ايا ميدانيد كه بايد بدانيد...!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارس از پارسيان مياد و خود كلمه موردي نداره اما جابجاييه پارس با واق واق در اون جمله مورد داره!
درمورد فهميدن و اگاهي خودمون و شرايطي كه سبب شده تا امروز اين اشتباهو از روي نااگاهي تكرار كنيم هم جوابش فقط در نزد خودمون و خودتونه!

درمورد نام واقعي يعني پارس و عجم كه اونها مارو با اون خطاب ميكردن و پذيرفتن يا دليل سكوت در مقابل اين موضوع در اون زمان هم كافيه كه فقط تاريخ حمله اعراب به ايران و نحوه ترويج اسلام به دست برخي فرماندهانه... و به اتش كشيدن كتابخانه ها و قتل و اعدام افرادي در ايران كه از تراز علمي و حكمت بالايي برخوردار بودن و كلا مصائب اين جنگ , كتابهاي تاريخ با جبهه گيريهاي متفاوت رو مرور كني تا دلايل واقعي رو متوجه بشي.
به هرحال ممنونم از كنجكاويت:gol:
منظور من از اوردن منبع دقیقا همین بخش از صحبتتان بود.
ببینید درباره اینکه موقع حمله اعراب به ایران اتفاقات تلخی افتاده و رفتار اعراب با ایرانیان نژاد پرستانه بوده و همچنان هم هست شکی نیست.
همان قدر که ایرانیها اعراب را پست تر از خودشان میدانند (عمدتا) انها هم چنین احساسات و رفتارهایی دارند
اما در این میان خیلی از مطالبی که نقل می شود امیخته با تخیل و افسانه و دروغ است.

اینه که من با توجه به اینکه به مواردی برخورد کردم که دروغ بوده و واقعیت نداشته روی این بحث حساس شدم
و هر داستانی را قبول نمیکنم.
مثلا یادمه توی همین باشگاه یک شعری را منتسب کرده بودند به فردوسی که نظرات نژادپرستانه ای توش بود اما من توی اشعار فردوسی سرچ کردم و دیدم اصلا چنین شعری را نگفته.
معلوم نیست کی اون شعر را گفته بود و به فردوسی نسبت داده بود.

بگذریم...
ممنون از توجهتون:gol: