اهمیت باکرگی: آیا (هنوز) مسئله مهمی قلمداد می شود؟

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش به خودت بر میگرده اگر از اول بدونی با چه نیتی (پاک یا همخوابی ) دوستیت و شروع کردی صد در صد باورش میکنی و باورت و هم انتقال میدی
مطمئن باش شدنی چون من حسش کردم;)
نه
به نظر من باید از مدرسه شروع کنیم

aria 26

عضو جدید
درسته که میگی محرمشون همسرشون باشه ولی مثلا من و تو دوستیم اگه بین من و وحید اختلافی بیفته من بخوام از تو نظر بخوام و رازم و با تو در میون بذارم بده فکر نمیکنم بد باشه چون کمک میخوام بعضی وقتا زن و شوهر از نظر فکری همدیگر و ارضا نمیکنن واین دوستی به نظر من بیشتر کمک میکنه تا زندگیم و بسازم نه خراب کنم

خوش به حال همسرتون.:gol:

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین شاهین اگر بچه هام درک کنن رابطه سالم یعنی چی مطمئن باش میذارم
و حتی وحید هم گفتم اگر رابطه سالم و میتونه حفظ کنه صد در صد مخالفتی ندارم وگرنه مخالفم
بعضی وقتا یه دوست بهتر از همسر میتونه آدم و آروم کنه
اخه چرا ما نمی تونیم قبول کنیم یه مرد زندار نمی تونه با یه خانوم و یا یه خانوم شوهردار با یه مرد هم صحبت بشن

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که میگی محرمشون همسرشون باشه ولی مثلا من و تو دوستیم اگه بین من و وحید اختلافی بیفته من بخوام از تو نظر بخوام و رازم و با تو در میون بذارم بده فکر نمیکنم بد باشه چون کمک میخوام بعضی وقتا زن و شوهر از نظر فکری همدیگر و ارضا نمیکنن واین دوستی به نظر من بیشتر کمک میکنه تا زندگیم و بسازم نه خراب کنم

درست میگی اما این دوستی باید در سطح خانوادگی باشه (فامیل نه ها) مثلا تو و وحید با من و همسرم دوستین خوب یا من تنهایی با جفتتون دوستم یعنی چی؟ یعنی وحیدم خبر داره و در ماه چنبار با هم (دوتا خانواده) با هم هستیم اونوخ خوبه نه وقتی تو با یکی دوستی وحیدم میدونه اما اون شخصو ازش شناخت نداره چون این خودش بدتر میکنه کارو و سؤتفاهم میاره!

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه چرا ما نمی تونیم قبول کنیم یه مرد زندار نمی تونه با یه خانوم و یا یه خانوم شوهردار با یه مرد هم صحبت بشن
خب شاهین الان دو ساعت خودمون و داریم تیکه و پاره میکنیم که بگیم میشه ولی با باور صحیح :surprised:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درست میگی اما این دوستی باید در سطح خانوادگی باشه (فامیل نه ها) مثلا تو و وحید با من و همسرم دوستین خوب یا من تنهایی با جفتتون دوستم یعنی چی؟ یعنی وحیدم خبر داره و در ماه چنبار با هم (دوتا خانواده) با هم هستیم اونوخ خوبه نه وقتی تو با یکی دوستی وحیدم میدونه اما اون شخصو ازش شناخت نداره چون این خودش بدتر میکنه کارو و سؤتفاهم میاره!
خب قبول دارم;)

aria 26

عضو جدید
در برخی از جوامع غربی احتراز کامل آقایون از ارتباط جنسی در زمان تجرد مسئله چندان مهمی محسوب نمی شود، اما باکرگی یک خانم هنوز هم در میان برخی از افراد به ویژه آسیایی ها و افرادی که قدری محافظه کار هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. اما باکره به چه کسی گفته می شود؟ کافی است این سوال را از یک مرد بپرسید تا او هم به سرعت به شما پاسخ دهد که باکره دختری است که پرده بکارت او دست نخورده باقی مانده باشد و در اولین تجربه جنسی خونریزی داشته باشد.

با یک چنین طرز تفکر مردانه ای می توان نتیجه گرفت که معیار سنجش باکرگی یک دختر خانم برای این افراد صرفاً پرده بکارت است. متاسفانه یکی از تصورات غلط رایج در میان آقایون هم این است که فکر می کنند اگر پرده بکارت خانمی از بین رفته باشد، نمی توان به چشم یک دوشیزه به او نگاه کرد، همچنین بر این باورند که اگر خانم در اولین جلسه ارتباط جنسی مقدار کمی خونریزی نداشته باشد، دختر نیست و قبلاً ارتباط جنسی را تجربه کرده.

اخیراً تحقیقی در مورد مقوله بکارت و تاثیر آن بر ازدواج انجام گرفته که در آن 150 پاسخگر مذکر جوان شرکت داشتند. سوال به این شرح بود: "اگر در شب اول عروسی متوجه شوید که همسرتان باکره نبوده ،چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟ آیا او را ترک می کنید یا خیر؟ چرا؟" و نتیجه آماری پاسخ ها نیز به قرار زیر بود: " 138 نفر یا 92% از پاسخگران اظهار داشتند که همسر خود را ترک می کنند، زیرا انتظار داشته اند که همسرشان باکره باشد و تنها 12 نفر یا 8% اظهار داشتند که خوشبختانه به زندگی خود ادامه می دهند چراکه یاد گرفته اند یک چنین موقعیتی را درک کرده و آنرا بپذیرند. در این میان 2 نفر از 12 نفر فوق گفتند که با پافشاری از او می خواهند بگوید که چه کسی این کار را با او انجام داده است.

در حال حاضر تعداد نوجوانانی که در سنین پایین رابطه جنسی را تجربه می کنند، کم نیست. بسیاری از جوانان صرفاً به دلیل تصورات آزادی خواهانه و یا غربی دست به چنین کارهایی می زنند و به پیروی از آن طرز لباس پوشیدن، موسیقی، نوع غذا خوردن، و سایر عادات خود را با آن مطابقت می دهند.

برای حفظ عدالت آقایون هم باید به این نکته توجه داشته باشند که وجود پرده بکارت تنها مدرک اثبات باکرگی دخترها نیست و باید بپذیرند که تا زمانیکه خانم ارتباط جنسی نداشته باشد، باکره است. برخی از خانم ها حتی خونریزی کم را هم در حین اولین ارتباط جنسی خود تجربه نمی کنند و این ممکن است به دلیل نوع خاص پرده آنها باشد و یا اینکه بکارت آنها قبلاً به دلایل دیگری نظیر: تصادف، فعالیت های شدید فیزیکی، دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک، و کاراته و خیلی چیزهای دیگر از بین رفته باشد.

"توجه: چنانچه از خانمی در مورد بکارتش سوال نمودید و او پاسخ داد که باکره است، با وی با کمال احترام برخورد نموده، پاسخش را پذیرفته و دیگر هیچگاه سوال خود را تکرار نکنید."

منبع: سایت مردمان

توجه: ارسال مطلب سياسی در اين تالار ممنوع است و برخورد می شود.

:d:d:d

حاضرم قسم بخورم حداقل نصف اون 92% که گفتن از همسرمان جدا میشیم خودشون قبل ازدواج تجربه *** رو داشتن، فقط کسی حق داره بگه همسر من باید باکره باشه که خودشم باکره باشه، متاسفانه پسرای جامعه ما اینکار رو افتخار میدونن ولی دختر اگر اینکارو بکنه ... .

hosseinb

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w06::w06::w06:
آدم با دیوار حرف بزنه راحت تر میفهمه تا تو :w06:
نخیر دید درست

بیا شقایق جون

موفق باشی

فقط سرش داد نزن که خیلی حساسه ها :surprised::surprised::surprised:

:d

mehrnaznazemi

عضو جدید
حاضرم قسم بخورم حداقل نصف اون 92% که گفتن از همسرمان جدا میشیم خودشون قبل ازدواج تجربه *** رو داشتن، فقط کسی حق داره بگه همسر من باید باکره باشه که خودشم باکره باشه، متاسفانه پسرای جامعه ما اینکار رو افتخار میدونن ولی دختر اگر اینکارو بکنه ... .

اخه عزیزم مردا همیشه پسرن و این دخترا هستن که همیشه باید پاسخ گو باشن اخه دخترا که احساس ندارن ائونا از سنگ و چدن ساخته شدن و اونقدر باید صبر کنن تا به یه نفر تقدیم بشن تازه معلوم نیست اون یه نفر هم ارزشش رو داشته باشه یا نه هر چی سعی کردم چیزی نگم نشد دیگه همه جام به صدا در اومد شاهین خدا چیکارت نکنه که منو اوردی جایی که دلم ازش خونه مسئله ای که داره مثل خوره منو میخوره اما نمیشه حرف زد

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه عزیزم مردا همیشه پسرن و این دخترا هستن که همیشه باید پاسخ گو باشن اخه دخترا که احساس ندارن ائونا از سنگ و چدن ساخته شدن و اونقدر باید صبر کنن تا به یه نفر تقدیم بشن تازه معلوم نیست اون یه نفر هم ارزشش رو داشته باشه یا نه هر چی سعی کردم چیزی نگم نشد دیگه همه جام به صدا در اومد شاهین خدا چیکارت نکنه که منو اوردی جایی که دلم ازش خونه مسئله ای که داره مثل خوره منو میخوره اما نمیشه حرف زد
ای بابا شما خانوم ها هم دیواری کوتاه تر از ما مردها گیر نیاوردین هاااااااااااااااااا
بده داریم براتون ارزش قائل میشیم

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
كم لطفي مي فرمائيد !

بسياري از دختراي امروزي ماشاالله خودشون ديگه استادند و لازم نيست پسرا چيزي رو براشون زمينه سازي كنند . :eek:

مدتهاست كه ديگه دختر ( و البته پسر ) چشم و گوش بسته ديگه وجود نداره .

در اين جامعه پر از فريب و نيرنگ و دروغ كه هر دختري n تا بوي فرند و هر پسري n تا گرل فرند داره و همه ديگه ياد گرفتن كه چجوري هزار تا رابطه داشته باشند ولي بظاهر بكر باقي بمونند ديگه صحبت از بكارت و اين جور چيزا بيشتر به جوك گفتن شبيه تا واقعيت . :razz:
موافقم ماشالا همه خودشونو میزنن به ته پاکی
شرمنده که رک گفتم . ولی واقعیت همینه. پسرای ایرانی اینجورین. به شخصه دوست دارم با خانمی ازدواج کنم که رابطه جنسی رو با اولین بار با من تجربه کنه. چه کنیم ما ایرانیها روانی هستیم.

من فکر میکنم خانومها هم دوست دارند با اقایونی باشند که تجربه جنسی اول رو با خودشون تجربه میکنه.
هر کی مخالفه بیاد بگه
موافقم
البته من خودمم میگم وقتی من با کسی رابطه جنسی نداشتم اونم نباید داشته باشه
اما دوست دارم با چند نفر دوست بوده باشه تا شناخت پیدا کنه:razz:
منم خب همینو میگم. حرفم اینه که یه چیزایی توی فرهنگ ماست. پستهای قبلیمو اگه خونده باشید کامل توضیح دادم . توی اروپا دختره اگه باکره باشه یه جوری نگاش میکنند انگار با یه امل طرفند و معتقدند این دختر نتونسته کسی رو جذب خودش کنه . شاید لزبینه یا شاید از نظر روانی مشکل داره. توی ایران بر عکسه.

من میگم هم دخترا هم پسرای ایرونی دوست دارند خودشون اولین کسی باشند که در حریم خصوصیه یک شخص قرار میگیرند.
شما اگه بدونید یک پسری که اومده خواستگاریتون قبلا روابط متعدد داشته باهاش ازدواج میکنید؟؟؟ فرق پسرا و دخترا در اینه که پسره اگه کتمان کرد نمیشه ثابت کرد که رابطه داشته ولی دختره با از دست دادن بکارتش قابل اثباته... بحث ما اینه که رابطه وجود داشته یا نه و اینکه ما ایرونیها دوست می پذیریم با کسی باشیم که قبلا رابطه داشته یا نه. من فکر نمیکنم خانومها حاضر باشند با اینجور پسرا ازدواج کنند اگه حاضرید بگید
;)
خیر. الانم واقعا اینجوری نیست. اونقدر مقاله هست که معلوم میکنه خانومها ممکنه با راههای غیر از رباطه جنسی بکارتشونو از دست بدند. یه ادم با شعور و تحصیلکرده نمیاد از رو این مسئله تصمیم گیری بکنه مگه اینکه به طرفش اعتماد نداشته باشه یا خوب نشناستش. خب بابا به مردا هم حق بدید که اولین فکری که به ذهنشون میاد همین رابطه است دیگه.

میخواید بهتون یاد بدم که چطور میشه فهمید یه پسر قبلا رابطه داشته یا نه که از بکارت خانومها تابلو تره؟؟؟
اگه دیدی پسره زیاد بلده شک کن:eek::D
من یکی خیلی رو و رک به دختری که بهش علاقه پیدا کردم میگم قبلا دوست دختر (منهای رابطه جنسی) داشتم و از اون هم همین انتظار رو دارم!
اگه دوستی داشته باید بهم بگه، چون خودمم تو جامعه امروز دارم زندگی میکنم و میدونم زندگی بدون جنس مخالف امکان نداره!
و اینم میدونم که میشه انسان دوسال شهوتش رو کنترل کنه و ۵۰ سال با آرامش در کنار حلالش زندگی کنه!
امین راست میگه ;)
چون اگه میدونسته کارش اشتباهه چرا انجامش داده و اگه میدونه صحیح چرا پنهان کنه
تازه جنبه اینکه طرف چقدر واسه صداقتت احترام میزاره دستت میاد:razz:
به نظرت بعد از چند سال زندگی وقتی یه کم از شور و شوق زندگیتون افتادید و زندگی روز مره ای رو پیدا کردید اون موقع زنت باهات چه رفتاری داره

به رفتارت شک نمی کنه

به نظر من اگر می گفتی زندگی قبل از ازدواج هر کس به خودش ربط داره بهتر بود تا اینکه تمام جیک و پوک زندگیت رو بگی:w12:
اتفاقا خیالش جمع میشه که من راست گفتم
اگه فردا از طرف اون فرد مشکلی پیش بیاد دوباره باید به طرفش دروغ بگه یه دروغ زمینه سازه دروغای دیگس اما راست بگه خیالش جمعه;)
من همیشه به یه چیز خیلی فکر می کنم اون هم اینکه چرا اقایون این اختیار رو دارن که با صد ها نفر رابطه داشته باشن ولی خانوم ها نمی تونن ؟
یکی میشه جواب سوال منو بده؟
اونا مرد نیستن نامردنپهنوز مرد پیدا میشه
من تا این همدمش باهات موافقم ولی چرا بعضی از ما مردها 10ها همدم داریم؟
دخترا هم دارن ما یه هم اتاقی داشتیم بنده هنوز در کف این بشرم:eek:
اگه اینطوری باشه که بهترین همدم ادما خواهر و مادر هستند ویا خاله عمه
من که با خاله هام خیلی رفیقم باهاشون دردل میکنم
فامیل نمیشه هاااااااااا حالا تو رو فامیل شانس اوردی من یه چیز به خالم بگم دو روز دیکه همه میفهمن:biggrin:
ولی این روزها دوستی یه سالم کم پیدا میشه اینو قبول داری؟
شقی یه سوال ایا اجازه میدی بچه هات با جنس مخالف در ارتباط باشن
:razz::razz::razz:
;)ببین ما گیلانیها چه باشعوریم:D
:cry:

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم ماشالا همه خودشونو میزنن به ته پاکی

موافقم
البته من خودمم میگم وقتی من با کسی رابطه جنسی نداشتم اونم نباید داشته باشه
اما دوست دارم با چند نفر دوست بوده باشه تا شناخت پیدا کنه:razz:

;)

اگه دیدی پسره زیاد بلده شک کن:eek::D

امین راست میگه ;)
چون اگه میدونسته کارش اشتباهه چرا انجامش داده و اگه میدونه صحیح چرا پنهان کنه
تازه جنبه اینکه طرف چقدر واسه صداقتت احترام میزاره دستت میاد:razz:

اتفاقا خیالش جمع میشه که من راست گفتم
اگه فردا از طرف اون فرد مشکلی پیش بیاد دوباره باید به طرفش دروغ بگه یه دروغ زمینه سازه دروغای دیگس اما راست بگه خیالش جمعه;)

اونا مرد نیستن نامردنپهنوز مرد پیدا میشه

دخترا هم دارن ما یه هم اتاقی داشتیم بنده هنوز در کف این بشرم:eek:

فامیل نمیشه هاااااااااا حالا تو رو فامیل شانس اوردی من یه چیز به خالم بگم دو روز دیکه همه میفهمن:biggrin:

:razz::razz::razz:

;)ببین ما گیلانیها چه باشعوریم:D

:cry:

ببین تعریف از خود نباشه اما این اخلاق ارثیه، تو جامعه گیلان اصولا به زن احترام ویژه ای میزارن و اون رو مرکز قرار میدن!
ولی چون تو جاهای دیگه مردسالاریه این رفتار گیلانی ها رو به حساب بی غیرتی میزارن!
اصولا فهم هر شخص به شعور جمعی ربط مستقیم داره که فک کنم تو گیلان این یه مورد خیلی بالاست!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مکالمه رو بخونید:

خانوم! وقتی اومدیم ایران مادرم همیشه مریضی عصبی داشت! اخه من تک دختر بودم! کسی نبود چیزی بهم بگه! یه چیزهایی رو باید بهم میگفت که نگفت! خوب منم بین عمو و پسر عمو و ...!

اون چیزها رو تازه فهمیدم! میترسم! اگه اتفاقی افتاده باشه چی؟ به خدا خیلی سخته! خیلی سخته!

این مکالمه تخیلی نیست! یه حکایته از یک دوست! چقدر شکستن این تابو برای فرهنگ ما لازمه!

میدونید که نداشتن اون نیم گرم گوشت خیلی خیلی سخته!:cry:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول اینو بگم که باکرگی در کشور ما بد معنی شده .... همه اونو مربوط به دختر می دونن ..
اما در لاتین باکرگی به معنی virgin یعنی پسر یا دختری که تا حالا رابطه جنسی رو تجریه نکرده ...

خوب اینکه پسر یا دختر باکره است فقط یک اتفاق نیست که بخوایم به راحتی ازش بگذریم ....
بالاخره داشتن تجربه جنسی قبل از ازدواج ... بعد از ازدواج مشکلات زیادی رو درست می کنه

1 - شکستن قبح رابطه جنسی با هر فرد ..... این موضوع داشتن یک زندگی زناشویی بی آلایش رو تحت الشعاع قرار میده ..... یعنی زن و شوهر باید قبول کنن که طرف مقابلشون ممکنه باز هم به رابطه با فرد دیگری روی بیاره

2 - مرد یا زنی که قبل از ازدواج با فردی رابطه نزدیکی داشته حتما از لحاظ عاطفی هم وابسته شده ... پس زندگی زناشویی بعد از ازدواج در تزلزل خواهد بود

3 - مسلما در روابط انسانی پیچیده ترین و روی خط قرمز ترین رابطه ها.... رابطه جنسی است ... کسی که به طور نا مشروع از این خط قرمز عبور کرد ... ( حالا به هر دلیل .... حتی فشار شدید غریزه ....) نمی توان از او انتظار داشت تا در سایر فشار های زندگی روابط انسانی معقولی از خود نشان بده

اما چرا برخی به این موضوع با دید به اصطلاح روشنفکرانه نگاه می کنن

1 - درست کردن توجیه ... تا خودشون هم بتونن در روابط آزاد باشن

2 - درست کردن توجیه ... تا خودشون هم بتونن در روابط آزاد باشن

3-درست کردن توجیه ... تا خودشون هم بتونن در روابط آزاد باشن

4- عدم نگاه عمقی به مساله

گذشته ی هرکی به خودش مربوطه . . !
برا من اصلا مهم نیست کسی که دوسش دارم باشه یا نه . . .!:w16:

گذشته فرد ...آینه است تا آینده ی اونو تجسم کنیم ( مگر در موارد اندک که طرف متحول میشه که من با اونا کاری ندارم )

ارزش یه زن بالاتر از اونه که بخواد با یه تیکه پوست زیر سوال بره

فقط بحث پوست نیست ... حتی مربوط به منحصرا دختر هم نمیشه ..... مساله مربوط به تفکر و تربیت فرد میشه

ای کاش اقایونم باکرگی داشتند :w05:

حتما موضوع مربوط به مرد و زن میشه

اصلا مهم نیست برای منو دوستام و هر کی منو میشناسه و هر کی منو بزرگ کرده و هرکی با من ارتباط داره . . .!
نه تنها هیچ فکری راجع به دخترا نمیکنیم . . . تشویق میکنیم که ایول . . ! چه با جنبه و با ظرفیتی . . .!:)

این تشویق همون توجیه برای آزاد بودن خود فرده ... خانم ها باید بعد از شنیدن این جمله خیلی مشکوک بشن

آقا حسین منظورم شما نیستیا :gol:

برای پسرها قبل از ازدواج no problem اما بعد ازدواج پربلم چیه خود تسونامیه!

این جمله هم خیلی خطرناکه ..... اتفاقا مردها چون آزادی بیشتری در رابطه دارن ... خیلی بیشتر در محل اتهام قرار میگیرن ...

گفتم قبل از ازدواج و بعد از ازدواج نداره ..... اخلاق و تربیت قبل از ازدواج شکل میگیره ... مردی که قبل از ازدواج رابطه داره شاید 2 تا 3 سال بعد از ازدواج آدم بشه ... اما به محض دلزدگی از همسرش دوباره کار خودشو شروع میکنه ..... کاری که خانم ها معمولا نمی کنن

بابا بیاید با هم دوس باشیم چرا اینقدر به هم حمله می کنیم
ببینید در علم روانشناسی گفته شده هر تیپ شخصیتی تیپ هم نام خودشو جذب میکنه یعنی تیپ c تیپ c رو و...(در مورد تیپولوژی تو یه تایپک یکی از بچه ها مفصلا صحبت شد)پس ناراحت نباشید ما اگر به ندای درونمان گوش بدیم وچشمانمون رو هم باز کنیم اگه آدم خوبی باشیم خوبی رو جذب می کنیم و اگه خودمون ....... ....... رو جذب میکنیم!!!

و در آخر در تایید جمله دوستمون ..... هر کس شخصیتی داره مسلما به همون شخصیت روی میاره ....
پس اگر پسر و دختری با موضوع رابطه همسرش قبل از ازدواج کنار اومد ... حتما با رابطه همسرش بعد از ازدواج هم کنار میاد

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی به خودتون مطمئن هستید
مثلا شماها که بدون چفت و بست هستید هیچ کاری نمیکنید
بلاخره دختری که این اتفاق براش افتاده یه پسر این کارو کرده
خیلی دوست دارید خودتونو مقدس جلوه بدید
اگه اشتباهه برای دو طرف اشتباهه نه فقط برای دختر
بابا شوخی کردم چرا میزنی بیجنبه

بالا