انتقادات و پیشنهادات تالار مکانیک

aidin_kolka

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت اعضای محترم تالار مکانیک
روی صحبتم با مدیر تالار مکانیک هست.
یکسری از دوستان منو می شناسن و میدونن که اگر جای انتقاد باشه حتما" اینکارو انجام میدم,چطو که قبلا اینکارو کردم.
میدونم بعضی افراد ناراحت میشن اما دنبال تخریب نیستم.
متاسفانه باز هم شاهد بی نظمی هایی در سطح تالار مکانیک هستیم.
خصوصا قسمت نرم افزار ....باز هم شاهد ان هستیم که برخی دوستان اقدام به ایجاد تاپیک های تکراری میکنن.مدیر تالار هم اقدامی انجام نمیده.
من برای کتیا تاپیک زدم و بعد مدتی آقای موسویان اینکارو کرد اما بخاطر پیش نیامدن مسائل حاشیه ای سکوت کردم و خودم هم تو تاپیک ایشان فعالیت کردم تا خدشه ای پیش نیاد .چون تلاششون قابل تقدیر بود.
مساله بعدی هم یه انتقاد از اعضای محترم تالار داشتم که فقط دنبال لقمه حاضر و آماده میگردن.الان نه من و نه آقای موسویان هیچکدوم در مورد کتیا و نرم افزار ها فعالیت نمی کنیم.
کسی هم به صورت قبل فعالیتی انجام نمیده.واقعا" چرا؟
یه سری از دوستان فعال مثل امیرamirgb بودن که اونها هم رفتن.چون هر چند وقت یکبار بدلیل بیان حقایق باید اخراج میشدن.
در مورد مسائل دیگه هم همین بی نظمی ها هست.
منتظر نظرات دوستان در مورد این مساله هستم

tsp.co

عضو جدید
.
متاسفانه باز هم شاهد بی نظمی هایی در سطح تالار مکانیک هستیم.
خصوصا قسمت نرم افزار ....باز هم شاهد ان هستیم که برخی دوستان اقدام به ایجاد تاپیک های تکراری میکنن.مدیر تالار هم اقدامی انجام نمیده.
من برای کتیا تاپیک زدم و بعد مدتی آقای موسویان اینکارو کرد اما بخاطر پیش نیامدن مسائل حاشیه ای سکوت کردم و خودم هم تو تاپیک ایشان فعالیت کردم تا خدشه ای پیش نیاد .چون تلاششون قابل تقدیر بود.
.
سلام بر دوست عزیز آیدین!

در رابطه با بی نظمی که گفتید لطفا بیشتر توضیح بدید!
دررابطه با تاپیکهای تکراری فکر نکنم کسی این حق رو به خودش بده که تو این تالار روی یک موضوع انحصاری کار کنه و مثلا موضوغ کتیا فقط در انحصار شما و یا هرکس دیگه ای باشه!
نظرها و شیوه ها متفاوته! در رابطه با یه موضوع خاص در دنیا فقط یه کتاب وجود داره؟

با کمال میل آماده بحث بیشتر هستم و خودت هم خوب می دونی که به کارهاو تاپیکهات علاقه دارم!;)

soheyl_shaghaghi

عضو جدید
با سلام به مدیر عزیز
حق با شماست در مورد در انحصار نداشتن چیزی.ولی آیا بهتر نیست که مطالب طبقه بندی شده و کارهای گروهی تقویت بشه؛من فقط یک سوال دارم از شما، آیا تاپیکهای موازی که بعضا توسط بعضی تازه واردین ایجاد میشه نباید به آنها گوشزد بشه و در مرتبه بالاتر آنها راهنمایی بشوند؟
منظور من این نیست که مثلا آقایی که تاپیک موازی زدی اسپم بشه!میشه عنوان بشه که دوست عزیز همچین تاپیکی با این موضوع موجود هست؛ شما میتونید با آنها همکاری کنید اگه که بخواهید.به طور مثال عرض کردم.و در نهایت اینکه ما بتونیم تاپیکهای قوی و نه انحصاری و قابل رقابت داشته باشیم.

aidin_kolka

عضو جدید
جوابیه

جوابیه

مدیریت محترم تالار مکانیک
ضمن عرض سلام و تشکر از حسن توجه شما
من منظورم تاپیک انحصاری نبود . توضیحات جناب شقاقی توضیحات جامعی بود .
همه باین معتقدیم که چند فکر بهتر از یک فکر کار میکنه.
وقتی دنبال نظم هستیم دیگه نیازی بایجاد چند تاپیک نداریم.
بلکه با حضور چند دوست خبره میتونیم تاپیک و نهایتا تالار پویایی داشته باشیم.
وقتی مشکلی برای دوستی پیش میاد دوستای دیگه زحمت میکشن و سکان رو زمین نمیمونه.
در کنار این وقتی کسی سوالی مطرح میکنه ما چند تا روش ارائه میدیم.
در ضمن باید فکری برای فعالیت سایر اعضا کرد.
همچنین مطالب هم براحتی دانلود نشن.
که این مورد آخر باید با مدیر سایت مطرح بشه.که حالا میشه شرایطی رو قرار داد تا اعضا اگر فعالین نکنن نتونن از مطالب بیشتر از چند بار محدود استفاده کنن

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
واقعا تنها تالاری که توش زیاد فعالت نمیشه همین تالار نرم افزارای مکانیکه.

tsp.co

عضو جدید
سلام بر همه!
بسیار خوب گویا موافق با نظر آیدین زیاد هسنش! تا آخر این هفته صبر می کنیم تا از بفیه نظرها هم مطلع شیم بعد اگه بازهم نظرات همین بود با توجه به قدمت و کیفیت تاپیکها تاپیکهای موازی رو پاک می کنم!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر همه!
بسیار خوب گویا موافق با نظر آیدین زیاد هسنش! تا آخر این هفته صبر می کنیم تا از بفیه نظرها هم مطلع شیم بعد اگه بازهم نظرات همین بود با توجه به قدمت و کیفیت تاپیکها تاپیکهای موازی رو پاک می کنم!

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز به خصوص مدیریت محترم و فهیم تالار مهندسی مکانیک.

به نظر من هم در بعضی از موارد ایجاد تاپیکهای بی مورد و موازی و حتی بیربط کاملا مشهوده.

اگه به تالار های دیگه بخصوص تالار متالوژی و شیمی سر بزنین میبینین که تا چه اندازه فعال هستن که این به خودی خود باعث بالاتر رفتن سطح علمی اعضا و تالار شده.

مدیریت محترم تالار مستحضر هستن که من شخصا تا جایی که امکانش بوده مقالات و ... رو برای دوستان تهیه کردم.

ولی چیزی که بیشتر از همه منو ازار میده اینه که این تالار شده محل خرید و فروش پروژه و ...

با اینکه مدیر تالار سعی کرده این مشکلو رفع کنه ولی این موضوع سیر صعودی داره.
همچنین عده ای از دوستان تازه وارد بدون هیچگونه جستجویی در ارشیو اقدام به درخواستهای تکراری میکنن.
با اینکه مدیر تالار سعی در متمرکز کردن دوستانی برای ارشد درس میخونن در یک تاپیک جداگانه کردن اما باز هم درخواست های جسته و گریخته همه جا رو پر کرده.

اما پیشنهاد من :

اگر به تالار های فعال نگاهی بندازیم میبینیم که مدیر تالار یک سری از اعضای باسابقه و فعال رو به عنوان همکار ویژه انتخاب کردن تا با همکاری و نظارت بر امور تالار مسلط تر باشن.
اگر برای هر زیر مجموعه در تالار مکانیک یک مسئول تعیین بشه نحوه ی عملکرد اونها بیشتر تصفیه میشه.

با تشکر .
فیدل.

tsp.co

عضو جدید
سلام!
ببینید یه مشکل بزرگی که این تالار داره بعضی از اعضای اون هستن که اصلا هیچ دقتی در هنگام ایجاد تاپیک نمی کنن! همه ما می دونیم که بحث ارتعاشات برای طراحی جامدات هستش! چرا باید تاپیکهای مربوط به اون رو تو زیر تالارهای دیگه ایجاد بشه؟
من روزانه 45 دقیقه از وقتم رو باید صرف جابجایی تاپیکها و حذف تاپیکهای بی ربط و موازی کنم!
کاربران این زیر تالار زیاد ولی دقت و همکاری خیلی پایینی دارن! ما یه تاپیک برای جمع و جور کردن بحثهای انواع کنکورها داریم ولی تعداد پستهای اون از تعداد تاپیکهایی که در این مورد روزانه ایحاد میشه و من مجبور به حذف و یا تذکر به صاحب اون میشم کمتره! تازه بعد از حذف مجددا ایجاد میشن!
تو زیر تالارهای دیگه این مشکلات کمتره! به هر حال خوشحال میشم این بحث بازتر بشه!

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام !
این یکی از بحثهای مهمی بود که باید دیر یا زود مطرح میشد تا بتونیم این تالار رو با کمک هم به ترقی و پیشرفتش بیشتر کمک کنیم. من البته زود تر از آیدین عزیز به صورت خصوصی این بحث رو با مدیر مطرح کردم که البته ایشون با دلایل منطقی منو قانع کردن که باید صبر کنم تا وقتش برسه و فکر کنم که الان وقتشه!
هم آیدین و هم مدیر حق دارن و کاملا درسته! پستهای تکراری زیاده و کمتر کسی هم اهمیت میده و حتی نمی دونه که باید تاپیک مناسبش رو تو کدوم زیر تالار ایجاد کنه! من خوب یادمه که دوست عزیز و بسیار زحمت کش آقای فیدل در اوایل یه تاپیک رو که مربوط به مقاله هاشون می شد تقریبا تو تمام زیر تالارها ایجاد می کردن و خوب الان دیگه اینطوری نیست! تا یه کاربر تو این سایت جا بیفته تقریبا یک الی دو ماه طول میکشه و با این تعداد کاربر خوب مسلما تعداد تاپیکهای اضافی خیلی زیاد میشه و خوب مدیر هم باید وقت خیلی زیادی رو فقط برای جابجایی و حذف اونها سپری کنه! حالا با وجود این تاپیک دیگه فکر کنم که حجت بر همه کاربران تموم بشه و من از مدیر پیرو اون صحبتهایی که قبلا با هم کردیم خواهش می کنم که از این به بعد اگه صلاح می دونن تاپیکهای موازی و بی اهمیت رو بدون ملاحظه حذفش کنن!
تو همین صفحه اول و اصلی تالار ببینید که با توجه به وجود تاپیک مهم شده مربوط به ارشد چندتا تاپیک مربوط به اون وجود داره!

سپاسگذارم!

آخرین ویرایش:

b A N E l

عضو جدید
سلام..خسته نباشید :gol:....یه انتقاد، 2تا پیشنهاد ;)

1. بهتره اسم تاپیک به تاپیک انتقادات و پیشنهادات تالار مکانیک تغییر داده بشه...(چه جالب!..مثل اینکه تو همین فاصله ای که داشتم این پستو میزدم، عنوان تاپیک عوض شد :D )

--------

2. بهتره یه بخش برای درخواستها در نظر گرفته بشه..اینجوری تالار خیلی منظمتر میشه..الان که خیلی قاتی پاتیه :razz:...هر چند مدیران تقصیری ندارن، ولی قبول کنید اگه کسی یه تاپیکو سر جای خودش نزنه، هیچکس هیچی بهش نمیگه. (حداقل یه تذکری، چیزی...:redface:)
یه قسمت هم برای کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته بشه، بد نیست...تعداد زیادی از تاپیکا بحث در مورد کنکور ارشده.
هرچند ممکنه تعداد زیرمجموعه های تالار مکانیک اینجوری زیاد بشه، ولی در عوض منظمتر میشه.

--------

3.واقعا چرا تاپیکهایی مثل اینا باید زده بشه؟!؟

هرکی pdfعلم مواد میخواد بیاد !
کلیه حل المسائل های انتشارات wiley و McGraw Hill ، آخرین ویرایش کلیه کتب

...بدتر از اون اینکه، توسط مدیرا قفل هم نمیشن! :surprised:

تاپیکایی از این دست، اینجا زیاده! :razz:...خوب واقعا اگه کسی چیز به درد بخوری داره، لینک دانلود بزاره..دیگه ایمیل گزاشتن چه صیغه ایه؟ ...به نظر من با این کارای اینجوری برخورد جدی تری باید بشه. :w16:...البته اگر نیاز به تغییر روند تالار حس میشه، وگرنه که هیچی.:w05:
--------

با آزوی موفقیت برای شما :gol:

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام..خسته نباشید :gol:....یه انتقاد، 2تا پیشنهاد :D

1. بهتره اسم تاپیک به تاپیک انتقادات و پیشنهادات تالار مکانیک تغییر داده بشه...(پیشنهاد ;))

--------

2. بهتره یه بخش برای درخواستها در نظر گرفته بشه..اینجوری تالار خیلی منظمتر میشه..الان که خیلی قاتی پاتیه :razz:...هر چند مدیران تقصیری ندارن، ولی قبول کنید اگه کسی یه تاپیکو سر جای خودش نزنه، هیچکس هیچی بهش نمیگه. (حداقل یه تذکری، چیزی...:redface:)

--------

تاپیکایی از این دست، اینجا زیاده! :razz:...خوب واقعا اگه کسی چیز به درد بخوری داره، لینک دانلود بزاره..دیگه ایمیل گزاشتن چه صیغه ایه؟ ...به نظر من با این کارای اینجوری برخورد جدی تری باید بشه. :w16:...البته اگر نیاز به تغییر روند تالار حس میشه، وگرنه که هیچی.:w05:
--------

در رابطه با چند مورد بود که گفتم خودم پاسخ بدهم، ابیتدا تشکر میک نم از انتقادات بجای شما،
نام تاپیک تغییر یافت.
در رابطه این که کاربران می آیند و می گویند ایمیلت رو بذار این رومطمئن باشید که بیتشرشون افراد سود جو هستند که با ارسال ایمیل ابتدا تقاضای پول و هزینه می کنند و بعد از آن اگر نتیجه مثبت بود تقاظای شما را رسیدگی می کنند.
چند پیشنهاد داشتم که برای شما کاربران مکانیک اینجا قرار می دهم:
اگر در جایی از این تالار تاپیک تبلیغاتی مشاهده نمودید سریعا بر روی گزارش پست خلاف کلیک کنید و آن را سریعا اطلاع رسانی کنید تا به آن رسیدگی شود.
شما کابران این اجازه را دارید که وقتی یک کاربر تاپیکی به اسم اینکه ایمیل خود را بگذارید تا کتاب یا جزوه را برایتان ارسال کنم به اون کاربر بگوید که آن را در جایی اپلود کند تا همه استفاده کنند دزر صورتی که بعد از یک هفته هیچ پاسخی دریافت نکردید می توانید آن تاپیک رو گزارش کنید تا به آن هم رسیدگی شود.
متاسفانه خود کاربران هم زیاد همکاری نمی کنند در بعضی از تالارها.
در تالار مهندسی شیمی همین منوال بود تا با بیان این پیشنهادات تونستیم این مسائل رو بر طرف کنیم. انشالا اینجا هم همین گونه شود.

tsp.co

عضو جدید
سلام..خسته نباشید :gol:....یه انتقاد، 2تا پیشنهاد ;)

1. بهتره اسم تاپیک به تاپیک انتقادات و پیشنهادات تالار مکانیک تغییر داده بشه...(چه جالب!..مثل اینکه تو همین فاصله ای که داشتم این پستو میزدم، عنوان تاپیک عوض شد :D )​

--------

یه قسمت هم برای کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته بشه، بد نیست...تعداد زیادی از تاپیکا بحث در مورد کنکور ارشده.
هرچند ممکنه تعداد زیرمجموعه های تالار مکانیک اینجوری زیاد بشه، ولی در عوض منظمتر میشه.

--------​

--------​

سلام!
حق باشماست!
من و همکارم هم منبعد تصمیم به حذف مستقیم این نوع تاپیکها گرفتیم! ولی قبول کنید بچه های مکانیک دقت پایینی دارن و یه خورده متاسفانه تنبل:(( البته نه همشون!) نمی دونم فردا پس فردا تو صنعت که فرصتهای کمی هم برای اونها فراهم میشه می خوان چی کار کنن!!:cry:
وقت خیلی زیادی از ما فقط صرف جابجایی و حذف تاپیکها میشه( می تونید یه نگاهی به زیر تالارها بندازید!!) با اینکه بعد از جابجایی هم لینک اون تاپیک رو تو صفحه ابتدایش می ذاریم باز هم بعد از مدتی دنبال تاپیکشون می گردن!!
از امکانات این تالار و سایت میشه خیلی بیشتر از این استفاده کرد!!

b A N E l

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت جناب مدیر :gol:

چرا بخش کارشناسی ارشد ایجاد نمی کنید؟...تعداد تاپیکهای مربوط به ارشد زیاد شده...تالار منظمتر میشه.

tsp.co

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت جناب مدیر :gol:

چرا بخش کارشناسی ارشد ایجاد نمی کنید؟...تعداد تاپیکهای مربوط به ارشد زیاد شده...تالار منظمتر میشه.

سلام!
واله یه تاپیک مخصوص او ایجاد کردیم ولی گو یا دوستان علاقه ای بهش ندارن!
فکر کنم اگه یه تالار هم براش ایحاد کنیم باز هم وضعیت همین باشه!:(

b A N E l

عضو جدید
سلام!
واله یه تاپیک مخصوص او ایجاد کردیم ولی گو یا دوستان علاقه ای بهش ندارن!
فکر کنم اگه یه تالار هم براش ایحاد کنیم باز هم وضعیت همین باشه!:(
حالا شما تالارو ایجاد کن، شاید فرجی شد..:D..خیلی هم ناراحت نباش، اولش یکم سخته بچه هارو عادت داد درست تاپیک بزنن ولی کم کم درست میشه ;)

hamin913

عضو جدید
با سلام
اگر میشه تاپیک کسانی که می خواند ارشد 89 امتحان بدن را جز تاپیکهای مهم قرار دهید.

hamin913

عضو جدید
با سلام خدمت مدیر تالار مهندسی مکانیک
با توجه به اینکه بحث کسانی که می خواهند برای ارشد 89 امتحان بدن خیلی شلوغ شده و بعضی بحثها به موازات آن مانند کسانی که می خواهند برای ارشد 90 امتحان بدن هم شروع شده از شما خواهشمند است یک تالار به کارشناسی ارشد اختصاص دهید چون این تالار بسیار مفید بوده در ضمن عده ای از کسانی که در این بحث شرکت کرده اند که بحث هایی برای تبادل نظر درباره سوالات برای هر درس ارائه دهند که این خود نیازمند یک تالار اختصاصی برای ارشد می باشد در ضمن کسانی به تبلیغ در این بحث می پردازند اگر امکان داره کاری کنید که من بتونم این پستها حذف بشه چون این بحث بسیار مفید می باشد.

faryade_sokooot

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و مدیر محترم:smile:.
اول اینکه با حرف شما در رابطه با تایپیک ها موافق هستم هر کس مختار هستش در چارچوب مقررات سایت پست یا تایپیک بده .اما یه مسئله برای من سوال چرا بعضی از کاربرا دوست دارن الکی پست بدن مخصوصا تو جاهایی که بهشون ربطی نداره و گویا 2 تا نام کاربری دارن با یکیشون پست میدن و با دیگری از خودشون تشکر می کنن که امتیازشون بره بالا .شما اگر به پستهای امروز مکانیک یه نگاه مختصر بکنید متوجه حرف من خواهید شد البته ایراد هم نداره چون تعداد این قبیل دوستان به شدت کمه (خدا رو شکر) .به نظر من به جای اینکه دوستان کتبی بنویسن ممنون بابت پستت دکمه ی تشکر رو بزنن خیلی بهتره تا تایپیک شلوغ نشه ;).خلاصه بابت تمامیه زحمات شما و دوستان سپاسگذارم .

fatemeh-imani

عضو جدید
سلام آقای مدیر:gol::gol:
لطفا یه فکری هم برای این تاپیک هایی که فقط جنبه تبلیغات دارن بکنید.
نیازمند همکار... یا فروش جزوات... زیر قیمت بازار یا...
بهتر نیست این تاپیک ها به تبلیغات رایگان فرستاده بشن؟؟!!

amoo_toopi

عضو جدید
منم موافقم

منم موافقم

من تازه واردم
خودم یه تاپیک زدم به اسم ترجمه متون بعد فهمیدم یه همچین چیزی وجود داره

به خاطر صفحات زیاد وقت و حوصله گشتن نداشتم

بهتره تاپیک های تکراری و خاک گرفته (غیرفعال) پاک بشه

mm.salemi

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز و مدیریت محنرم تالار مکانیک و مدیر ارشد سایت جناب پیرجو.

نظر بنده متفاوت از دوستان نبوده و یقین دارم با توجه به درایت مدیریت محترم تالار و جناب پیرجو و همچنین دیگر دوستان فعال در این تالار ، تالار مهندسی مکانیک در آینده ای نه چندان دور یکی از برجسته ترین تالارهای سایت خواهد شد. انشا ا...

به همگی دوستان خسته نباشید عرض کرده و باید بگویم که این حقیر تنها 2 ماه دیگر در خدمت شما دوستان و عزیزان خواهم بود و پس از آن به خدمت وظیفه خواهم پرداخت.

در این مدت چیزهای فراوانی از این تالار و این سایت چه علمی و چه اخلاقی آموختم و اذعان دارم که یکی از کم سوادترین اعضاء تالار بوده ام و همواره کوششم بر این بوده تا گره ای از کار هم رشته ای هایم باز نمایم. امید آنکه این برادر کوچک خود را در سایه رحمت خویش دعا فرموده و از بدی های این حقیر اغماض نمایید.

التماس دعا
با آرزوی کامیابی برای همه شما دوستانم

metamoeen

عضو جدید
سلام،با تشکر از آیدین ،اگه بخوام تو نشریه تخصصی عضو بشم چیکار باید بکنم،تاپیک هاشو بستین نمیشه وارد شد راهنمایی هم که نکردین ممنون میشم یکی جواب بده