان پایان ترم شرکت کرده باشد،اعلام می کند چه یک یا چند درس باشد.فراموش نکنید غیبت در امتحان،دانشجو را از پرداخت شهریه آن معاف نمی کند ! و ملزم به پرداخت شهریه می باشد.این مطلب برای کلیه مقاطع صدق می کند.در آخر در یک جمله می توان گفت:غیبت در امتحان مساوی با حذف درس!