انواع کیــک

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرز تهیه چیزکیک دو رنگ بدون فر

طرز تهیه چیزکیک دو رنگ بدون فرطرز تهیه این چیز کیک بسیار راحت بوده و بدون نیاز به فر می باشد.

مواد لازم :
بیسکوئیت یک بسته 200 گرمی
کره 75 تا 100 گرم
پودر ژله الونه ورا یک بسته
آب جوش یک دوم پیمانه معادل 8 قاشق سوپخوری
پنیر خامه ای 200 گرم
خامه صبحانه 200 گرم
شکر یک دوم پیمانه
وانیل یک قاشق چایخوری
پودر کاکائو یک قاشق سوپخوری

طرز تهیه :
اول اب جوش رو به پودر ژله اضافه میکنیم و یا به روش ماکروفر و یا بن ماری ژله روکاملا در آب حل میکنیم.
من ژله رو به روش بن ماری حل کردم.
بعد از اینکه ژله کاملا حل شده اون رو کنار میذاریم تا دماش پایین بیاد.بیسکوئیت رو پودر میکنیم و با کره ذوب شده مخلوط میکنیم.مخلوط بیسکوئیت رو کف قالب کمربندی به قطری 20 سانت کاملا پرس میکنیم و به مدت 15-20 دقیقه داخل فریزر میذاریم.
من کف قالب رو کاغذ روغنی گذاشتم تا بعدا راحت به ظرف سرو منتقل کنم.پنیر خامه ای , شکر و وانیل رو با همزن برقی هم میزنیم تا باهم مخلوط بشن .بعد خامه رو اضافه میکنیم و دوباره مخلوط میکنیم.محلول پودر ژله رو اضافه میکنیم و خوب با همزن برقی هم میرنیم تا ژله کاملا با مخلوط ترکیب بشه.
مایه اماده شده رو به دو قسمت تقسیم میکنیم و داخل یه قسمت پودر کاکائو رو الک میکنیم.و مخلوط میکنیم.قالب رو از فریزر میاریم و یه ملاقه از مخلوط سفید رو در قسمت مرکز میریزیم.بعد یه ملاقه از قسمت کاکائویی رو دوباره در مرکز و روی قسمت سفید میریزیم.در واقع قسمت کاکائویی رو در مرکز قسمت سفید میریزیم.به همین ترتیب یکی در میون از مایه سفید و قهوه ای میریزیم تا کل مایه تموم شه.
چیز کیک رو تا زمانی که کاملا ببنده داخل یخچال میذاریم.وقتی چیز کیک بست اون رو بیرون میاریم و کمربند قالب رو باز میکنیم.و کاغذ رو غنی رو به راحتی جدا میکنیم و چیزکیک رو به ظرف سرو منتقل میکنیم.این هم یه برش "زبرا چیزکیک" تقدیم به همه شما دوستان عزیز!


منبع : baharsite.com
 

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دستور تهیه کرم پفی برای تزیین رویه کیک!

دستور تهیه کرم پفی برای تزیین رویه کیک!

[h=1][/h]


می توان این رویه را برای تزیین انواع کیک استفاده نمود.مواد لازم:
سفیده تخم مرغ 3 عدد
شکر 3/4 فنجان
نمک مقداری
آب 1/3 فنجان
پودر وانیل خالص 1/4 قاشق چای خوری
طرز تهیه:
در کاسه ای تمام مواد را غیر از وانیل مخلوط کنید و روی قابلمه ای حاوی آب که در حال جوشیدن است قرار دهید. مرتب مواد را به هم بزنید تا شکر حل شود (در حدود 2 یا 3 دقیقه). مواد را در کاسه ای بزرگتر بریزید و با همزن برقی حدود 3 دقیقه با درجه متوسط بزنید تا مواد کمی سفت و براق شوند و فرم بگیرند. بعد سرعت را کمتر کنید و وانیل را اضافه نمایید. بلافاصله این رویه را استفاده کنید.


تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ - مترجم مرضیه سادات موسوی
www.seemorgh.com/lifestyle

اختصاصی سیمرغ
 

m roz

عضو جدید
کیک وانیلی با آب نبات های آبی

کیک وانیلی با آب نبات های آبی

مواد لازم:


یک بسته پودر کیک سفید


۳ عدد تخم مرغ


۱ فنجان آب


یک سوم فنجان روغن نباتی


۲ بسته خامه وانیلی


یک هشتم قاشق چایخوری رنگ غذای آبی روشن


یک هشتم قاشق چایخوری رنگ غذای آبی تیره


یک بسته آب نبات آبی رنگ


• روش تهیه:


۱. فر را بگذارید در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم شود. پودر کیک، روغن، تخم مرغ ها و آب را داخل میکسر برقی بریزید و حدود ۲ دقیقه با سرعت کم مخلوط کنید.
۲. یک چهارم خمیر را جدا کنید و در کاسه جداگانه ای بریزید. بدین ترتیب دو کاسه خمیر خواهید داشت که یکی از آنها دو لایه از کیک به رنگ آبی یکسان خواهد شد و کاسه دیگر، لایه ای به رنگ آبی روشن خواهد شد.
۳. یک هشتم قاشق چایخوری رنگ غذا را به هر کاسه اضافه کنید و هم بزنید تا به خمیر به رنگ دلخواهتان دربیاید.


۴. ته قالب کیک گردی را با کاغذ روغنی بپوشانید و رویش روغن اسپری کنید تا کیک به آن نچسبد.


۵. کیک را داخل آن بریزید و حدود ۲۰ دقیقه در فر بپزید تا وقتی که در آن خلال دندان می زنید تمیز بیرون بیاید.
۶. سه بار این کار را برای سه لایه کیک انجام دهید. سپس بگذارید این سه لایه سرد شوند. یکی از لایه ها را روی بشقاب کیک بگذارید و روی آن خامه بمالید. سپس لایه دوم را اضافه کنید و دوباره خامه بمالید. و دوباره این کار را برای لایه سوم تکرار کنید.
۷. وقتی سه لایه را روی هم گذارید و خامه زدید، نوبت خامه مالیدن به کناره ها است.
۸. حالا آبنبات ها را روی کیک و کناره های آن بچینید و آن را سرو کنید.
 

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک ها

کیک ها

نکات لازم درباره کیک ها

1- انواع آردهایی که برای تهیه کیک به مصرف می رسد باید از بهترین نوع آن و بسیار نرم و سفید و تازه باشد. تا حد امکان آردهایی از قبیل آرد نخودچی، آرد برنج و غیره را در منزل تهیه نمایید. آرد کیک را باید دو بار الک نمود تا منافذی در کیک به وجود بیاورد و کیک پوک شده و بهتر پف کند.

2- برای تهیه کیک بهتر از شکر آلمانی (شکر ریز) استفاده کنید زیرا در کیک منافذی ایجاد میکند و کیک مطلوب می شود. با مصرف پودر قند یا پودر شکر کیک نرم می شود. استفاده از شکر درشت نیز زیاد مطلوب نخواهد شد.

3- مواد لازم برای تهیه کیک ها را قبلا پیمانه بزنید، میزان کنید و آماده نمایید.

4- فر را قبلا گرم کنید، آماده باشد، زیرا اگر کیک هم زمان با روشن کردن فر در آن قرار گیرد خوب پف نمی کند و خمیر نامطلوب می شود.

5- تا زمانی که کیک در فر می باشد نباید در فر را باز کنید، در آخر کار بعد از زمان تعیین شده در فر را باز کنید، با خلال چوبی یا شیئی تمیز کیک را امتحان کنید اگر از مایه به خلال چسبید چند دقیقه دیگر بگذارید تا بماند تا کاملا کیک مغز پخت شود، سپس بیرون بیاورید.

6- برای تهیه کیک همه مواد را خوب بزنید تا کاملا تلفیق و روان شود. آخر کار آرد را اضافه کنید و ضمن مخلوط کردن به آن ضربه نزنید زیرا از پف کیک کاسته می شود. باید به آرامی و در یک جهت مخلوط کنید و بلافاصله در قالب بریزید و در فر گرم قرار دهید تا پف آن نخوابد.

7- برای هم زدن تخم مرغ تفکیک شده ابتدا باید سفیده تخم مرغ را بزنید سپس زرده تخم مرغ زده شود. زیرا اگر وسیله تخم مرغ زن آغشته به زرده باشد و بعد بخواهید سفیده تخم مرغ را بزنید مطلوب و آهاری و سفت نخواهد شد. باید وسیله همزن حتما شسته شود و رطوبت آن را با حوله تمیز بگیرید سپس برای زدن سفیده تخم مرغ استفاده نمایید.

8- وقتی مایه کیک را در قالب ریختید، قالب را از روی میز کار بردارید کمی بلند کنید، به ارتفاع 10 تا 15 سانتیمتر با میز کار فاصله داشته باشد، سپس قالب را با این ارتفاع کم ول کنید تا روی میز کار بنشیند. این ضربه باعث می شود که محفظه در کیک به وجود بیاید و اگر مای کیک دورنگ(سفید و کاکائویی باشد) مایه قهوه ای کیک رگه های زیبا به صورت موج در مایه سفید کیک به وجود می آورد و بسیار جالب خواهد بود

9- قالب کیک را همیشه باید چرب کنید و مقداری آرد بریزید و قالب را حرکت دهید تا قشری نازک از آرد تمام سطح قالب و دیواره های آن را بپوشاند یا از کاغذ روغنی چرب شده برای ته قالب استفده کنید و دیواره های قالب را نیز باید با فرچه مخصوص خوب چرب نمایید تا بعد از طبخ بتوانید کیک را قالبی برگردانید.

10- هیچ گاه کیک را تا زمانی که گرم است از قالب جدا نکنید زیرا خرد می شود، به استثنای کیک هایی که کارامل هستند. زیرا این نوع کیک ها را بعد از بیرون آوردن از فر سریع باید از قالب جدا نمود تا کارامل بر اثر تماس با قالب داغ، تیره و سوخته نشود. در ضمن پوشش کارامل اطراف کیک یا بعضی از شیرینی های کاراملی، باعث می شود محفوظ بماند و موقع جداکردن آن از قالب خرد نشود.تهیه خامه سفت و فرم گرفته برای مصرف کیک ها ، شیرینی ها و دسرها

نکات لازم


1- برای تهیه خامه سفت بهتر است از خامه های کم چربی پاستوریزه استفاده شود.معمولا روی سطح خامه های پاستوریزه مقداری شیر (خامه بسیار رقیق) جمع می شود. بعد از باز کردن ظرف خامه، با دقت کمی از مایه رقیق سطح خامه را دور بریزید سپس خامه را در ظرف دردار قرار دهید

2- بهتر است به جای شکر دانه درشت از پودر قند یا پودر شکر و یا شکر دانه ریز معروف به "شکر آلمانی" استفاده نمایید. برای هر 150 گرم خامه 50 گرم شکر ریز یا پودر قند اضافه کنید و با قاشق مخلوط نمایید، در ظرف را ببندید و در فریزر یا جایخی یخچال به مدت 6 تا 12 ساعت بگذارید بماند. سپس بیرون بیاورید و در هوای معمولی اتاق قرار دهید، کمی یخ آن باز شود. بعد با همزن برقی یا دستی خامه را به صورت دَورانی در یک جهت بزنید تا کاملا خامه سفت شود.

3- دست نباید تماس مستقیم با پشت ظرف خامه داشته باشد، زیرا گرمای کف دست باعث می شود خامه دیرتر ببندد.

4- اگر بر اثر زدن خامه، تیغه همزن گرم شود بهتر است تیغه های همزن را با آب سرد بشویید و با دستمال آشپزخانه رطوبت آن را بگیرید، سپس به زدن ادامه دهید.

5- برای زدن خامه اگر دمای محیط معمولی نباشد، در ظرف بزرگتر از ظرف خامه مقداری یخ خرد شده بریزید و ظرف خامه را میان یخ خرد شده قرار دهید و خامه را بزنید تا سفت شود.

6- ممکن است بر اثر زدن زیاد خامه بریده شود و تبدیل به ذرات معلق شود( در اصطلاح تبدیل به شیر شده باشد). در این صورت باید ظرف خامه را در ظرف یخ خرد شده قرار داد و به تدریج مقداری شیر سرد به خامه بریده شده اضافه کرد و در یک جهت با همزن خوب زد تا کاملا سفت شود. همچنین ممکن است مقداری پودر خامه و شیر سرد اضافه کرد و خامه را به صورت دورانی زد تا کاملا خامه سفت و مطلوب شود. با رعایت نکات بالا برای تهیه خامه سفت و فرم گرفته مشکلی نخواهید داشت.

.
 
آخرین ویرایش:

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
كيك صبحانه

كيك صبحانه

مواد لازم :

 • کره نرم شده 100 گرم
 • شکر 100 گرم
 • تخم مرغ 2 عدد
 • شیر 50 میلی لیتر
 • آرد 200 گرم
 • بیکینگ پودر 1 ق چ
 • وانیل یک دوم ق چ
 • پودر کاکائو 1 ق غ
فر را یه ربع قبل از پخت روشن کنید و روی درجه حرارت 200 درجه سانتیگراد گرم کنید.


کره و شکر را با همزن بزنید تا تغییر رنگ پیدا کنه و کرم روشن بشه. زرده ها و سفیده را از هم جدا کنید. و زرده ها را به مخلوط کره و شکر اضافه کنید. و بعد از یکی دو دقیقه که زرده ها کاملا مخلوط شد، شیر را کم کم اضافه کنید.


آرد و بیکینگ پودر را هم که قبلا 3 بار الک کرده اید، به مواد اضافه کنید.
مخلوط بدست آمده را در دو ظرف جداگانه بریزید و همزن را بشورید و کامل خشک کنید و سفیده ها را بزنید تا پف کند.
وانیل و نیمی از سفیده ها را به یک مخلوط و پودر کاکائو و مابقی سفیده ها را به نیمی دیگر از مخلوط اضافه کنید. حالا دو مخلوط کرم و قهوه ای رنگ داریم.


قالب مستطیل 9* 18 را چرب کنید و آرد بزنید یا از کاغذ روغنی استفاده کنید. اول مواد کرم رنگ و بعد مواد کاکائویی را داخل قالب بریزید.
ابتدا قالب را به مدت 10 دقیقه با همان دمای 200 درجه داخل فر بگذارید و سپس دما را تا 180 درجه برسانید و به مدت 25 دقیقه دیگر کیک را بپزید.

امیدوارم خوشتون بیاد

 

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک دارچینی

کیک دارچینی


مواد لازم:
آرد سفید ...................................... 2 لیوان​
تخم مرغ درشت ............................ 4 عدد​
شکر دانه ریز ................................. 1 لیوان​
روغن مایع ..................................... یک چهارم لیوان​
شیر ............................................. 1 لیوان​
بکینگ پودر ..................................... 1 ق غ سرخالی​
وانیل ............................................. نصف ق چ​
دارچین .......................................... 2 ق غ​
گردوی خرد شده .............................. نصف لیوان​
برای تهیه سس کیک
شیر عسلی ................................... سه چهارم لیوان​
پنیر خامه ای ................................... 5 عدد​
دارچین ........................................... 1 ق غ​
طرز تهیه:
فر رو با درجه 180 روشن کنید.​
قالب کیک رو چرب و آردپاشی کنید یا با کاغذ قنادی بپوشونید.​
آرد، بکینگ پودر و دارچین رو با هم مخلوط و الک کنید.​

تخم مرغ ها و وانیل رو به مدت 10 دقیقه با همزن بزنید تا کاملاً پفکی بشه.به تدریج شکر رو اضافه کنید و هم بزنید.​
روغن و بعد هم شیر رو اضافه کنید و همچنان هم بزنید.​
و بعد ازاون مخلوط آرد رو به مایه کیک اضافه کنید و تا حدی که آرد مخلوط بشه هم بزنید، نه بیشتر!وبهتره که با لیسک هم بزنید تا پف کیک کم نشه ،و آخر سر هم گردو رو اضافه کنید.مایه رو توی قالب بریزید و بذارید توی فر.
پس از نیم ساعت کیک رو چک کنید. ببینید اگه پخته دربیارید در غیر این صورت بذارید چند دقیقه دیگه هم بمونه. کیک زمانی پخته که وقتی خلال دندون رو وسط کیک فرو می کنید تمیز بیرون بیاد.برای تهیه سس کیک، همه مواد رو با هم بریزید توی مخلوط کن یا غذاساز و اونقدر بزنید تا کاملاً یه دست بشه.​

وقتی کیک سرد شد، سس رو روی کیک بریزید.
امیدوارم خوشتون بیاد

 

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک باقلوا نارگیل

کیک باقلوا نارگیل

کیک باقلوا نارگیل
مواد لازم:
آرد سفید ....................................... یک و نیم پیمانه
شکر ............................................. سه چهارم پیمانه
پودر نارگیل ..................................... یک و نیم پیمانه
روغن مایع ...................................... سه چهارم پیمانه
پودر هل ......................................... یک ق چ
بکینگ پودر ..................................... یک و نیم ق چ
تخم مرغ ........................................ 3 عدد
وانیل ............................................. نصف ق چ
مواد لازم برای شربت باقلوا:
شکر ............................................. یک و نیم لیوان
آب ................................................ یک و نیم لیوان
هل درسته ..................................... 5 - 6 عدد
زعفران ........................................... حدود 1 ق چ
گلاب .............................................. 2 ق غ
آبلیمو .............................................. 3 - 4 قطره
طرز تهیه:
قالبتون رو چرب کنید. من برای این کیک از یه قالب به ابعاد تقریباً 40×20 سانت استفاده کردم. قالب باید اون اندازه وسعت داشته باشه که ارتفاع مایه کیک کمتر از 2 سانت بشه. ضمناً خیلی هم نازک نشه چون اونجوری خیلی خشک میشه و ممکنه بسوزه.
فر رو روشن کنید و درجه ش رو روی 180 تنظیم کنید.
تخم مرغ ها، وانیل و شکر رو حسابی با همزن بزنید تا کاملاً رنگش روشن شه. (حدود 3 دقیقه)(از اینجا به بعد زیاد هم نزنید چون پف کیک می خوابه)
روغن رو اضافه کنید و هم بزنید. بعد هم پودر نارگیل رو توی مایه مخلوط کنید.

آرد، بکینگ پودر و پودر هل رو با هم مخلوط و الک کنید و به مایه کیک اضافه کنید و فقط در حدی که مواد با هم مخلوط بشن هم بزنید.
مایه رو توی قالب بریزید.


و بذارید توی فر به مدت تقریباً نیم ساعت تا بپزه. هر وقت خلال دندون رو توی کیک فرو کردید و تمیز بیرون اومد یعنی پخته. کیک من توی 25 دقیقه پخت.
توی فاصله ای که کیک داره می پزه شربت رو آماده کنید.
آب، شکر، زعفران و هل رو بذارید روی حرارت تا بجوشه. پس از 10 دقیقه آبلیمو رو اضافه کنید. آخر سر گلاب رو بریزید و یکی دو جوش که زد از روی حرارت بردارید.


کیک رو که از توی فر درآوردید 5 دقیقه صبر کنید و بعد شربت رو که کمی از حرارتش کم شده کم کم روی کیک بریزید.


اگر کسی کیک شیرین رو دوست داره می تونه همه شربت رو روی کیک بریزه وگرنه می تونید دو سوم این شربت رو درست کنه ویا اینک همه ی شربت رو درست کنه ویه مقدارش که زیاد میاد رو توی یخچال نگه دارید.
روی کیک رو با پودر پسته و پودر گل محمدی تزیین کنید.
وقتی کیک سرد شد برش بزنید و توی ظرف بچینید.
امیدوارم که خوشتون بیاد

 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک پودر ژله

کیک پودر ژله

مواد لازم:

روغن مایع: 150 گرم

شکر : 120 گرم

تخم مرغ: 5 عدد

اسانس توت فرنگی(یا اسانس هر میوه ای که ژله آن را استفاده می کنید): 2 قطره

آرد: 260 گرم

بکینگ پودر: یک قاشق چایخوری

پودر ژله توت فرنگی: 80 گرم (البته من یه بسته کامل ریختم)

آب: 170 میلی لیتر

طرز تهیه:

فر را روی 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب دیواره بلند میان تهی را چرب کنید. روغن را همراه

شکر خوب هم بزنید. تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کرده و بعد از آخرین تخم مرغ اسانس را اضافه

کنید. در ظرف دیگری مواد خشک( آرد، بکینگ پودر و ژله) را با هم مخلوط کنید. نیمی از مواد خشک

و نیمی از آب را در دو مرحله به مایه تخم مرغ اضافه کنید. تمام مراحل کار را می توانید با همزن انجام

دهید. وقتی مایه صاف و یکدست شد، در قالب ریخته و به مدت یک ساعت در فر قرار دهید. بعد از

خنک شدن کیک را از قالب جدا کرده و در صورت تمایل با شکلات رنگی یا پودر قند تزیین کنید.

من چون ژله توت فرنگی نداشتم از ژله موز استفاده کردم. خیلی خوشمزه بود پیشنهاد میکنم شما هم امتحان کنید
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک اسفنجی

کیک اسفنجی

اینم دو مدل دستور کیک اسفنجی


دستورکیک اسفنجی شماره ی یک :
تخم مرغ خنک 6 عدد،
پودر قند 300 گرم ،
آرد قنادی 300 گرم ،
بیکینگ پودر یک قاشق چای خوری سر صاف ،
نمک نوک قاشق چای خوری ،
وانیل خالص نوک قاشق چای خوری ،
آب جوش نصف پیمانه .

طرز تهیه :
* فر روی حرارت 140 درجه سانتی گراد روشن شود.
* کف قالب کاغذ انداخته شود . فقط زاویه ی کف ظرف با روغن مایع تا ارتفاع یک سانتی متر چرب شود . ( مهم است ).
* آرد + بیکینگ پودر + نمک سه بار با هم الک شوند.
* زرده و سفیده ها جدا . سفیده ها زده شوند و نصف مقدار پودر قند به آن اضافه شود .
* زرده ها + وانیل + بقیه ی پودر قند کمی زده شود ، سپس آب جوش اضافه شده سریع هم زده شود تا زرده پخته نشود .
* همزن خاموش . سفیده با لیسک به خورد زرده برود .
* مخلوط آرد کم کم اضافه شده به خورد مواد قبل برود .
* کیک به مدت 40 تا 50 دقیقه درون فر باشد.


کیک اسفنجی شماره ی دو :

تخم مرغ 6 عدد،
پودر قند یک پیمانه ،
وانیل خالص نوک قاشق چای خوری ،
شربت بار 2 قاشق غذاخوری ،
روغن مایع یک چهارم پیمانه ،
آب معمولی یک چهارم پیمانه ،
آرد سفید قنادی 2 پیمانه ،
بیکینگ پودر نصف قاشق چای خوری ،
نمک نوک قاشق چای خوری .

طرز تهیه :

* فر را داغ کنید . تنظیم فر بالاتر از موقعی باشد که یک کیک ساده ی خانگی درست می کنید ( 160 تا 180 خوب است ) .
* قالب را کاغذ انداخته ، چرب کنید .
* آرد + بیکینگ پودر + نمک ، سه بار الک شود .
* آب + روغن مایع + شربت بار ، مخلوط شوند .
* سفیده و زرده ها از هم جدا شوند .
* سفیده ها زده شوند تا حالت پفکی به خود یگیرد . پودر فند کم کم اضافه شده ، کاملاَ هم زده شود . زرده ها یکی یکی داخل مخلوط سفیده شده ، هر بار هم زده شود . وانیل اضافه شود و همزن کنار گذاشته شود .
*مخلوط مایعات اضافه شده ، با لیسک به خورد تخم مرغ برود و در انتها مخلوط آرد کم کم اضافه شود .
* خمیر داخل قالب ریخته شود .
* کیک به مدت 25 تا 30 دقیقه پخته شود .


*** به نظر من کیک شماره ی یک خیلی لطیف است و برای کیک های تا ارتفاع 10 سانتی متر عالی است . ولی کیک شماره ی دو برای کیک های مرتفع تر ( مثلاَ دامن باربی ) خیلی مناسب تر است .

*** اگر قالب شما فانتزی است خمیر شماره ی دو را بپزید ، چون می توانید قالب را کلاَ چرب کنید .

*** اگر علاوه بر کیفیت کار بحث سود آوری هم مد نظر باشد پس کیک دوم را انتخاب کنید ، چون با اینکه فوق العاده است ولی از نظر وزنی سنگین تر در می آید .

*** اگر قرار است کیک اسفنجی کاکائویی درست کنید ، پودر کاکائو را به زرده اضافه کنید و هیچ وقت آنرا با آرد الک نکنید .

من خودم شماره دو رو درست کردم بعلاوه رنگ غذا البته مقدارش خیلی خیلی کم باشه


کیک اسفنجی.jpg
 

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک توت فرنگی با مفز توت فرنگی تازه

کیک توت فرنگی با مفز توت فرنگی تازه

دوستای گلم من این تزئین قشنگ کیک رو دیدم حیفم اومد شما عزیزان رو بی بهره بزارم از یه سایت خارجی گرفتم خیلی خوشم اومد امیدوارم بتونید از پختنش و خوردنش لذت ببرید وگرنه از دیدنش که می تونید لذت ببرید مثل من
کیک توت فرنگی با مغز توت فرنگی تازه
مواد لازم:
• 2 بسته پودر کیک
• کره، تخم مرغ، آب (یا شیر) به اندازه لازم برای پودر کیک (روی بسته پودر کیک را بخوانید)
• 2 بسته خامه پرچرب
• 1 بسته خامه برای تزئین کیک (220 گرم)
• 700 گرم توت فرنگی
• یک کیلوگرم فوندان قرمز
100 گرم فوندان سبز
• مارکر رنگ غذا (مشکی)
روش تهیه


1. فر را در دمای 350 درجه فارنهایت داغ کنید.
2. دو قالب قلبی شکل را چرب کنید و داخل آنها کاغذ روغنی بگذارید3. طبق دستورالعمل روی بسته پودر کیک، خمیر را آماده کنید. سپس این خمیر را برای دو قالب، به دو تکه تقسیم کنید. هر قالب به شما دو لایه از کیک را می دهد.
4. حدود 20 تا 25 دقیقه کیک ها را بپزید تا وقتی که در مرکز کیک ها خلال دندان می زنید تمیز بیرون بیاید.


5. بگذارید کیک ها کاملاً سرد شوند و سپس آنها را از قالب دربیاورید و با چاقو قسمت های ناصاف را صاف ببرید.
6. حالا دو لایه از کیک ها را بردارید و با قالب قلبی شکل وسط آنها را درآورید.
7. خامه پرچرب و خامه تزئینی را با هم بزنید.
8. حالا با کیسه مخصوص خامه، آن را دور لبه یک لایه کیک بریزید
9. لایه دیگری از کیک روی آن بگذارید و سپس خامه بیشتری روی آن بزنید و سپس لایه بعدی را بگذارید
10. حالا داخل این حفره قلبی شکل را پر از توت فرنگی های تازه کنید


11. دوباره روی لبه لایه سوم کیک خامه بمالید و چهارمین لایه کیک را روی آن بگذارید


12. اگر خواستید می توانید لبه های کیک را بزنید تا لبه های گردتری داشته باشد
13. روی کل کیک خامه بمالید
14. سپس با فوندان قرمز آن را بپوشانید


15. با قالب برگی شکل، از فوندان سبز برگ دربیاورید و با کمی آب زیر آنها را خیس کرده و به کیک بچسبانید
16. با مارکر مشکی مخصوص غذا دانه های مشکی روی توت فرنگی بگذارید

امیدوارم لذت برده باشید
 

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک براونی

کیک براونیکیک براونی یه مدل کیکه که بر خلاف کیک اسفنجی حالت پفکی نداره و یه مقدار سنگینه. براونی در اصل آمریکایی هست و قدمت اون به بیش از 100 سال میرسه و و هنوزم که هنوزه تو خود آمریکا یکی از محبوب ترین کیک هاست. علت نامگذاریش هم به خاطر رنگ تیره اون هست نه به خاطر شکلات چون اصلاً براونی های اولیه شکلات نداشتن!


مواد لازم:

شکلات تخته ای خرد شده ............................. 140 گرم
کره ............................................................ 100 گرم (نصف پیمانه)
پودر کاکائو .................................................... 2 ق غ
شکر ........................................................... سه چهارم پیمانه
وانیل ........................................................... 1 ق چ
تخم مرغ درشت ............................................. 3 عدد
آرد سفید ....................................................... 95 گرم (سه چهارم پیمانه)
نمک ........................................................... یک چهارم ق چ
گردوی خرد شده (در صورت تمایل) ................... 1 لیوان
*برای اندازه گیری مواد لازم در این دستور از پیمانه ها و قاشق های استاندارد اندازه گیری استفاده کنید.
طرز تهیه:
فر رو روشن کنید و درجه اون رو روی 180 تنظیم کنید. یک قالب مربع به ابعاد 20 سانت رو کمی چرب کنید و کف و دیواره اون رو با کاغذ روغنی بپوشونید. (می تونید هم از قالب گرد استفاده کنید ولی سایزش همین حدودا باشه در ضمن این که براونی به صورت سنتی معمولاً به شکل چهارگوش برش میخوره!)
توی کاسه استیل شکلات خرد شده و کره رو مخلوط کنید.توی قابلمه کوچیکی کمی آب بریزید و وقتی جوش اومد کاسه استیل رو روی اون بذارید تا شکلات و کره با بخار آب گرما ببینن و ذوب بشن.


مرتب شکلات و کره رو با کاردک هم بزنید و مواظب باشید شکلات نسوزه. در حین کار شکلاتی که به دیواره ظرف چسبیده رو با کاردک جدا کنید و وارد مایه کنید.
وقتی کاملاً ذوب شد از روی حرارت بردارید و پودر کاکائو و شکر رو اضافه کنید و هم بزنید.


وانیل رو اضافه کنید و بعد تخم مرغ ها رو یکی یکی به مایه اضافه کنید و با همزن دستی بزنید.
آخر کار آرد و نمک رو اضافه کنید و با کاردک مخلوط کنید.


اگه مایل هستید از گردوی خرد شده یا چیپس شکلاتی هم توی براونیتون استفاده کنید اونها رو آخر سر توی مایه بریزید و یه هم مختصر بزنید تا همه مواد با هم مخلوط بشن.
مایه رو تو قالب بریزید ...


.. و قالب رو توی فر بذارید.
حدود نیم ساعت صبر کنید. بعد از نیم ساعت یه خلال دندون توی براونی فرو کنید. بر خلاف کیک های دیگه خلال دندون نباید تمیز بیرون بیاد!! بلکه یه مقدار خیلی کم از مایه براونی و خرده های کیک باید بهش چسبیده باشه. اگه خلال تمیز بیرون بیاد یعنی براونی زیادی پخته و اونوقت خشک و بیمزه میشه! اگه پس از نیم ساعت که چک کردید دیدید مایه زیادی به خلال چسبیده و این یعنی هنوز اون وسطای براونی خام بوده. پس باید حدود 5-6 دقیقه دیگه هم بزارید و دوباره چک کنید اگه همچین خلالی بیرون اومد و این یعنی حد مطلوب!
پس حالا براونی آماده شده .
بذارید براونی تو دمای اتاق خنک بشه و بعد برش بزنید.
از اونجایی که کیک سنگینی هست، برش ها رو خیلی کوچیک بزنید. چون هر کس با خوردن مقدار کمی از اون کاملاً سیر میشه.


برای سرو بهتره یه برش کوچیک از براونی رو توی بشقاب بذارید...


امیدوارم خوشتون بیاد


 

shervin6623

عضو جدید
من تو سایتای خارجی که میرم میبینم هزارو یک نوع کیک درست میکنن، داخل کیک هزار نوع مواد میریزن اونوقت ایرانیا فقط از این نونای کیک میزارن نهایت دوسه تا اسمارتیس و موز روشم خامه میریزن (تخم مرغ کف کرده بگیم بهتره) میدن دست مردم، خداییش خیلی کیک های دیگه ای هم هستا آموزش اونا رو هم بزارین
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک سیب و دارچین

مواد لازم

2عدد تخم مرغ

یک و نیم دسی لیتر شکر

دو دسی لیتر آرد که حدودا" میشه 150 گرم

یک قاشق چای خوری پکینگ پادر

گرم کره یا مارگارین آب شده 100 گرم

وانیل ودارچین مقداری

سیب خورد شده و هلالی 2عدد

طرز تهیه

ابتدا تخم مرغ و شکر را با وانیل خوب میزیم تا سفید و کشدار بشه بعد کره آب شده را که البته داغ نباشه وفقط آب شده باشه را اضافه میکنیم و در نهایت آرد و پکینگ پودرو که با هم الک کردیم اضافه میکنیم . کمی هم میزنیم تا آرد گلوله نشود و از هم باز بشه. بعد توی ظرف فر رو که کاغذ روغنی انداخته ایم می ریزیم و روی خمیر را با سیبهائی که هلالی برش زده ایم میپوشانیم و کمی دارچین و شکر می پاشیم و با حرارت 200 درجه سانتی گراد میپزیم.

توجه :فر را از قبل گرم می کنیم

این موادرو در اندازه بیشتر و برای سینی فر سه برابر می کنیم. ( من همیشه همین کارو میکنم چون خوشمزه است و موندگاری شم خوبه )

روی این کیکو میشه با آگار آگار یا ژل شکری پوشوند تا سیبها خوشرنگ و تازه بمونن
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیز کیک با شاه توت
مواد لازم (برای 5 نفر):


 • روغن مایع ، به میزان لازم[/*:m:1067oaos]
 • پنیر خامه*ای بدون نمک، 4/3 پیمانه (150گرم)[/*:m:1067oaos]
 • ماست معمولی، 3/2 پیمانه[/*:m:1067oaos]
 • آرد سفید، 1 قاشق سوپ خوری (9گرم)[/*:m:1067oaos]
 • شکر قهوه*ای، 4/1 پیمانه (38 گرم)[/*:m:1067oaos]
 • تخم*مرغ، 1 عدد (55 تا 60 گرم)[/*:m:1067oaos]
 • سفیده تخم*مرغ، 1 عدد (30 گرم)[/*:m:1067oaos]
 • رنده پوست لیمو، 1 قاشق چایخوری (5/2گرم)[/*:m:1067oaos]
 • شاه*توت، 350 گرم[/*:m:1067oaos]

روش تهيه:

1.فر را روی حرارت داده شده 175 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت تنظیم کنید. ته قالب گرد را به وسیله قلم*مو با روغن مایع چرب کنید.
2.در ظرف مناسبی پنیر خامه*ای، ماست معمولی، آرد سفید، شکر قهوه*ای، تخم*مرغ، سفیده تخم*مرغ، رنده پوست پرتقال را ریخته و با همزن برقی بزنید تا مایه یکدست شود.
3.سپس شاه توت را به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن، در قالب بریزید.
4.قالب را در پنجره وسط فر گرم شده قرار دهید تا بپزد حدود 30 تا 35 دقیقه.
5.پس از پخت، اجازه دهید تا کیک خنک شود. سپس آن را از قالب خارج کرده و به ظرف مورد نظر انتقال دهید و با شاه*توت آن را تزیین کنید.

قطر قالب گرد 25 سانتی*متر
درجه حرارت فر 175سانتی*گراد (350 فارنهایت)
زمان پخت در فر 30 تا 35 دقیقه
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

SEVDA.14

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک اسفنجی

کیک اسفنجیسلام به دوستای گلم
امیدوارم خوبه خوب باشید امروز باز هم رفتم سراغ وب شف ژولیت ویه دستور توپ از کیک اسفنجی براتون آوردم
طبق نظر ایشون خیلی دستور خوبیه که گفته های خودشون رو در زیر براتون میارم که نظرشون رو بدونید​
به قول آقای فامیل دور من دیگه حرفی ندارم...


و اما رسیپی کیک اسفنجی آقای Buddy Valastro.


ایشون که معروف به Cake Boss هستند ازسرشناس ترین کیک پزهای آمریکایند که با برنامه های​
بینظیرش تو شبکه TLC کلی طرفدار داره واسه خودش و یکی از طرفدارش من هستم که وقتی پای برنامه هاش میشینم میگم ای کاش من هم یکی از اعضای گروهش بودم .

این دستور کیک اسفنجی آقای کیک باس رو وقتی امتحان کردم میتونم به جرات میتونم بگم که تصمیم گرفتم دیگه دنبال هیچ رسپی واسه درست کردن کیک اسفنجی نرم مگر این که گزینه بهتری رو تو آینده پیدا کنم .


این کیک اسفنجی چند خصوصیت خیلی خوب داره از جمله :


١. خیلی خیلی پف میکنه.
٢. فقط احتیاج به ٤ تا تخم مرغ داره .
٣. زرده از سفیده جدا نمیشه و واسه همین خیلی راحت و بی دردسر درست میشه .
٤. خیلی لطیف و نرمه .
۵. کیک خیلی بافتش سبکه .
۶. پایه کیک خیلی خوبی واسه کیک های تولد، مهمونی، و عروسی هست.


اما یه نکته مهم تو درست کردن این کیک هست اینه که باید مواد خیلی خوب با هم مخلوط باشند .اگه دیدیم کیکمون خوب پف نکرده علتش می‌تونه خوب مخلوط نکردن باشه یا اگه خیلی‌ هم بزنیم در نهایت با یه کیک سنگین زمخت روبرو هستیم که همه زحمتمون به باد رفته.


خوب با این اوصاف بریم واسه درست کردن این کیک خوشمزه ...


مواد لازم:


تخم مرغ ٤ عدد ( همدمای اتاق )
شکر ٢ پیمانه
وانیل ١ قاشق چای خوری
١ پیمانه شیر
کره ١/٤ پیمانه
آرد معمولی ٢ پیمانه
بکینگ پودر ٢ قاشق چای خوری
نمک ١/٤ قاشق چای خوریقبل از آماده کردن کیک باید همه مواد کیک رو اندازه بگیریم و آماده کنار دستمون باشه چون ما باید خیلی‌ سریع کارمون رو انجام بدیم تا اون حباب های که ایجاد شده تو مایع کیک از بین نره یعنی‌ قبل از شروع کار قالبمونو آماده می‌کنیم ،مواد اندازه گیری می‌کنیم و همه چی‌ آماده واسه شروع .


خوب در اول کار فرمون رو روی درجه حرارت ٣٢٥ درجه فارنهایت یا ١٦٥ درجه سانتیگراد میزاریم تا گرم بشه .مواد خوشکمون رو مثل آرد ، بکینگ پودر، و نمک رو خوب با هم قاطی میکنیم و یه دور الک میکنیم .
تخم مرغ هارو به مدت ۴ دقیقه با درجه متوسط همزن برقی هم میزنیم .


دقت کنید که نباید کمتر از ۴ دقیقه بشه این مرحله جزوه مراحل مهم این کیکه .


اگه با همزن دستی این کار رو میکنید باید مداوم به مدت ۶ دقیقه هم بزنید ، توصیه میکنم که یک یاور بغل دستتون باشه که خسته شدید بدید کمکتون کنه تو هم زدن.


از غذا ساز هم می تونید استفاده کنید که زمانش همون چهار دقیقه هست.بعد از ۴ دقیقه هم زدن تخم مرغمون رنگش کرمی میشه و کمی پف کرده ، شکر رو اضافه میکنیم و باز هم میزنیم به مدت ۵ دقیقه با همزن برقی یا غذا ساز.


با همزن دستی ۸ دقیقه هم میزنیم.


بعد این مدت یه کرم پفی و کرم رنگی خواهیم داشت .

شیر و کره رو روی اجاق گاز یا ماکرفر میزاریم تا با هم مخلوط باشند و کره آب بشه اما حواستون باشه نباید شیر به جوش بیاد همین که کره آب شد کافیه .
مخلوط آرد رو اضافه میکنیم و با دور کند به مدت چند ثانیه هم میزنیم تا آرد با کرممون مخلوط بشه.
و همچین کرمی به دست بیاریم .
مخلوط شیر و کره که گرمه رو میریزیم و باز با دور کند هم میزنیم حولوحوش کمتر از ۱ دقیقه و درحدی که موادمون یه دست بشه.


خوب مخلوط مایع کیک رو میریزیم تو قالبی که از قبل گریس کاری و آرد پاشی کردیم .


میزاریم تو فر داغ و تا ٢٠ دقیقه اول به هیچ عنوان در فر رو باز نمیکنیم و بعد از ٢٥ دقیقه کیک رو یه مقدار میکشیم از تو فر بیرون و با انگشتمون واسطش رو تاپ تاپ میزنیم( نوک چاقو و یا کبریت تو این مرحله واسط کیک فرو نمیکنیم چون موجب میشه همه پف کیک فرکش کنه ) اگه دیدیم شله و معلومه که هنوز نپخته, دوباره میزاریم تا یه ۷ دقیقه دیگه هم بپزه و باز دوباره چک میکنیم و این دفعه با یه چوب کبریت یا نوک چاقو وسط کیک میزنیم اگه تمیزاومد بیرون پس پخته شده.


وقتی آماده شد میاریمش از تو فر بیرون.


حسابی پف کرده وطی مدت زمان کوتاهی یه کوچولو از قوسی که برامده شده روش کم میشه و کیک هم سطح میشه .


١٠ تا ١٥ دقیقه صبر میکنیم کیک تو قالب بمونه و بعد کیک رو با یه چاقو از لبه های قالب جدا میکنیم.


سعی‌ نکنید که کیکو برش بزنید تا زمانی‌ که کاملا خنک نشده.

کیک اسفنجی رو همیشه با تیز‌ترین چاقوی که داریم برش می‌زنیم.

وقتی‌ کیک سرد شد اونو لایه یه حوله یا پارچه نخی بپوشونید و تو یخچال بذارید .

امیدوارم خوشتون بیاد
 
آخرین ویرایش:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک سیب با قاشق چوبی

کیک سیب با قاشق چوبی

مدت آماده سازی و پخت:1 ساعت

مواد لازم :
• 2 فنجان شکر
• 3 پیمانه آرد
• 1 قاشق چای خوری جوش شیرین
• 1 / 2 قاشق چای خوری نمک
• 1 / 2 قاشق چای خوری دارچین
• 1 فنجان روغن
• 2 تخم مرغ
• 3 فنجان سیب خرد شده
• 2 قاشق چای خوری وانیل
• مغر آجیل خرد شده 1 فنجان
طرز تهیه:

همه مواد خشک را در کاسه ای الک کنید ،بقیه مواد لازم را همزمان اضافه کرده و با یک قاشق چوبی مخلوط کنید (به هیچ عنوان از همزن برقی استفاده نکنید) فالب 9در 13 اینچی را چرب کرده مایه کیک را در آن بریزید و به مدت 55 تا 60 دقیقه در فر 180 درجه قرار داده تا بپزد.
من دقیقا" نمیدونم که چرا باید حتما" از قاشق چوبی استفاده کرد ولی من همیشه با همین روش درست کردم چون اگه از همزن برقی استفاده کنید خراب میشه!!!؟ این خمیر پر ملات خوشمزه است.
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک انگلیسی

کیک انگلیسی

مواد لازم :

آرد یک و یک سوم پیمانه (هر پیمونه 125 تا 150 گرم میشه ) به علاوه ی مقداری بیشتری برای سطح کار موقع قالب زدن کیک
کره ی سرد خرد شده 100 گرم
کشمش طلایی ریز یک دوم پیمانه ( این کشمش در آمریکای شمالی معروف به سلطانا ،است و در ایران عسگری
شکر یک سوم پیمانه و به علاوه ی مقدار بیشتری برای روی کیک بعد از طبخ
تخم مرغی که در دمای محیط بوده و سرد نیست یک عدد (چند ثانیه با چنگال بزنید تا زرده و سفیده یکی بشه )
نمک یک سر سوزن
شیر فقط یک قاشق اگر حس کردید خمیر خشک هست . بکینگ پودر یک و یک دوم قاشق چایخوری (معادل قاشق مربا خوری های ایران )
حالا بریم سراغ طرز تهیه :
آرد و بکینگ پودر و نمک و شکر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یک دست همه با هم ترکیب بشوند.
کره ی خرد شده ی سرد را با چنگال یا پیستری بلندر در آرد له کنید.یک مخلوط گلوله گلوله و ناهمگون خواهید داشت.
تخم مرغ و اگر لازم شد شیر و بعد از هم زدن کشمش رو اضافه کنید.خمیر نسبتا یک دست هست .
حالا کف میز تمیز یا تخته کمی آرد بپاشید.خمیر رو به صورت یک دایره با قطر نیم سانت دربیارید . دورش رو صاف کنید و سطحش رو با وردنه یک دست کنید.
با قالب گردی 5 سانتی یا اگر ندارید با سر استکان قالب بزنید.اگر قالب به خمیر میچسبید ، قالب را در آرد فرو ببرید و بعد قالب بزنید.
تابه ی چدنی یا تابه ی نسوزی رو قبل از قالب زدن روی حرارت کم گرم کنید. ( ولی اصل این کیک در تابه ی چدنی پخته میشه )بعد کمی روغن یا کره بریزید. خیلی کم چون کیک خودش کره داره (حتی میتونید از روغن برای تابه استفاده نکنید .)
هر دو طرف کیک های قالب زده رو ، دو تا سه دقیقه سرخ کنید . حرارت ملایم .تا کیک ها پف کند و طلایی بشود.
تا هنوز کیک ها داغ هستند روشون شکر بریزید و سرو کنید و تا داغ هست بخورید و نگذارید از دهن بیافته.اگر اضافه اومد در محیط آشپز خانه در ظرف در دار نگهدارید و پیش از خوردن فقط 10 ثانیه کیک رو در مایکرو فر بگذارید.حتی میتونید کیک ها را پخته و فریز کنید.
امیدوارم از این دستور و کیک لذت ببرید

 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک خرما

کیک خرما

کیک خرما مخصوص ماه رمضان
تعداد: 8 نفر
زمان تهیه: 25 دقیقه
زمان پخت: 45 دقیقه
خوراک: خاورمیانه

مواد لازم :

شیر شیرین و غلیظ یک لیتر
خرمای خشک خرد شده1.5 پیمانه
آب یک پیمانه
جوش شیرین ¼ قاشق چایخوری
کره خرد شدهنصف پیمانه
شکر 1/3 پیمانه
تخم مرغدو عدد
آرد سفید 1 و ¼ پیمانه
پودر وانیل دو قاشق چایخوری

طرز تهیه :
1. در یک قابلمه بزرگ، شیر، آب و خرما را با یکدیگر مخلوط کنید. آنها را روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید. پس از جوش آمدن، شعله را کم کنید و 2 تا 3 دقیقه هم بزنید. سپس از روی حرارت بردارید و جوش*شیرین را اضافه کنید. آنها را تا زمان هم بزنید که مواد کف کنند و سپس کنار بگذارید.

2. در یک کاسه بزرگ، کره و شکر را با یکدیگر مخلوط کنید تا فرم خامه*ای به خود بگیرند. تخم*مرغ ها را یک به یک اضافه کنید و هم بزنید.

3. آرد و وانیل را به آنها بیفزایید و سپس مخلوط خرما را اضافه کنید. آنها را درون قالب بریزید.

4. فر را با دمای 175 درجه سانتی*گراد روشن کنید. کیک را به مدت 40 تا 45 دقیقه بپزید تا کاملا پخته شود.


منبع : bartarinha.ir
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک لیمویی با طعم چای سبز

کیک لیمویی با طعم چای سبز


این کیک خوشمزه با طعم لیمو شیرینی کمی دارد و برای روزهای آفتابی بهار بسیار مناسب است. می توانید آن را به عنوان دسر یا عصرانه میل کنید.

مواد لازم برای کیک:

• 1 قاشق غذاخوری پودر چای سبز

• سه چهارم فنجان شیر

• دو و نیم فنجان آرد

• یک و نیم فنجان شکر ریزدانه

• دو و نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر

• 1 قاشق چایخوری نمک

• دو سوم فنجان کره

• 1 قاشق چایخوری وانیل

• سفیده 5 عدد تخم مرغ

مواد لازم برای خامه:

• دو و نیم فنجان کره

• 4 قاشق چایخوری پوست لیموی رنده شده

• 2 تا 3 قاشق غذاخوری آب لیمو

• 6 فنجان پودر قند

• پوست لیمو برای تزئیندستور تهیه:

1. فر را بگذارید در دمای 350 درجه فارنهایت گرم شود. ته و کناره های دو قالب کیک را چرب کنید و کمی آرد بپاشید. در فنجانی که بتوان در فر گذاشت، پودر چای را در شیر بریزید و مخلوط کنید. حدود 30 تا 45 ثانیه در فر بگذارید. سپس هم بزنید تا چای حل شود و بگذارید 10 دقیقه سرد شود.

2. در کاسه بزرگی مخلوط چای و همه مواد دیگر کیک بجز سفیده های تخم مرغ را با میکسر به مدت 30 ثانیه با سرعت کم مخلوط کنید. دو دقیقه نیز با سرعت بالا مخلوط کنید. سفیده های تخم مرغ را به مدت 2 دقیقه با سرعت بالا بزنید. خمیر را در قالب ها بریزید.

3. حدود 30 تا 35 دقیقه در فر بپزید تا وقتی در مرکز کیک خلال دندان فرو می کنید و درمی آورید تمیز باشد. بگذارید 10 دقیقه سرد شود. سپس از قالب دربیاورید و بگذارید 1 ساعت کاملاً سرد شوند.

4. در این حین، در کاسه متوسطی، دو و نیم فنجان کره، 4 قاشق چایخوری پوست لیمو و آب لیمو را با میکسر برقی به مدت 30 ثانیه با سرعت متوسط بزنید. به تدریج پودر قند را اضافه کنید و هم بزنید. حدود 2 تا 3 دقیقه بیشتر هم بزنید تا مخلوط نرم و پفکی بدست آید.

5. یک لایه از کیک را روی بشقاب مخصوص کیک به صورت وارونه بگذارید. یک و نیم فنجان خامه روی آن بمالید. لایه دوم را روی آن قرار دهید. کناره ها و بالای کیک را خامه بمالید. با بقیه خامه آن را تزئین کنید و برای تزئین نهایی روی آن پوست لیمو بگذارید.
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چند نمونه کیک

چند نمونه کیک

دستور تهیه کیک پسته با روش تزئیین

مجله زندگ
ی ایده آل:مواد لازم:


 • آرد: 250 گرم
 • بیکینگ پودر: یک قاشق چای‌خوری
 • پودر پسته: 220 گرم
 • شکر: 160 گرم
 • کره ذوب شده: 100 گرم
 • روغن مایع: 80 میلی‌لیتر
 • پودر هل: یک قاشق چای‌خوری
 • تخم‌مرغ: 3 عدد

روش تهیه:

1. ابتدا روغن مایع و کره ذوب شده را همراه شکر داخل کاسه همزن برقی می‌ریزیم و با درجه متوسط همزن یک دقیقه به هم می‌زنیم.

2. پس از این کار تخم‌مرغ‌ها را به همراه پودر هل یکجا اضافه کرده و مواد را چهار دقیقه با همزن برقی به هم می‌زنیم تا کاملا کف کرده و سفید شود. در این مرحله آرد و بیکینگ پودر و پودر پسته را اضافه می‌کنیم تا جایی که مایه یکدست شود با درجه کند همزن برقی به هم می‌زنیم.

3. مواد را داخل قالب گرد به قطر 24 سانتی‌متر یا مستطیل شکل 30×20 سانتی‌متری که از قبل با کره چرب کرده‌ایم، می‌ریزیم.

4. قالب را به مدت 40 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم، قرار می‌دهیم تا روی کیک تغییر رنگ داده و آماده شود. برای این کیک می‌توانیم از قالب‌های سرامیکی استفاده کنیم و با همان ظرف کیک را سرو کنیم.

5. من در اینجا به خواسته علاقه‌مندان روی کیک را فوندانت کشیدم و روی فوندانت را با رنگ‌های خوراکی توسط تکنیک‌های نقاشی طراحی کردم. در صورتی که نقاشی‌تان خوب باشد به‌راحتی می‌توانید یک سطح از فوندانت سفید را بوم تصور کرده و روی آن با رنگ‌های خوراکی نقاشی کنید.

نقاشی روی فوندانت

برای این کار از کاردک‌های مخصوص نقاشی رنگ روغن استفاده می‌کنیم. روی کیک را با خمیر فوندانت سفید می‌پوشانیم و با کاردک و رنگ ژله‌ای روی فوندانت را نقاشی می‌کنیم.

برای این کار به مهارت در نقاشی احتیاج داریم چون اشتباه در این نوع نقاشی، برگشت‌پذیر نیست و نمی‌توانیم آن را پاک کنیم. توصیه می‌کنم چنین روشی را فقط برای تزیین استفاده کنیم و هنگام صرف آن فوندانت رویه را کنار بگذاریم چون از حجم زیادی رنگ برای این کار استفاده می‌‌شود.
[h=1]بیسکوئیت های رنگی با طعم متفاوت
[/h]برترین ها: این بیسکوئیت‌ها در دو رنگ سبز و سفید درست می‌شوند. این دو رنگ تفاوت طعم هم دارند. رنگ روشن طعم وانیل و و رنگ سبز، طعم شکلات-نعنا دارد. در عرض کمتر از یک ساعت می‌توانید این کوکی‌ها را بپزید و همراه با چای میل کنید.

• تعداد: 16 نفر

• زمان تهیه: 45 دقیقه

• زمان سرد شدن: 2 ساعت

• زمان پخت: 12 دقیقه

مواد لازم

• یک پیمانه کره آب شده

• نصف پیمانه شکر

• 1/8 قاشق چایخوری نمک

• دو پیمانه آرد کامل

• 1/3 پیمانه شکلات نیمه‌تلخ خرد شده

• نصف قاشق چایخوری عصاره نعنا

• رنگ غذای سبز

• یک قاشق چایخوری وانیل

• یک پیمانه شکلات نیمه‌تلخ

• ¼ قاشق چایخوری شورتنینگطرز تهیه

1. در یک کاسه متوسط، کره را با هم‌زن برقی با سرعت متوسط به مدت 30 ثانیه هم بزنید و سپس سرعت را زیاد کنید. شکر و نمک را بیفزایید و هم بزنید. تا زمانی که مواد یکدست شوند. تا جایی که می‌تواند با هم‌زن برقی هم بزنید، آرد را اضافه کنید. وقتی خمیر سفت و چسبناک شد، با قاشق چوبی هم زدن را ادامه دهید. سپس در دست ورز دهید. خمیر را دو نیم کنید.

2. 1/3 پیمانه شکلات تلخ، عصاره نعنا و چند قطره رنگ غذای سبز را به یکی از خمیرها بیفزایید. وانیل را به خمیر دیگر اضافه کنید و ورز دهید.

3. هر کدام از گلوله‌های خمیر را دو نیم کنید. سپس آنها را رول کنید و در کیسه پلاستیکی قرار دهید. آنها را دو ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا سفت شوند.

4. فر را با دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید. کف سینی فر یک لایه کاغذ روغنی قرا دهید. با کمک چاقوی تیز، رول‌های خمیر را با ورقه‌های یک سانتی‌متری برش دهید. آنها را با فاصله درون سینی فر بچینید. به مدت 10 تا 12 دقیقه در فر بگذارید تا طلایی شوند. سپس کنار بگذارید تا خنک شوند.

5. در صورت تمایل، می توانید در یک قابلمه کوچک، شکلات تلخ و شورتنینگ را روی حرارت ملایم هم بزنید تا آب شوند. آنها را درون کیسه پلاستیکی بریزید. گوشه کیسه را سوراخ کنید و روی هر حلقه کوکی، مقداری شکلات بریزید.کیک اسپایسی با شکر قهوه‌ای

برترین ها: این کیک ساده با ادویه مخصوص پای کدوحلوایی باید درست شود تا طعم بهتری داشته باشد. برای شیرینی آن نیز از شکر قهوه‌ای استفاده می‌شود.

• تعداد: 24 نفر

• زمان تهیه: 20 دقیقه

• زمان پخت: 20 دقیقه

مواد لازم

• یک پیمانه کره آب شده

• نصف پیمانه شکر قهوه‌ای

• 1 ¼ قاشق چایخوری ادویه پای کدوحلوایی

• ¾ قاشق چایخوری نمک دریایی

• یک عدد تخم‌مرغ

• 2.5 پیمانه آرد کامل

• دو قاشق غذاخوری تاپینگ کاراملطرز تهیه

1. فر را با دمای 325 درجه فارنهایت گرم کنید. روی یک لایه کاغذ روغنی دایره‌ ای 20 سانتی‌متری ترسیم کنید.

2. در یک کاسه بزرگ، کره را با هم‌زن برقی با سرعت متوسط به مدت 30 ثانیه هم بزنید. شکر قهوه‌ای، ادویه پای کدوحلوایی و ¼ قاشق چایخوری نمک را اضافه کنید. آنها را هم بزنید تا یکدست شوند. تخم‌مرغ را اضافه کنید و هم بزنید. آرد را اضافه کنید و بقیه مراحل هم زدن را با قاشق چوبی ادامه دهید. در آخر با دست آن را ورز دهید.

3. خمیر را به دونیم تقسیم کنید. آنها را به صورت دایره باز کنید. هر دایره را به 12 قسمت تقسیم کنید.

4. روی آنها را با چنگال سوراخ کنید و به مدت 20 دقیقه در فر بپزید تا سطح آنها طلایی شود.

5. یک قاشق غذاخوری از تاپینگ کارامل را روی آنها بریزید و با قاشق روی سطح برش ها پخش کنید.


برترین ها
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
طـــرز تــهیــه کــیــک شـــکلــاتــی بــه شیــوه مـــارتــا اســتـــوارت

طـــرز تــهیــه کــیــک شـــکلــاتــی بــه شیــوه مـــارتــا اســتـــوارتاین نوع کیک شامل شکلات به میزان فراوانی است که روی آن را هم یک لایه شکلات می گیرد.

زمان: 45 دقیقه


مواد لازم:

یک فنجان کره، مقداری هم برای چرب کردن ماهی تابه
یک دوم فنجان کاکائو (شیرین نباشد)، مقداری هم برای ماهی تابه
دو فنجان آرد
یک دوم قاشق چای خوری بکینگ پودر
یک دوم قاشق چای خوری جوش شیرین
یک دوم قاشق چای خوری نمک
یک و یک دوم فنجان شکر
دو عدد تخم مرغ بزرگ به اضافه دو عدد زرده تخم مرغ بزرگ
6 اونس( هر اونس برابر با 31/1گرم) شکلات آب شده
1 قاشق چای خوری وانیل
1 فنجان سرشیرکم چرب

فر را تا 350 درجه فارنهایت گرم کنید. تا 8 اینچ(هر اینچ معادل 2/54 سانتى متر) اطراف ماهی تابه را چرب کنید. کاکائو را داخل ماهی تابه بپاشید. ته ماهی تابه را با کاغذ پوستی بپوشانید. در یک کاسه سایز متوسط، آرد، کاکائو، بکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را بریزید و هم بزنید.

با یک همزن برقی در یک کاسه بزرگتر، کره و شکر را با هم مخلوط کنید تا رنگ آن شفاف شود و پف کند. زرده و سفیده تخم مرغ را در یک لحظه به آن اضافه کنید، بعد از اینکه هر کدام از مواد را اضافه می کنید خوب هم بزنید. سپس وانیل و شکلات را اضافه کنید. با درجه کم همزن، آرد را در سه نوبت، سرشیر را در دو نوبت اضافه کنید، و آرد را در ابتدا و انتها بریزید.

مایه کیک را در ماهی تابه به دو نیم تقسیم کرده و صاف کنید. اجازه دهید کیک آنقدر بپزد تا وقتی که یک خلال دندان را در قسمت مرکزی کیک فرو کردید تمیز بیرون بیاید. یعنی 40 الی 45 دقیقه. اجازه دهید تا 15 دقیقه ماهی تابه سرد شود. یک چاقو را دورتادور هر ماهی تابه فرو کنید و کیک را برگردانید تا کاملا سرد شود.

از یک تخته مخصوص کیک پزی دور دار استفاده کنید و کیک را روی آن سطح برعکس کنید. یکی از کیک ها را روی ورقه بگذارید و قسمت بالایی آن را با یک سوم شکلات آغشته کنید. دومین کیک را روی آن بگذارید و شکلات باقیمانده را روی آن بریزید و اطراف کیک را هم با آن آغشته کنید. از دو کفگیر فلزی استفاده کنید و با دقت شکلات ها را روی آن بپوشانید و داخل یک سینی بگذارید.
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیک ریواس

کیک ریواس

مواد لازم :

کره ۸۰ گرم
پودر قند ۸۰ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱۶۰ گرم
بکینگ پودر ۲ قاشق چایی خوری
نمک ۱ پنسه
ریواس ۷۰۰ گرم
مواد لازم رویه :
آرد ۱۵۰ گرم
شکر ۱۰۰ گرم
کره ۱۰۰ گرم
پودر دارچین ۱/۲ قاشق چایی خوری
بادام پرک شده به مقدار لازم

کره و شکر و نمک با هم زن برقی بزنید سپس تخم مرغها را یکی* یکی* اضافه کنید خوب هم بزنید . آرد و بکینگ پودر را با هم الک کنید و به مواد قبلی* اضافه کنید و هم بزنید . خمیر را در قالب ۲۶ سانتی چرب و آرد پاشی شده پهن کنید ریواس*ها را ۲ سانتی برش دهید روی خمیر داخل قالب پهن کنید برای مواد رویه آرد و شکر و پودر دارچین را با هم مخلوط کنید سپس کره را با سر انگشت به خورد مواد دهید به صورت خرده نان در بیاد سپس روی ریواس*ها بریزید قالب را در فر* از قبل گرم شده ۱۸۰ درجه به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید . سپس بعد از سرد شدن برش بزنید .
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
:::: کیکـــ شکلاتی بــا ماستــ ::::

:::: کیکـــ شکلاتی بــا ماستــ ::::

مواد اولیه :

روغن مايع: 150 ميلي ليتر ( پيمانه)
شكر: 175 گرم ( پيمانه)
تخم مرغ: سه عدد
آرد كامل بيكينگ پودردار: 100 گرم
آرد بيكينگ پودردار الك شده: 125 گرم
پودر كاكائو: دو قاشق غذاخوري
جوش شيرين : يك قاشق چايخوري
شكلات خالص آب كرده: 50 گرم
ماست پرچرب: 300 ميلي ليتر (يك و نيم پيمانه)
خامه پرچرب 150: ميلي ليتر
توت فرنگي: 225 گرم

طرز تهیه:

قالب كيك دايره اي شكل به قطر 23 سانتيمتر را كمي چرب ميكنيم و كف آن كاغذ روغني مي اندازيم. روغن، نيمي از ماست، شكر و تخم مرغ زده شده را داخل كاسه اي ميريزيم و با همزن خوب ميزنيم تا كاملا با هم تركيب شوند. آردها، پودر كاكائو و جوش شيرين را با هم مخلوط كرده و به محتويات كاسه افزوده و همه را با هم خوب مخلوط ميكنيم. سپس شكلات آب شده را به مايه افزوده و هم ميزنيم. مايه را داخل قالب ريخته و در فري كه از قبل با حرارت 170 درجه سانتيگراد گرم شده به مدت 40 تا 45 دقيقه قرار ميدهيم. پس از پخت اجازه ميدهيم کیک به مدت پنج دقيقه در قالب كمي خنك شود. بعد روي سيني مشبك فلزي قرار ميدهيم. كيك را به دو برش افقي (سه لايه) مساوي تقسيم ميكنيم. بقيه ماست و خامه را آن قدر ميزنيم تا سفت شود. ابتدا يك لايه از كيك را داخل ظرف مخصوص سرو ميگذاريم و روي آن مخلوط ماست و خامه ريخته و پهن ميكنيم. توت فرنگيهای خرد شده را روی آن و قرار داده اين كار را براي لايه دوم كيك نيز انجام ميدهيم. بعد از اينكه لايه سوم را گذاشتيم روي آن را با بقيه مخلوط ماست و خامه ميپوشانيم و با توت فرنگي روي كيك را تزيين ميكنيم.

نکته:
با افزودن ماست به مخلوط كيك، حالت تر و خوشمزه اي به بافت كيك تان خواهيد داد.
به جاي توت فرنگي از هر ميوهاي ميتوانيد استفاده كنيد.
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرزپخت کیک پنیرمیکس باپنیر دانمارکی

طرزپخت کیک پنیرمیکس باپنیر دانمارکی

مواد لازم:

مواد لازم برای تهیه خمیر زیر کیک
روغن جامد: ۵۰ گرم

وانیل: یک سوم قاشق چایخوری
نمک: کمی
آرد: ۱۲۵ گرم
شیر: به مقدار لازم

● مواد لازم مایه داخل کیک

پنیر دانمارکی بی نمک: ۴۰۰ گرم
خامه: ۱۰۰ گرم
وانیل: یک سوم قاشق چایخوری
شکر: یک فنجان و نیم
آرد: ۳ قاشق غذاخوری
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ: ۴عددد
خامه: یک چهارم فنجان ...
● دستور تهیه:

طرز تهیه خمیر زیر کیک

این خمیر مانند خمیر پای سیب تهیه می شود، خمیر را روی میز آرد پاشیده شده پهن کرده و به ضخامت ۲ تا ۳ میلی متر باز کرده و در کف قالب پهن
می کنیم و به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت ۳۵۰ درجه می پزیم تا کمی طلایی شود.

● طرز تهیه کیک

شکر، وانیل، نمک و تخم مرغها را خوب با همزن می زنیم، سپس خامه و پنیر را اضافه کرده و باز با همزن می*زنیم تا خوب حل شود،
همزن را خاموش کرده و آرد را در چند نوبت می ریزیم و با مایه مخلوط می نمائیم، اگر مایل باشید می توانید کمی رنده ی پوست لیموترش و
دو قاشق آب لیمو به این مایه اضافه نمائید. حال این مواد را داخل ظرفی که قبلا" خمیر در آن پخته شده روی خمیر پخته شده ریخته و سطح آن
را صاف کرده و در فر ۳۵۰ به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پخته و برای امتحان کردن از یک چاقوی تیز استفاده می کنیم، به تیغه ی چاقو
چیزی نباید چسبیده باشد، اگر خواسته باشیم کیک پنیر، شکلاتی باشد، سس شکلات را در آخر کار به این مایه اضافه می کنیم.
 

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک شکلاتی با کرم گاناش

کیک شکلاتی با کرم گاناش

مواد لازم:
کره ١٧۵ گرم


شکر ١٧۵ گرم


تخم مرغ ۴ عدد


آرد سفید ٢٠٠ گرم


بیکینگ پودر ۲/۱ قاشق چایخوری


پودر کاکائو ١ قاشق غذاخوری


شکلات تخته ای ۵٠ گرم


مواد لازم برای تهیه گاناش:


خامه ۱ پاکت ۲۰۰میلی لیتری


شکلات تخته ای ۱۳۰ گرم


طرز تهيه :


مايه ي اين كيك خيلي غليظه و بعد از درست كردنش نترسيد .


تمامي مواد بايد به دماي محيط رسيده باشند و آرد را هم سه بار الك كنيد و قبل از شروع فر رو با درجه 180 سانتی گراد روشن می کنیم چون حتما فر بايد از بيست دقيقه قبل روشن

باشه وگرنه كيك پف نميكنه . كف قالب مورد نظر هم كاغذ روغني بندازين و ديواره هاش رو هم با كره چرب كنيد .


اول شكلات تخته اي رو خورد كرده روي بخار كتري بذاريد ذوب بشه.


بعد کره و شکر رو باهمزن خوب می زنیم تا رنگش روشن بشه . تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه می کنیم و هر کدوم رو حدود یک دقیقه با همزن در يك جهت به صورت دوراني هم

میزنیم تا حباب هاي هوا رو بتونيم توش ببينيم بعد ۵۰ گرم شکلات تخته ای رو كه به روش بن ماری گذاشتين ذوب بشه رو به مواد اضافه کرده و هم میزنیم تا یکدست بشه .


مواد خشک یعنی بکینگ پودر و آرد و پودر کاکائو رو با هم مخلوط كنيد و الک کرده و کم کم به مواداضافه میکنیم و با لیسک در حد مخلوط شدن در يك جهت دوراني هم میزنیم .


مایه رو تو قالب بريزيد و بزارين توي طبقه ي وسط فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتي گراد تا۳۵ يا ۴۵ دقيقه بپزه . زمان آماده شدن در فرهاي مختلف ميتفاوته . مال من ۴۰ دقيقه اي آماده

شد .


طرز تهیه ی کرم گاناش :کرم گاناش ترکیبی از شکلات و خامه است که هم براي لاي كيك و هم روكش كيك مناسبه . با این تفاوت که اگه قراره برای لای کیک استفاده بشه باید بذاریمش تو یخچال تا یه خورده

خودشو بگیره و اگه برای روکش کیک استفاده میشه ، فقط کافیه از داغی بیفته تا بتونه یه روکش صاف واسه کیکمون بشه .


خامه رو باید رو حرارات ملایم بذاریم تا از کناره ی ظرف آروم شروع به جوشیدن کنه . بعدش بلافاصله تکه های شکلات خورد شده رو بهش اضافه میکنیم .خامه و شکلات رو اونقدر هم

میزنیم که شکلاتمون کاملا تو خامه حل شده باشه . خامه نباید بجوشه ، پس وقتی که گرم شد حرارت رو خاموش کنین تا با حرارتش شکلات رو ذوب کنه .


 

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک نعنا

کیک نعنا

مواد اولیه :
برای 4 نفرآرد 1لیوان سرپر

نعنا به میزان لازم (تازه(هز 50تا100گرم))

تخم مرغ
2عدد

بیکینگ پودر 2قاشق چایخوری

لیموترش 2عدد

کره 100گرم

روغن مایع 2قاشق غذاخوری

شکر 11قاشق سوپخوری

[h=2]طرز تهیه:[/h]
تخم مرغ و کره را در دمای محیط قرار دهید تا گرم شوند.آرد و بیکینگ پودر را نیز مخلوط کرده و به آن مقدار خیلی کمی نمک اضافه کنید و 3مرتبه آن را الک کنید.فر را نیز روی دمای 180

تا190درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.

نعنا تازه را پاک کرده و خوب بشویید طوری که فقط برگها باقی بماند،سپس آن را داخل آبکش قرار دهید تا کاملا خشک شود.

شکر ،نعنا و روغن مایع را داخل مخلوط کن یا بلندر ریخته و خوب مخلوط کنید تا یکدست شده و شکر تقریبا آب شود.

کره نرم شده را به مواد اضافه کرده و باز هم میزنیم.حال نعنا را به ظرف دیگری منتقل کرده و تخم مرغها را به آن اضافه میکنیم. مقداری از پوست لیموترش را رنده زده و به مواد اضافه

میکنیم سپس آب لیمو ترش را نیز به مواد می افزاییم. آرد الک شده را کم کم به مواد اضافه کرده و آن را مخلوط میکنیم. قالب مناسبی را انتخاب کرده و ته آن کاغذ روغنی قرار دهید و

مایع کیک را داخل آن ریخته و به مدت 40دقیقه در فر قرار دهید تا کاملا پخته شود.


 

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک قهوه کیک مورد علاقه من

کیک قهوه کیک مورد علاقه من

مواد لازم:

پودر کاکائو خالص 3/4 پیمانه
آرد 2 پیمانه
شکر 2 پیمانه
تخم مرغ 2عدد
قهوه دم کرده 1 پیمانه
شیر بدون چربی 1 پیمانه
روغن نباتی 1/2پیمانه
وانیل 1 قاشق چای خوری
جوش شیرین 2 قاشق چای خوری
بیکینگ پودر 1قاشق چای خوری
نمک 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

ابتدا آرد، شکر، کاکائو، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط نمایید. سپس میان آن ها، حفره ای ایجاد کنید . تخم مرغ، قهوه، شیر بدون چربی، روغن و وانیل را داخل آن بریزید. سپس همزن برقی را روی سرعت متوسط تنظیم نمایید و مواد را به مدت 2 دقیقه با آن هم بزنید تا خمیر یک دست شود. دمای فر را روی 175 درجه سانتی گراد (350 درجه فارنهایت) تنظیم نمایید. قالب را ابتدا چرب کنید و سپس با آرد بپوشانید. حالا مواد را داخل ماهیتابه قالب بریزید.خمیر کیک را مدت 30 الی 40 دقیقه داخل فر قرار دهید. برای اطمینان از پایان زمان پخت، چنگال را داخل کیک فرو کنید، اگر محتویات خمیری کیک به آن نچسبد می توانید از پخت کیک مطمئن شوید.آن را از فر خارج نمایید و 10 دقیقه منتظر بمانید تا سرد شودسپس آن را تزیین کرده و سرو نمایید.


 

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک انار

کیک انار

مواد لازم:

آرد مخصوص کیک یک پیمانه

بیکینگ پودر یک قاشق چای‌ خوری
تخم‌ مرغ بزرگ 2 عدد
شکر سه چهارم پیمانه
آب انار یک پیمانه
پودر قند مقداری برای روی کیک


طرز تهیه:

1-فر را روی 350 درجه ی سانتی ‌گراد از پیش گرم کنید.
2- یک فویل نچسب را درون کیک ‌پزی به ابعاد 20 سانتی ‌متر قرار دهید.
3- در ظرفی آرد کیک و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و آن را کنار بگذارید.

4- در ظرف بزرگی تخم ‌مرغ را آن قدر هم بزنید تا کف کند.
ابتدا یک چهارم پیمانه شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید سپس یک چهارم بعدی و در نهایت یک چهارم آخر را اضافه کنید و آن قدر هم زنید تا نرم و روان شوند.
5- به تدریج مخلوط تخم‌ مرغ و آرد را با هم مخلوط کنید و آب انار را به آن‌ ها اضافه کنید و خوب هم زنید.
6- مخلوط را درون کیک ‌پزی که قبلا تهیه کرده اید بریزید و به مدت35 تا 40 دقیقه یا تا زمانی که سبک و قهوه‌ای رنگ شود آن را حرارت دهید. سپس بگذارید در حرارت اتاق سرد شود.
7- روی آن پودر قند بریزید و میل کنید.

 

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کیک با کره بادام زمینی

کیک با کره بادام زمینی

این کیک با عطر لیمو و کره بادام زمینی و شکلات فوق العاده خوشمزه اس و پف خیلییییییییییییییییی خوبی داره


مواد لازم :آرد 3 پیمانه

شکر 1 پیمانه

تخم مرغ 4 عدد

کره بادام زمینی یک دوم پیمانه

روغن مایع یک دوم پیمانه

شیر 1 پیمانه

بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری

رنده پوست لیموترش یا پرتقال 1 قاشق سوپخوری

شکلات خرد شده 1 پیمانه

طرز تهیه:


زرده و سفیده رو جدا کنید


فر رو روی 180 درجه روشن کنید

زرده ها و شکر و رنده پوست لیمو یا پرتقال رو خوب بزنید تا کرم رنگ بشه

شیر و کره بادام زمینی و روغن رو به ترتیب اضافه کرده و هر کدام رو جدا با مواد میزنیم

آرد و بیکینگ پودر رو الک کرده و به مواد اضافه می کنیم و با دور کند میزنیم

حالا سفیده تخم مرغ رو با همزن بزنید تا سفید بشه و از ظرف نریزه و به مایه کیک اضافه کنید و با لیستک فولد کنید

در انتها شکلات خرد شده یا چیپسی رو اضافه کنید و باز هم فولد کنید


مایه کیک را در قالبی که کاغذ روغنی انداختید ریخته و به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت در فر بذارید


از دقیقه 40 با یه خلال دندون چک کنید اگه تمیز بیرون اومد پخته
برای روکش کیک:


کره بادام زمینی: نصف پیمانه

شیر: 1/4 پیمانه

شیرعسلی: 2 قاشق غ خ سر پر (یا 1/4 پیمانه شکر)

این مواد رو روی حرارت بذارید و هم بزنید تا یکی دو دقیقه یکدست بشه

من وقتی روکش کیک رو اضافه کردم کمی سس شکلات هم روی اون ریختم که طعمشو عالی کرد

کیک خوشمزه ی ما حاضره

امیدوارم درست کنید و لذت ببرید
 

m@hboubeh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرز تهیه کیک اسفنجی با بافت عالی برای پایه

طرز تهیه کیک اسفنجی با بافت عالی برای پایه

درست کردن یک کیک عالی و خوشمزه برای یک مناسبت به یاد موندنی و یا حتی یک بعد از ظهر زیبا میتونه لذت بخش ترین قسمت ماجرا باشه. البته اینو برای اونایی میگم که مثل من عاشق اینطور کارها هستن. خلاصه اینکه کیک پختن از جذاب ترین و لذت بخش ترین قسمت های آشپزیه. کیک ها انواع مختلفی دارن و بافت هر دستور کیک با دستور دیگه متفاوته. بعضی از کیک ها بافتشون لطیف و تره. بعضیا خشکن. بعضیا هم مثل کیکی که امروزو براتون قرار میدم بافتی شبیه اسفنج دارن.تزیین کیک با موز و توت فرنگی


[h=2]اهمیت بافت کیک[/h]بافت کیک اونجایی مهم میشه که بخوایم کار خاصی باهاش بکنیم. مثلا اگر بخوایم کیکمون رو فرم خاصی برش بدیم و یا مثل کیک تولد با تزیین از وسط برش بدیم و بینش خامه و یا چیزهای دیگه بزنیم و کارایی از این قبیل باهاش انجام بدیم باید بافت کیکمون خشک باشه و قوام داشته باشه. معمولا برای پایه کیک های خامه ای و یا کیک هایی که با فوندانت تزیین میشن راحت ترین و مناسب ترین کیک، کیک اسفنجی هست. البته میتونه از کیک های دیگه هم با بافتهای مناسب استفاده کرد.
کیک اسفنجی هم دستور های مختلفی داره و به طرق مختلف میشه تهیه کرد و مسلماً در بین خودشون بافت های متفاوتی دارن. این کیک که امروز قرار میدم کیکی هست که هم خیلی خیلی ساده تهیه میشه و آسونه و همچنین از نظر من اونقدر مزه خوبی داره که حتی لازم نیست در کنارش از چاشنی مثل خامه استفاده بشه و میتونه با چای یا شیر یک عصرانه خوشمزه است.
[h=2]مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی[/h]
 • تخم مرغ 4 عدد
 • آرد 1 و 2/1 فنجان یا 180 گرم
 • شکر 4/3 فنجان + 4/1 فنجان، مجموعا 150 گرم
 • شیر 5 قاشق غذاخوری
 • روغن 5 قاشق غذاخوری
 • وانیل 1 قاشق چایخوری
 • بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
 • نمک 4/1 قاشق چایخوری
[h=2]طرز تهیه کیک اسفنجی[/h]قبل از هر چیز فرتون رو روشن کنید تا گرم بشه.
تخم مرغ ها رو نیم ساعتی بیرون از یخچال بذارید تا هم دمای محیط بشن و سرد نباشن. اگر هم عجله داشتید یکی دو دقیقه تخم مرغ ها رو در آب ولرم بذارید تا کمی از سرماشون کم شه.آرد و بکینگ پودر و نمک رو باهم الک کنید. اگر دو یا سه بار الک بشه خیلی عالیه. من معمولا آرد رو روی مایع کیکم مستقیم الک میکنم.
برای تهیه همه کیک های اسفنجی به دلیل اینکه بتونیم اون بافت اسفنج مانند و پر حفره رو به کیک بدیم باید سفیده و زرده از هم جدا بشن. پس در مرحله اول خیلی با دقت زرده ها رو از سفیده جدا میکنیم. سعی کنید که زرده ها در حین جدا شدن پاره نشن و با سفیده مخلوط نشن. در ابتدای کار سفیده ها رو بذارید کنار و برید سراغ زرده ها.
زرده ها رو حدود یک دقیقه با دور تند بزنید تا کف کنه. حالا وانیل و 4/3 فنجان شکر رو بهش اضافه کنید و اونقدر بزنید تا رنگش کرم روشن بشه. بعد هم روغن و شیر رو اضافه کنید و باز یک دقیقه ای بزنید. در این مرحله مخلوط آرد و بکینگ پودر و نمک رو که مخلوط کرده بودید کم کم به مایع اضافه کنید. بهتره این کار رو در سه مرحله انجام بدید. مقداری از آرد رو بریزید و با دور آروم همزن بزنید (میتونید در این مرحله همزن رو بذارید کنار و با یک قاشق یا ویسک هم زدن رو ادامه بدید) تا کاملا آرد ها به خورد مایع برن. بعد مقداری دیگه از آرد رو اضافه کنید و باز هم بزنید تا یکدست بشه و باز این کار رو تکرار کنید تا آرد تموم شه. همونطور که بالا گفتم خیلی بهتر میشه اگه در این مرحله آرد رو مستقیم روی مایه کیک با الک و در حین الک شدن بریزید. این به پخت و پف بهتر کیک کمک میکنه.حالا میریم سراغ سفیده ها. سفیده ها رو در ظرفی جدا گونه با دور تند همزن اونقدر بزنین تا کاملا پف کنه و سفید رنگ بشه. بعد یک قاشق از شکر رو هم به سفیده اضافه کنید و باز یکی دو دقیقه بزنین تا رنگش براق بشه.


سفیده رو روی مایع قبلی میریزیم و به آرومی با قاشق( ترجیحا فلزی نباشه) به یک سمت هم میزنیم. حتی اگه انکار پنج دقیقه طول کشید به هیچ وجه دستتون رو تند نکنید و تا مخلوط شدن کامل سفیده با مایع به آرومی به یک سمت مواد رو هم بزنید (این مهمترین قسمت این کیکه).


بعد هم کف قالب 25 سانتی رو چرب کنید و یا اگه خواستید کاغذ روغنی بذارید و مایع رو در قالب بریزید. نکته قابل توجه موقع ریختن مایع کیک اینه که حواسمون باشه مایع کیک رو در یک نقطه نریزیم و در تمام سطح قالب پخشش کنیم تا بعد از پخت گنبدی نشه.بذارید در فر در دمای 170-180 دجه سانتی گراد تا کاملا بپزه. این کیک تقریبا 20-25 دقیقه ای میپزه ولی باز بسته به فرتون ممکنه متفاوت باشه.
دوستای گلم برای تزیین این کیک باید بگم که هیچ مشکلی وجود نداره و بافتش به صورتی هست که بتونه خامه کشی و حتی فوندانت رو تحمل کنه. میتونید از مطالب ساایت کمک بگیرید. مثلا مطلب تزیین کیک و یا باتر کریم هم میتونه پیشنهاد های خوبی باشه.
اینجا هم بهتون یه پیشنهاد سالم و خوب میدم که توصیه میکنم برای یک بار هم که شده امتحان کنید
 
بالا